Jump to content
IGNORED

Zlostavljanje dečaka i muškaraca


Svemir Zeka

Recommended Posts

3 minutes ago, Moonwalker said:

I koliko slucajeva zena/devojaka znas da je upalo u ucionicu nekog univerziteta i pobilo pobilo dvadesetak njih cak i kad im drzave zakonom nisu dali da se skoluju/studiraju?

 

Nula slučajeva, a suprotnih znam samo taj jedan. Šta s tim?

 

Pokušavaš da poentiraš na potpuno neproduktivan način - nisi ništa bliže rešavanju problema kad konstatuješ "muškarci više ubijaju žene nego obrnuto".

 

Problem je ubijanje kao takvo, ne gender breakdown. Na globalnom nivou, čak 17% žrtava ubistva su ženskog pola. Koji procenat bi po tebi bio prihvatljiv?

 

3 minutes ago, Moonwalker said:

Masovno ubistvo onako, nije vazno zasto. Idi begaj

 

Jeste važno zašto, ali nije važno šta je ubica mislio. Internalizacija motivacije za ubistvo na društvenom nivou je katastrofalna stvar.

 

Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Naravno da jeste. Mada bi sigurne kuce trebale biti otvorene za sve, bezobzira na pol i godine.

 

Ja cu vas samo podsetiti na jednu prostu cinjenicu: to da li je covek dobar ili los ne odredjuje njegov pol. A ko je los ne mora imati fizicku snagu da nanese zlo, niti se ono samo tako nanosi. 

 

Znači tvrdiš da je nasilje nad muškarcima omasovljeni problem, u istoj meri kao i nasilje nad ženama?

 

Pošto mi se zaista čini da je sprdnja kada FM napiše kako treba otvoriti sigurnu kuću za muškarce, a takvo nasilje verovatno nije ni 10% nasilja koje se vrši nad ženama, pošto zvuči kao "eee ako žene mogu da imaju, onda treba i mi da imamo svoju".

 

Mislim okej, možda ja debelo potcenjujem količinu tog nasilja, ali nisam baš siguran da grešim s obzirom na odnos naslova "muž ubio ženu" vs "žena ubila muža".

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


Nemoj da se ljutis, ali malo lici na ono sve je to isto. I sama znas da nije.

Pogrešno si me razumela, nisam ni izbliza tako mislila.

Ovde se spomenuo slučaj nasilja nad muškarcem. Pa je išlo od, sa jedne strane, potrebom za sigurnim kućama za muškarce, do na drugoj strani priče da to maltene ne treba ni spominjati.

I jedno i drugo je preterivanje, po meni.

 

Ja imam iskustvo (na žalost) sa nasiljem u porodici. Prema ženi i prema deci. I jasna mi je veličina tog problema.

Ali nije to razlog da se negira bilo koje drugo konkretno nasilje.

Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Pa, nije smešno. Pre svega jer su muškarci i muška deca, nekad samo zato što su dečaci. I posledice ove vrste zlostavljanja daju drugačiju sliku i posledice. Kad to tako kažeš, da je smešno, samo potvrđuješ. 

 

Kao što su dečaci takođe žrtve patrijarhata, takođe su i žrtve nasilja na jedan poseban način. 

 

"Smešno" je možda malo nespretno sa moje strane, ali hteo sam da ukažem na to da je smešan pokušaj upoređivanja te dve različite vrste nasilja, kao da su na istom nivou, kada govorimo o zastupljenosti.

 

1 hour ago, dùda said:

Tema treba da postoji, ne vidim koji je tu problem.

 

Primedba o sigurnim kućama za muškarce je zazvučala kao sprdnja, istina.

Za sigurne kuće treba baš neki određeni broj slučajeva nasilja u jednoj sredini, da bi se uopšte razmatrala kao tema za uspostavljanje.

Ne verujem da zlostavljanih muškaraca ima u tom broju.

 

Duda je ovo bolje formulisala od mene.

 

59 minutes ago, x500 said:

Neciji stvarni problem nikome, izvini na izrazu, normalnom ne moze da bude smesan.

 

Druga vazna stvar, nije tema samo odnos izmedju zena i muskaraca (kao porodica) vec generalno zlostavljanje muskaraca (bez obzira na dob).

Nemam pristup statistikama i mogu da ti verujem na rec. I bas zato i postoji jedna tema o muskarcima i 10+ tema o zenama koje su zrtve nasilja.

Zene jesu cesce, mnogo mnogo cesce, zrtve nasilja i to je jeste veci, i vidljiviji, drustveni problem.

 

Za muskarca koji je zrtva nasilja nije utesno to sto je samo jedna statisticka "greska".

 

Ali ajde da suzimo temu na samo musko zenske odnose. Zamisli da ti se zensko dete pozali da je maltretira decko/muz/sef - kako bi reagovao?

Zamisli kako bi reagovao da ti se sin pozali na slicno, da je maltretiran od strane devojke/zene/sefovice.

 

Koliko muskaraca ce se pozaliti clanu porodice/prijatelju da ga, recimo, zena bije?

I kao ce okolina da reaguje na to?

  Reveal hidden contents

Kao klinac sam video kako komsinica bije muza tiganjem u glavu. Kao u crtanom filmu, zvece i tiganj i glava. 

Drugi klinci su zdusno navijali - to kevo! Udri kevo!

 

Da je bilo obrnuto, tesko da bi neko navijao - sto je ispravno.

 

Probaj malo da razmisljas, a ne kao @levi da prenosis refleksije sa drugih tema na ovu.

 

 

Objasnio sam već to za smešno gore, isprovociralo me je ono, jer je izgledalo kao sprdnja sa realno ozbiljnim problemom. U redu je da ova tema postoji, daleko od toga, ali moja postavka je da ni blizu nije zastupljeno kao nasilje nad ženama i to je to. Kao što je Duda rekla, da bi se pričalo o sigurnim kućama, problem mora da bude malo širi nego što je to trenutno, naravno ispravi me ako grešim. Kao što rekoh, odnos ubistava bivših ili sadašnjih partnera kada to čine muškarci i žene je preveliki.

 

Kad kažem da je na nivou statističke greške, mislim da prosto nije ni blizu zastupljen kao što je to slučaj kod žena, ali to ne znači da ne postoji i da treba ignorisati, nisam mislio da to moram da naglašavam.

 

46 minutes ago, Shan Jan said:

U femicid se kod nas racuna svako ubistvo zene od strane muskarca, bezobzira na motiv a onda se propoveda kako je sve to zbog mizogonije.  

 

Ovo ne da nije tačno nego... Plus što se u femicidu uopšte ne radi o mizoginiji, ali nema veze. Kapiram da te ova tema lično pogađa s obzirom sa koliko strasti pišeš o istoj, pa mi se čini da ne možemo da pronađemo zajednički jezik zbog tvoje ostrašćenosti (a to ne mislim u negativnom smislu, već prosto potpuno drugačije od mene gledaš na to).

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, copkillah said:

 

Znači tvrdiš da je nasilje nad muškarcima omasovljeni problem, u istoj meri kao i nasilje nad ženama?

 

Pošto mi se zaista čini da je sprdnja kada FM napiše kako treba otvoriti sigurnu kuću za muškarce, a takvo nasilje verovatno nije ni 10% nasilja koje se vrši nad ženama, pošto zvuči kao "eee ako žene mogu da imaju, onda treba i mi da imamo svoju".

 

Mislim okej, možda ja debelo potcenjujem količinu tog nasilja, ali nisam baš siguran da grešim s obzirom na odnos naslova "muž ubio ženu" vs "žena ubila muža".

Ja sam jasno u inicijalnoj vesti iz Blica boldovao zašto mislim da je potrebno otvoriti i sigurnu kuću za muškarce. Malo je, onako trulo, što misliš da je to sprdnja.

 

Esid: i nijednog trena nisam upoređivao sa nasiljem nad ženama dok ti prvi nisi uveo u priču. Pa mi nije jasno s kim se mačuješ.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
18 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nula slučajeva, a suprotnih znam samo taj jedan. Šta s tim?

 

Pokušavaš da poentiraš na potpuno neproduktivan način - nisi ništa bliže rešavanju problema kad konstatuješ "muškarci više ubijaju žene nego obrnuto".

 

Problem je ubijanje kao takvo, ne gender breakdown. Na globalnom nivou, čak 17% žrtava ubistva su ženskog pola. Koji procenat bi po tebi bio prihvatljiv?

 

 

Jeste važno zašto, ali nije važno šta je ubica mislio. Internalizacija motivacije za ubistvo na društvenom nivou je katastrofalna stvar.

 


Koliko ih znas da su se zaletale u masu autima ili pucale po skoli jer osoba koju su fiksirale nece da se zabavlja sa njima?

 

Koliko zenskih Brejvika znas? Pored onih socijalista pikirao je na "feministkinje". 
 

18 minutes ago, dùda said:

Ali nije to razlog da se negira bilo koje drugo konkretno nasilje.

 

Pa koga negira? Ja sam za sigurne kuce/stek za svakog. Najvece nasilje oni mogu da dozive kad ostare i izgube fizicku snagu i malo ko ih i pogleda kao i one zene. Je li na fizcku snagu i socijalnu moc u neko sredini se svodi.

 

Deca (pogotovo ispod 10-12 godina)  su toliko slabija od odrasle osobe da je apsurdno i zastitu osmisljati  po polu. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

Koliko ih znas da su se zaletale u masu autima ili pucale po skoli jer osoba koju su fiksirale nece da se zabavlja sa njima?

 

Koliko zenskih Brejvika znas? Pored onih socijalista pikirao je na "feministkinje". 

 

Možemo ovako do sutra, retorskim pitanjima na retorska pitanja. Bolje ne.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Ja sam jasno u inicijalnoj vesti iz Blica boldovao zašto mislim da je potrebno otvoriti i sigurnu kuću za muškarce. Malo je, onako trulo, što misliš da je to sprdnja.

 

U Srbiji, koliko znam, ima jedva dvocifreni broj sigurnih kuća za žene, a pokazalo se da one ni tamo nisu uvek sigurne. Kada pogledaš odnos m-ž i ž-m nasilja, malčice zvuči kao sprdnja, mislim pogotovo dan nakon što je čovek ubio ženu tako što joj je gurao bušilicu u glavu. Kao što sam rekao, zvuči malo kao "ako one mogu da imaju svoju sigurnu kuću, možemo i mi".

 

Verovatno je do mene, ali vidiš da nisam jedini tako shvatio tvoje pisanje. Izvini što sam napisao da se sprdaš, iako ti to nije bila namera. Prosto, vidim to kao izjednačavanje dva problema od kojih nijedan nije zanemarljiv, ali je njihov odnos izuzetno neujednačen da bi mogli da se gledaju na istom nivou.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:

 

Pa koga negira? 

Pa sigurno nisam mislila na tebe .

Napisala sam da je bilo postova od do.

Pa što se buni @Shan Jan, i skroz je u pravu. Priča o jednom konkretnom nasilju nad muškarcem je izazvala besmislena poređenja i priča je otišla na kolosek femicida.

I ja napišem da je svako nasilje = nasilje i onda ispadne da sam napisala da je sve isto :isuse:.

 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, copkillah said:

Znači tvrdiš da je nasilje nad muškarcima omasovljeni problem, u istoj meri kao i nasilje nad ženama?

Zasto se bavis ucitavanjem?! Nista slicno nije tvrdio.

 

13 minutes ago, copkillah said:

Mislim okej, možda ja debelo potcenjujem količinu tog nasilja, ali nisam baš siguran da grešim s obzirom na odnos naslova "muž ubio ženu" vs "žena ubila muža".

Pogleda broj naslova gde ne nastavnica zavela ucenika, barem 1 slucaj mesecno

Spoiler

Uz one kretenske komentare - sto ja nisam imao takvu uciteljicu :(

I koliko cesto imas naslov u novinama da se nastavnik zaveo ucenicu?

 

Ono prvo je "atrakcija", ovo drugo je "normalno". Nije naslov u novinama merilo neke pojave.

Spoiler

Pogledaj koliko cesto imas vest da se u Indiji desilo masovno silovanje.

 

Da li i koliko cesto imas vest iz Amerike ili Zapadne Evrope, osim ako nisu arapsle/muslimanske izbeglice, o masovnom silovanju. ;)

 

Najvaznija stvar, koliko muskaraca je spremno da prica o nasilju koje je dozivelo ili dozivljava, i kakva ce biti reakcija okoline?

 

Probaj da razmislis sta bi ti, ili neko drugi, rekao zenskom srodniku, odnosno muskom srodniku, da se pozali na nasilje.

 

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

I ja napišem da je svako nasilje = nasilje i onda ispadne da sam napisala da je sve isto :isuse:.

 

Dudo, inzenjer si, radis sa brojevima

 

Za pojedinca, svako nasilje je nasilje i njemu/njoj najgore.

 

AlI ima nesto i u brojevima. 

 

A ima nesto i u opstem krmaukanju kad je deo drustva u srecnijim 7i malobrojnijim  zemljama osetio trunku samostalnosti. 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Ni u jednom trenutku ne vršim izjednačavanje,  nego ukazujem da postoji i nasilje nad muškarcima, kao što je ovaj slučaj iz Požege. To je izgleda trajalo duže dok nije kulminiralo ubistvom, i onda sam ukazao na potrebu da se zaštite i žrtve takvog nasilja.

Moj je problem što sam to napisao u onelineru i izazvao nedoumice.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 

Dudo, inzenjer si, radis sa brojevima

 

Za pojedinca, svako nasilje je nasilje i njemu/njoj najgore.

 

AlI ima nesto i u brojevima. 

Ama sve jasno, nego ovde je ispalo da ne može o jednom konkretnom slučaju da se napiše a da se ne potegnu brojevi.

I to na temi koja se zove zlostavljanje dečaka i muškaraca.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ko od moderacije svraca ovde, neka prebaci moje postove, molim najlepse. 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...