Jump to content
IGNORED

Zlostavljanje dečaka i muškaraca


Svemir Zeka

Recommended Posts

6 minutes ago, x500 said:

Zasto se bavis ucitavanjem?! Nista slicno nije tvrdio.

 

Pogleda broj naslova gde ne nastavnica zavela ucenika, barem 1 slucaj mesecno

  Reveal hidden contents

Uz one kretenske komentare - sto ja nisam imao takvu uciteljicu :(

I koliko cesto imas naslov u novinama da se nastavnik zaveo ucenicu?

 

Ono prvo je "atrakcija", ovo drugo je "normalno". Nije naslov u novinama merilo neke pojave.

  Reveal hidden contents

Pogledaj koliko cesto imas vest da se u Indiji desilo masovno silovanje.

 

Da li i koliko cesto imas vest iz Amerike ili Zapadne Evrope, osim ako nisu arapsle/muslimanske izbeglice, o masovnom silovanju. ;)

 

Najvaznija stvar, koliko muskaraca je spremno da prica o nasilju koje je dozivelo ili dozivljava, i kakva ce biti reakcija okoline?

 

Probaj da razmislis sta bi ti, ili neko drugi, rekao zenskom srodniku, odnosno muskom srodniku, da se pozali na nasilje.

 


Kakve veze ima zavođenje maloletnika? Kada govorim o naslovima, govorim o količini naslova gde je muž ubio ženu ili bivšu ženu ili momak devojku ili bivšu devojku, vs obrnuto.

 

Što se tiče moje reakcije, rekao bih isto i jednom i drugom, ne vidim šta je drugo opcija. Ja sam diskutovao o učestalosti problema.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Nemoj da se vređaš, nema potrebe, nisu tvoji postovi bili oni koji su okrenuli tok rasprave , ti si se samo nadovezala a ja hoću da kažem da razumem i revolt onih kojima to nije prijalo.

@Moonwalker

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

Nemoj da se vređaš, nema potrebe, nisu tvoji postovi bili oni koji su okrenuli tok rasprave , ti si se samo nadovezala a ja hoću da kažem da razumem i revolt onih kojima to nije prijalo.

@Moonwalker

 

Ne vredjam se, ne zelim da trolujem temu o nasilju prema bilo kome. Prezirem isto.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, copkillah said:


Kakve veze ima zavođenje maloletnika? Kada govorim o naslovima, govorim o količini naslova gde je muž ubio ženu ili bivšu ženu ili momak devojku ili bivšu devojku, vs obrnuto.

 

 

I tome sam pisao, da se iz nekog razloga ti slučajevi mnogo ređe iznose u javnost i medije. Što ne znači da ih nema.

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

I tome sam pisao, da se iz nekog razloga ti slučajevi mnogo ređe iznose u javnost i medije. Što ne znači da ih nema.

 

Sigurno da se slučajevi nasilja žena nad muškarcima ređe iznose u javnost, u to ne sumnjam, ali kada su ubistva u pitanju, odnos je prilično neujednačen.

Link to comment

potapanje nasilja nad ženama  u kacu opšteg nasilja nekih loših ljudi nad nekim ljudima, je u najboljem slučaju jako naivno, i posledica nerazumevanja društvenih odnosa od strane ljudi koji se bave prirodnim naukama. ali češće odličan ideološki lakmus

 

položaj žena u društvu od rođenja, škole, posla do  porodice itd je 1 specifičan realan društveni problem, koji može da dovede na kraju do fizičkog nasilja i ubistva. svako "postoji i nasilje nad muškarcima", treba nam sigurna kuća za muškarce, nasilje vrše loši  ljudi nad dobrim ljudima, nasilje je loše nije bitan motiv itd je ista vrsta trolovanja i sprdanja kao white lives matters

 

 

Edited by levi
  • +1 3
Link to comment

Sećam se kad sam imao nekih možda 10 godina pitao sam kevu da li je više volela da dobije sina ili ćerku, ona kaže sina.

- zašto?

- muškarcima je lakše u životu

Tada mi je to bio čudan odgovor ali iz nekog razloga sam ga zapamtio. Sad mi je jasno zašto je to rekla.

  • +1 4
Link to comment

Zbilja neverovatno koje učitavanje čak i na ovoj temi.

Izgleda da se baš opasno preliva sa politike.

 

Evo ja sam žensko. Svedok nasilja u porodici. Prema ženi. 

I još sam napisala da mislim da je 99% to nasilje prema ženama, ali opet sam shvaćena pogrešno i da izjednačavam.

 

Ali pobogu, ovde je tema bila jedan konkretan slučaj. To što je @Filozof manijak manijak uz to napisao i onu opasku o sigurnim kućama sa kojom se neki (pa i ja) nisu složili, je pokrenula lavinu. Nije mi uopšte jasno kako i zašto.

I zašto bi priča o tom konkretnom zločinu uopšte govorila bilo šta o nečijem odnosu prema femicidu.

 

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, levi said:

potapanje nasilja nad ženama  u kacu opšteg nasilja nekih loših ljudi nad nekim ljudima, je u najboljem slučaju jako naivno, i posledica nerazumevanja društvenih odnosa od strane ljudi koji se bave prirodnim naukama. ali češće odličan ideološki lakmus

 

položaj žena u društvu od rođenja, škole, posla do  porodice itd je 1 specifičan realan društveni problem, koji može da dovede na kraju do fizičkog nasilja i ubistva. svako "postoji i nasilje nad muškarcima", treba nam sigurna kuća za muškarce, nasilje vrše loši  ljudi nad dobrim ljudima, nasilje je loše nije bitan motiv itd je ista vrsta trolovanja i sprdanja kao white lives matters

Opisao si samog sebe na ovoj temi.

  • +1 1
Link to comment

To kako se 10 strana pise ovde nakon ove vesti meni samo pokazuje zasto tom coveku niko nije pomogao tokom godina maltretiranja za koje su svi znali. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:

Koliko ih znas da su se zaletale u masu autima ili pucale po skoli jer osoba koju su fiksirale nece da se zabavlja sa njima?

 

Pravo da ti kažem da je neka pucala na muškarce nisam čuo ali dok sam bio srednja škola se često dešavalo da

devojke nameste druge muškarce svojim ortacima i to često iz čiste zlobe.

Na primer neko je iznervira,onda kaže svom dečku koji je naravno neko mudo ,ovaj me uhvatio za dupe ,ovi ga posle odvale od batine .A on je samo dečko iz sela 

koji našao na pogešnom mestu i pikirala ga jer se oseća opasno  i voli taj krimi rad.To im je bila fora ili što bi danas rekli izazov 

 

Evo pre možda mesec dana bio je jedan slučaj u Bosni ,žena htela da se reši muža i zajedno sa mladim ljubavnikom organizuje ubistvo. 

Tehnički ona je nalagodavac ali u statistici stoji da je muškarac ubio muškarca .

Tako da su i ti brojevi malo nategnuti 

  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, Fakundo Sava said:

Pravo da ti kažem da je neka pucala na muškarce nisam čuo ali dok sam bio srednja škola se često dešavalo da

devojke nameste druge muškarce svojim ortacima i to često iz čiste zlobe.


Ovo ti ne sporim uopste.  I u obracunu sa drugim zenama ovo je strategija, kad nece u otvoren konflikt iako ga kroz «finocu» potura nego resavaju na taj nacin. To je kulturoloska stvar. Na drugim merdijanima ce se obracunati direktno.
 

16 minutes ago, Fakundo Sava said:

Na primer neko je iznervira,onda kaže svom dečku koji je naravno neko mudo ,ovaj me uhvatio za dupe ,ovi ga posle odvale od batine .A on je samo dečko iz sela


Dokolicarski mentalitet i sadisticki mozak. Naravno da nece da radi sama, prvo jer fizicki tesko da moze, a osim toga instrumentalizacija “majmuna” da odradi to je takodje prilagodjavanje propisanim ulogama.

 

16 minutes ago, Fakundo Sava said:

Tako da su i ti brojevi malo nategnuti 


Ne bih bas rekla. Bojim se da se to natezanje radi u drugom smeru, no meni nije do natezanja.

 

Inace bi bilo bar 25 slucajeva (za Srbiju ili ex yu ako hoces) godisnje da zena angazuje mladog ljubavnika da joj zvekne muza. 

 

Za zapisnik, ispisano iskljucivo jer si me citirao. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Statistika pise da je Ljubinko Tocilovac ubio Milorada Sotirovskog. 

Ljubica - "ni lul jela, ni luk mirisala" ;)

 

To je bio jedan od najpoznatijih slucajeva krajem 60-ti i pocetka 70-tih. Sudjenje je bilo neka vrsta rijalitija/sapunice toga vremena.

 

Da ne bude zabune, zbog "moralne policije", Ljubinko jeste bio ubica i tu nema puno spora.

 

Link to comment

Ah tako. Unaprediti statisticke metode da nijedna Ljubica koja podstice silna ubistva ne ostane ispod radara./s

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

Ah tako. Unaprediti statisticke metode da nijedna Ljubica koja podstice silna ubistva ne ostane ispod radara./s

Ne, daleko od toga. Kao sto sam napisao >> Ljubinko jeste bio ubica i tu nema puno spora <<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...