Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

2 hours ago, ragasto said:

@Tolaa Hvala ti puno, Vememah je valjda olakšao...

Kažem, nije nešto ni bitno ni hitno, samo me zanima da li je neko negde frljnuo sa prevodom pošto se na sličnim filmovima ranije to dešavalo pa se menjao kontekst, stvarale se dileme gde ih nije bilo, i tako to. 


Pogledala sam sad, osim nespretnog prevoda par detalja (ovo što  prevode bukvalno kao “porodična kuća” je zapravo hraniteljska porodica), prevod je dobar, kontekst nigde ni najmanje nije promenjen. 

  • Hvala 3
Link to comment

A zashto se uopshte pricha o tome gore? Srbija je zemlja sa tradicijom dechijeg trafikinga josh iz doba SFRJ i beba koje su prodavali za pare (isto, mozda i na vecoj skali radjeno je u Spaniji, i generalno to je globalni fenomen, rashireno je po mnogim zemljama u nekom obliku).

Gde je sistem tu je i zloupotreba sistema. Josh najmanji problem kad siromashnu decu izuzimaju od roditelja i daju u hraniteljske porodice gde mozda uzimaju pojedini neki procenat naknade nazad po dogovoru, ali gde deci mozda nije loshe ili im je chak bolje nego u originalnoj porodici.

 

Ovaj sluchaj konkretno - sud kaze nema osnova za totalnu zabranu vidjanja - majka nije bila nasilna prema deci. I pored velike lupe javnosti direktorka CZR kaze da nece da daje decu majci na vidjanje dok majka ne "povrati poverenje institucija".

Jel ima negde neko reshenje kako je majka izgubila poverenje institucija? Sa pechatom i potpisom spodobe ako bi moglo?

Jel ima negde neki propis da u sluchaju "gubljenja poverenja institucije" deci moze biti uvedena totalna zabrana vidjanja majke?

Jel ima negde definisano kakva je to procedura koja se zove "gubljenje poverenje institucije" koja kao posledicu ima totalku na vidjanje sopstvene dece?

 

Ova deca su u tom smislu apsolutno oteta.

 

Direktorka bahato ignorishe odluku suda iako je pod lupom javnosti. Shta mi zamishljamo da te spodobe rade kad niko ne gleda?

 

Rade shta hoce.

Link to comment
Quote

POKS: Porodici Ane Mihaljice Grad da obezbedi normalne uslove za život, Galens da im pokloni stan

Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS) pozvao je danas gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića i predsednika SNS Miloša Vučevića da obezbede normalne uslove za život porodici Ane Mihaljice.

Pozvao ih je da to urade, "umesto što demagoški i populistički apeluju na smirivanje strasti".
 Predsednik POKS-a Vojislav Mihailović naveo je da Vučević i Đurić da hoće, problem mogu rešiti s dva telefonska poziva, "tako što bi od svoje omiljene SNS kompanije Galens kojoj je vlast omogućila da pod privilegovanim uslovima zida hiljade stanova u Novom Sadu, da jedan od tih poklone ovoj nesrećnoj porodici".
"Takođe, da zatraže od kompanije Montop, Marka Bosanca Bosketa, onog što ga predsednik države 'ne poznaje', a kome dodeljuju najekskluzivnije poslove na nameštenim tenderima iz gradskih, pokrajinskih i republičkih javnih preduzeća da doniraju opremu i nameštaj za stan", dodao je Mihailović.
Naveo je da bi Mihaljicu, u skladu sa njenom stručnom spremom, mogli zaposliti u jednom od javnih preduzeća, "s obzirom na to da godišnje zaposle više stotina svojih partijskih članova".

Mihailović je rekao da, ako ima dobre volje, postoji rešenje da ta porodica normalno funkcioniše, ali da se umesto toga, "vlast opredelila na oduzimanje troje dece od majke".
"Umesto što se deca odvode u hraniteljske porodice koje dobijaju novac za to, taj isti novac treba dati roditeljima da imaju uslove za normalan život sa svojom decom", dodao je on.
Centar za socijalni rad u Novom Sadu oduzeo je Ani Mihaljici trojicu sinova, zbog "nebezbednih i nehigijesnkih uslova u stanu", dok ona tvrdi da su joj deca neosnovano oduzeta. 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/370111/POKS-Porodici-Ane-Mihaljice-Grad-da-obezbedi-normalne-uslove-za-zivot-Galens-da-im-pokloni-stan.html

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Kakvi jeftina demagogija. Pa žena je vlasnik dela stana sve sa pogledom na Limanski park, što je više nego što mnogi građani imaju. 

  • +1 8
Link to comment

Plus da nastavimo da probleme rešavamo telefonskim pozivima moćnima i uticajnima kao i do sada umesto da uspostavljamo nekakav sistem.

Edited by Halvard
  • +1 6
Link to comment
7 hours ago, Mel said:

 

Direktorka bahato ignorishe odluku suda iako je pod lupom javnosti. Shta mi zamishljamo da te spodobe rade kad niko ne gleda?

 

Rade shta hoce.

Upravo tako. Navikla da radi sa najugrozenijima prema kojima se postavi kao da je Bog otac licno.

Mene su u Fondu za zdravstveno osiguranje terali da pisem molbu i popunjavam obrazac za promjenu prezimena, jer su mi na zdravstvenoj napisali prezime pogresno, jer su pogresno ukucali u kompjuter. :gospode:
Nije czsr ali je slicna drzavna institucija i isti stav prema strankama.

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Paul Gompitz said:

Upravo tako. Navikla da radi sa najugrozenijima prema kojima se postavi kao da je Bog otac licno.

Mene su u Fondu za zdravstveno osiguranje terali da pisem molbu i popunjavam obrazac za promjenu prezimena, jer su mi na zdravstvenoj napisali prezime pogresno, jer su pogresno ukucali u kompjuter. :gospode:
Nije czsr ali je slicna drzavna institucija i isti stav prema strankama.

 

Na zdravstvenoj su mom detetu napisali prezime pogreshno. Kad sam ishla da menjam, rekla mi je zena fino i kulturno u domu zdravlja gde smo pre toga podneli obrazac, da oni ne mogu to da menjaju, nego negde u PIO da idemo recimo kod Slavije ili tako neshto. To je otishla knjigovidja, nju su isto vratili i rekli da ne mogu ustvari oni nego taj dom zdravlja. Aj opet tamo. Kaze moj otac on ce da udje. Shta je i kako im je rekao ne znam, tek oni su promenuli, sa mnom bi obrnuli josh jedan krug...

 

Edited by Mel
Link to comment
On 13. 3. 2024. at 17:41, ragasto said:

Nego, šta ima novo...

 

Udruženje pravnika socijalne zaštite Argument (inače jedan od učesnika konferencije za štampu) se oglasilo saopštenjem u kome najavljuju krivične prijave zbog protesta. Mislim da ovo mogu da vide i oni koji nemaju Instagram nalog:

 

https://www.instagram.com/p/C4aUbvWsAYC/?img_index=2

 

Udruženje na istom nalogu linkuje i snimak intervjua Jelene Zorić sa Sašom Borojevićem, i kaže:


 

Ovo udruzenje deluje kao neka botovska pokrivalica za centre za socijalni rad. Gledam i njihove ranije objave, u naprednjackom maniru napadaju sve koji u javnosti istupe kriticki prema radu centara za socijalni rad. Pritom su iz Leskovca, a vrlo su zdusni u odbrani svih centara sirom Srbije. 

 

Edit: na slikama sa instagram profila za sada sam prepoznao dvoje clanova sns.

Edited by bejzbolka
  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

ova žena je, mislim, novinar.

ne znam šta da mislim o ovim njenim tvitovima. ne mislim da su neistiniti, ali nedorečenost i svrha pisanja ovako nečega su mi… mnjah.

 

  • +1 2
Link to comment

A šta napisati a da se time ne nanese šteta deci? I kako ne napisati bilo šta, kad vidiš da stvari idu ka tome da se deca, pod pritiskom tzv. javnosti, vrate majci. Juče ako može.


 

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, aram said:

A šta napisati a da se time ne nanese šteta deci? I kako ne napisati bilo šta, kad vidiš da stvari idu ka tome da se deca, pod pritiskom tzv. javnosti, vrate majci. Juče ako može.


 

I šta napisati, kad znaš da ne smeš da napišeš nišda, da ti ne bi horde idiota došle na nalog/kuću/posaoa, a imaš potrebu nešto da kažeš jer znaš i video si?

  • +1 7
Link to comment

imho:

ili ne napisati ništa, ili napisati nešto što ne ostavlja prostora za dodatna nagađanja.

 

  • +1 5
Link to comment

@bejzbolka Da, nije veliko iznenqđenje, ali dobro je da napiše neko ko je siguran.

 

I dalje navijam da se u fajt između dve žene umeša treća žena, tj. Marinika koja bi tražila da se poslovanje Jelene Zorić malo bolje ispita.:naughty:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...