Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Policija može napraviti krupne greške, ne samo na ovim prostorima, bilo je slučajeva onih djevojčica/djevojaka koje su bile zatočene godinama u kojima je policija imala nevjerojatne propuste, čak u jednom (ne mogu sad tražit točno ali znao sam dosta čitat o tim slučajevima) su bili u kući u kojoj je cura bila zatočena ali su pretresli samo kuću nisu ni skužili podrum.

 

Ali GSS radi jako profesionalno, u Hrvatskoj je to jedina služba u koju imam 100% povjerenje, a vjerujem da je tako i u Srbiji i oni isto nisu ništa našli na tom terenu, iako i sami kažu da je to samo 90% sigurno, jer nekad.... jednostavno se sve poklopi tako da je nemoguće pronaći.

 

To za poligraf je i jučer već negdje pisalo ali kao sasvim uzgred. Vjerujem da su čak i tabloidi oprezni, jer nema valjda goreg nego da lažno i krivo optužiš majku nestalog djeteta da je ona kriva. Ali ako u tome ima istine... 

Mada sam ja i dalje u nekom filmu da je mama bila "samo" jako neodgovorna i užasnuta je i sama tim pa ne može priznati.

 

Jer osim ako su stvarno neki katastrofalni policijski propusti opet bi bilo pitanje ako je ono najcrnje moguće - gdje je djevojčica, odnosno tijelo. Nije ni ona imala kad otići tko zna gdje, zvati policiju s mjesta nestanka, vratiti se, ovo, ono... ne znam, sve čudno.

 

Osim ako je neko totalno luđaštvo tipa da su je zaista prodali nekom, ali to pak ne mogu uopće pojmit da se događa.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Sto se poligrafa tiče, mislim da je pravilo da se trudnice ne testiraju poligrafski. Pa to može biti razlog zasto nije testirana

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Policija je već sad omanula, 48h je prošlo a prvi sati su ključni, oni se vrte u krug očigledno. Ako su stvarno od starta bezrezervno prihvatili priču o nekakvoj šumi i apsolutno ceo fokus prebacili tamo bez da su i jednu drugu opciju razmotrili (a pre svega koliko god jezivo zvučalo da su pritisli roditelje dok ne budu sigurni da ne kriju ništa), onda šta reći, izgubljen je ključni deo vremena za istragu. Pitanje je i da li je dete uopšte došlo na to imanje, vidi se prolazak auta ali ne i ko je u njemu. Sigurno su prošli još raskrsnica i kamera po gradu na putu do vikendice. I za pse se priča da su se vrteli u krug, nisu ništa osetili. Plus devojčica bila obučena baš identično kao na dostavljenoj fotki…Drugo dete 3 godine, može da se propita i ono jbg. Ta priča, koja se od prve večeri vrti, da oni tu i ne dolaze skoro uopšte mi je još jedan alarm za sumnju u originalnu priču. A priča puna rupa = neko nešto krije. 

  • +1 2
Link to comment

Problem je samo što mi zaista malo znamo i ne možemo da se oslanjamo na ta pisanja tabloida, pa je suvišno praviti bilo kakve pretpostavke, barem u mom slučaju.

 

Jedno u šta sam siguran je to da apsolutno sumnjam u kompetentnost policije iz razloga koje je Kaligula naveo.

 

  • +1 6
Link to comment

Reakcije obicnih ljudi su potpuno normalne, ovo ih tisti, ne prestaju da razmisljaju i neminovno vrte sve moguce scenarije. Po komentarima tabloida, svojstveno prostom svetu, sa minimumom informacija se pravi konstrukcija razresenja cele situacije. Ljudi se osecaju bolje kad diskutuju, pa ih to odvuce u razne smerove i izgube se u svemu tome, pa lupetaju noseni emocijama. Ne treba im zameriti na tome, sve ostaje na recima, ne zivimo vise u vreme seoske hajke i vesanja svih sumnjivih.

 

Pored empatije prema malom detetu, obican svet je ovde nosen i ogromnim strahom prema samom ishodu, odnosno mogucnoscu da sve bude delo psihopate ili grupe njih. U ljudima se budi nesigurnost za redovnim, svedenim porodicnim zivotom, u potencijalnom okruzenju gde su ti ljudi oko njih, a niko ne moze da ih zastiti. Mislim da se zato najvise i ciljaju roditelji kao krivci, jer u tom slucaju nije zlo sa strane koje daleko vise ugrozava sigurnost svih.

Edited by Defunctus
  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Pa, s druge strane, slučajevi nepoznatih psihopata su kod nas vrlo retki. Ovaj tip zločina je već većinski povezan sa roditeljima ili najbližim osobama. Prosto je tako.

 

Nerešen slučaj onog dečaka na njivi je monstruozan. Ili ga je ubila majka koja je na slobodi i sada živi sa mlađom ćerkom ili neimenovani počinioci koji su na slobodi i nikada nisu bili ni privedeni. Ili je otet i nestao bez traga.

Edited by Malvo
Link to comment
34 minutes ago, ducca said:

Drugo dete 3 godine, može da se propita i ono jbg. Ta priča, koja se od prve večeri vrti, da oni tu i ne dolaze skoro uopšte mi je još jedan alarm za sumnju u originalnu priču. A priča puna rupa = neko nešto krije. 

Ovo se ne treba raditi, a ako se radi mora jaaaako pažljivo, jer je utvrđeno da mala deca ne govore istinu, nego žele da udovolje onima koji ih ispituju...

 

Pogledati dokumentarac "How to create sex scandal"...

  • +1 4
Link to comment

 

38 minutes ago, Defunctus said:

Reakcije obicnih ljudi su potpuno normalne, ovo ih tisti, ne prestaju da razmisljaju i neminovno vrte sve moguce scenarije. Po komentarima tabloida, svojstveno prostom svetu, sa minimumom informacija se pravi konstrukcija razresenja cele situacije. Ljudi se osecaju bolje kad diskutuju, pa ih to odvuce u razne smerove i izgube se u svemu tome, pa lupetaju noseni emocijama. Ne treba im zameriti na tome, sve ostaje na recima, ne zivimo vise u vreme seoske hajke i vesanja svih sumnjivih.

 

Pored empatije prema malom detetu, obican svet je ovde nosen i ogromnim strahom prema samom ishodu, odnosno mogucnoscu da sve bude delo psihopate ili grupe njih. U ljudima se budi nesigurnost za redovnim, svedenim porodicnim zivotom, u potencijalnom okruzenju gde su ti ljudi oko njih, a niko ne moze da ih zastiti. Mislim da se zato najvise i ciljaju roditelji kao krivci, jer u tom slucaju nije zlo sa strane koje daleko vise ugrozava sigurnost svih.

 

Sve stoji, osim što mislim da u toj psihozi ljudi baš bivaju skloniji raznim ludim zavjerama tipa baš se našli zli otmičari u nekakvom selu kad je mala ostala bez nadzora pola minute.

 

Bolna realnost je da na ovim prostorima najčešće (što nikako ne znači uvijek i što nikako ne znači da mora i ovdje biti tako) krivac jest netko iz užeg kruga obitelji ili prijatelja. 

 

Apsolutno se slažem i s Tedom da se sad napuhuju razne stvari kao "nije ih dugo bilo tamo" ili "parkirala je iza štale", to ne mora značiti baš ništa. Ono što je meni najproblematičnije je majčina verzija, jer tako malo dijete jednostavno ne može tako nestati u tako kratkom vremenu (i to su izjavili stidljivo već i mnogi drugi, od policije preko samih mještana do GSS-a). Jel užasnuta pa ne može sama sebi priznat, jel je strah pred drugima, jel nešto deseto... to ne možemo znati. Ali sigurno se nije dogodilo da je dijete od godinu i 10 mjeseci nestalo na selu dok se ona "okrenula da da vode sinu". 

 

A sad, jel zaspala, jel išla presvuć drugo dijete a pelene bile u kući pa se zadržala a djevojčica odlutala, jel nešto totalno nevjerojatno da je dijete bilo bez nadzora minutu pa se taman pojavio manijak da ga otme usred bijela dana, jel to da je dijete trčkaralo pa ga je netko lupio autom i u panici strpao u auto i odvezao tko zna gdje.... ili je nešto još crnje (a sve je crno i užasno), jbg, to već ne možemo znati.

 

Meni je to jedino problem od početka. Sve je moguće osim toga da se ona "samo okrenula" i dijete koje nema ni 2 godine je isparilo. To može u New Yorku ili eventualno Walmartu. A sad, osobno radije mislim da je jednostavno strašan splet okolnosti nego da su luđaci i ubojice. Događaju se strahote, znam slučaj žene koja je ugušila bebu jer je zaspala na njoj.

Edited by Carolostadien
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ted said:

To što neko nije dolazio na neko mesto dugo, što tamo nema uslova za život (nisu ni došli da žive tamo) i što je parkirao ne jedno umesto drugo mesto, ne ukazuje na bilo čiju krivicu

Ima i jedan gromoglasni naslov u moru drugih "Komšija otkrio tragediju u toj porodici" i onda prebitna za priču info da je majka Ivane Ilić preminula tipa pre x godina. Verovatno aludiraju da je malenu babin duh ukrao, ne znam šta drugo.

Link to comment

Mislim da bi dete da je otišlo negde i izgubilo, selo i plakalo. I to što bi hodala, vrtela bi se ukrug. 

 

Meni je upadljivo ono što je rekao Ducca, ko je video da dolaze tu, možda uopšte nije bila u autu. Žalosno jeste, ali da vuče na tu stranu, vuče.

Link to comment
31 minutes ago, radisa said:

Ovo se ne treba raditi, a ako se radi mora jaaaako pažljivo, jer je utvrđeno da mala deca ne govore istinu, nego žele da udovolje onima koji ih ispituju...

 

Pogledati dokumentarac "How to create sex scandal"...

 

Da, bukvalno NIŠTA pouzdano ne možeš da dobiješ od trogodišnjeg deteta, samo možda osnovne informacije tipa kako se zove, ko su mu mama i tata i to je to.

 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

Da, bukvalno NIŠTA pouzdano ne možeš da dobiješ od trogodišnjeg deteta, samo možda osnovne informacije tipa kako se zove, ko su mu mama i tata i to je to.

 

 

Mozesh da pitash i da se nadash da moze da ispadne korisno eventualno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...