Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

branko čečen je imao serijal u vremenu o svom iskustvu sa zdravstvom srbije (iznenađujuće lepo)

(ostaviću linkove za svih 5 tekstova, jer im je pretraga po autorima nepostojeća)

 

https://vreme.com/vreme/strah-i-divljenje/

 

https://vreme.com/vreme/nocni-andjeo-koronarne-jedinice/

 

https://vreme.com/vreme/teska-ali-rutinska/

 

https://vreme.com/vreme/prvi-koji-se-nasmejao/

 

https://vreme.com/vreme/wild-is-the-wind/

 

 

  • +1 7
Link to comment
21 minutes ago, Sandradjer said:

Ako imas skolu od 1000 ucenika, na njih ide 2000 roditelja. Stvoris sa vrha sistem takav da se ovih 2000 hiljade lepo istresa kad zatreba na 100 zaposlenih. Jbg ne istresa se tamo gde bi trebalo i oni mirni. 

Pricam samo o svom radnom mestu, nisam cula da je neko korumpiran, vrata skole su otvorena svima, tim protiv nasilja se sastaje za svakakve gluposti da slucajno ne promakne nesto vazno. Eee sad to je veliki kolektiv, neko mi se svidja, neko ne, ali vecina su dobri pedagozi i profesori. I onda dolaze da se istresaju, dolaze sa advokatima, dolaze da kukaju na strogocu nastavnika...


Ako je suditi prema intervjuu direktorke csr (da se vratimo na temu) ne deluje mi da je dobar ni strucnjak ni profesionalac, o nekoj elementarnoj ljudskosti koja mislim da je neophodna za ovakav tip posla da i ne govorim. Postavlja nerealne zahteve pred ocigledno nemocnu osobu i time je cinicno uslovljava zloupotrebljavajuci svoja ovlascenja koja su i definisana tako da sve moz’ da bidne a i ne mora da znaci. Deca zlostavljana i zanemarena jer nisu vakcinisana i nisu upisana u vrtic, jel se uklapa u formu - uklapa se, aj cao. “Zapisnik” se u praksi a mimo zakona moze drzati i u glavi da slucajno neki napasni advokat nesto prigovori i poremeti im nirvanu. 
Da je iole konstruktivno ja bih prva krenula da je omlatim, kao i ove degenerike s kojima se ja bakcem, ali nije. I verujem da su toga svesni i ostali koji imaju taj “poriv” i bar malo svesti, u koje ovako na nevidjeno racunam i forumasa koji je pokrenuo ovaj nesretni niz

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
10 minutes ago, Leia said:


Ako je suditi prema intervjuu direktorke csr (da se vratimo na temu) ne deluje mi da je dobar ni strucnjak ni profesionalac, o nekoj elementarnoj ljudskosti koja mislim da je neophodna za ovakav tip posla da i ne govorim. Postavlja nerealne zahteve pred ocigledno nemocnu osobu i time je cinicno uslovljava zloupotrebljavajuci svoja ovlascenja koja su i definisana tako da sve moz’ da bidne a i ne mora da znaci. Deca zlostavljana i zanemarena jer nisu vakcinisana i nisu upisana u vrtic, jel se uklapa u formu - uklapa se, aj cao. “Zapisnik” se u praksi a mimo zakona moze drzati i u glavi da slucajno neki napasni advokat nesto prigovori i poremeti im nirvanu. 
Da je iole konstruktivno ja bih prva krenula da je omlatim, kao i ove degenerike s kojima se ja bakcem, ali nije. I verujem da su toga svesni i ostali koji imaju taj “poriv” i bar malo svesti, u koje ovako na nevidjeno racunam i forumasa koji je pokrenuo ovaj nesretni niz

 

Slazem se, trebalo bi se vratiti na temu.

Forumas koji je pokrenuo ovaj nesretni niz je izjavio Ako uciteljica krene da mi soli pamet. Uopste ne znam sta on moze da ima sa uciteljicom svoje dece 

 

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, Sandradjer said:

Slazem se, trebalo bi se vratiti na temu.

Forumas koji je pokrenuo ovaj nesretni niz je izjavio Ako uciteljica krene da mi soli pamet. Uopste ne znam sta on moze da ima sa uciteljicom svoje dece 

 


Da, izrazio je sumnju u strucnost i kompetentnost kadra sa Megatrenda, i da bi s takvima mogao (pretpostavljam verbalno) ratovati, ne vidim problem

 

Vratimo se na temu

  • -1 1
Link to comment

Svodi se na to da li su svi u institucijama otaljavači ili kvarnjaci. Nisu. Mnogi jesu. 

Mnogi mi pokušavamo da ispravimo krive drine. Ali, verovali ili ne, nekad i uspemo. Ja sam ovih dana postigla značajan uspeh u antikoruptivnom delovanju i biću slobodna da iznesem to ovde. Dešava se. 

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Svodi se na to da li su svi u institucijama otaljavači ili kvarnjaci. Nisu. Mnogi jesu. 

Mnogi mi pokušavamo da ispravimo krive drine. Ali, verovali ili ne, nekad i uspemo. Ja sam ovih dana postigla značajan uspeh u antikoruptivnom delovanju i biću slobodna da iznesem to ovde. Dešava se. 

 

Ali to je valjda jasno... mislim stvarno je bezveze svoditi diskusiju na to da ako neko radi za drzvavu da je odmah neposhten i slichno, josh nismo tu mada drzava nam sad jeste potpuno kriminalna pa valjda ka tome idemo...

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Da, izrazio je sumnju u strucnost i kompetentnost kadra sa Megatrenda, i da bi s takvima mogao (pretpostavljam verbalno) ratovati, ne vidim problem

 

Vratimo se na temu

Pa svako to moze da radi, i ja tu vidim problem. Sve je otislo u tri lepe 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Sandradjer said:

Pa svako to moze da radi, i ja tu vidim problem. Sve je otislo u tri lepe 

 

Zeno drzava nam proizvodi i prodaje drogu. Kao ono main business granu. Uche nam decu da se drogiraju i diluju drogu, budu krimosi i fufe. Naravno da je sve otishlo u tri lepe, i josh ce da ide...

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
11 minutes ago, Mel said:

 

Zeno drzava nam proizvodi i prodaje drogu. Kao ono main business granu. Uche nam decu da se drogiraju i diluju drogu, budu krimosi i fufe. Naravno da je sve otishlo u tri lepe, i josh ce da ide...

E nek si napisala jos jednom :)

Link to comment
14 minutes ago, Sandradjer said:

E nek si napisala jos jednom :)

 

 

Pa shta ja mogu kad je tako, meni se dileri sa mushterijama svadjaju pred kapijom celu noc, ne smem da izadjem od njih. Cale zove policiju, policija njih, onda oni komentarishu mom ocu shta on ima da zove policiju (koja nije doshla niti bilo shta slichno, nego samo obavestili ove da ih je neko prijavio i ko)... i to je Srbija danas. Izbori se kradu na svetlosti dana, onda smo kao svi zapanjeni kad neshto nije po PSu, kad raste agresivnost generalno. Naravno da raste.

Link to comment

Nego, šta ima novo...

 

Udruženje pravnika socijalne zaštite Argument (inače jedan od učesnika konferencije za štampu) se oglasilo saopštenjem u kome najavljuju krivične prijave zbog protesta. Mislim da ovo mogu da vide i oni koji nemaju Instagram nalog:

 

https://www.instagram.com/p/C4aUbvWsAYC/?img_index=2

 

Udruženje na istom nalogu linkuje i snimak intervjua Jelene Zorić sa Sašom Borojevićem, i kaže:

Quote

Čujte pravu istinu o slučaju oduzete dece u Novom Sadu.

Za "Glas javnosti" potpuno iskreno:
Jelena Zoric, direktorica Centra za socijalni rad Novoga Sada.

Zaštitimo našu decu...


 

Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

Nego, šta ima novo...

 

Udruženje pravnika socijalne zaštite Argument (inače jedan od učesnika konferencije za štampu) se oglasilo saopštenjem u kome najavljuju krivične prijave zbog protesta. Mislim da ovo mogu da vide i oni koji nemaju Instagram nalog:

 

https://www.instagram.com/p/C4aUbvWsAYC/?img_index=2

 

Udruženje na istom nalogu linkuje i snimak intervjua Jelene Zorić sa Sašom Borojevićem, i kaže:


 

 

Da, ne smesh da protestujesh protiv nekog ko ne ferma odluku suda.

Link to comment

@Mel Odluku suda i neizdavanje rešenja za vraćanje dece majci (po rečima Jelene Zorić) bi ipak trebalo da komentarišu pravnici...što ja nisam, i laički mogu samo da JZ posmatram kroz koruptivnu aferu u kojoj je Agencija za sprečavanje korupcije rekla šta je rekla, i kroz udruženje čiji je član, što možda opet stvara osnov za reakciju Agencije, ali i tu nam treba pravnik, jel...

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Ako imas skolu od 1000 ucenika, na njih ide 2000 roditelja. Stvoris sa vrha sistem takav da se ovih 2000 hiljade lepo istresa kad zatreba na 100 zaposlenih. Jbg ne istresa se tamo gde bi trebalo i oni mirni. 

Pricam samo o svom radnom mestu, nisam cula da je neko korumpiran, vrata skole su otvorena svima, tim protiv nasilja se sastaje za svakakve gluposti da slucajno ne promakne nesto vazno. Eee sad to je veliki kolektiv, neko mi se svidja, neko ne, ali vecina su dobri pedagozi i profesori. I onda dolaze da se istresaju, dolaze sa advokatima, dolaze da kukaju na strogocu nastavnika...

evo, na osnovu ovog ponavljam da je škola mesto gde se učenici obrazuju a na roditeljima je da ih vaspitava. može li škola da nađe najmanji zajednički sadržalac za 1000 đaka, 2000 roditelja, 100 zaposlenih i ko zna koliko onih koji formalno ili neformalno imaju upliv u školu (lokalna uprava, inspekcije, ministarstva........)

 

i sam đak koji pored roditelja ima ortake/ortakinje, petnaestak profesora.

Link to comment

Škola je vaspitno - obrazovna ustanova.

Dakle i obrazuje i vaspitava i tako bi trebalo, a verovatno nije tako, na žalost.

Jer kad nastavnik nema kapacitet da vaspitava, upitna je i njegova sposobnost da obrazuje.

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...