Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

13 minutes ago, Ted said:

 

kako mogu praćena lica da premeštaju telo više puta? jedino ako nisu premeštali telo više puta istog dana kada je Danka i nestala, a polcija ih pratila od narednog dana.

pa to je pitanje za nacelnika.. opet ti kazem vrati se na moj prvi post na ovu temu, tamo ti je sve crno na belo.....

po izjavavma zvanicnika, ne samo da su praceni od prvog dana, vec su drugog dana osumnjiceni™ uspeli da premeste telo, ne samo pored pracenja vec i bez sluzbenog i dva privatna vozila, koja su oduzeta prvog dana..

toliko o policiji i onima koji daju izjave iz policije..

dal su oni mentoli ili su mentoli narod kojem pricaju, to vec sami procenite..

Edited by Shaq
  • +1 3
Link to comment

Mnogo toga u ovom slučaju nikako nema smisla.

Meni najviše bode oči to da su oni (pod pritiskom) priznali najgnusniju moguću stvar, ali ne i gde je telo.

A onda i to pomeranje tela od strane osobe izuzetno niskog stepena inteligencije kako su ga opisali, u momentu dok je mesto opkoljeno policijom…

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, mraki said:

Mnogo toga u ovom slučaju nikako nema smisla.

Meni najviše bode oči to da su oni (pod pritiskom) priznali najgnusniju moguću stvar, ali ne i gde je telo.

A onda i to pomeranje tela od strane osobe izuzetno niskog stepena inteligencije kako su ga opisali, u momentu dok je mesto opkoljeno policijom…

kad su im mobilni telefoni otkrili kretanje svake sekunde tokom nestanka deteta, a detektor laži otkrio da muljaju , svejedno je bilo da li su priznali ili ne, a šta im je i preostalo nego da priznaju...moja hipoteza je da osoba koju su kasnije uključili u prikrivanje nije imala telefon kod sebe , pa joj ne mogu pratiti putanju kretanja, ali da detektorom laži mogu da ustanove ko je sve bio umešan u prikrivanje, samo što ne mogu to da eksplicitno dokažu dok neko ne "pukne" i ispriča sve detalje, a taj glavni saučesnik u prikrivanju očigledno neće sam da prizna šta je uradio, oni su ga možda i otkrili tokom ispitivanja, ko je konkretno to mogao da uradi, ali ako je potpuno sam radio, potpuno sam prikrivao, dok ne prizna, teško je ustanoviti kakav mu je bio plan i šta je uradio.

Link to comment
1 hour ago, Kristalno jasna said:

kad su im mobilni telefoni otkrili kretanje svake sekunde tokom nestanka deteta, a detektor laži otkrio da muljaju , svejedno je bilo da li su priznali ili ne, a šta im je i preostalo nego da priznaju...moja hipoteza je da osoba koju su kasnije uključili u prikrivanje nije imala telefon kod sebe , pa joj ne mogu pratiti putanju kretanja, ali da detektorom laži mogu da ustanove ko je sve bio umešan u prikrivanje, samo što ne mogu to da eksplicitno dokažu dok neko ne "pukne" i ispriča sve detalje, a taj glavni saučesnik u prikrivanju očigledno neće sam da prizna šta je uradio, oni su ga možda i otkrili tokom ispitivanja, ko je konkretno to mogao da uradi, ali ako je potpuno sam radio, potpuno sam prikrivao, dok ne prizna, teško je ustanoviti kakav mu je bio plan i šta je uradio.

zar se ne radi o osobama niskog iq-u?

taj pomagac je navodno bio brat preminulog, koji ih je vodio na nekoliko mesta, ali i pod batinama do smrti, nisu nasli nista.. majorka rece bar su dobili priznanje da je pomagao,  al to nit je validan dokaz nit mozemo da znamo da je zaista to i rekao, posto su i majorka i nacelnik itd izjavili da je dete davljeno, sto ne moze da se zna dok se ne nadje telo, tako da njihove reci ne vrede ni 5 para..

 

a i upada u uci kako je prvih 10 dana fokus po emisijama bio 24/7 sa razno raznim strucnjacima koji su komentarisali najrandom abrove, i onda noc pred vucicevu konferenciju kad je dosla potvrda od austrijanaca da dete nije na snimku iz beca, sve su nekako zbrzali i sutradan preko vucka premijerno™ objavili sta se desilo.. o tome se jos pricalo dva dana, nacelnik, majorka i predsednik jos jednom ponovili pricu o davljenju i poceli da vode ovaj slucaj kao zavrsen..

e sad zasto svaka prica koju vucic saopstava ima i te dodatne detalje™ to vec sami procenite..

i oni cevapi koje se spominjao ima samo u njegovoj prici, ne postoje u sudskim spisima, no ako nista bar nema sumnje da su belivuk i ekipa zasluzili dozivotnu..

Link to comment

otkud znam, možda prosto nije imao ni smartfon, ni mobilni, kao što mnogi ljudi na selu nemaju dan danas, a možda mu je neko od učinilaca skrenuo pažnju da ne nosi telefon, pošto je iz slučaja jurićeve kćerke, kao i onog slučaja ubijene estradne zvezde na dzogingu, učinilac prepoznat po tome kako se ponašao sa telefonom, a narod je pratio ta dešavanja oko ta dva ubistva , bolje nego ja... kako se ono završila prva sezona True Detectives, učinilac beše neki lik u radničkom odelu, što kosi travu,  a oni ga tražili 15-20 godina, da su ga odmah stavili na detektor, kao lokalnog čudaka, skratili bi seriju, odmah bi se videlo da nešto muti...  

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Svemir Zeka said:

A ko im je merio inteligenciju, pa tako decidno tvrde?

Ili je to tvrdnja koja se daje za javnost, da se

1) unizi ličnost osumnjičenih

2) eliminiše strah javnosti od serijskog ubice po tipu holivudskog filma, proračunatog i inteligentnog

 

To što je neko niskog nivoa obrazovanja i iz niskog socio-kulturnog sloja može da da sliku niske intrligencije, što nipošto ne znači da je i tačno

Jasan mi je taj momenat naravno, samo eto kažem, low iq osoba je ispada uspela da zajebe policiju samo tako i premešta im telo ispred nosa… biće da je neko drugi low iq.

Link to comment

postoji razlog zasto detektor nije validan u svetu, neko ko je nevin moze toliko da se uznemiri da po odgovorima ispadne da je kriv zbog reakcije tela, ko sto neko ko je kriv ali hladnokrvni™ psihopata moze da ostane bez reakcija i ispostavi se da govori istinu, plus imas i programe™ koji uce kako da se prejebe detektor..

 

lm, problem je sto ovde ne mozemo da dokazemo ni da je dete uopste bilo tamo..

znaci nema nikakav trag da je dete doslo do puta(po zvanicnoj prici, imamo samo majku koja 10 minuta ne vidi i ne cuje dete koje je svo vreme na 10 metara od nje), nema traga da je dete udareno na putu(deo odece, cucla, trag krvi na putu, krv na kolima, tragovi kocenja,  ostecenje na kolima).. 

pa onda imamo policiju koja ih prati od prvog dana oduzima sve vozila, ali onda sutradan i pored pracanje, drnovova i svega ostalog telo se premesta..

pretrazeno preko 50 lokacija, svi bunari rupe, motike, nozevi itsl poslati na vestanje i nije nadjen ni jedan najmanji trag..

  • +1 3
Link to comment

i tu mi je najcudnije, doduse kao i slucaju emila, da psi tragaci nisu mogli da nadju nikakav trag..

 

i da se na dovezem na pricu o emilu, ni tamo tek nema nikakve logike..

on je nestao pre nekih 8 meseci, isto radjena pretraga u krugu od 10km, psi, dronovi itd i nista nije nadjeno..

8 meseci kasnije delovi tela nadjeni na 1km od mesta prijavljenog nestanka..

a ta planinarka™ sto ga je nasla pored te staze, prolazila je tuda i pre mesec dana i telo nije bilo tu..

plus bi se osetilo s obzirom da je bilo na 1km od mesta gde je naselje..

teorija je da ga je navodno zgrabio vuk i onda odma daju fun fact kako je vuk u stanju da trci pola sata sa plenom u ustima bez da i kap krvi padne na tlo.. i trenutno rade forenziku za tu teoriju..

Link to comment

@Shaq potvrdila je i FRA policija da nema šanse, jer je i potraga išla preko tog dela terena i prešli su taj deo nekoliko puta, i volonteri i policija. Sigurni su da je neko naknadno doneo kosti.

 

A za ovaj naš slučaj jedino ima logike ako suprug one žene što ne zna brojeve da čita laže kao pas da su ovu dvojicu počeli odmah da prate. Kao što je izmislio ovo za low IQ i poleteo da prepriča iskaz o davljenju da bi sebe predstavio kao srpskog Džeka Kroforda.

U početku je išla priča da su postali interesantni policiji tek kad su pali poligraf a pali su ga iz drugog puta (drugog ili trećeg dana istrage) jer su prvi put bili pijani.

 

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
26 minutes ago, Shaq said:

lm, problem je sto ovde ne mozemo da dokazemo ni da je dete uopste bilo tamo..

znaci nema nikakav trag da je dete doslo do puta(po zvanicnoj prici, imamo samo majku koja 10 minuta ne vidi i ne cuje dete koje je svo vreme na 10 metara od nje),

Po zvaničnoj verziji ima više svedoka i snimak kamere koji potvrdjuju da je dete bilo na putu i kretalo se u tom pravcu.

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, Shaq said:

postoji razlog zasto detektor nije validan u svetu, neko ko je nevin moze toliko da se uznemiri da po odgovorima ispadne da je kriv zbog reakcije tela, ko sto neko ko je kriv ali hladnokrvni™ psihopata moze da ostane bez reakcija i ispostavi se da govori istinu, plus imas i programe™ koji uce kako da se prejebe detektor..

jeste validan , gledam ovih nedelja serijal o pljačkašima banaka / muzeja i slično, glavni proboj u istrazi bivao bi kada bi radnike banke stavili pod detektor laži i ustanovili ko je sarađivao iznutra sa obijačima banke, naravno - to nije nesumnjiv i konačan dokaz, traži se još dokaza, ali jeste solidan pokazatelj kuda istraga treba da krene

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, mraki said:

Po zvaničnoj verziji ima više svedoka i snimak kamere koji potvrdjuju da je dete bilo na putu i kretalo se u tom pravcu.

nema ni jedna zvanicna verzija da postoji snimak deteta koje je na putu, kao i da ima svedoka(osim onih abrova sto su novinari prenosili)..

jos jednom, ovo je slika terena, dete je navodno udareno tu gde stoji kamion, ako je dete izaslo jednom od ova dva prolaza™ do puta(missim da je samo ovaj levi postajo, desni je naknadno raskrcen? ) pravac kojim je dete moglo da ide od izlaska na put je 10-15 metara levo desno uz put... a majka samo da je jednom izasla na put, nije mogla da je ne uoci..

e sad ako treba da verujemo da majka prvo sto je uradila nije otisla do puta, ne samo kad se okrenula i videla da dete nema, vec da ni jednom nije otisla do puta u narednih 10 minuta, onda ne znam sta bih rekao..

a gasic rece da je u 13:50 uocila pandu™ i jednog od osumnjicenijh na putu.. to je bilo 2  minuta pre udarca kolima.. sto znaci da bi dete i tada trebalo da je na putu..

spacer.png

Edited by Shaq
Link to comment
7 minutes ago, Shaq said:

nema ni jedna zvanicna verzija da postoji snimak deteta koje je na putu, kao i da ima svedoka(osim onih abrova sto su novinari prenosili)..

Prilično sam siguran da je to majorka izjavila… pokušaću da nadjem kasnije.

Edited by mraki
Link to comment
2 minutes ago, mraki said:

Prioično sam siguran da je to majorka izjavila… pokušaću da nadjem kasnije.

100% majorka, u nekoj emisiji na Insajder TV, čak je osudila ponašanje jednog svedoka (majka sa detetom) što nije stala da proveri da l je sa devojčicom sve ok.

Edited by Patty Lee
  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...