Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Ma meni je čak jasno za kasnije, bez obzira šta je stvarno opsežna potraga može se nažalost dogoditi s tako malim djetetom da se negdje "zagubi" a još i ima praktički maskirnu jaknicu. 

 

Ali taj početak mi nema stvarno nikakvog smisla. Morala je iz ovog ili onog razloga biti bez nadzora ipak duže. Ako sam dobro shvatio nije čak ni napunila još 2 godine. Je da je baš to neko prelazno razdoblje kada djeca postaju sve sigurnija motorički, ali obično u toj dobi nisu još do te mjere da bi uopće i pomislilo dijete da odjuri negdje čim se mama okrenula. A i da napravi to ne bi nestala tako brzo van vidokruga na mjestu gdje je (opet ako sam dobro shvatio) nekih oko 300 metara čistine. Osim tih rupa ali njih su valjda dobro pretražili.

 

Kažu da je prosječna brzina hodanja odrasle osobe 5 km/h, znači 1 km u 12 minuta, znači tebi i meni treba 4 minute da prehodamo 300 metara. Djetetu te dobi valjda bar 10 minuta.

 

A ni ta otmica mada bi to sad nakon ovoliko vremena još bilo i najbolje mi nema nikakvog smisla. Nije to Amerika pa da je toliko manijaka a i tamo je takvih slučajeva (da izgubiš nadzor na par trenutaka pa netko otme dijete) bilo samo u velegradovima. To bi bila nevjerojatna slučajnost da negdje u totalnoj pustoši se nađe luđak koji je na pravom mjestu kad malo dijete ostane bez nadzora pola minute.

 

Grozno je zapravo nagađati ali ako nije neki zločin (a svi se nadamo da nije) ja bih još prvo rekao da je mama jednostavno zaspala. Ima dvoje male djece, sigurno je prezaposlena s njima, došla na selo nakon dugo vremena, svjež zrak, prebacilo ju. I strah je da to prizna. A u tom slučaju je onda svašta moguće nažalost, jer je bilo puno više vremena da dijete nestane, padne negdje, strada... 

Edited by Carolostadien
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Ne ulazite u vest, ne radi se o maloj za kojoj se traga, već o nekoj devojčici iz Australije.

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/pronadena-nestala-devojcica-2-u-australiji-nakon-sto-je-policija-tragala-za-njom/cx1lr73

 

 

Blic :puke:

 

 

Jebote sve to treba zapaliti zajedno sa informerom, danas naleteo na neku gadost oko incidenta sa sticem devojcice.

 

Nema ovde mnogo opcija, a ne smem da razmisljam ni o jednoj.

  • +1 6
Link to comment
38 minutes ago, Carolostadien said:

.

 

Grozno je zapravo nagađati ali ako nije neki zločin (a svi se nadamo da nije) ja bih još prvo rekao da je mama jednostavno zaspala. Ima dvoje male djece, sigurno je prezaposlena s njima, došla na selo nakon dugo vremena, svjež zrak, prebacilo ju. I strah je da to prizna. A u tom slučaju je onda svašta moguće nažalost, jer je bilo puno više vremena da dijete nestane, padne negdje, strada... 

Djeca 3 i 2 godine. Dobre su sanse da tri godine nije spavala duze od 4 sata u komadu. Povrh svega jos i trudna.

  • +1 2
Link to comment

Naravno da nije bio samo trenutak, nego joj je teško da kaže. Zaspala sam onoliko puta s tolikom decom u stanu. Jebiga

Link to comment

Pa, čim su povukli policiju i sve ostale iz tog pidručja, znači da imaju neke informacije da se dete nije izgubilo negde u okolini, već da se radi o nečemu drugom. 

  • +1 1
Link to comment

Zaspala?

Pa je li se to dogodilo u kući, na ulici, u obližnjem parku, na livadi?

To mi je sve nekako nedorečeno.

Kaže davala drugom djetetu vode?!

Dvogodišnje dijete nije baš toliko stabilno i brzo da može ne znam koliko odmaknuti.

Bitno je otkriti koliko je trajao taj "trenutak nepažnje".

U svakom slučaju, velika muka i tuga :(

 

 

Link to comment
25 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa, čim su povukli policiju i sve ostale iz tog pidručja, znači da imaju neke informacije da se dete nije izgubilo negde u okolini, već da se radi o nečemu drugom. 

 

Pretpostavljam da su obustavili potragu pošto je procena da bi dete do sada bilo pronađeno, imajući u vidu površinu terena i brojnost angažovanog ljudstva i tehnike. Pa je zajključak da dete nije na tom terenu. Da je dete samo odlutalo izvesno je da bi bilo pronađeno. Da je neko usmrtio dete i ostavio telo ne terenu i ono bi bilo pronađeno. Pretpostavka da je neko oteo dete i da se krije u okolini, po šumi ili nekim objektima nije mnogo verovatna, a i pronašli bi ih (teško je kriti se sa detetom od dve godine koje je uplašeno i gladno dok je tako masovna potraga okolo, plus potrebna je hrana, voda, logistika, što sve ukazuje na prethodno pripremljeni plan, a zašto bi neko pripremao plan da otme dete i da isto drži u području koje će biti detaljno pretraženo). Pročitao sam negde da policijski psi nisu vodili u bilo kom pravcu, odnosno da su se kretali tu gde se pretpostavlja da je dete poslednji put viđeno. Ako je ovo tačno, to bi ukazivalo da je odatle i odvedeno, ali ne negde u okolinu, pošto je ona pretražena.

 

Drugi pravac istrage je, pretpostavljam, ovo što policija sad radi. Odnosno radi od početka sigurno, ali sada ne paralelno sa potragom. A to je češljanje roditelja, rodbine, njihovih kontakata, aktivnosti, ne terenu, na netu, mobilni telefoni, poslovi u kojima su angažovani isl. I pronalaženje svih koji su se zatekli blizu lica mesta i potencijalno nešto videli. Nekada se desi da su ljudi videli nešto što je od značaja za istragu ali da toga nisu svesni ili nisu svesni odmah. Tipa, neko je video dete u pratnji jednog ili više lica na benzinskoj pumpi koja je relativno blizu, ili na semaforu, na prakingu itd.

 

Još gora varijanta je da se radi o nekom tipovanju, odnosno da je neko iz inostranstva organizator. Nešto slično je bilo sa otmicom pre par godina, mislim da je na Karaburmi bila, ali je tada dete nađeno vrlo brzo, odnosno policija ih je uhvatila na autoputu dok su išli ka granici. Kod neke naplatne rampe, mislim Šimanovci.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

To na Karaburmi što je bilo, jasno je bilo od početka da je otmica, pa se istog momenta krenulo u pronalaženje / presretanje.

Ovde na žalost, ništa nije jasno.

  • +1 1
Link to comment

Banjsko Polje jen malo i relativno izolovano naselje, gde svako svakog zna. Da se pojavio neki nepoznat auto, svakako bi bio primećen u sred bela dana, neko bi ga spazio. 

 

Ceo slučaj je mnogo mutan. 

 

  • +1 1
Link to comment

Mislim stoji sve to da je temeljito pretraženo, ali bilo je već slučajeva da se za nekim traga i ne nađe se ništa pa se kasnije nažalost nađu ostaci baš na tom području. Tko zna znaju li i mještani za sve rupe u radijusu 5 kilometara, ako je majka ipak bila "odsutna" puno duže nego što priznaje možda je dijete došlo i do vode, ne znam jel ima kakvih provalija, strmina, je da se tražilo ali opet kažem - dijete je sitno i ima maskirnu jaknicu. 

 

Ne mislim da je to neka velika vjerojatnost ali nije mi baš ni potpuno nemoguće da su nešto propustili na terenu uz sve te okolnosti. Znam dosta ljudi iz HGSS-a, imali su ponekad potrage na kojima nikad nije pronađeno tijelo iako se znalo bez ikakve sumnje da je "tamo negdje". 

 

Otmica mi, pak, stvarno nema smisla na tom području. Životinje isto teško, a i ne bi nestalo cijelo tijelo u jednom danu. 

 

Na to da su roditelji i na malo konkretniji način krivi ne želim ni pomišljat.

 

Za onog dečkića nestalog prošlog ljeta u Francuskoj je jedna od glavnih sumnji bila da ga je netko udario autom pa ga u strahu pokupio i odvezao tijelo tko zna gdje. To je isto jedna od strašnih mogućnosti.

 

U svakom slučaju, bojim se da je proteklo previše vremena i da smo u situaciji da se kaže, koliko god je malo vjerojatno - "daj Bože da je otmica". To djetešce je moguće živo najvjerojatnije samo u tom slučaju :(

Edited by Carolostadien
  • Tužno 2
Link to comment

Nije moglo dete doći do vode, predaleko je Borsko jezero, a Brestovačka reka se nalazi sa druge strane magistralnog puta, koje bi dete moralo da pređe. 

  • +1 1
Link to comment

Mislim da su i za dečaka, za koga je na kraju čini mi se optužena majka da ga je ubila, pronašli ostatke dugo potom, pre nekoliko godina, isto se tražilo i tražilo i ništa.

Dečko je bio negde desetak godina.

  • +1 1
Link to comment

Ja mislim da su je "kidnapovala" deca

Htela su da se igraju ili šta već pa kad je nastala ovakva frka uplašili se 

Koliko to mesto može da ima dece?

 

1 minute ago, Svemir Zeka said:

Mislim da su i za dečaka, za koga je na kraju čini mi se optužena majka da ga je ubila, pronašli ostatke dugo potom, pre nekoliko godina, isto se tražilo i tražilo i ništa.

Majka je prvo bila osuđena pa oslobođena.

A ti ostaci za njih nije bilo utvrđeno kome pripadaju a u međuvremenu im se izgubio trag 

To je bila okolina Požarevca  mislim da je selo Lučica 

  • +1 1
Link to comment

Bilo je valjda i neko ne baš najbolje vreme.

Ne verujem da je tu bilo neke dece 

 

A u vezi onog "možda je majka zaspala". Pa gde je mogla da zaspi ? Ako je bila vani ? To nije park već neko poljanče valjda ?

Jedino ako je ušla u neku kuću pa se tu zadržala.a dete ostalo napolju, pa sada to neće da prizna.

Niti je to ulica krcata ljudima, niti plaža niti tržni centar.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...