Jump to content
IGNORED

Zlostavljanje dečaka i muškaraca


Svemir Zeka

Recommended Posts

1 minute ago, Leia said:

sve u svemu pre mi deluje da je izvršen pritisak da se nestašni komšije odsele zbog ”šta će selo/zgrada reći” nego što je zaista bilo nekog osnova za tužbu

 

Da, to je i moj utisak.

 

Ako mladunac jeste prošao kroz neku traumu, onda je prošao u trenutku kad su roditelji saznali za njegovu komšijsku kink avanturu. 

 

Duda kaže da je kasnije "pukao pod pritiskom", ne znam kako su ga pritiskali ali i roditeljsko zlostavljanje postoji.

 

  • +1 1
Link to comment

Обљуба са дететом

Члан 180. 

(1) Ко изврши обљубу или са њом изједначен чин са дететом,

казниће се затвором од пет до дванаест година.

(2) Ако је услед дела из става 1. овог члана наступила тешка телесна повреда детета према којем је дело извршено или је дело извршено од стране више лица или је дело имало за последицу трудноћу,

учинилац ће се казнити затвором од пет до петнаест година.

(3) Ако је услед дела из ст. 1. и 2. овог члана наступила смрт детета,

учинилац ће се казнити затвором најмање десет година или доживотним затвором.

(4) Неће се казнити за дело из става 1. овог члана учинилац, ако између њега и детета не постоји значајнија разлика у њиховој душевној и телесној зрелости.

 

Дете = лице млађе од 14 година

Link to comment
21 minutes ago, Weenie Pooh said:

Opet, priznajem da bih drugačije gledao na stvari da je u pitanju bio matori komšija i klinka od 17 godina, tu bih verovao da možda postoje elementi prinude. Ali ovako, nema šanse.

Ok nisam znao ovo za age of consent da je bas sve dozvoljeno. 

 

Nego zasto drugacije gledas obrnutu situaciju? Nije li i to mozda posledica drustvene klime?

  • +1 2
Link to comment

У овом Дудином примеру нема ничега што је кривично дело, колико ја могу да закључим.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Nego zasto drugacije gledas obrnutu situaciju? Nije li i to mozda posledica drustvene klime?

 

Lični bias, jebiga. Meni je stvarno teško da zamislim da me žena natera na seks protiv moje volje. (U ovim godinama, dovoljno je teško i uz moju najbolju volju! :D) Dinamika ljudskih seksualnih odnosa je po prirodi asimetrična, muškarac u ogromnoj većini slučajeva ima fizičku prednost (ili bar ravnopravnost), što ima svoje prednosti i svoje mane. Ne volim kad ljudi učitavaju nepostojeću ekvivalenciju da bi demonstirali nekakvu pravednost. (Ne kažem da je to ovde slučaj, ali znam da se dešava.)

 

Ponavljam, za klince ta razlika ne sme da važi, dečake i devojčice treba tretirati jednako kad je u pitanju seksualno zlostavljanje jer su oni u odnosu na odrasle inferiorni, što mentalno što fizički.

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Lični bias, jebiga. Meni je stvarno teško da zamislim da me žena natera na seks protiv moje volje. (U ovim godinama, dovoljno je teško i uz moju najbolju volju! :D) Dinamika ljudskih seksualnih odnosa je po prirodi asimetrična, muškarac u ogromnoj većini slučajeva ima fizičku prednost (ili bar ravnopravnost), što ima svoje prednosti i svoje mane. Ne volim kad ljudi učitavaju nepostojeću ekvivalenciju da bi demonstirali nekakvu pravednost. (Ne kažem da je to ovde slučaj, ali znam da se dešava.)

 

Ponavljam, za klince ta razlika ne sme da važi, dečake i devojčice treba tretirati jednako kad je u pitanju seksualno zlostavljanje jer su oni u odnosu na odrasle inferiorni, što mentalno što fizički.

 

 

Ok, ali 17 je u principu klinac, nije, ali i jeste. Bez obzira na zakon (@Hamlet Strašni IZVINI IZVINI ZAKON UBER ALES)

Mislim, imaš dva glavna pravca kojima možeš da ovo da razvijaš kao neku mentalnu vežbu (i milion izmedju). Momak je, u ovom specifičnom slučaju, neko bez skoro ikakvog iskustva, komšinica ga navalila na kafu, limunadu, watever, pa ruka na butinu, pa malo levo, kaiš, šlic, hajde u sobu udobnije je, opusti se, neću ti ništa, šta si se stiso, he he, kiss kiss i gotova stvar. Onda je prvo uzbuđenje, pa sram, pa veliki znak pitanja koji stoji iznad glave, pa sledeći poziv i zavođenje dalje. Ja bih rekao da je on u toj situaciji, posebno ako se priča raširila dalje tako kako je, ipak žrtva, možda i voljna u određenom trenutku, ali bez dovoljno životnog iskustva i pameti da shvati posledice svojih "akcija". Da karikiram, ako je i samo jedom rekao ne, to je ipak negde i zlostavljanje, zar ne?

 

Ako je pak momak iskusan, pa zašao gde ne treba - sve ostalo je vađenje, pun intended.

 

Meni bi teško bilo biti toliko isljučiv. To je u rangu onog, od gde ne sećam se, da ne može biti silovana devojka ako je nosila farmerke. Idi begaj. Svašta može. Nije samo fizička snaga tu u igri (mada se slažem da nije ekvivalentno).

 

@Hamlet Strašni Nisam znao da je age of consent kod nas 14 godina. Davno sam radio u firmi koja je dosta radila sa srednjim školama i bogami sećam se da su se profesori i direktor nekih srednjih baš borili sa problemima seksa, trudnoće, tužbi a i osuda, a deca su bila od 14-18. I siguran sam da sam pitao kako je to kod nas i dobio odgovor da to što je na papiru tako ne znači puno. Ali to je sve rekla kazala. No mi je i dalje preniska ta granica, mislim ne znam kakva matematika da se tu sada nešto duma, nego generalno ovako samo kažem...

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Vapad said:

 

 

Ok, ali 17 je u principu klinac, nije, ali i jeste. Bez obzira na zakon (@Hamlet Strašni IZVINI IZVINI ZAKON UBER ALES)

Mislim, imaš dva glavna pravca kojima možeš da ovo da razvijaš kao neku mentalnu vežbu (i milion izmedju). Momak je, u ovom specifičnom slučaju, neko bez skoro ikakvog iskustva, komšinica ga navalila na kafu, limunadu, watever, pa ruka na butinu, pa malo levo, kaiš, šlic, hajde u sobu udobnije je, opusti se, neću ti ništa, šta si se stiso, he he, kiss kiss i gotova stvar. Onda je prvo uzbuđenje, pa sram, pa veliki znak pitanja koji stoji iznad glave, pa sledeći poziv i zavođenje dalje. Ja bih rekao da je on u toj situaciji, posebno ako se priča raširila dalje tako kako je, ipak žrtva, možda i voljna u određenom trenutku, ali bez dovoljno životnog iskustva i pameti da shvati posledice svojih "akcija". Da karikiram, ako je i samo jedom rekao ne, to je ipak negde i zlostavljanje, zar ne?

 

Ako je pak momak iskusan, pa zašao gde ne treba - sve ostalo je vađenje, pun intended.

 

Meni bi teško bilo biti toliko isljučiv. To je u rangu onog, od gde ne sećam se, da ne može biti silovana devojka ako je nosila farmerke. Idi begaj. Svašta može. Nije samo fizička snaga tu u igri (mada se slažem da nije ekvivalentno).

 

@Hamlet Strašni Nisam znao da je age of consent kod nas 14 godina. Davno sam radio u firmi koja je dosta radila sa srednjim školama i bogami sećam se da su se profesori i direktor nekih srednjih baš borili sa problemima seksa, trudnoće, tužbi a i osuda, a deca su bila od 14-18. I siguran sam da sam pitao kako je to kod nas i dobio odgovor da to što je na papiru tako ne znači puno. Ali to je sve rekla kazala. No mi je i dalje preniska ta granica, mislim ne znam kakva matematika da se tu sada nešto duma, nego generalno ovako samo kažem...

Секс са малолетником који је некоме поверен на чување и до кога дође "злоупотребом положаја или овлашћења" је посебно кривично дело. Односи се и на наставнике и на рођаке

Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Секс са малолетником који је некоме поверен на чување и до кога дође "злоупотребом положаја или овлашћења" је посебно кривично дело. Односи се и на наставнике и на рођаке

 

Sorry još jednom, mislio sam ovde na međuvršnjačko a ne sa nastavnicima

Link to comment

Ljudi, mante se dela oko tuzbe. Prvo, to su bili SFRJ zakoni, razlikuju se od sadasnjih. Pogotovo ako je muz bio "furundzija" i ako je imao nesto sa klincem.

Ili je pretnja tuzbom/sudom bila u kondicionom obliku - ako mi ne ostavis dete na miru odracu te od batina, moraces da me tuzis za promenu liscnog opisa.

 

Ja sam imao 3 druga koji su na pocetku odrastanja sa 16 do 19 godina guzvali posteljinu sa starijim gospodzama. Jedan se dobro izvukao i lici da je normalana osoba. Druga dvojica su pukli, jedan je postao alkos i otisao u godinama kad mu vreme nije za putovanje. Drugi je posasavio, imao imao je brak, ali je bio nezajazljiv u paralelnim vezama. Stra Boze na sta je sve skakao :(

Mislim da je navukao neku bolestinu (neki hepatitis ili tako neko cudo). Osusio se, razboleo i zenu, i sada su oboje u qurcu. Cerka u ranim 20tim btine o dva bolesna roditelja i nema mladost. 

Koliko god mladom coveku u "prepotentnom" stanju deo vlazbih snova je i neka gospodza, i na taj nacin spoji trojstvo - ima s cim, ima s kim i ima gde, to je nezdravo sazrevanje koje definitivno ostavlja, barem po onome sto sam video, lose posledice. Vodjenje ljubavi se svodi na pozudu i mehaniku. Ne znam sta je gore, da nema nikakvih emocija u svemu tome ili da se emocije izrode iz svega toga.

 

  • +1 2
Link to comment

E jbg ljudi, ne znam ja toliko u detalje taj slučaj, koliko mi je njegova sestra ispričala toliko i znam.

Jeste, to je bilo u SFRJ.

Znam da je dečko sve teško podneo i dugo posle izgleda da nije bio sposoban za neku običnu vezu, kao njegovi prosečni vršnjaci.

A znam i da mu je majka bila spremna da zgromi tu komšinicu.

Recimo, da se to obznanilo tada po celom komšiluku, ne bi tom dečku bilo lako, al to bi bilo ništa spram šikaniranja (kenselovanja , da preveden na sadašnji :D) koje bi doživeli matorci, takva vremena bila.

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, x500 said:

Ja sam imao 3 druga koji su na pocetku odrastanja sa 16 do 19 godina guzvali posteljinu sa starijim gospodzama. Jedan se dobro izvukao i lici da je normalana osoba. Druga dvojica su pukli

 

Jedan normalan od tri uopšte nije loš prosek za tvoju generaciju, negde on par. Zaključak, jebavanje milfara ne menja statistiku u značajnoj meri :fantom:

 

2 hours ago, x500 said:

ako mi ne ostavis dete na miru odracu te od batina

 

Da, to i meni zvuči verovatnije. Ali zamisli da je bilo žensko dete a muški komšija, da li bi se avanturistički nastrojen par tako lako izvukao? 

 

Ja sam znao ženu koja je od 12. godine prolazila klasičan grooming sa prvim komšijom, nekim matorim raspadom godišta blizu njenih roditelja. Zvao je na telefon kad je bila sama, malo da dahće malo da priča, godinama trajalo, detetu bilo interesantno, nikad ništa nije rekla roditeljima. Oko dvadesete, lik je uspešno ubedio da je bolje da mu sama da nego da rizikuje da je prepadne i siluje u hodniku :isuse: Još je posle nešto zavlačio da će da joj prepiše stan u kom je živeo, da bi ga na kraju ipak prodao i odselio se. 

 

Ona kao odrasla nije smatrala da je taj odnos nešto istraumirao, ali priznaje da joj je rezon bio nenormalan i dečije naivan. A kakav i da bude.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
11 hours ago, Weenie Pooh said:

 

 

O tome pričam, kako je tačno zlostavljanje ako predložiš mladom čoveku seks i on to prihvati? Bilo da muž gleda ili učestvuje, ne zvuči kao da su ga primoravali na bilo šta. 

 

 

To je grooming, ta žena ima značajno više moći i njegovu nezrelost a zaljubljenost zloupotrebljava za njihove fetiše. Gde je granica? Pa ne znam, nek bar bude zakonska, da nije maloletan. 

 

Edit. Vidim da ste se već ispričali na temu...

Edited by Svemir Zeka
  • +1 5
Link to comment
10 hours ago, Leia said:



Po kom osnovu, ako je u pitanju momak od 17 godina? 

 

While most European countries set 16-17 as the age of consent, several others, including Malta and Vatican City, require young people to be at least 18 before legally having sex. Europe's lowest age of consent is 14, which applies in countries including Austria, Italy, Serbia, Germany, and Portugal.

Da, ali ako je razlika u godinama mala. Tj gleda se razlika u godinama. Npr klinci od 14 do 17 mogu, 17 i 40 ne može. 

Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

To je grooming, ta žena ima značajno više moći i njegovu nezrelost a zaljubljenost zloupotrebljava za njihove fetiše. Gde je granica? Pa ne znam, nek bar bude zakonska, da nije

maloletan. 

 

 

Zakonska granica je 14 godina. Ispod toga je dete, preko toga je maloletnik, a seks sa maloletnicima je legalan (osim za njihove učitelje, staratelje, itd, za koje je granica 18.) Krivično delo je seks sa decom, ne sa maloletnicima.

 

1 minute ago, Svemir Zeka said:

Da, ali ako je razlika u godinama mala. Tj gleda se razlika u godinama. Npr klinci od 14 do 17 mogu, 17 i 40 ne može. 

 

Ovo jednostavno nije tačno.

 

Razlika u godinama se gleda kada je jedan od partnera ispod definisane granice a drugi iznad. Ako je granica mala (npr. jedno 13 a drugo 15 godina) onda se prekršaj može iztolerisati, ne tereti se automatski petnaestogodišnjak silovanjem. A ako je granica veća, onda tolerancije nema - primenjuje se zakon u standardnom, gorenavedenom obliku. 

 

Ali razlika u godinama se ne gleda kad su oba partnera iznad definisasne granice. Dakle 17 i 40 može.

 

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

seks sa maloletnicima je legalan (osim za njihove učitelje, staratelje, itd, za koje je granica 18.)

:gospode:

Ovo prvi put čujem. Za odnos autoriteta po zakonu si koliko ja znam i kako piše u školskom protokolu o nasilju i zavođenje je nasilje a kamoli seks

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...