Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

1 hour ago, dùda said:

Škola je vaspitno - obrazovna ustanova.

Dakle i obrazuje i vaspitava i tako bi trebalo, a verovatno nije tako, na žalost.

Jer kad nastavnik nema kapacitet da vaspitava, upitna je i njegova sposobnost da obrazuje.

Po mom iskustvu, pedagoški rad nastavnika se sistemski suzbija, pa se na kraju ni ne zna ko ima kapacitet, želju, iskustvo, ili rezultate.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Škola je vaspitno - obrazovna ustanova.

Dakle i obrazuje i vaspitava i tako bi trebalo, a verovatno nije tako, na žalost.

Jer kad nastavnik nema kapacitet da vaspitava, upitna je i njegova sposobnost da obrazuje.

ma znam dudo. i sama si svesna da je to formalni naziv, bio je primeren u naše vreme i vreme naših roditelja. decu vaspitavaju internet, ulica, društvo. sve manje roditelji i škola.

  • Tužno 1
Link to comment
16 hours ago, Sandradjer said:

Ako imas skolu od 1000 ucenika, na njih ide 2000 roditelja. Stvoris sa vrha sistem takav da se ovih 2000 hiljade lepo istresa kad zatreba na 100 zaposlenih. Jbg ne istresa se tamo gde bi trebalo i oni mirni. 

Pricam samo o svom radnom mestu, nisam cula da je neko korumpiran, vrata skole su otvorena svima, tim protiv nasilja se sastaje za svakakve gluposti da slucajno ne promakne nesto vazno. Eee sad to je veliki kolektiv, neko mi se svidja, neko ne, ali vecina su dobri pedagozi i profesori. I onda dolaze da se istresaju, dolaze sa advokatima, dolaze da kukaju na strogocu nastavnika...

Megadens? Ako nije onda ide sasvim druga priča.

 

Nije lako biti učitelj i djeca su razmažena/derišta, a roditelji još gori. Ali isto tako znam par učiteljica Megadens edišn, koje su nepismene i funkcionalno nepismene. Naravno da nikad ne bih kritikovao učitelja ukoliko je u pravu, naravno da nikada ne bih kritikovao policajca koji mi napiše kaznu za pojas koji nisam vezao. Ali moram da kritikujem policajca koji mi je napisao kaznu za narušavanje javnog reda i mira, a ja bio udaljen 80 metara od grupe koja je pravila buku. Moram da kritikujem doktora koji rokne antibiotik na prvu pojavu respiratornih problema, bez da uradi adekvatne labaratorijske pretrage. Moram kritikovati učiteljicu koja maloj djeci daje toliko zadaće da je rade čitav vikend, misleći da će kvantitetom nadomjestiti kvalitet i stvoriti privid dobrog rada sa djecom. Zdravstveni radnici nemaju obzira ni prema bebama, barem je tako bilo u mom slučaju (nije jedini) da ne pričamo dalje. Naravno da su oni koji ne rade svoj posao odgovorni za to.

 

Riba smrdi od glave, ali čak i ako smrdljivu glavu zamjeniš sa savršeno svježom i ispravnom, opet bi se sistem teško promjenio zbog mentaliteta/nesposobnosti onih koji čine taj sistem.

Edited by Jesper23
Link to comment
1 hour ago, Jesper23 said:

Megadens? Ako nije onda ide sasvim druga priča.

 

Nije lako biti učitelj i djeca su razmažena/derišta, a roditelji još gori. Ali isto tako znam par učiteljica Megadens edišn, koje su nepismene i funkcionalno nepismene. Naravno da nikad ne bih kritikovao učitelja ukoliko je u pravu, naravno da nikada ne bih kritikovao policajca koji mi napiše kaznu za pojas koji nisam vezao. Ali moram da kritikujem policajca koji mi je napisao kaznu za narušavanje javnog reda i mira, a ja bio udaljen 80 metara od grupe koja je pravila buku. Moram da kritikujem doktora koji rokne antibiotik na prvu pojavu respiratornih problema, bez da uradi adekvatne labaratorijske pretrage. Moram kritikovati učiteljicu koja maloj djeci daje toliko zadaće da je rade čitav vikend, misleći da će kvantitetom nadomjestiti kvalitet i stvoriti privid dobrog rada sa djecom. Zdravstveni radnici nemaju obzira ni prema bebama, barem je tako bilo u mom slučaju (nije jedini) da ne pričamo dalje. Naravno da su oni koji ne rade svoj posao odgovorni za to.

 

Riba smrdi od glave, ali čak i ako smrdljivu glavu zamjeniš sa savršeno svježom i ispravnom, opet bi se sistem teško promjenio zbog mentaliteta/nesposobnosti onih koji čine taj sistem.

Jel se razumeš i u nuklearne reaktore i astrofiziku?

  • +1 4
Link to comment

teško je danas naći dobrog majstora za nuklearne reaktore

 

i ako nađeš nekog obeća pa ne dođe

  • Wub 1
  • Haha 4
Link to comment

Bosika objavio na svom FB profilu:

Quote

 

Најновија вест!

Центар за социјални рад у Новом Саду је покренуо тужбу против Ане Михаљице за лишење родитељског права.

ТО СУ ЊИХОВИ ПОЗИВИ ЗА ПРЕГОВОРЕ!!!САДА ЈЕ ОВО ОТВОРЕНИ РАТ ДРЖАВЕ ПРОТИВ ДЕЦЕ И ПОРОДИЦЕ!!! ЦЕНТАР ЗА СОЦИЈАЛНИ РАД ЈЕДНАКО ДРЖАВА КОЈА ОДУЗИМА ДЕЦУ. РЕПУБЛИКА СРБИЈА ЈЕ ОЗВАНИЧИЛА САУЧЕСНИШТВО У ОТМИЦИ ДЕЦЕ СВОЈИМ ГРАЂАНИМА.

Предмет носи ознаку П2 392/2024 Основног суда у Новом Саду, судија Александра Херак, исто позната као део " њиховог круга".

Дакле, ово је објава рата против све деце у овој земљи.

 

 

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

покренуо тужбу против Ане Михаљице за лишење родитељског права.

ovaj advokat ne postupa u najboljem interesu svog klijenta... :sad:

  • +1 1
Link to comment

Ne verujem da laže, nema razloga...udruženje pravnika je najavilo krivične prijave protiv organizatora protesta i učesnika, Ana Mihaljica je na tom spisku navedena čak i pre Nade Gladović, recimo. Na sav cirkus koji se izdešavao, samo joj je krivična prijava trebala...

 

Bosika se obračunava sa nekim svojim neprijateljima i očigledno je samo još dublje zakopava. Bukvalno, da je čitao ovde na forumu mišljenja advokata, mogao je nešto da učini za nju.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...