Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

1 minute ago, pt 2.0 said:

Užasi post-istine u Srbiji.

 

 

 

P.S. Ima i ovo:

https://x.com/novosadskevesti/status/1766021485959811096?s=20

 

 

 

 

Toj majci ne treba da se oduzimaju deca nego da joj sluzbe koje majci koja ima neki hoarding problem oduzimaju decu, omoguce adekvatnu pomoc da joj taj stan srede.

Ili otherwise nek krenu redom da oduzimaju romsku i generalno jako siromashnu decu koja imaju josh neuslovnije smeshtaje.

O tome shta oduzimanje na ovaj nachin moze da uradi sa decom, i limitiranje kontakta sa majkom, moze isto poneshto da se kaze.

 

 

Link to comment
Posted (edited)
35 minutes ago, Mel said:

Toj majci ne treba da se oduzimaju deca nego da joj sluzbe koje majci koja ima neki hoarding problem oduzimaju decu, omoguce adekvatnu pomoc da joj taj stan srede.

ja nisam tako ubeđena kao ti.

niti imam dovoljno informacija, niti znam u kakvom su stanju deca.

po tw osobe koje tvrde da su živele u stanu do pišu svašta.

 

ne znam šta treba.

ali u CSR bi trebalo da sede stručni ljudi koji znaju.

rulja misli da zna bolje.

hvala vučiću.

 

edit.

iz vesti na N1

"Mihaljici je u novembru prošle godine oduzeto troje maloletne dece od tri, šest i deset godina, zbog kako Centar tvrdi, zanemarivanja dece u pogledu zdravlja, jer deca nisu vakcinisana u propisanom roku, zanemarivanja obrazovanja, opštih uslova života i jer su ostavljana bez roditeljskog nadzora."

Edited by pt 2.0
Link to comment

Neko meni blizak živi u toj zgradi, sigurno par godina unazad komšije prijavljuju problem sa hordingom, a mislim da se pre par meseci taj stan i zapalio. Mislim da i deda te dece živi tu, da li je on horder ili majka ne znam. U svakom slučaju jadna ta dečica. 

  • Hvala 4
Link to comment
10 minutes ago, pt 2.0 said:

ja nisam tako ubeđena kao ti.

niti imam dovoljno informacija, niti znam u kakvom su stanju deca.

po tw osobe koje tvrde da su živele u stanu do pišu svašta.

 

ne znam šta treba.

ali u CSR bi trebalo da sede stručni ljudi koji znaju.

rulja misli da zna bolje.

hvala vučiću.

 

Komentraishem ovo shto je tu. Da su je upozoravali zbog hoardinga.

Hoarding je mentalni poremcaj nekoga ili majke ili dede (ili oboje), tu u teoriji treba pokushati sa podrshkom a ne sa puf aj ti sredi se il uzimamo troje dece.

 

Takodje ne vidim da je standard u Srbiji da se uzimaju deca koja npr zive u nekim drvenim shedovima koji otprilike isto ovako izgledaju.

 

Taj CRS je na osnovu prijave oca (koju je majka vrlo jednostavno dokazala kao laznu) oduzeo dete jednoj mojoj poznanici u BGu i preko godinu dana dete je bilo kod oca koji se majci svetio jer 'nece da slusha' a imao je nekoga koga je u CRSu potpkupio. Dete je na kraju vraceno majci ali trajalo je jako dugo iako je bilo vrlo brzo jasno o chemu se radi.

 

Mislim u CRSu bi trebalo da sede ljudi koji znaju, pa ja eto ne znam, zemlja korupcije i bezakonja a ti CRSovi su ozloglasheni i u mnogo boljim drzavama od Srbije jer im je accountability nikakav.

Link to comment
44 minutes ago, Mel said:

 

 

Toj majci ne treba da se oduzimaju deca nego da joj sluzbe koje majci koja ima neki hoarding problem oduzimaju decu, omoguce adekvatnu pomoc da joj taj stan srede.

Ili otherwise nek krenu redom da oduzimaju romsku i generalno jako siromashnu decu koja imaju josh neuslovnije smeshtaje.

O tome shta oduzimanje na ovaj nachin moze da uradi sa decom, i limitiranje kontakta sa majkom, moze isto poneshto da se kaze.

 

 

Možda u nekom LaLaLendu gde se psihički problem koji ugrožava decu rešava tako što ti neka služba sredi stan.

 

 

"U toku postupka majka je pokazala izuzetno visok stepen nesaradnje - nije dozvoljavala stručnim radnicima da obave terensku posetu na novoj navedenoj adresi, nije priložila traženu dokumentaciju koja bi bila dokaz o obezbeđenim uslovima za preuzimanje dece, dok su i kontakti sa decom bili otežani", kažu nam i dodaju:

 

"Svi nadležni organi preduzimaju mere iz svoje nadležnosti, budući da se ovde radi o grubom zanemarivanju roditeljskih dužnosti u pogledu prava na obrazovanje, zdravlje, prava na identitet, kao i ostvarivanja uslova za nesmetan rast i razvoj dece", dodali su na kraju.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, pufikaflafi said:

Neko meni blizak živi u toj zgradi, sigurno par godina unazad komšije prijavljuju problem sa hordingom, a mislim da se pre par meseci taj stan i zapalio. Mislim da i deda te dece živi tu, da li je on horder ili majka ne znam. U svakom slučaju jadna ta dečica. 

 

Za hoarding se mogu traziti i druga reshenja a ne da komandosi upadaju u kucu i kidnapuju decu. Svakako nije idealna situacija, ali kidnapovanje dece od roditelja trebalo bi da je reshenje ako su ti roditelji neki teshki narkomani, nasilnici, pedofili, takve neke stvari.

Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

Možda u nekom LaLaLendu gde se psihički problem koji ugrožava decu rešava tako što ti neka služba sredi stan.

 

Pa da, lakshe je kidnapovati decu nego izbaciti im smece jednom nedeljno.

  • -1 1
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Ljudi nemaju poverenja u institucije čak ni kada one dobro i profesionalno urade svoj posao.

To je put u anarhiju.

 

Pa to je kao reci da ljudi nemaju poverenja u ubicu jer eto ubio je dvoje troje ali proshao je pored stotina na ulicama koje nije ubio.

Naravno da ljudi imaju nepoverenje u institucije.

 

Link to comment
Posted (edited)
4 minutes ago, Mel said:

 

Pa to je kao reci da ljudi nemaju poverenja u ubicu jer eto ubio je dvoje troje ali proshao je pored stotina na ulicama koje nije ubio.

Naravno da ljudi imaju nepoverenje u institucije.

 

Izvini, ovo što pišeš meni je sumanuto.

I ova tvoja nesuvisla analogija sa Unicom, i ostalo što si pisala na ovu temu.

 

Čuj da idu i izbacuju đubre jednom nedeljno osobi koja teško zanemaruje decu kao rešenje situacije.

Edited by pt 2.0
prokleti autocorrect
  • +1 7
Link to comment

ma koje bre czsr institucije tamo rade sve sns botovi menadzeri sa privatnih fakulteta kao decji psiholozi ili socijalni radnici koji u sudskim postupcima daju misljenja o temama za koje nemaju minimum kompetencije i tako stvaraju bukvalno pakao od zivota pre svega dece, zatim, njihovih roditelja, a onda i svih ostalih. to sto je vredelo tamo penzionisano

  • +1 4
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Izvini, ovo što pišeš meni je sumanuto.

I ova tvoja nesuvisla analogija sa Unicom, i ostalo što si pisala na ovu temu.

 

Čuj da idu i izbacuju đubre jednom nedeljno osobi koja teško zanemaruje decu kao rešenje situacije.

 

Da, jako je nesuvislo nemati poverenja u institucije u Srbije.

 

Link to comment
6 minutes ago, Mel said:

 

Pa da, lakshe je kidnapovati decu nego izbaciti im smece jednom nedeljno.

Da, kidnapovanje je u pitanju. Evo stigao i zahtev za otkup...

 

Razumem da si pogođena situacijom koja se desila u tvom okruženju pa sada to primenjujes na svaku sličnu. Jednostavno čišćenje kuće osobe ili osoba koje imaju ozbiljan poremećaj nije rešenje problema iz gomile razloga. Za početak kao što vidiš ni ona sama nije htela da sarađuje na osnovnim stvarima, pa kako onda zamišljaš da neko dođe svake nedelje da joj čisti stan a da onda ona 6 dana opet kupi đubre i trpa ga dok me zatrpa neko dete ili se nešto opet ne zapali?

 

Deca treba oduzimati od psihičkih bolesnika, a ne samo od nasilnika, narkomana, pedofila... Evo ti još svež slučaj u Novom Sadu.

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...