Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

1 minute ago, Eleniko said:

kako ste došli do toga


došli smo. sad jedino ostaje ko kome veruje.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Mislim da nismo konstatovali da je i ovaj bio u CSR-u da im da podršku.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
6 hours ago, aram said:



@Filozof manijak oko Jelene Zorić se slažemo, ali šta imaš da kažeš o ekipi koja se okupila oko Ane Mihaljice, kad je već NS mali grad?

Ta ekipa je isto zlo, koja koristi slučaj ove nesretnice da tera svoju agendu, i uopšte nemam nikakve simpatije prema njima, štaviše.

Moj stav je da sam apriori uvek i svuda protiv svih odluka institucija koje su hajdžekovali naprednjaci, zato što sam duboko uveren da njima dobrobit te dece nije u fokusu, nego samo, i ponavljam samo, svoj džep i lična korist.

 

digresija; nisam imao kontakata sa novosadskim CSR-om, ali jesam sa Gradskom upravom za socijalnu i dečiju zaštitu. Tamo osim jedne žene koja je pred penzijom, sede apsolutno nekompetentne osobe za posao koji bi trebalo da obavljaju (koje su taj isti posao dobile zahvaljujući rodbinskim ili švalerskim vezama sa naprednjacima nižih ešalona).

Možda i grešim, ali poređenjem po sličnosti, zaključujem da situacija po tom pitanju nije ništa bolja ni u CSR-u. 

Zato sam sklon da u ovom slučaju podržim majku.

 

 

A to što se oko nje okupila ekipa desničarskih lešinara je drugi, takođe gadan aspekt cele priče.

 

Ali to se dešava kada se godinama urušavaju sve institucije ovog društva.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

znachi cheka se alekdandar da reshi. za li zna, da li mu je neko javio? :unsure:

Kako neb znao, kako neb rešio... sprema 1 Govor™

Link to comment

znate, sinoć sam odslušao direktorku. reče kako su deca bila higijenski zapuštena, zdravstveno zapuštena, bez adekvatnih uslova za život, zlostavljana i još ponešto. pa, gotovo sva romska deca žive u takvim uslovima pa ih niko ne oduzima roditeljima. da li je u pitanju neka varijanta rasizma pokrivena sa "to je njihov način života"?

Edited by đorđe geprat
Link to comment

naravno da jeste rasizam, a taj multikulturalisticki naizgled permisivan stav sluzi samo da ga zamaskira i racionalizuje.

na sred knez mihajlove dvije djevojcice rade po citav dan, sviraju ta tri tona sto jedino znaju, nema ko da ih uputi da idu u skolu. doduse ne djeluje da su materijalno ugrozene u smislu potrosne robe ali stambeno gotovo sigurno jesu. uskoro ce da prerastu uzrast u kome mogu da ocekuju neki dinar sazaljivih prolaznika, a za muzicki talenat nece dobiti nikad nista jer ga nemaju ni u tragu.

ulica je socijalna institucija koju je drzava za njih osmislila da ih skine sa sopstvene grbace, doslovno.

da ni ne idemo do kartonskih naselja i onih jadnika roma sto su uglavnom dosli sa kosova. niko im ne pomaze, niko ih ne integrise, u medije dospijevaju samo kad naprave krupniji dokaz neintegracije.

 

Edited by morgana
  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

niko ne oduzima roditeljima

Ni to nije tačno. Još jedna "činjenica" koju iznose i oni "Romi dobijaju sve naknade soc.zaštite", ali i drugi. 

Oduzimaju se.

 

Inače, pozivam sve da gostuju kod mene u selu gde radim, da vidite šta znači integracija Roma. Svi slučajevi vezani za centre za socijalni rad, niti jedan nije vezan za romsko dete. A romska deca su odlični učenici, čak i najbolji. 

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
11 hours ago, Filozof manijak said:

Valjda postoji neka sredina izmedju tih ekstrema, ostavljanja i pravljenja da je sve ok, i ovog oduzimanja dece. 

 

 

Meni je bukvalno to shokantno.

Kao poshto zeni treba pomoc, onda hraniteljstvo.

Takodje trazish od zene koja je socijalni sluchaj da nabavi nov stan, a upenish da jedna drzava Srbija u zemlji punoj nekretnina za izdavanje nije u prilici da sama iznajmi stan i kaze ovde sad zivish, kontrola ti je svakog petka, mora da bude chisto i uredno.

 

Ovo konstatovanje il da ostavish decu u siromashtvu il hraniteljska porodica je ono sto je Ajatolah prichao, znachi koje to konkretne pomoci i uslogu podrske postoje za ovu recimo zenu  a da nije snadji se - naici cemo u kontrolu?

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, aram said:


meni se opet čini da smo olako prihvatili, barem neki od nas, kao nepobitnu činjenicu da su deca kidnapovana, da ih drogiraju i šikaniraju i da će ih na kraju prodati nekim bogatim norvežanima. a to je tako jer je tako rekao saša borojević i onaj advokat kome ne želim ni da zapamtim ime, a direktorka czsr je sns govno.

 

Vrlo pomno pratim ovu temu - molim te da me uputish na osobu koja ovde pricha da ce decu prodati u Norveshkoj ili koja aminuje sashu borojevica i advokata.

 

Direktorka CSR je SNS kriminalac.

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

A to što se oko nje okupila ekipa desničarskih lešinara je drugi, takođe gadan aspekt cele priče.

 

Nema ko drugi. Jer realno koga zabole. Nego su oni tu prepoznali neku svoju agendu.

 

Quote

Ali to se dešava kada se godinama urušavaju sve institucije ovog društva.

Urushavaju se iznutra, ne urishavaju ih ovi shto ce doci par puta da demonstriraju i srushiti ogradu jednom.

Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ni to nije tačno. Još jedna "činjenica" koju iznose i oni "Romi dobijaju sve naknade soc.zaštite", ali i drugi. 

Oduzimaju se.

 

Inače, pozivam sve da gostuju kod mene u selu gde radim, da vidite šta znači integracija Roma. Svi slučajevi vezani za centre za socijalni rad, niti jedan nije vezan za romsko dete. A romska deca su odlični učenici, čak i najbolji. 

 

nisam znao. šta biva s tom decom? koliko ima takvih slučajeva? ja stalno viđam decu od bebećeg do osnovnoškolskog uzrasta kako prose, peru šoferšajbne.......kad vidim bebu u naručju prave/lažne majke stomak mi se prevrne. i ništa. pre neki dan kod onkološkog. morgana je sa svim u pravu.

  • +1 1
Link to comment

Ljudi treba da budu svesni da su te romske zene koje vidjamo sa decom po semaforima I same bile takva deca. One ne znaju za bolje. Rodile su verovatno sa 14, ako vam izgledaju kao da imaju 50, bice da nisu starije od 30

Srce mi se cepa i zbog njih i zbog njihove dece.

  • +1 8
Link to comment
5 minutes ago, đorđe geprat said:

nisam znao. šta biva s tom decom? koliko ima takvih slučajeva? ja stalno viđam decu od bebećeg do osnovnoškolskog uzrasta kako prose, peru šoferšajbne.......kad vidim bebu u naručju prave/lažne majke stomak mi se prevrne. i ništa. pre neki dan kod onkološkog. morgana je sa svim u pravu.

Ne znam statistike. Pa tačno je, ima prosjačenja, ali za to i ide oduzimanje (disklejmer: ženske organizacije pomažu ženama da im ne oduzimaju decu zbog sakupljanja ili prošenja) 

Sad više ne znam šta je pitanje. Kad csr postupa? Kad ima na evidenciji. 

 

Ali ponavljam, to je Beograd. Van Beograda je drugačija priča. 

  • Hvala 1
Link to comment

mene zanima koliki je procenat slučajeva kada se privremeno izmeštena deca vrate svojim roditeljima?

Ako postoji neka statistika...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...