Jump to content
IGNORED

Zlostavljanje dečaka i muškaraca


Svemir Zeka

Recommended Posts

23 minutes ago, Shan Jan said:

U femicid se kod nas racuna svako ubistvo zene od strane muskarca, bezobzira na motiv a onda se propoveda kako je sve to zbog mizogonije.  


Ne racuna se. Kradja i pljacka nisu to.

 

Ubistva partnera, bivsih partnera ili «potencijalnih» partnera, da.

 

Ubistva serijskih likova specijalizovanih na zene iz nekog pika, da. Uostalom ako prezive sami se izjasne tako.

 

Isla sam u odeljenje sa devojcicom ciju je majku i nerodjenog brata ili sestru (trudnoca pred porodjaj) ubio otac u hodniku doma zdravlja. Nozem u stomak pa par puta. Umislio da se majka svalerise sa ginekologom. :isuse:

Ona (2-3) godine i malo stariji brat du odrasli u hraniteljskoj porodici.

 

Pred kraj treceg i pocetkom cetvrtog razreda (dakle izmedju 9 i desete godine) pred sam letnji raspust u dvoriste skole dolazi otac u da ih vidi. Pustili ga iz zatvora na «odmor» svega par godina posle tog cina. Ona tj oboje (stariji brat) su se skrivali, nisu hteli da ga sretnu.

 

Srecom zivot joj je bar malo vratio, imala je svoju porodicu, ali uvek je tu bilo velike tuge. Umrla je u toku pandemije koja se nakacila na neizlecivu bolest.

 

Od tada je proslo par decenija, zovi kako hoces nista se nije promenilo.

 

Zene mogu da ubiju namah ili iz pakosti. No, drustva tolerisu pokusaje socijalne kontrole zena, ako ih ne ohrabruju ukljucujuci tu i nasilje. 

 

Ono sto se tebi dogodilo je nasilje prema deci. I takodje je staro od kad je veka i sveta. Bajke ga opisuju.

Edited by Moonwalker
  • +1 5
  • Tužno 4
Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

Femicid jeste kad je žena ubijena samo zato što je nečija žena, "nečije vlasništvo". Može biti i bivša devojka. 

 

To nije zvanična definicija femicida, a i da jeste ne znam ko bi ustanovljavao "vlasništvo" na osobom. Ni kojim metodama. Ni zašto.

 

Zvanična definicija femicida je "ubistvo osobe motivisano njenom pripadnošću ženskom polu", dakle žena ubijena zato što je žena. 

 

Opet, ko takvu motivaciju može da ustanovi i zbog čega bi to uopšte radio, meni nije jasno. Svako ubistvo nosi iste zakonske posledice, nema dvostrukih standarda za one koje su ubili ženu zato što su mislili da je žena, ženu zato što su mislili da je muškarac, muškarca zato što su mislili da je žena, muškarca zato što su mislili da je muškarac, itd. 

 

To izmišljanje bezbrojnih rupa na saksiji samo razvodnjava problem nasilja, čini ga manje rešivim, sugeriše svakom preseku populacije da se svojim problemom pozabavi u izolaciji.

 

Link to comment
7 minutes ago, Shan Jan said:

 

 

 Samo bi bilo lepo da kad ides gradom ili citas novine, vidis tu i tamo i neki poziv za pomoc muskarcima koji su zrtve nasilja a ne da se sa njima sprda.

Što se mene tiče, ja sam i otvorila ovaj topik.

 

3 minutes ago, x500 said:

Izvini Zeko, kome se tacno obracas "vi" da zmuri na nasilje nad zenama?

 

Na čitav talas na toj strani, ali prvenstveno na Vinija koji govori o sramotnosti. 

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Na čitav talas na toj strani, ali prvenstveno na Vinija koji govori o sramotnosti. 

 

Imaš detaljniji odgovor gore, ali ukratko: problem nasilja nad ženama se neće i ne može rešiti ako se razmatra u vakuumu. Partnersko nasilje može da bude koristan kontekst. Nasilje u porodici može da bude koristan kontekst. Nasilje nad ženama motivisano ženstvenošću je kontraproduktivna izmišljotina. 

 

Podele tog tipa, po bezbrojnim identitetskim vertikalama, praktično nikad ne vode boljoj i efektivnijoj regulativi situacije. 

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

žena ubijena zato što je žena. 

Tako je. 

Ne jer je slučajno žena, nego zato što je žena. Ako smatraš da je tu nešto veštački, onda to znači da ne kapiraš koncept patrijarhata. A ja mislim da vrlo dobro kapiraš šta se podrazumeva pod "vlasništvom", ali te nervira, pa bi da se raspravljaš. 

 

  • +1 3
Link to comment

Meni je to baš svejedno kako se zove, nasilje je nasilje i svako treba tretirati jednako.

 

E sad, porodično nasilje jeste, sigurno u 99% slučajeva, nasilje nad ženama i posledično, nasilje nad decom.

 

Seksualna zloupotreba je pak nešto drugo , mada je i to nasilje, naravno. Ono dosta pogađa decu, ne posledično već izvorno. Sad tu zbilja ne znam, mada verujem da su i tu u dosta većem procentu ugrožene devojčice.

 

Ne vidim razlog za ovakvo neslaganje i gorčinu, mislim da nam je ovde svima jasno da nasilje nad nekim nije manje zato što je ređe i obrnuto.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Imaš detaljniji odgovor gore, ali ukratko: problem nasilja nad ženama se neće i ne može rešiti ako se razmatra u vakuumu. Partnersko nasilje može da bude koristan kontekst. Nasilje u porodici može da bude koristan kontekst. Nasilje nad ženama motivisano ženstvenošću je kontraproduktivna izmišljotina. 

 

Podele tog tipa, po bezbrojnim identitetskim vertikalama, praktično nikad ne vode boljoj i efektivnijoj regulativi situacije. 

 


Pa postoji nasilje i kad nema porodice, brak ili ne brak. Postoji nasilje u vezi. Postoje prepadi na ulici. 

 

Kako se u nomenklaturi koju podrzavas kotira ono u Montrealu na Politehnici  ‘89? Kad je decku rekao da izadje iz ucionice, a devojke pobio, zato sto su upisale tehniku.

 

Dobar deo foruma je tih godina bio na ETF.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Tako je. 

Ne jer je slučajno žena, nego zato što je žena. Ako smatraš da je tu nešto veštački, onda to znači da ne kapiraš koncept patrijarhata. A ja mislim da vrlo dobro kapiraš šta se podrazumeva pod "vlasništvom", ali te nervira, pa bi da se raspravljaš. 

 

Vlasništvo si sama učitala - ponavljam, ono u definiciji femicida ne postoji.

 

Podsetiću te da smo krenuli od Copkillahove teze da koncept nasilja nad muškarcima (zato što su muškarci) ne treba da postoji, da je androcid izmišljen termin, itd.

 

Ja se sa tim u principu slažem, ali isto tako je i femicid izmišljen termin - apsurdno proglašavanje rodnog identiteta žrtve kao motivacije ubice/nasilnika.

 

Bottom line, nasilje u društvu je kompleksan problem koji se ne rešava parcijalno. Ko god sugeriše da se jedan fragment društva izdvoji i analizira sam za sebe, kao da postoji u vakuumu, taj nema nameru da ikakav problem reši.

 

Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

Ne vidim razlog za ovakvo neslaganje i gorčinu, mislim da nam je ovde svima jasno da nasilje nad nekim nije manje zato što je ređe i obrnuto.


Nemoj da se ljutis, ali malo lici na ono sve je to isto. I sama znas da nije.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

A da ti malo manje seres kad ne znas o cemu pricas? Cak i da je jedan samo muskarac ili decak zlostavljan (a nije ih zanemarljiv broj) to opet ne znaci da ne treba da se i tim ljudima pomogne i ukaze i na njihov problem, koji se itekako ignorise u nasem drustvu. Treba da te je sramota.

 

Ajde da probamo ovako, da li smatraš da je to dovoljno učestao problem da treba da se otvori sigurna kuća za muškarce?

Link to comment

Ne zelim nikom da kazem da je bilo sta kriv ali nije li zanimljivo kako na vest o ubistvu muskarca od strane zene koja ga je maltretirala smo mi u roku od par postova dosli da opet raspravljamo o nasilju nad zenama u nasem drustvu.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

Kako se u nomenklaturi koju podrzavas kotira ono u Montrealu na Politehnici  ‘89? Kad je decku rekao da izadje iz ucionice, a devojke pobio, zato sto su upisale tehniku.

 

Masovno ubistvo?

 

Ponavljam, motivacija psihopate koji pobije četrnaest lica je suštinski irelevantna - ona ne čini njegov čin ni manje ni više društveno prihvatljivim. To što je on smatrao da vodi rat protiv feminizma je racionalizovalo njegov čin samo u njegovoj poremećenoj glavi.

 

Društvo tu suludu racionalizaciju prećutno prihvata ako izdvoji to masovno ubistvo kao nekakav unique case.

 

Link to comment
Just now, copkillah said:

Ajde da probamo ovako, da li smatraš da je to dovoljno učestao problem da treba da se otvori sigurna kuća za muškarce?

Naravno da jeste. Mada bi sigurne kuce trebale biti otvorene za sve, bezobzira na pol i godine.

 

Ja cu vas samo podsetiti na jednu prostu cinjenicu: to da li je covek dobar ili los ne odredjuje njegov pol. A ko je los ne mora imati fizicku snagu da nanese zlo, niti se ono samo tako nanosi. 

Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Masovno ubistvo?

 

Ponavljam, motivacija psihopate koji pobije četrnaest lica je suštinski irelevantna - ona ne čini njegov čin ni manje ni više društveno prihvatljivim. To što je on smatrao da vodi rat protiv feminizma je racionalizovalo njegov čin samo u njegovoj poremećenoj glavi.

 

Društvo tu suludu racionalizaciju prećutno prihvata ako izdvoji to masovno ubistvo kao nekakav unique case.

 

 

I koliko slucajeva zena/devojaka znas da je zena upala u ucionicu nekog univerziteta i  pobila dvadesetak njih cak i kad im drzave zakonom nisu dale da se skoluju/studiraju?

 

Masovno ubistvo onako, nije vazno zasto. Idi begaj

 

 

Moderacijo prebacuj ako je troll. 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

Vlasništvo si sama učitala - ponavljam, ono u definiciji femicida ne postoji.

Nisam učitala, pitaj koju god hoćeš koja se bavi teorijom roda, reći će ti isto. Doduše, možda ne piše na internetu pod definicijom "femicid". Svakako ga podrazumeva. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...