Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

2 minutes ago, Uskebasi said:

Zapravo ovo je scenario u kome ni teorijski ne mogu obojica da budu osudjeni za ubistvo. 

Ako je dete bilo živo, pa je suvozač zadavio, onda on odgovara za teško ubistvo, a vozač za običnu saobraćajnu nezgodu. Ne može vozac odgovarati za ubistvo koje je izvrsio suvozač. 

Tako je u pravnom vakumu. U Srbiji nema pravnog vakuma

Ali u slučaju da je dete samo udareno i umrlo od toga, onda jedan odmah ide napolje pred medijski i drugi haos gde može da se izlane da nije baš sve bilo po. Zvaničnom scenariju. Doduše ne znam kolika je max kazna običnu saobraćajnu nezgodu?

Link to comment

Govnomedij Bljuc: Rezultati OBDUKCIJE BRATA UBICE DANKE ILIĆ stigli u tužilaštvo: Evo šta dalje sledi

 

Quote

- Obdukcioni zapisnik će u najkraćem roku biti razmotren, nakon čega će se postupiti u skladu sa odredbama zakona, o čemu će javnost biti blagovremeno obaveštena - navodi se u zvaničnom saopštenju VJT Zaječar.

 

Znaci, ni reci o tome kakvi su nalazi, al zato vec znamo da je umrli brat ubice, verovatno mu i pomagao kako kaze narodna milicija. Sreca za porodicu da su nasli ovu dvojicu u medjuvremenu, da nisu, sada bi otac deteta bio mrtav usled srcanog udara u pritvoru a majka lezala u zatvoru cekajuci robiju.

Edited by Shan Jan
  • +1 2
Link to comment

To je regulisao cl. 333/5 KZ, gde je kao posebno krivicno delo inkriminisana pomoc uciniocu posle izvrsenog krivicnog dela, nece se kazniti, tako pise.

Mada po KZ-u uslovna osuda i sudska opomena nisu kazne, vec mere upozorenja, ali ni to nema neke logike.

Jedino da su tom nesrecniku natovarili saizvrsilastvo u teskom ubistvu, ali u medijima o tome nije bilo govora.

  • +1 1
Link to comment

Od prve pomene praćenja lokacije mislio sam da se radi o mobilnim telefonima jer se ne zaboravljaju planirano a ne o auto uredjaju. Sam podatak o kretanju uredjaja može više informacija da iznjedri ili sam se bar nadao kako će biti iskorišteni ti podaci, i sam bih volio znati nešto više o tome. Tuga.

Link to comment

Meni nije baš jasno kako na osnovu geolociranja telefona nisu mogli da pronađu gde su sve osumnjičeni i potencijalni pomagači boravili tokom dana za koji se navodi da je tada telo premešteno... Takođe, kako to da nije bilo razgovora mobilnim koje su mogli da prisluškuju (ako su već ona dvojica sumnjiva od prvog dana) i iz toga saznaju šta se desilo. Jedino ako su svi umesto niskog IQ u stvari izuzetno pametni, pa nisu uopšte koristili mobilni nakon ubistva i svi dogovori su bili između 4 zida. 

Krajnje čudan, bizaran slučaj u kojem ništa ne deluje logično, možda i zbog toga jer mi i ne znamo šta su činjenice a šta izmišljotine Informera i ostalih "medija"...

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, ntwadumela said:

Ako proguglaš ime, shvatićeš da je Afrika jedini odgovor.:)

Jasno jasno, samo se pitam jel RSA ili Botswana :D Al ajd, da ne sirimo RL podatke ;) 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
On 22. 4. 2024. at 17:38, ultra plasticni said:

To je regulisao cl. 333/5 KZ, gde je kao posebno krivicno delo inkriminisana pomoc uciniocu posle izvrsenog krivicnog dela, nece se kazniti, tako pise.

Mada po KZ-u uslovna osuda i sudska opomena nisu kazne, vec mere upozorenja, ali ni to nema neke logike.

Jedino da su tom nesrecniku natovarili saizvrsilastvo u teskom ubistvu, ali u medijima o tome nije bilo govora.

 

u KZ još i eksplicitno piše da izraz "neće se kazniti" znači da u tom slučaju nema krivičnog dela (čl.112)

  • +1 1
Link to comment

obrni okreni, na kraju je ispala ili teska nesposobnost policije ili ucestvuju u ovoj otmici/ubistvu, sto mi je opet pored sve bizarnosti tesko da poverujem..

nesto kasnije mozda dam koju opsirnije..

Link to comment

lm, nisam se do sad bavio teorijama zavere na ovu temu, al nemoguce da je toliko lokacija prekopano i pretrazeno a da nije nadjen apsolutno nikakav trag, da se ne vracamo da nikakav pocetni trag nemamo ni od mesta gde je dete nestalo, do mesta gde je "udareno"(ni ispadnuta cucla, ni tragovi krvi, ni tragovi kocenja, ni ostecenje na autu..)

pa nas to opet vraca na pocetak..

ako uzmemo da je policija bar u stanju da proveri dal je slika koja  uslikana i poslata na viber u 13:22 zaista i nastala tamo i da je prvi poziv majke ka muzu bio u 13:41, to opet ostavlja prostor od 19 minuta, sto je vise nego dovoljno da se npr  kolima odveze do borskog jezera i vrati nazad za 15-ak minuta, koje je udaljeno na 7km..

a i dalje mi je u podsvesti ostala informacija keramicara gasica da je u terminima "kriticnom" za ovaj slucaj, samo dvoje kola napustilo banjsko poljo, jedno je panda™ i drugo za koje ne znamo..

opet i taj potencijalni odlazak izmedju 13:22 do 13:41 je nesto sto je moglo da se isprati preko mobilnog™..

tako da ono, ili su zasebno i majka i osumnjiceni neki super genijalci zasebno, koji na to jos komuniciraju telepatijom il je policija super nesposobna..

i to borsko jazero na kraju nije ni pretrazivano? spominjalo se da treba, al se odustalo?

tako da ono, dete je ili nekom predato i odvezeno dalje ili je telo pod vodom, u suprotnom bar bi nesto nasli za preko 3 nedelje aktivnog kopanja i pretrazivanja..

 

 

Link to comment
2 hours ago, Shaq said:

 

nesto kasnije mozda dam koju opsirnije..

Jbga, ne stigoh da napisem "nemoj leba ti" :D

 

Malo se salim shaq, a malo u sali pa privali.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

elem, iz ovoga o čemu do sada imamo saznanja, jedan veliki kiks policije može da se fiksira odmah i on je doveo do ovako masovne i dugotrajne istrage. ovde ne mislim na prebijanje privedenog, to nije kiks to je krminal, odnosno ubistvo i teška zloupotreba policijskih ovlašenja, ako je uzrok smrti zaista prebijanje. a po svemu sudeći jeste pošto Cvijić nije tabloidni novinar i iskreno sumnjam da bi onakvu vest pustio a da se nije uverio u istinitost lično ili dobio potvrdu od kredibilnog izvora.  pri čemu onda padaju u tvrdnje o patalozima koji su na daljinskom upravljaču AV.

 

kiks je u tome što dva osumnjičena nisu praćena, odnosno nisu praćena na vreme. pa u retrospektivi ispada da su imali nekoliko dana slobodno da sa telom urade šta god da su uradili. tu je moglo da bude umešano i neko drugo lice (ili više njih), za koga/koje se i ne zna, hipotetički telo je moglo da bude odvezeno i 100 ili 200 km od mesta izvršenja. da nije bilo ovog propusta oni, ili ne bi mogli da urade to što im se stavlja na teret da su sa telom uradili, ili bi bili uhvaćeni na delu. čime bi istraga faktički bila i završena.

 

veoma bih voleo da neko iz policije odgovori na ovo pitanje, odnosno da pruži razumno objašnjenje. ja ne mogu da ga smislim, na osnovu onoga što znam. ako je tako bilo, onda je time dezavuisana kompletna istraga i rad svih ostalih na terenu, taman da je on bio savršen i da su sve ostalo uredili kako treba. za ovo bi odgovoran bio onaj koje operativno uravljao policijskom istragom.

 

meni je ovo u početku izgledalo toliko neverovatno da sam odbijao da prihvatim da je moguće. međutim, kako vreme prolazi i kako nema nikakvog objašnjenja, ovo deluje kao jedino razumno objašnjenje. da je jedan krupan propust oterao čitavu istragu u ćorsokak.

  • +1 5
Link to comment
22 minutes ago, Ted said:

 

kiks je u tome što dva osumnjičena nisu praćena, odnosno nisu praćena na vreme. pa u retrospektivi ispada da su imali nekoliko dana slobodno da sa telom urade šta god da su uradili. tu je moglo da bude umešano i neko drugo lice (ili više njih), za koga/koje se i ne zna, hipotetički telo je moglo da bude odvezeno i 100 ili 200 km od mesta izvršenja. da nije bilo ovog propusta oni, ili ne bi mogli da urade to što im se stavlja na teret da su sa telom uradili, ili bi bili uhvaćeni na delu. čime bi istraga faktički bila i završena.

 

 

nacelnik ukp-a je izjavio da su praceni od prvog dana i da su im telefoni bili na merama, to imas i crno na belo u onom mom prvom postu..

poenta je da sve i da nisu bili praceni, ne moguce da ne mogu ovo da rese, a kao sto rekoh nacelnik je izjavio da su praceni od prvog dana..

Link to comment
6 minutes ago, Shaq said:

nacelnik ukp-a je izjavio da su praceni od prvog dana i da su im telefoni bili na merama, to imas i crno na belo u onom mom prvom postu..

poenta je da sve i da nisu bili praceni, ne moguce da ne mogu ovo da rese, a kao sto rekoh nacelnik je izjavio da su praceni od prvog dana..

 

kako mogu praćena lica da premeštaju telo više puta? jedino ako nisu premeštali telo više puta istog dana kada je Danka i nestala, a polcija ih pratila od narednog dana.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...