Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

13 minutes ago, Svemir Zeka said:

ne možeš da ne odreaguješ kad neko kaže da mu državni službenici izazivaju poriv da ih bije :)


Pa evo i ja imam poriv da se pobijem na primer sa debilima iz Infostana koji su me tuzili za jedan neplacen racun za koji imam trajni nalog u banci a oni kreteni banci za taj mesec nisu poslali racun. I onda mene tuzili jer racun nije placen. I jos se prave blesavi. Kakav poriv treba da imam prema takvoj stoci bez mozga a i bez srama?

Nekakvo resenje za porez cekam vec godinu dana, pre mesec dana zovem da pitam, zena se kikoce aaa to ste vi, bas mi vas slucaj stoji na stolu mesecima (i zvezde broji, pretpostavljam). 

I to je slika i prilika nasih drzavnih institucija i preduzeca koja umesto da budu gradjanima na usluzi izdrzavaju gomile nekih budala nesposobnih da sebi pertle vezu ali vrlo sposobnih da lazu i manipulisu ne bi li svoje dupe sacuvali.

Bukvalno mi padne mrak na oci kad god treba bilo sta zvanicno da zavrsavam u Srbiji, od nestrucnosti, sporosti, i raspojasanog bezobrazluka ako slucajno glasic pustis da se pobunis. Jos su ovo moje neke puke banalnosti, jeste da gubim vreme i nerve ali barem nije niciji goli zivot i egzistencija u pitanju. 
Ovde imas slucaj zene kojoj se drzavne sluzbenice na glas smeju na sudsku presudu, otvoreno kazu da nece da joj vrate decu dok njih ne ispostuje™ i nikom nista.

To sto neko kaze “dodje mi da se pobijem” ocigledno je figure of speech i znak nemoci i frustracije pred ovim basibozlukom. Tako da bez brige, niko nece ici okolo i tuci se sa drzavnim sluzbenicima jer tek tako ne bi nista postigao, samo bi sebi navukao dodatnu bedu na vrat. 

  • +1 2
  • -1 2
Link to comment
12 minutes ago, Jesper23 said:

Još su klinci u predškolskom uzrastu, ali vjerujem da će biti rata. Pogotovo ako neka glupača sa Megadensa (Bosna edition) uzme da mi soli pamet.

Diplomu svoju pod misku i u rat kreni :)

Link to comment
2 hours ago, Jesper23 said:

Korupcija, nepotizam, nesposobnost za rad, samovolja. Odlika svih zaposlenih u državnom aparatu. Kao što jedan kolega forumaš reče, čim dođem u kontakt sa bilo kojim od "pojavnih oblika" države (sud, policija, zdravstvo, uprava) dobijem potrebu da se sa nekim bijem.

 

Docim privatni sektor cveta :D od nekorumpiranosti. Kako prave profit u regionu?

 

Zemljace, deo drzave u kojoj zivis ti vodi lik koji ima nadimak Mile Ronhil.  Vidi probaj prvo sa njim da se pobijes, pa polako nanize kroz strukture.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Pa evo i ja imam poriv da se pobijem na primer sa debilima iz Infostana koji su me tuzili za jedan neplacen racun za koji imam trajni nalog u banci a oni kreteni banci za taj mesec nisu poslali racun. I onda mene tuzili jer racun nije placen. I jos se prave blesavi. Kakav poriv treba da imam prema takvoj stoci bez mozga a i bez srama?

Nekakvo resenje za porez cekam vec godinu dana, pre mesec dana zovem da pitam, zena se kikoce aaa to ste vi, bas mi vas slucaj stoji na stolu mesecima (i zvezde broji, pretpostavljam). 

I to je slika i prilika nasih drzavnih institucija i preduzeca koja umesto da budu gradjanima na usluzi izdrzavaju gomile nekih budala nesposobnih da sebi pertle vezu ali vrlo sposobnih da lazu i manipulisu ne bi li svoje dupe sacuvali.

Bukvalno mi padne mrak na oci kad god treba bilo sta zvanicno da zavrsavam u Srbiji, od nestrucnosti, sporosti, i raspojasanog bezobrazluka ako slucajno glasic pustis da se pobunis. Jos su ovo moje neke puke banalnosti, jeste da gubim vreme i nerve ali barem nije niciji goli zivot i egzistencija u pitanju. 
Ovde imas slucaj zene kojoj se drzavne sluzbenice na glas smeju na sudsku presudu, otvoreno kazu da nece da joj vrate decu dok njih ne ispostuje™ i nikom nista.

To sto neko kaze “dodje mi da se pobijem” ocigledno je figure of speech i znak nemoci i frustracije pred ovim basibozlukom. Tako da bez brige, niko nece ici okolo i tuci se sa drzavnim sluzbenicima jer tek tako ne bi nista postigao, samo bi sebi navukao dodatnu bedu na vrat. 

Ma jasno je to, roditelj u kući da pobije, klinac ponese rečenicu u školu da pobije :)

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Ma jasno je to, roditelj u kući da pobije, klinac ponese rečenicu u školu da pobije :)

 

 


Nije mi bas najjasnije sta zelis reci

Link to comment

Deca čuju u kući ----> deca kažu napolju to isto

 

A ja u centru za soc rad nikad ne bih radila, pre bih vodila još tri tima za nasilje, što je samo po sebi pakao. 

 

Kažem, nije prijatno slušati da ti neko preti i da svojom ulogom izazivaš agresiju kod nekoga. Neko je možda otaljavač i korumpiran, a neko pošteno radi posao pa može da najebe jer službenik institucije

  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, Moonwalker said:

 

Docim privatni sektor cveta :D od nekorumpiranosti. Kako prave profit u regionu?

 

Zemljace, deo drzave u kojoj zivis ti vodi lik koji ima nadimak Mile Ronhil.  Vidi probaj prvo sa njim da se pobijes, pa polako nanize kroz strukture.

Profit prave preko korumpiranih političara ili podanika koje su postavili isti ti političari, dakle opet na državni nivo se vraća loptica. Država je ta koja reguliše stvari u svom dvorištu, a ne obrnuta. Negdje si se zajebao u matematici!

Link to comment
10 minutes ago, Jesper23 said:

Profit prave preko korumpiranih političara ili podanika koje su postavili isti ti političari, dakle opet na državni nivo se vraća loptica. Država je ta koja reguliše stvari u svom dvorištu, a ne obrnuta. Negdje si se zajebao u matematici!

 

Nisam se zajebao, nego evetualno zajebala, a u matemetici se inace retko zajebem.

 

To preko podanika nije ni da se zub procacka. Prvo MileTM, pa disciplina kicme nadole do pozornika BukvicaTM. Gde se vodi kategorija politicar - prvatnik? Je li on korumpira sam sebe kad se podeli u vise osoba? Kako bese " Ronaldo je Ronaldo, ali i on promeni klub..." E moj ti.

Edited by Moonwalker
Link to comment

@Svemir Zeka Ne da je neko otaljavač i korumpiran, nego je velika većina takva, i zbog toga sistem i jeste truo, ne znam zašto je sad tolika drama to konstatovati.
Retki vredni i savesni naravno rade svoj posao najbolje što mogu u datim okolnostima, s teškom mukom i uz saplitanja od strane ove stoke, i njih sigurno niko neće ići da bije ni bukvalno ni figurativno.

Znači najnormalnije je da je prosečan gradjanin besan i isfrustriran u startu i da ima averziju od bilo kakvog kontakta sa državnim organima, nije sigurno takav jer voli ili zato što je latentni nasilnik nego jer ima na umu gomilu negativnih iskustava od ranije što svojih što tudjih.

 

Ovo o deci ne znam šta bih ti rekla, nisam nešto ubedjena da je bilo čije dete postalo nasilnik jer su mu roditelji previše rantovali na šalteruše/referente za xy

 

  • -1 1
Link to comment
16 minutes ago, Moonwalker said:

 

Nisam se zajebao, nego evetualno zajebala, a u matemetici se inace retko zajebem.

 

To preko podanika nije ni da se zub procacka. Prvo MileTM, pa disciplina kicme nadole do pozornika BukvicaTM. Gde se vodi kategorija politicar - prvatnik? Je li on korumpira sam sebe kad se podeli u vise osoba? Kako bese " Ronaldo je Ronaldo, ali i on promeni klub..." E moj ti.

Ma nije đavola, svi privatnici su kod nas napravili veliki novac u koaliciji sa državom (čast izuzecima, rijetkim). Najviše na uštrb radnika i državne imovina, znači bitan je početak, jako bitan.

 

Ne znam stvarno šta mi učitavaš? Hoćeš da ja sam mijenjam kompletna politički sistem. Naravno da glava najviše smrdi, ali isto tako niko ne kaže da u korumpiranom sistemu ne možeš biti ispravan. Na sve to dolaze pritisci, ucjene, ali jebi ga, moguće je i to. 

  • -1 1
Link to comment
30 minutes ago, Jesper23 said:

Ne znam stvarno šta mi učitavaš? Hoćeš da ja sam mijenjam kompletna politički sistem.

 

Ne ucitavam ti nista, posredno ti kazem da se ne bilduju misici na onima dole.

Edited by Moonwalker
Link to comment
14 minutes ago, Moonwalker said:

 

Ne ucitvam ti nista, posredno ti kazem da se ne bilduju misici na onima dole.

Ako imas skolu od 1000 ucenika, na njih ide 2000 roditelja. Stvoris sa vrha sistem takav da se ovih 2000 hiljade lepo istresa kad zatreba na 100 zaposlenih. Jbg ne istresa se tamo gde bi trebalo i oni mirni. 

Pricam samo o svom radnom mestu, nisam cula da je neko korumpiran, vrata skole su otvorena svima, tim protiv nasilja se sastaje za svakakve gluposti da slucajno ne promakne nesto vazno. Eee sad to je veliki kolektiv, neko mi se svidja, neko ne, ali vecina su dobri pedagozi i profesori. I onda dolaze da se istresaju, dolaze sa advokatima, dolaze da kukaju na strogocu nastavnika...

  • +1 6
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, Sandradjer said:

Ako imas skolu od 1000 ucenika, na njih ide 2000 roditelja. Stvoris sa vrha sistem takav da se ovih 2000 hiljade lepo istresa kad zatreba na 100 zaposlenih. Jbg ne istresa se tamo gde bi trebalo i oni mirni. 

Pricam samo o svom radnom mestu, nisam cula da je neko korumpiran, vrata skole su otvorena svima, tim protiv nasilja se sastaje za svakakve gluposti da slucajno ne promakne nesto vazno. Eee sad to je veliki kolektiv, neko mi se svidja, neko ne, ali vecina su dobri pedagozi i profesori. I onda dolaze da se istresaju, dolaze sa advokatima, dolaze da kukaju na strogocu nastavnika...

Evo da potvrdim ovo. 

  • Wub 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Evo da potvrdim ovo. 

Pa takva nam je skola, za primer.

Iako imam gomilu zamerki to su vise zamerke za neke strucne diskusije. Ovo o cemu pisem i hvalim nas je da sto se tice ucenika i indirektno roditelja ne postoji nijedan ozbiljan razlog za hajku i nezadovoljstvo. 

Evo i na mene su se obrusili krajem decembra, a razlog su samo i iskljucivo ocene. Nikad niko nije imao bilo kakvu zamerku na moj pedagoski rad (kad kazem niko, mislim na sve koji su ocenjivali moj rad a to im je posao)

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

Do policije nisam još stigla, ali državno zdravstvo mi pomaže baš ovih dana.

Šta znam, u mom životu ti pojedinci čine razliku. Dovoljno da ne napišem nikada SVI SU KORUMPIRANI.

Jer nisu.

 

da se nadovezem na ovo, pre neki dan me oftalmolog u lokalnom domu zdravlja prijatno iznenadio

rutinski pregled, doduse nisam imao iskustva pa nisam znao sta da ocekujem, ali covekov pristup je za svaku pohvalu

bas mi je ostavio pozitivan utisak

 

pisem ovo jer vecina nas nekako vec po navici ima potrebu da se pozali kad naleti na nesposobnu/nezainteresovanu budalu

srecom, postoje jos uvek i potpuno drugaciji ljudi na takvim radnim mestima

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...