Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

1 minute ago, vememah said:

Da imaju neke argumente za taj postupak koji ne bi bili lako osporeni u javnosti, ne bi joj vratili decu.

Pa šta znači osporeni u javnosti? Valjda se na sudu izvode ti dokazi i brani argumentacija, s taj proces će da se sprovede.

 

Za ovaj deo “ne bi joj vratili decu” videti pod “izjava Vučića o preispitivanju odluke”, kao i pod “način na koji se SNS direktori imenuju i zašto sede tu gde sede”.

  • +1 1
Link to comment

Ček, šta, ti stvarno misliš da postoje ikakvi osnovi da joj oduzmu roditeljsko pravo, da takva odluka ne bi pala na prvoj iole nezavisnoj sudskoj instanci?

Edited by vememah
Link to comment
Posted (edited)
14 minutes ago, vememah said:

Ček, šta, ti stvarno misliš da postoje ikakvi osnovi da joj oduzmu roditeljsko pravo, da takva odluka ne bi pala na prvoj iole nezavisnoj sudskoj instanci?

Ne razumem tvoje pitanje, i ne formiram stav na osnovu onoga što ja kao laik mislim, već na osnovu onoga što se dešava. A dešava se sudski postupak za lišenje roditeljskog prava.
 

Ja ne znam da li ti osnovi postoje, jer mislim da ono što nam je saopšteno i od jedne i od druge strane delom nije istina, a svakako nije kompletna istina (evo sad se pojavljuje kandilo kao uzrok požara).

 

Sama činjenica da je CSR bio u pravnoj poziciji da pred sudom nakon svega pokrene postupak za lišavanje roditeljskog prava, i da će taj postupak opušteno da se vodi meni je dovoljno zastrašujuća (a vodi se, odnosno CSR ga je pokrenuo iz nemogućnosti da sprovede korektivni nadzor - ako sam dobro razumela), tako da ne vidim poentu otežavanja stvari u nepotpisivanju rešenja o korektivnom nadzoru, odnosno daljoj nesaradnji sa CSR.

 

EDIT. Opet, ako sam dobro razumela i ako su informacije tačne, sud se oglasio nenadležnim za sve Bosikine tužbe na CSR, i preusmerio ih na Upravni sud… 

Edited by pt 2.0
Link to comment
11 minutes ago, vememah said:

Ček, šta, ti stvarno misliš da postoje ikakvi osnovi da joj oduzmu roditeljsko pravo, da takva odluka ne bi pala na prvoj iole nezavisnoj sudskoj instanci?

 

Kojoj nezavisnoj sudskoj instanci? I kakve veze ima sud sa tim, ovi rade mimo suda ako tako hoce.

 

Deca su vracena jer je Vuchic rekao da se vrate, inache bi ih videla na sveti nikad.

  • +1 1
Link to comment

Strazburu ako se ispostavi da takve nema u Srbiji.

 

Deca su sada vraćena jer je Vučić zbog pritiska javnosti proračunao da mu se tako isplati. Bila bi po svoj prilici vraćena najkasnijeposle presude u Strazburu, ovo prilično izvesno sa ovolikim zloupotrebama nije moglo da ostane na snazi, a Mihaljica i Bosika su bili rešeni da teraju koliko treba.

Edited by vememah
Link to comment
Just now, vememah said:

Strazburu ako takve nema u Srbiji.

 

 

Nek zivi Strazbur dok ga ne ubiju, ali ipak...  Strazbur ulazi tek kad si iscrpeo sudske instance u svojoj zemlji, a ovo bi se vuklo godinama, tako da dok / ako bi stigla do Strazbura ne bi ni imalo vishe poente...

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, pt 2.0 said:

A dešava se sudski postupak za lišenje roditeljskog prava.

 

Zbog kojeg bi još belodanije izašle na videlo sve zloupotrebe CSR-a.

Edited by vememah
Link to comment
10 minutes ago, vememah said:

Deca su sada vraćena jer je Vučić zbog pritiska javnosti proračunao da mu se tako isplati.

Apsolutno.

Idu novi izbori, a kosturi mu izleću na sve strane, pa je naredio plavki iz CSR da vrati decu, IAKO SE (ako je verovati Bosiki) ništa suštinski novo nije desilo na relaciji njihove saradnje sa majkom jer je majka opet odbila da potpiše rešenje o korektivnom nadzoru.

Link to comment

Ogromno je pitanje da li majka je imala ijedan razlog da sarađuje ako su joj oni od novembra držali decu bez ikakvog papira i mesecima je onemogućavali da ih vidi.

Edited by vememah
Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Zbog kojeg bi još belodanije izašle na videlo sve zloupotrebe CSR-a.

Nije “bi izašle” nego “će izaći” (ako ih je u uvom slučaju bilo).

A opet, CSR je inicirao taj postupak. I CSR je, do Vučićeve izjave, bio uporan u sledu stvari: prvo korektivni nadzor i saradnja, pa procena socijalnih radnika pa vraćanje dece.

Link to comment

Reklo bi se da je CSR inicirao taj (kontra)postupak radi plašenja majke da batali tog advokata i pomogne im da zataškaju slučaj.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

Apsolutno.

Idu novi izbori, a kosturi mu izleću na sve strane, pa je naredio plavki iz CSR da vrati decu, IAKO SE (ako je verovati Bosiki) ništa suštinski novo nije desilo na relaciji njihove saradnje sa majkom jer je majka opet odbila da potpiše rešenje o korektivnom nadzoru.

Vrlo bih volela da prochitam shta su joj nudili da potpishe.

 

14 minutes ago, vememah said:

Strazburu ako se ispostavi da takve nema u Srbiji.

 

Deca su sada vraćena jer je Vučić zbog pritiska javnosti proračunao da mu se tako isplati. Bila bi po svoj prilici vraćena najkasnijeposle presude u Strazburu, ovo prilično izvesno sa ovolikim zloupotrebama nije moglo da ostane na snazi, a Mihaljica i Bosika su bili rešeni da teraju koliko treba.

Mihaljica je svakako reshena ali nije u prilici da "istera" ni dva kvalitetna obroka dnevno a ne neshto zametno, komplikovano, skupo itd itd, a Bosika bi mogao da podlegne nekom pritisku kao i vecina ljudi ako neko proceni da mu je to bolji pristup.

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Nije “bi izašle” nego “će izaći” (ako ih je u uvom slučaju bilo).

A opet, CSR je inicirao taj postupak. I CSR je, do Vučićeve izjave, bio uporan u sledu stvari: prvo korektivni nadzor i saradnja, pa procena socijalnih radnika pa vraćanje dece.

 

CSR u medjuvremenu nije dozvoljavao majci vidjanje dece iako za to nisu imali legalnu osnovu. To je rogue sluzba. Sud im je nebitan, jedino moze da im komanduje Vuchic, mimo toga rade shta hoce.

Link to comment
Posted (edited)
12 minutes ago, vememah said:

Ogromno je pitanje da li majka je imala ijedan razlog da sarađuje ako su joj oni od novembra držali decu bez ikakvog papira i mesecima je onemogućavali da ih vidi.

Ja ne vidim ni jedan jedini razlog da sprečiš nekoliko puta službenike CSR da udju u tvoj novi stan.

Ne vidim razlog da na samom početku dešavanja ne potpišeš korektivni nadzor (isti taj CSR ti je bio okej sve ove godine, uključujući i postupak za lišavanje roditeljskog prava muža - otkud odjednom toliko nepoverenje?), ne vidim razlog da vajni advokat ne ume da potrefi pravu sudsku instancu za žalbu sve ovo vreme, itd.

 

Moj utisak - a nemam dovoljno znanja da o ovome imam išta više od utiska jeste da je u ovom slučaju CSR radio ono što mu je pravno omogućeno i dato u nadležnost da radi - ali da su akteri sa dovoljno putera na glavi za razne druge stvari da su lutke na koncima populizma SNS.

Moj utisak je da je majka naplašena od advokata koji ima druge ciljeve sem isključive dobrobiti svoje klijentkinje i da je vukla poteze koji su samo pogoršavali i otezali stvari (ako njen otac i njen ex muž narkoman mogu sve vreme od decembra da vidjaju decu nije bilo razloga da i ona to ne može).

Moj poslednji utisak je takodje da bi CSR svakako vratio decu majci kad se uveri da živi u pristojnim uslovima i da je sposobna da brine o njima, odnosno da nikakav drugi scenario nije ni bio na tapetu. Imam utisak da je to prolongirano lošim savetima advokata, i da je na kraju iznudjen potez i samom CSR bio sud.

 

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

CSR u medjuvremenu nije dozvoljavao majci vidjanje dece iako za to nisu imali legalnu osnovu.

Čime objašnjavaš da su deda i otac u istom periodu mogli da viđaju decu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...