Jump to content
IGNORED

Zlostavljanje dečaka i muškaraca


Svemir Zeka

Recommended Posts

8 minutes ago, Svemir Zeka said:

:gospode:

Ovo prvi put čujem. Za odnos autoriteta po zakonu si koliko ja znam i kako piše u školskom protokolu o nasilju i zavođenje je nasilje a kamoli seks

 

Evo Hamlet će ispraviti ako grešim, ali koliko ja znam age of consent je u Srbiji 14 godina, osim za staratelje/učitelje/itd. za koje je granica na 18.

Link to comment
3 minutes ago, radnik said:

Ja mislim da za staratelje/ucitelje/itd ne sme uopste. Zloupotreba moci. 

 

OK, ali kad klinci napune 18 onda više nemaju staratelje. 

Link to comment
Just now, radnik said:

Dudina prica. Klinac i komšinica. 

A ok, nisam na to ni mislila, nego ovo s učiteljima što sam rekla. To piše u Pravilniku o protokolu zaštite učenika od nasilja, zlostavljanja, zanemarivanja i diskriminacije.

Spoiler

Tri godine mi je trebalo da ovaj naslov naučim napamet :ph34r:

 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, radnik said:

Ja mislim da za staratelje/ucitelje/itd ne sme uopste. Zloupotreba moci. 

 

Zlostavljanje i uznemiravanje iz pozicije moći je zakonski kažnjivo, romantična veza studenta i profesora nije mada verujem da može biti protivu nekih moralno profesionalnih kodeksa same ustanove ako tako nešto postoji.

 

 

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Svemir Zeka said:

:gospode:

Ovo prvi put čujem. Za odnos autoriteta po zakonu si koliko ja znam i kako piše u školskom protokolu o nasilju i zavođenje je nasilje a kamoli seks

Ovde je reč o krivičnoj odgovornosti. 

  • +1 1
Link to comment

Ja cu samo da kazem da sam bez reci sta citam ovde. :puke: 
I blago svakom ko veruje da je nemoguce silovati bez fizicke nadmoci… stajem da ne bih izlivala fekalije…

  • +1 1
Link to comment
On 5. 11. 2023. at 18:29, dùda said:

Znam za jedan događaj za koji verovatno može da se kaže da je muškarac seksualno zlostavljan.

Radi se o jednom baš zgodnom muškarcu, celu priču sam saznala od njegove sestre sa kojom sam se lepo družila. Posle debakla jedne moje veze, ja sam se sa njom našalila da bi mogla da mi malo provodadžiše kod svog zgodnog brata, jer šta će mu ona matora kalaštura (a zbilja je tada bio sa jednom matorkom, ni blizu njemu, ni po čemu).  Ona se brecnula na mene i rekla "ne, nikako" i onda mi ispričala celu priču.

Kad je njen brat imao cca 17 godina, a bio je krupan i već dosta lepo razvijen, šacovala ga je komšinica od preko 4 banke i spretno uvukla u čari seksa. A sve dok je muž navodno bivao poslovno otsutan. Sve je bilo savršeno, on se zaljubio, odlepio kao tetreb. Onda mu je ona jednog dana rekla da je njen muž potpuno nemoćan u seksu ali da ona nema srca da ga ostavi, naprotiv, ona želi da mu pomogne. Zato mu je predložila da dozvoli da njen muž posmatra njihov seks. On se zgrozio, kao ni govora, ali ona mu je rekla da je on njih već gledao. Valjda kroz neku rupu, tada nije bilo malih nečujnih kamera. I tako ga je kuvala, malo ga navlačila, malo odbijala, dovodila već zaluđenog dečka do ludila, sve dok on nije pristao na muževljevo prisustvo. To je izgleda bio haos, tu je već u nekim situacijama posustala i mladalačka potencija, izgleda da je matorac počeo suviše da se primiče. 

Nekako u to vreme je treća komšinica nešto posumnjala i rekla to majci ovog dečka. Majka naravno odlepila. Sa sve ocem. Preduzeli opasno "prijateljsko" ubeđivanje komšija, da ne bi sve otišlo na sud. Matorka se čak odselila iz zgrade, to je bio uslov roditelja ovog dečka. A nisu ni oni bili radi da sina izlažu koječemu na sudu. Pri tom, oni dosta toga nisu znali, sve je isplivalo kasnije kad je on pukao pod pritiskom. Bilo je tu svega i svačega, više se ne sećam. Teško je on to sve podneo, u to vreme kada sam ja saznala za sve to, on je imao 22 godine a ja 20. On je tada (dakle čak 5 godina posle), bio nesposoban da nađe neku devojku svojih godina ili mlađu, lepio se za matorke, birao je uglavnom intelektualno inferiorne, ko zna šta je on posle u tim vezama tražio. Zato mi je njegova sestra i rekla "no, no".

Prošlo je mnogo godina, ja ne znam baš detalje, sigurno je imao više od 30, oženio se nekom mlađom devojkom i imaju dvoje dece koliko znam. A zapravo ne znam dalje ništa ni da li je on potpuno prevazišao ceo taj horor.

E sad, nekome ova priča može da bude smešna, ali na kraju ni malo nije bila ni smešna ni vesela. Po meni, to jeste bilo zlostavljanje, neiskusan dečko, mnogo iskusnija žena sa tim čudnim brakom i nekim bolesnim namerama.

 

 

Možda i grešim, ali ovde su najmanji problem godine, i mnogo starije i iskusnije osobe bi bile ozbiljno afektirane ulaskom u takvu vrstu odnosa.

  • +1 5
Link to comment
On 6. 11. 2023. at 13:42, Shan Jan said:

Nego zasto drugacije gledas obrnutu situaciju? Nije li i to mozda posledica drustvene klime?

Možeš li da zamisli da danas neko normalan za vezu profesora od 39 i učenice od 15 kaže da ljubav ne zna za granice? 

Verovatno si čuo da se neka profesorica u Francuskoj smuvala sa 24 godina mlađim učenikom, čini mi se školskim drugom njene ćerke (za ovo nisam siguran). Mnogo puta se moglo čuti i pročitati da je to ljubav koja nije znala za granice. 

 

  • +1 1
Link to comment
On 11. 11. 2023. at 9:08, duma said:

Možeš li da zamisli da danas neko normalan za vezu profesora od 39 i učenice od 15 kaže da ljubav ne zna za granice? 

Verovatno si čuo da se neka profesorica u Francuskoj smuvala sa 24 godina mlađim učenikom, čini mi se školskim drugom njene ćerke (za ovo nisam siguran). Mnogo puta se moglo čuti i pročitati da je to ljubav koja nije znala za granice. 

 

 

Zato mali jebe francusku pa rastura. Zeni ni pegla ne moze pomoci

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...