Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

Posted (edited)
34 minutes ago, Filozof manijak said:

mene zanima koliki je procenat slučajeva kada se privremeno izmeštena deca vrate svojim roditeljima?

Ako postoji neka statistika...

Rekla CSR direktorka juče - procenat te dece je preko 60%.

edit. Nisam sigurna da li je govorila za svoju ustanovu ili celu Srbiju, moje sećanje kaže da je ovo prvo, al može da se potražu i pogleda.

Edited by pt 2.0
Link to comment

da li to znači da se 40% dece trajno oduzima roditeljima? koliko je to u brojkama? sudbina?

Link to comment

Korupcija, nepotizam, nesposobnost za rad, samovolja. Odlika svih zaposlenih u državnom aparatu. Kao što jedan kolega forumaš reče, čim dođem u kontakt sa bilo kojim od "pojavnih oblika" države (sud, policija, zdravstvo, uprava) dobijem potrebu da se sa nekim bijem.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Jesper23 said:

Korupcija, nepotizam, nesposobnost za rad, samovolja. Odlika svih zaposlenih u državnom aparatu. Kao što jedan kolega forumaš reče, čim dođem u kontakt sa bilo kojim od "pojavnih oblika" države (sud, policija, zdravstvo, uprava) dobijem potrebu da se sa nekim bijem.

Ko zna koje spodobe™ tamo sve rade

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
41 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ko zna koje spodobe™ tamo sve rade


Razumem da temu dozivljavas licno jer je tvoja profesija u pitanju ali nadam se da je jasno da niko ovde tebe licno ne proziva niti svrstava u spodobe™?

To je generalni utisak o nasem sistemu™, nemoj primati k srcetu :heart:

 


 

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

but than again, jadine posvećene, požrtvovane, divne ljude i profesionalce znam upravo iz tog aparata.

ne iz privatnog sektora.

 

 

 

Nije naravno odlika svi zaposlenih u drzavnom aparatu. To su gluposti. A da ih ima tona koji su katastrofa, policajci koji rade svashta, lekari koji su vrlo kritichni, tona SNSovaca koji su za pochetak slabo struchni ali posao ipak dobili... i to je valjda neupitno.

Mislim odavno su te diskusije drzavni ili privatni sektor i to je sve potpuno pogreshna pricha, isti ti ljudi iz drzavnog su uostalom napunili privatni sektor kad je krenula privatizacija svega.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

but than again, jadine posvećene, požrtvovane, divne ljude i profesionalce znam upravo iz tog aparata.

ne iz privatnog sektora.

 

 

Ja ih znam koji rade istovremeno u oba. Kapiram da se ne ponashaju bitno drugachije u zavisnosti u kom su trenutno preduzecu...

Link to comment
1 hour ago, Jesper23 said:

Korupcija, nepotizam, nesposobnost za rad, samovolja. Odlika svih zaposlenih u državnom aparatu. Kao što jedan kolega forumaš reče, čim dođem u kontakt sa bilo kojim od "pojavnih oblika" države (sud, policija, zdravstvo, uprava) dobijem potrebu da se sa nekim bijem.

 

druže, kad ti doqrči u srpiji dođi kod mene na ostrvo da odemo do poreskog, policije, bilo čega.

 

bukvalno sam počeo da se kunem u srbski sistem posle 7-8 godina u EU grčkoj

 

ne kažem da je dobro ali raspoznajem silne sličnosti sa drugom pravoslavnom državom koja je bila slično vreme pod otomanima.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
31 minutes ago, pt 2.0 said:

but than again, jadine posvećene, požrtvovane, divne ljude i profesionalce znam upravo iz tog aparata.

ne iz privatnog sektora.

 

Pojedinci unutar korumpiranog i nakaradnog sistema ne mogu napraviti razliku. Korupcija je postala pravilo, a ne izuzetak, posebno kada se radi o policiji i zdravstvu.

 

@ElenikoU takvom raju podnio bi i klasičnu grčku qrcobolju.

Edited by Jesper23
  • Haha 1
Link to comment
39 minutes ago, Leia said:


Razumem da temu dozivljavas licno jer je tvoja profesija u pitanju ali nadam se da je jasno da niko ovde tebe licno ne proziva niti svrstava u spodobe™?

To je generalni utisak o nasem sistemu™, nemoj primati k srcetu :heart:

 

 

Grešiš. 

Baš sam se od ovoga izolovala u startu. 

Spodoba je upotrebljeno za psihologe na drugom topiku. 

Međutim, u poslednjih nekoliko meseci, mada i ranije, koliko smo mi* popili hipotetičkih batina i pretnjama pobijanjem....ja sam recimo i poslednjih par meseci slušala to, ne možeš da ne odreaguješ kad neko kaže da mu državni službenici izazivaju poriv da ih bije :)

 

vrlo ti smireno ovo kažem. 

 

 

*Svi mi koji radimo ove nezahvalne poslove

Edited by Svemir Zeka
  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Jesper23 said:

Korupcija, nepotizam, nesposobnost za rad, samovolja. Odlika svih zaposlenih u državnom aparatu. Kao što jedan kolega forumaš reče, čim dođem u kontakt sa bilo kojim od "pojavnih oblika" države (sud, policija, zdravstvo, uprava) dobijem potrebu da se sa nekim bijem.

Kakav si sa uciteljicama?

  • Haha 4
Link to comment
6 minutes ago, Sandradjer said:

Kakav si sa uciteljicama?

Još su klinci u predškolskom uzrastu, ali vjerujem da će biti rata. Pogotovo ako neka glupača sa Megadensa (Bosna edition) uzme da mi soli pamet.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...