Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

ovo sa obdukcionim nalazom, da nije tužno i tragično, bilo bi smešno

 

nalaz najpre putuje danima i danima. i to u doba elektronske komunikacije kada je tužilac mogao da ima tekst nalaza u roku od odmah, a poštom da ga dobije službeno u roku od 24h. da pošta koristi konje za transposrt ili da poštari idu peške po Srbiji, brže bi stiglo

 

ja verujem da je tužilac odmah i dobio nalaz, ali se pravio da ne zna za njegovou sadržinu, pošto ga nije dobio službeno. a pravio se da ne zna zato što je čekao da neki trust mozgova u najvišem tužilaštu odluči šta taj tužilac treba da radi. tu se onda pribegava oprobanom metodu. kada ne znamo šta konkretno da uradimo, hajde da preduzimamo gomilu nekih formalnih radnji, guramo na nadležnost levo-desno, obajvljujemo kratka sopštenja sa unapred pripremljnim rečenicama koje ne znače baš  ništa i ne sadrže bilo kakvu informaciju (tipa razmotrićemo nešto i u najkraćem roku postupiti u skladu sa zakonom propisanim nadležnostima, o čemu ćemo blagovremeno obavestiti javnost). i tome slično

 

sve ovo je samo slika kakav je položaj i uloga tužioca kod nas. najkraće, nikakav. levo smetalo. mogu komotno da ukinu kompletno tužilaštvo i da prepuste gonjenje policiji. da pozapošljavaju tužioce kao ćate u nekom odeljenju u policiji, da sastavljaju optužnice i piskaraju.

 

 

Edited by Ted
  • +1 5
Link to comment

Sami su pristali na to. Iskreno, jako sam razočaran u pravničku profesiju kod nas. Ne znam da li je to posledica lošeg obrazovanja na fakultetu ili nečega drugog, ali kod nas su pravnici uglavnom beskičmenjaci, a to je prvo što ne bi smeli da budu. Da sam profesor na recimo Uvodu u pravo na prvoj godini, na prvom predavanju bih rekao, ko nema muda ovo da radi nek upiše drugi fakultet. Džabe i znanje ako si strašljivac.

 

Jer mi da imamo pravnu struku u pravom smislu, kao što je nemamo ne bi nijedan političar i stranka mogli da naprave ovakvu sprdnju od države kao što je naša.

 

Ovako imamo gomilu klimoglavaca među tužiocima i sudijama, kojima je glavna opsesija da se nekome "gore" ne zamere i kako da što lakše i brže napreduju na lestvici poslušnika. Imamo profesore prava koji stave svoje ime na listu podrške Vučiću. I onda kao tog profesora treba neko da uvažava kao nekog stručnjaka. Advokatura se takođe jako srozala po tom pitanju. I tu je počelo da dominira nezameranje i jajarenje.

Edited by bejzbolka
  • +1 7
  • Tužno 1
Link to comment
56 minutes ago, Ted said:

ovo sa obdukcionim nalazom, da nije tužno i tragično, bilo bi smešno

 

nalaz najpre putuje danima i danima. i to u doba elektronske komunikacije kada je tužilac mogao da ima tekst nalaza u roku od odmah, a poštom da ga dobije službeno u roku od 24h. da pošta koristi konje za transposrt ili da poštari idu peške po Srbiji, brže bi stiglo

 

ja verujem da je tužilac odmah i dobio nalaz, ali se pravio da ne zna za njegovou sadržinu, pošto ga nije dobio službeno. a pravio se da ne zna zato što je čekao da neki trust mozgova u najvišem tužilaštu odluči šta taj tužilac treba da radi. tu se onda pribegava oprobanom metodu. kada ne znamo šta konkretno da uradimo, hajde da preduzimamo gomilu nekih formalnih radnji, guramo na nadležnost levo-desno, obajvljujemo kratka sopštenja sa unapred pripremljnim rečenicama koje ne znače baš  ništa i ne sadrže bilo kakvu informaciju (tipa razmotrićemo nešto i u najkraćem roku postupiti u skladu sa zakonom propisanim nadležnostima, o čemu ćemo blagovremeno obavestiti javnost). i tome slično

 

sve ovo je samo slika kakav je položaj i uloga tužioca kod nas. najkraće, nikakav. levo smetalo. mogu komotno da ukinu kompletno tužilaštvo i da prepuste gonjenje policiji. da pozapošljavaju tužioce kao ćate u nekom odeljenju u policiji, da sastavljaju optužnice i piskaraju.

 

I onda zatraže izuzeće. :rolleyes:

Link to comment

sta da se kaze, ne mozemo mi da trazimo od policije da nam prosledi izvestaje koje imaju od prvog dana..

ili su nesposobni ili sakrivaju istinu, a i pored toga sto su ne sumljivo napravili seriju propusta, ne moguce da ovo ne mogu da rese...

 

pre neki dan sam cuo za nekog ramixa vedskog astrologa koji je kao predvideo gde je telo perisha, kao i za masu drugih ljudi pre toga..

kao i svaki skeptik jelte uzeo sam da proverim dal ima neki zapis il su ti samo klasicne rekla kazala price i ispalo je da je stvarno rekao..

2 meseca pre nego sto je telo nadjeno, emitovana je emisija kod detektiva brace, gde ovaj cita mejl koji  mu je ramix poslao i pokazuje google mapu sa obelezenim mestom gde se seku energetske linije, i stvarno je bili obelezeno to mesto desno od pancevackog mosta..

 

lm sto se tice ovog slucaja, rekao je da energetske linije deteta imaju presek preko borskog jezera i brestovacke reke..

  • Haha 1
  • -1 9
Link to comment

Mislim da sam baš tu personu za vreme ovog slučaja morao riportovati, jer je neko prenosio ta baljezganja i kako on “vidi” da je otac tog dana imao ubilački nagon itd…

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...