Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

8 minutes ago, mraki said:

Šta uopšte znači limeni sanduk? Zapečaćen, ili šta? :unsure:
Jesu ga i betonom zalili?

Limeni sanduk je ako umreš od zarazne bolesti. Nema smisla da neko od srčanog bude tako zakopan. 

Link to comment

Telegraf je spekulisao da je sanduk limen jer je rađena obdukcija, ako neko zna da li je to praksa može da potvrdi ili opovrgne.

 

telegraf.rs/vesti/hronika/3871263-policija-ozalosceni-ceka-se-jedna-osoba-dragijevica-sahranjuju-u-limenom-kovcegu-izneli-krst-u-vence

Link to comment
10 minutes ago, vememah said:

Telegraf je spekulisao da je sanduk limen jer je rađena obdukcija, ako neko zna da li je to praksa može da potvrdi ili opovrgne.

 

telegraf.rs/vesti/hronika/3871263-policija-ozalosceni-ceka-se-jedna-osoba-dragijevica-sahranjuju-u-limenom-kovcegu-izneli-krst-u-vence

Kad neko umre 24h od prijema u bolnicu, radi se obdukcija, porodica preminule osobe plaća troškove obdukcije koji se razlikuju od KC do ZC... I tako je bilo kad je moja majka umrla,a pogrebna firma je kod preuzimanja tela obavila sve ostalo (naš sanduk i sl.).

U ovom slučaju je obdukciju naložilo tužilaštvo, troškove snosi budžet, pa shodno tome i vrsta sanduka, najjeftinija varijanta .

Mislim da je to tako išlo.

 

Link to comment

 

PRAVILNIK O USLOVIMA I NAČINU POSTUPANJA SA POSMRTNIM OSTACIMA UMRLOG LICA ("Sl. glasnik RS", br. 96/2016, 139/2020 i 66/2022)

 

 

Posmrtni ostaci lica umrlog od zarazne bolesti smeštaju se u metalni sanduk koji se, nakon zatvaranja lemljenjem, smešta u drveni sanduk.

 

Posmrtni ostaci lica umrlog od nezarazne bolesti ili lica čija je smrt izazvana drugim razlozima, smeštaju se u drveni sanduk.

 

Iskopani posmrtni ostaci umrlog lica iz st. 1. i 2. ovog člana smeštaju se u metalni sanduk koji se, nakon zatvaranja lemljenjem, smešta u drveni sanduk.

 

Ako su, posle dužeg vremenskog perioda od sahranjivanja, od posmrtnih ostataka umrlog lica ostale samo kosti, one se u plastičnoj vreći sa zatvaračem smeštaju u metalni sanduk odgovarajuće veličine.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Od mene imas krempitu :)

 

:wub:

 

sa tobom je krempita dvije krempite

Edited by morgana
  • Wub 1
Link to comment
23 minutes ago, morgana said:

Ako misliš na sliku na kojoj je drveni sanduk, nema to veze, limeni sanduk se stavlja u drveni. Znam da tako rade i nevezano od uzroka smrti ako se ljudi sahranjuju u porodičnu grobnicu.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Patty Lee said:

Ako misliš na sliku na kojoj je drveni sanduk, nema to veze, limeni sanduk se stavlja u drveni. Znam da tako rade i nevezano od uzroka smrti ako se ljudi sahranjuju u porodičnu grobnicu.

 

da, i ted je napisao

 

i kurir kaze sta i telegraf, isto bez slike ili izvora

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Osim smrti od zarazne bolesti , postoji još jedan razlog kada se posmrtni ostaci smeštaju u limeni sanduk (naravno, unutar drvenog), a to je kada se sahranjuje u drugoj državi. Ne može preko granice bez limenog sanduka.

Link to comment
8 hours ago, mraki said:

Pročitah sad i da je ploča odmah betonirana.

Jel i to praksa? :unsure:

Jedino da su druga narodna verovanja. Uvek se čeka da se zemlja sama spusti. Pa tek onda

Link to comment

Dal ce sljunak gore ili mermerna betonska itd ploca, ali to se nikad ne radi odmah nego nakon sto se zemlja slegne..

Link to comment

Juče kad sam bio u 29. novembra, pitam inspektora šta misli o slučaju Danke. Kaže da je sve u policijskom izvestaju potpuno logično I da nema primedbi, ali se ogradio da nije imao uvid u predmet i da ne može da tvrdi ništa decidno. Kaže još da su mediji previše zamutili vodu i da im to mnogo smeta. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...