Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

4 minutes ago, utilitarist said:

osim priznanja je l ima policija još neki dokaz koji povezuje osumnjičene i dete?

 

to je pitanje za tužilaštvo, mi samo možemo da nagađamo

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, utilitarist said:

osim priznanja je l ima policija još neki dokaz koji povezuje osumnjičene i dete?

 

DNK iz službenog vozila. U svetlu ovih vesti verovatno je da će okrivljeni opozvati priznanje.

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, reg said:

 

DNK iz službenog vozila. U svetlu ovih vesti verovatno je da će okrivljeni opozvati priznanje.

 

To bi morao da ih savetuje neki advokat koji se ne boji osvete sazivaca vanrednog obracanja javnosti. 

 

  • +1 1
Link to comment

ali koliko glup treba da budeš da ti uopšte padne na pamet da vršiš nasilje nad nekim ko potencijalno ima informacije koje mogu da reše slučaj

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

ali koliko glup treba da budeš da ti uopšte padne na pamet da vršiš nasilje nad nekim ko potencijalno ima informacije koje mogu da reše slučaj

 

Ja sam iz malog mesta..nazalost, Serloci i Poaroi su zaobilazili Banat te su se kod nas slucajevi cini mi se mahom resavali uterivanjem razuma i isterivanjem priznanja. 

Pricao sam vec o nacrtanom konju na zidu..

 

Meni se cini da policija ove nije imala nista..i dalje nema nista..ali da je u ocaju pokusala da se uhvati za nesto sto je najlogicnije.. I napravise sranje, ubise coveka..i sad danima lutaju tamo po vukojebinama u pokusaju necega da javnost ne bi kenjala da se odustalo. 

 

Forma ispred sustine..kao i uvek. 

  • +1 5
Link to comment

ma mi zapravo ne znamo nista i u tom slucaju je i dalje bukvalno sve i dalje otvoreno i moguce

 

i to ne polazeci od nekakvih teorija zavere, vec od proste cinjenice da mi zivimo u raspadu od drzave u kojoj ljudski zivot za vlast nema ama bas nikakvu cenu i spremni su na sve ako im je to u interesu

  • +1 7
Link to comment
8 minutes ago, SNARC said:

 

Ja sam iz malog mesta..nazalost, Serloci i Poaroi su zaobilazili Banat te su se kod nas slucajevi cini mi se mahom resavali uterivanjem razuma i isterivanjem priznanja. 

Pricao sam vec o nacrtanom konju na zidu..

 

Meni se cini da policija ove nije imala nista..i dalje nema nista..ali da je u ocaju pokusala da se uhvati za nesto sto je najlogicnije.. I napravise sranje, ubise coveka..i sad danima lutaju tamo po vukojebinama u pokusaju necega da javnost ne bi kenjala da se odustalo. 

 

Forma ispred sustine..kao i uvek. 

 

ali tek ako su u takvoj stisci i očaju bili, tek onda nema nikakve logike da ubiješ čoveka koji, moguće, ima saznanja o tome gde je telo.

 

ja bih najviše voleo da se razne teorije zavere pokažu kao istinite, da je detete oteto, prodato ili šta god, jer bi to značilo da je živo i da postoji šansa da se pronađe. ali sve ukazuje da su ova dvojica bila poslednja koja su je živu videla i da susret sa njima nije preživela. na stranu probelm dokazivanja, sve i da se ne pronađu dokazi i oni budu oslobođeni i dalje se radi o najverovatnijoj verziji događaja

Link to comment

Ja ću samo reći da meštani Zlota listom ne veruju u zvaničnu verziju koja je izneta.

I postaviću pitanje kako je moguće da dvojica vkv majstora iz borskog vodovoda evo već mesec dana vuku policiju za nos?

  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ja verujem da ovde nema nikakvih teorija zavere već da je u pitanju nesposobnos države, sistema i državnih organa da se nose sa bilo kakvom ozbiljnom situacijom,

Decenije i decenije negativne selekcije, zanemarivanja bilo kakvog dublje promišljanja zarad političkog šibicarenja i (kao posledica svega toga) odsustvo bilo kakvog osećaja odgovornosti za bilo šta. Iz godine u godinu svedoci smo kako ovakvi slučajevi postaju sve učestaliji i plašim se da će ih biti sve više.

 

možda offtopic: gledao sam skoro neki podcast gde je Robert Sapolsky (američki neurobiolog) izneo podatak da gotovo svuda na svetu ljudi u životu primenjuju obrazac "tit for tat" tj. milo za drago. Pa onda kaže kako je istraživanje pokazalo da te u nekim balkanskim državama koje su proše kroz ratove 90-ih ljudi kažnjavaju kada im učiniš dobro delo i da mora da je užasno živeti u takvom društvu.

Edited by Mercuzzio
  • +1 8
Link to comment

Ni ja ne verujem u teorije zavere. Verujem da jesu ona 2 radnika. 

Ali od pocetka ne verujem da im je neko pomagao oko sklanjanja tela tj. brat i otac. Samo je u pitanju neka intuicija/osecaj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...