Jump to content
IGNORED

Zlostavljanje dečaka i muškaraca


Svemir Zeka

Recommended Posts

Tema treba da postoji, ne vidim koji je tu problem.

 

Primedba o sigurnim kućama za muškarce je zazvučala kao sprdnja, istina.

Za sigurne kuće treba baš neki određeni broj slučajeva nasilja u jednoj sredini, da bi se uopšte razmatrala kao tema za uspostavljanje.

Ne verujem da zlostavljanih muškaraca ima u tom broju.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

Drugim rečima, zlostavljanje muškaraca postoji, ali nije društveni problem na nivou na kom su femicid i zlostavljanje žena. 

 

Nije u pitanju zero-sum game, ne takmiči se "femicid" protiv "androcida" ko će viši skor da nabije.

 

Mogu modovi koliko sutra da obrišu ovu temu, to ne bi merljivo unapredilo ničije razumevanje problema zlostavljanja žena (niti bilo koga drugog).

 

1 hour ago, copkillah said:

Pokušaj pronalaska "pandana" femicidu je... Sramotan?

 

Ne, izmišljanje gender-specific terminologije za ubistvo je sramotno. 

 

Ne doprinosi ama baš ničemu korisnom. Neko će ti reći da se tako bolje profiliše tematika, lakše je fokusirati se na problem ako se isti izoluje, ali to jednostavno nije tačno; nikakav pomak na ovom planu nije zabeležen od kako smo gender-neutral termin "nasilje u porodici" zamenili apsurdnim "femicidom".

 

  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment
45 minutes ago, levi said:

 

nije poredio nego se sprda, jer mu je to koncept na forumu. trebaju nam sigurne kuće za muškarce je sprdanje. isto što ti radiš na ruskim topicima. to nije nikakvo učitavanje nego funkcionalna pismenost, 

 

 

Mislim da se jasno vidi kad se sprdam a kad sam ozbiljan. A ovo je tvoje levačko učitavanje na koje sam već navikao. 

Jbt.

  • +1 2
Link to comment

Ne zaboravite da nisu samo zene te koje mogu da zlostavljaju muskarce/decake vec i drugi muskarci. Takodje ogromna je stigma u nasem drustvu prema muskim zrtvama i psihickog i fizickog nasilja. Ja znam dvojicu u mom sirem drustvu koje u potpunosti kontrolisu zene, posvadjale sa familijama i oterale od vecina drugova a drugi se samo sprdaju sa njima. Da je obrnuta situacija pricalo bi se sve u sesnest o narcisoidnim manipulatorima, ovako se samo zavrsi sa time da su oni picke koje to i zasluzuju.

 

Zlostavljanja muskaraca u Srbiji nema koliko nema ni homoseksualaca u Avganistanu.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nije u pitanju zero-sum game, ne takmiči se "femicid" protiv "androcida" ko će viši skor da nabije.

 

Mogu modovi koliko sutra da obrišu ovu temu, to ne bi merljivo unapredilo ničije razumevanje problema zlostavljanja žena (niti bilo koga drugog).

 

 

Ne, izmišljanje gender-specific terminologije za ubistvo je sramotno. 

 

Ne doprinosi ama baš ničemu korisnom. Neko će ti reći da se tako bolje profiliše tematika, lakše je fokusirati se na problem ako se isti izoluje, ali to jednostavno nije tačno; nikakav pomak na ovom planu nije zabeležen od kako smo gender-neutral termin "nasilje u porodici" zamenili apsurdnim "femicidom".

Cinjenica da je borbu protiv nasilja u porodici zamenila borba protiv nasilja nad zenama je jos jedna sramota ove drzave. Neka je na cast onome koji je to uradio.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Shan Jan said:

Cinjenica da je borbu protiv nasilja u porodici zamenila borba protiv nasilja nad zenama je jos jedna sramota ove drzave. Neka je na cast onome koji je to uradio.

To je zbilja čudno, mislim, zar "nasilje u porodici" nije bolje, tj pokriva sve ?

Meni čak liči da to nije zla namera već čista glupost i neka vrsta pomodarstva.

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

Ja hoću da kažem da je smešno što uopšte postoji ova tema.

Neciji stvarni problem nikome, izvini na izrazu, normalnom ne moze da bude smesan.

 

Druga vazna stvar, nije tema samo odnos izmedju zena i muskaraca (kao porodica) vec generalno zlostavljanje muskaraca (bez obzira na dob).

1 hour ago, copkillah said:

zlostavljanje muškaraca postoji, ali nije društveni problem na nivou na kom su femicid i zlostavljanje žena

Nemam pristup statistikama i mogu da ti verujem na rec. I bas zato i postoji jedna tema o muskarcima i 10+ tema o zenama koje su zrtve nasilja.

Zene jesu cesce, mnogo mnogo cesce, zrtve nasilja i to je jeste veci, i vidljiviji, drustveni problem.

 

Za muskarca koji je zrtva nasilja nije utesno to sto je samo jedna statisticka "greska".

 

Ali ajde da suzimo temu na samo musko zenske odnose. Zamisli da ti se zensko dete pozali da je maltretira decko/muz/sef - kako bi reagovao?

Zamisli kako bi reagovao da ti se sin pozali na slicno, da je maltretiran od strane devojke/zene/sefovice.

 

Koliko muskaraca ce se pozaliti clanu porodice/prijatelju da ga, recimo, zena bije?

I kao ce okolina da reaguje na to?

Spoiler

Kao klinac sam video kako komsinica bije muza tiganjem u glavu. Kao u crtanom filmu, zvece i tiganj i glava. 

Drugi klinci su zdusno navijali - to kevo! Udri kevo!

 

Da je bilo obrnuto, tesko da bi neko navijao - sto je ispravno.

 

Probaj malo da razmisljas, a ne kao @levi da prenosis refleksije sa drugih tema na ovu.

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, dùda said:

To je zbilja čudno, mislim, zar "nasilje u porodici" nije bolje, tj pokriva sve ?

Meni čak liči da to nije zla namera već čista glupost i neka vrsta pomodarstva.

Nasilje u porodici je opštiji, nadređeni pojam. 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, dùda said:

To je zbilja čudno, mislim, zar "nasilje u porodici" nije bolje, tj pokriva sve ?

Meni čak liči da to nije zla namera već čista glupost i neka vrsta pomodarstva.

Naravno da jeste, ovako se izostavljaju i deca. Moderni feministi sa Zapada znaju da guraju tu jednostranu pricu bas jako. Dal je kod nas zla namera ili glupost ne znam, ali poruke na sve strane kako treba da sprecimo nasilje nad zenama stvara i podtekst koja je grupa zrtva a koja agresor.

Link to comment

Vi baš želite da žmurite pred činjenicom zašto je nasilje nad ženama specifičan fenomen. :)

Ali, neću se dalje zadržavati na toj temi. Ako je i od mene, dosta je. 

  • +1 8
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa nije baš tako. Samo nije svako ubistvo žene femicid, nego se nekad neki frljaju.

Femicid jeste kad je žena ubijena samo zato što je nečija žena, "nečije vlasništvo". Može biti i bivša devojka. 

 

Nasilje u porodici je mnogo širi termin.

U femicid se kod nas racuna svako ubistvo zene od strane muskarca, bezobzira na motiv a onda se propoveda kako je sve to zbog mizogonije.  

Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Vi baš želite da žmurite pred činjenicom zašto je nasilje nad ženama specifičan fenomen. :)

Ali, neću se dalje zadržavati na toj temi. Ako je i od mene, dosta je. 

Niko to ne kaze... ja sam vrlo svestan i fizicke slabosti zena i njihove teze situacije zbog dece i cesto uticaja patrijahalne sredine a na kraju i prosto vece prisutnosti agresije medju muskarcima...

 

 Samo bi bilo lepo da kad ides gradom ili citas novine, vidis tu i tamo i neki poziv za pomoc muskarcima koji su zrtve nasilja a ne da se sa njima sprda.

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Svemir Zeka said:

Vi baš želite da žmurite pred činjenicom zašto je nasilje nad ženama specifičan fenomen. :)

Ali, neću se dalje zadržavati na toj temi. Ako je i od mene, dosta je. 

Izvini Zeko, kome se tacno obracas "vi" da zmuri na nasilje nad zenama?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...