Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

Posted (edited)
18 minutes ago, vememah said:

Reklo bi se da je CSR inicirao taj (kontra)postupak radi plašenja majke da batali tog advokata i pomogne im da zataškaju slučaj.

Ni slučajno. Sudski postupak nije zavitlavanje, i, kao što i sam kažeš, vrlo lako bi mogao da ogoli CSR.

Mislim da su za tim korakom posegnuli jer majka nije sarađivala a oni ne mogu unedogled da stoje u toj vakuum situaciji.

 

EDIT.

Hoću još da kažem da se meni čini da ovaj slučaj može i treba da bude prilika da se stvari na relaciji socijalna služba - sudstvo - porodični zakon -zakon o socijalnoj zaštiti ili drugi relevantni zakoni sistemski unaprede. (Na liniji svega o čemu je Uskebasi govorio.)

Edited by pt 2.0
Link to comment
6 minutes ago, pt 2.0 said:

Ja ne vidim ni jedan jedini razlog da sprečiš nekoliko puta službenike CSR da udju u tvoj novi stan.

Ne vidim razlog da na samom početku dešavanja ne potpišeš korektivni nadzor (isti taj CSR ti je bio okej sve ove godine, uključujući i postupak za lišavanje roditeljskog prava muža - otkud odjednom toliko nepoverenje?), ne vidim razlog da vajni advokat ne ume da potrefi pravu sudsku instancu za žalbu sve ovo vreme, itd.

 

Razlog da sprechish sluzbenike CSR je to shto nemash stan, jer si socijalni sluchaj koji zivi kod oca hordera.

 

Ovo kako ti je CSR bio ok sve ove godine, pa otkud odjednom toliko nepoverenje - pa eto mozda zato shto su se okrenuli protiv nje u tom trenutku.

O advokatu nemam neko pozitivno mishljenje, ali da se on nije umeshao ona za pochetak ne bi mogla da pokaze te dobre uslove stanovanja pa sve nadalje. Pitanje j ei koliko ce finansijska pomoc koju za sad ima od nekoga, trajati.

 

Ta zena nema pare, po procedurama i praksi u Srbiji to ne mora ali moze biti sasvim dovoljan uslov za oduzimanje dece.

Link to comment

 

 

Quote

 

Zaštitnik građana Zoran Pašalić izjavio je danas agenciji Fonet da će nastaviti da kontrolišu rad Centra za socijalni rad u slučaju Ane Mihaljice i njene dece, koja su joj vraćena.

Deca su danas vraćena Mihaljici uz meru korektivnog nadzora u trajanju od tri meseca, a zaštitnik građana će pratiti rad Centra u slučaju nadzora.

„Suština je pustiti institucije da rade svoj posao“, rekao je Pašalić i istakao da je cilj institucije zaštitnika građana bio da se deca vrate majci.

On je dodao da još ne mogu da izvuku zaključak o postupanju Centra u ovom slučaju, ali da će pregledati svu dokumentaciju koju imaju.

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/zastitinik-gradjana-najavljuje-dalju-kontrolu-centra-za-socijalni-rad-u-slucaju-ane-mihaljice-i-njene-dece/

  • +1 1
Link to comment

ovaj čovek sa snimka što bi da rasformira CSR i nudi sebe za novog v.d. direktora je, blago rečeno, nekredibilan. :mellow:

Link to comment
10 minutes ago, pt 2.0 said:

ovaj čovek sa snimka što bi da rasformira CSR i nudi sebe za novog v.d. direktora je, blago rečeno, nekredibilan. :mellow:

 

Lud ko struja.

  • Haha 1
Link to comment

I niko ne primeti da je jebeni Telegraf objavio klip iz njenog stana i dao ga na uvid desetinama hiljada ljudi. Odakle to njima i kako smeju, to nije bitno.

Znam ja da to nije suština ovog slučaja, ali nije smelo ni tako da prođe ispod radara.

Link to comment
2 minutes ago, Malkmus said:

I niko ne primeti da je jebeni Telegraf objavio klip iz njenog stana i dao ga na uvid desetinama hiljada ljudi. Odakle to njima i kako smeju, to nije bitno.

Znam ja da to nije suština ovog slučaja, ali nije smelo ni tako da prođe ispod radara.

Govoriš o onom snimku posle požara ili ima još neki?

 

Ja čekam Bosiku da se oglasi a već neko vreme ćuti, makar na FBu. Pričalo se da mu sleduju krivične prijave i oduzimanje licence.

Link to comment
Just now, ragasto said:

Govoriš o onom snimku posle požara ili ima još neki?

 

Ja čekam Bosiku da se oglasi a već neko vreme ćuti, makar na FBu. Pričalo se da mu sleduju krivične prijave i oduzimanje licence.

 

Ustao je protiv SNSa efektivno, jedino ako ima neka jaka ledja ovo moze da prodje bez posledica po njega.

Link to comment

@ragasto

Da, posle požara. To je javno upotrebljeno protiv nje, bez obzira kakav ko stav ima o slučaju, to nije trabalo da završi na sajtu i Instagramu Telegrafa, javno na uvid.

Edited by Malkmus
Link to comment
Just now, Malkmus said:

@ragasto

Da, posle požara. To je javno upotrebljeno protiv nje, bez obzira kakav ko stav ima o slučaju, to nije trabalo objaviti javno.

Nije, u pravu si. Mislim da je Ana M rekla da je to baš snimak službenice CSRa, valjda se pojavio dan pre rušenja kapije.

 

Generalno, najebali smo sa ovakvim medijima. Cenim da su ovih dana npr. Policiji nabacali x problema dok se ovi bave istragom. Jedini zaključak koji može da se izvuče, na osnovu praćenja portala, je da su u Policiji samo teški nesposobnjakovići koji se motaju tamo-vamo bez ikakvog plana i metodologije. Naravno da nije tako, ali ne znam ko je mogao da ovih dana zaključi nešto drugo. Kao, zabranjen pristup novinarima, a na portalima samo idu fotke iz šiblja.

 

I Policija im ne može ništa, sve vreme izgledaju kao kreteni, jer DJV broji lajkove.  

Link to comment
11 minutes ago, Malkmus said:

@ragasto

Da, posle požara. To je javno upotrebljeno protiv nje, bez obzira kakav ko stav ima o slučaju, to nije trabalo da završi na sajtu i Instagramu Telegrafa, javno na uvid.

 

U ovom sluchaju je mozda i bolje, mislim kapiram ja shta ti prichash ali sam vidjala i kad se "privatnost" podataka koristi za zatashkavanje miskondukta sluzbi, dok se javnosti signalizira da ne mozemo da otkrijemo ali nesto-tu-ima-jer sto-nama-niko-nije-dolazio. To ti je onaj "ko zna shta je tu bilo mm-mm" efekat. A u tom nekom sluchaju koji sam pratila nije bilo nishta, chak mnogo manje nego kod Mihaljice koja de fakto jeste drzala decu u hoarderskoj kuci dok nije imala para ni da ih kvalitetno ishrani.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...