Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

6 hours ago, radnik said:

Ni ja ne verujem u teorije zavere. Verujem da jesu ona 2 radnika. 

Ali od pocetka ne verujem da im je neko pomagao oko sklanjanja tela tj. brat i otac. Samo je u pitanju neka intuicija/osecaj.

Dok se ne pronađe telo, ukaže na prirodu dokaza prisustva devojčice u autu (jer se pominje da ga možda i nema, da nije dokazano da je to ona i sl) sasvim sam stava da ne postoje ni pretežno sumnjivi dokazi sa osudi ova dvojica, tj. možda je neka treća osoba - neki seljanin psihopata naišao (a i lokalac -bolje bi znao okolinu da se reši tela). E sad - ovo jeste far fetched teorija jer otkud baš psihopata da se zadesi u tako kratkom intervalu i kako je izbegao istragu, ali nije ništa više far fetched od toga da dva radnika vodovoda bez istorije nasilja naprasno postanu ubice male dece i urade nešto što skoro niko ko udari nekog na putu ne radi. 

 

A mediji (čak i oni koji glume malo viši nivo od informera) su toliko agresivno kršili prezumciju nevinosti nazivajući ih ubicama i pisali bezobrazne članke gde su celu familiju osumnjičenih kroz govna vukli da sam siguran da je to kampanja naručena odozgo, jer tako jedinstveno pišu samo kad dobiju naredbe (videli smo sa pojedinim političkim protivnicima).

 

A ovaj demant tužilaštva je silni bezobrazluk. Znači napadaš Radar jer je objavio rezultate obdukcije, dok istovremeno priznaju da ga oni nemaju ni 13 dana nakon smrti brata. Čime i pokazuju da ih ta obdukcije inače i ne zanima.

 

Btw, ako je ovo za obdukciju tačno - a verujem da jeste - onda je taj doktor koji ju je obavio prvo zrno pravog profesionalizma koje vidim u ovom slučaju.

Edited by Spooky
  • +1 5
Link to comment

Hajde samo da razdvojimo radikalski cirkus upravljanja državom od ubistva deteta.

 

To što njih dvojica ćute i smrde po pritvoru znajući da nemaju ništa konkretno protiv njih ne znači da nisu ubice i da nisu razvukli dete ko zna gde umesto da se makar dostojno sahrani. Neće nevin čovek da se brani ćutanjem. 

  • +1 2
Link to comment

S obzirom da je jedan covek umro od batina, nije bas ni tesko zamisliti da je drugi pod pritiskom batina priznao delo koje nije pocinio

  • +1 6
Link to comment

Nije teško zamisliti uopšteno, ali u ovom slučaju ipak jeste.

 

Zato što je u tačno određeno vreme bio u zabiti u koju niko drugi nije išao i zato što je bio sa još jednim licem koje može da zavapi "kačite me na poligraf, nisam ubio dete i nemam nameru da priznam ubistvo deteta". 

 

Ako ovome dodamo i informacije koje su još uvek neformalne, da postoji DNK trag u kolima i da su opisali šta se desilo, onda, da, teško da to može da se istera batinama tek tako. 

 

I verujem pravnicima da ovo možda nije dovoljno za osudu, ali jeste za zdrav razum.

 

 

Edited by Malvo
  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, Malvo said:

Nije teško zamisliti uopšteno, ali u ovom slučaju ipak jeste.

 

Zato što je u tačno određeno vreme bio u zabiti u koju niko drugi nije išao i zato što je bio sa još jednim licem koje može da zavapi "kačite me na poligraf, nisam ubio dete i nemam nameru da priznam ubistvo deteta". 

 

Ako ovome dodamo i informacije koje su još uvek neformalne, da postoji DNK trag u kolima i da su opisali šta se desilo, onda, da, teško da to može da se istera batinama tek tako. 

 

I verujem pravnicima da ovo možda nije dovoljno za osudu, ali jeste za zdrav razum.

 

 

Obojica su navodno na početku priznali nesto, ali to se može batinama izvući, a kasnije je jedan na savet iznajmljenih advokata zasitio. Inače je preko medija bio i pritisak na njega tipa šta će nevinom čoveku unajmljeni advokat i neka priča da će da ga otpusti i vrati se dodeljenom.

Svaki iole iskusan advokat će klijentu optuženom za ozbiljan zločin savetovati da se brani ćutanjem pred policijom bez obzira na krivicu (ako je kriv - kasnije kod tužioca možda postoji opcija priznanja krivice uz manju kaznu).

 

 

 

 

Poligraf izvan Vučićeve glave ne vredi puno. Nema nikakvu magičnu moć otkrivanja laganja veću od iskusnih inspektora. Samo je dobro sredstvo kod dobrog inspektora da dodje do istine... Tako da ne može da se koristi kako ti misliš.

 

"Zabit" je jedan seoski put gde je po policiji iskrslo 3 svedoka koja su navodno videla devojčicu na putu u tih nekih 10 minuta (ali niko kad su je udarili pa davili i utovarali u vozilo, tako da nije baš tolika zabit - nije to neka planinska staza kojom gotovo niko ne prolazi.

 

Ako su oni to uradili - pa to još priznali - zašto nema tela. Sve konstrukcije o premeštanju tela nisu tu od početka iz ispitivanja, jer da jesu, objavili bi to tako i ne bi ni pretraživali deponiju, nego su naknadne konstrukcije da se objasni zašto ovi šalju policiju na gomilu lokacija (da dobiju pauzu od prebijanja?), pa su prvo mediji a potom i policija počela tu oriču - jednom premestili telo, pa kao možda i dvaput, a do sad su policiju slali na barem 10ak lokacija, kasnije su očigledno odustali da ih i pitaju za lokacije već traže sve redom, a ovaj sto je priznao da je davio navodno ima blokadu da kaže gde je telo...

  • Hvala 1
Link to comment

Svaki nevin čovek koga sumnjiče za ubistvo deteta neće da se brani ćutanjem, šta god mu savetovao iskusni advokat, nego će što pre i što uverljivije da otkloni sumnju sa sebe. Iz razloga kojih je milion u ovom konkretnom slučaju, a možda i najvažniji je da kod kuće ima porodicu. 

 

Taj koji se mesec dana brani ćutanjem nije nevin, veruj mi.

Edited by Malvo
Link to comment
11 minutes ago, Malvo said:

Taj koji se mesec dana brani ćutanjem nije nevin, veruj mi.

 

Apsolutno. 

 

Ko normalan ćuti ako je nevin. 

  • Haha 1
Link to comment

Niste u pravu. Kako biste se vi branili ako vidite da se navlači protiv vas, da se vrši prinuda prema vama i članovima porodice, da je jedan čak ubijen? Šta kao evo ubili ste mi brata, ali ja vama verujem, sad ću da vam ispričam šta se desilo. Bukvalno sve što oni budu rekli biće upotrebljeno protiv njih.

 

U situaciji kada nemate fer postupak, najpametnije je ćutati.

Edited by bejzbolka
  • +1 3
Link to comment
48 minutes ago, bejzbolka said:

Niste u pravu. Kako biste se vi branili ako vidite da se navlači protiv vas, da se vrši prinuda prema vama i članovima porodice, da je jedan čak ubijen? Šta kao evo ubili ste mi brata, ali ja vama verujem, sad ću da vam ispričam šta se desilo. Bukvalno sve što oni budu rekli biće upotrebljeno protiv njih.

 

Razumem da je sa pravne strane to malo drugačije, no kako se braniti od toga ako ne istinom? Koja je alternativa?

Link to comment
50 minutes ago, bejzbolka said:

Niste u pravu. Kako biste se vi branili ako vidite da se navlači protiv vas, da se vrši prinuda prema vama i članovima porodice, da je jedan čak ubijen? Šta kao evo ubili ste mi brata, ali ja vama verujem, sad ću da vam ispričam šta se desilo. Bukvalno sve što oni budu rekli biće upotrebljeno protiv njih.

 

U situaciji kada nemate fer postupak, najpametnije je ćutati.

 

Ja bih se verovatno o svoje gace obesio u prvih par dana da sam uradio to za sta njih optuzuju. Tako da ili imamo dva Ted Bandija na istom mestu u isto vreme, zaposlenih u istoj firmi..koji su pritom istrenirani da trpe batine (sigurno ih ne maze tamo) i vuku policiju za nos..Ili nesto ne stima u celoj prici.

Link to comment
2 hours ago, bejzbolka said:

Niste u pravu. Kako biste se vi branili ako vidite da se navlači protiv vas, da se vrši prinuda prema vama i članovima porodice, da je jedan čak ubijen? Šta kao evo ubili ste mi brata, ali ja vama verujem, sad ću da vam ispričam šta se desilo. Bukvalno sve što oni budu rekli biće upotrebljeno protiv njih.

 

U situaciji kada nemate fer postupak, najpametnije je ćutati.

 

Pa nisu oni njemu ubili brata dok su ga hapsili. Da je nevin i da je to probao da dokaže, ne bi mu ni hapsili brata. I njega bi pustili vrlo brzo.

 

I jedan od razloga zašto se ne ćuti, posebno ako je u pitanju dete i još je malo mesto, je upravo tvoja vlastita porodica. Policija može da im bukvalno uništi dom tokom pretrage. Porodica oštećenih može da poludi i krene u krvnu osvetu. Celo mesto može da se okrene protiv porodice, da ne govorimo o stresu koji im se uzrokuje sve i da ih niko ne dira. Al ti ćuti brt iskusni advokat tako savetovao. Ne zajebavaj.

Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

U slucaju da nadju dnk u autu, a ne nadju nista vise, za sta ce biti biti optuzeni? Za kradju djeteta?

Prilično sam siguran da će biti gonjeni za teško ubistvo u svakom slučaju. Prosto slučaj je preuzela politika i sad je bitno da se zadovolji javnost, a ne šta se desilo.

 

2 hours ago, Mil@n said:

 

Razumem da je sa pravne strane to malo drugačije, no kako se braniti od toga ako ne istinom? Koja je alternativa?

Mi i dalje ne znamo kako se oni brane, sve i dalje saznajemo iz Kurira i Informera, a ispostavilo se da je skoro sve što su do sada objavili čista laž. Tek kada krene suđenje moći ćemo da vidimo koja je strategija odbrane. 

 

44 minutes ago, Malvo said:

 

Pa nisu oni njemu ubili brata dok su ga hapsili. Da je nevin i da je to probao da dokaže, ne bi mu ni hapsili brata. I njega bi pustili vrlo brzo.

 

I jedan od razloga zašto se ne ćuti, posebno ako je u pitanju dete i još je malo mesto, je upravo tvoja vlastita porodica. Policija može da im bukvalno uništi dom tokom pretrage. Porodica oštećenih može da poludi i krene u krvnu osvetu. Celo mesto može da se okrene protiv porodice, da ne govorimo o stresu koji im se uzrokuje sve i da ih niko ne dira. Al ti ćuti brt iskusni advokat tako savetovao. Ne zajebavaj.

Ubili su mu brata jer ni on ni brat nisu rekli gde je telo i to posle nenormalnih batina, što možda znači da stvarno ne znaju gde je telo. I u zemunskom klanu su našli par likova koji će da pevaju, evo i kod Belivuka, ali ovi upleteni u ovaj slučaj su izgleda svi nesalomivi kad ni smrt jednog od njih, plus svi rizici koje si nabrojao nisu dovoljni da ostali progovore. Dakle ili su nesalomivi i neće progovoriti makar ih sve pobili ili stvarno ne znaju gde je telo.

  • +1 2
Link to comment

Ja više nisam siguran šta da mislim o celom slučaju.

Nemam mnogo sumnje u njihovo udaranje deteta autom, ali imam u onaj deo o davljenju.

To apsolutno nema nikakvog smisla, zašto bi to priznali bez tela sem ako su prisiljeni da priznaju bilo šta.

A opet, pod takvom prisilom, vrlo teško da ne bi priznali i gde je telo ili šta su uradili sa njim… nešto tu nikako nema smisla.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...