Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Ako je nečija neetičnost, onda je pre svega načelnika Uprave kriminalističke policije Cmolića, koji je izneo osetljive detalje slučaja u javnost.

  • +1 7
Link to comment
24 minutes ago, vememah said:

Ako je nečija neetičnost, onda je pre svega načelnika Uprave kriminalističke policije Cmolića, koji je izneo osetljive detalje slučaja u javnost.

Zar nije on isto rekao za Vlase neku nakaradnu glupost?

Link to comment
On 12. 4. 2024. at 20:43, mraki said:

Pročitah sad i da je ploča odmah betonirana.

Jel i to praksa? :unsure:

Nije retko.Secam se nekih sahrana gde bi se odmah potom palila meshalica

 

Link to comment

neetičnost novinara o kojima se ovde radi se nekako podrazumeva. u pitanju su dobro poznata lica, dobro je poznato da njih moral i etika niti interesuju niti obavezuju, tako da nije bilo osnova očekivati da će u ovom slučaju postupiti različito od bilo kog slučaja do sada. ili bilo kog slučaja u budućnosti, dok/ako jednom ne bude stavljena tačka na takvo ponašanje, odnosno ako ne zaživi nekakav delotvoran mehanizam profesionalne odgovornosti.

 

o davljenju je pričao najpre osumnjičeni, onda je o davljenju pričao DJV (što podrazumeva da mu je to dojavio neko ko je upoznat sa priznanjem), pa je onda pričao ministar i šefovi iz MUP-a.

 

u nekoj normalnoj državi, čim bi DJV počeo da priča o davljenju, trebalo je da bude pozvan i saslušan od strane policije, a nadležno ministarstvo je moralo da pokrene postupak protiv medija. na žalost, sprega politike i tabloida je vrlo čvrsta, oni imaju svoju upotrebnu vrednost za politiku, pa je logično da dolazi do ovakvih zloupotreba bez sankcije. Danka je važna, ali vlast je još važnija i najvažnija.

 

o davljenju realno nije trebao niko da priča (izuzimam osumnjičenog koji može da priča šta hoće, ali to je za zapisnik a ne za javnost), zato što javnosti uopšte nisu potrebni grafički opisi izvršenja dela, odnosno dovljno je da se koristi izraz da je neko lišen života, bez eksplikacije na koji način. naročito kod krivičnog dela teško ubistvo kada je žrtva dete, pa je samo ubistvo deteta krivično delo teško ubistvo, nevezano za način lišenja života. pored toga, a verovatno i najvažnije, iznošenje grafičkih detalja izvršenja ubistva teško pogađa porodicu žrtve, a ako je žrtva dete to onda ima i još veći intenzitet.

 

pored toga, nekako se previđa i da je predmet prešao u ruke tužioca i da je on sada taj koji treba da daje obaveštenja javnosti i da proceni šta i u kojoj meri treba da bude saopšteno. od tužilaštva nismo čuli baš skoro pa ništa. tužilaštvo je mnogo veći problem nego policija, jer se ono po definiciji pravi mrtvo i kao da ne postoji, a u pravnom smislu ima mnogo veću ulogu i mogućnost odlučivanja o sudbini predmeta od policije.

Edited by Ted
  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, garmonbozia said:

Kako je uthnula ova tema (ne mislim na forumu), sva je šansa da nikad neće pronaći telo.

 

Da li telo uopste vise postoji... Cim oni traze po pecinama to ti je samo jer neko insistira da se telo nadje ili makra odrzi iluzija spektakla jos koji dan.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, garmonbozia said:

Kako je uthnula ova tema (ne mislim na forumu), sva je šansa da nikad neće pronaći telo.

 

Kao da slučaj više ni ne postoji. Nema deteta, nema tela, nema optužnice, raziđite se. Jezivo. 

  • +1 2
Link to comment

Možda su samo shvatili da ne treba baš svugde davati prvenstvo Kuririma i Informerima. Sačekajmo optužnicu, teško da će proći bez nje.

Link to comment
Quote

 

Potraga za telom ubijene Danke Ilić (2) ušla je u 13. dan, a policija nastavlja da pretražuje Banjsko polje i okolina sela, ali nažalost, većih pomaka još uvek nema. Kako Nova.rs saznaje do sada je izveštačeno 400 tragova koji su pronađeni u službenom vozilu JKP "Vodovod" za koje se sumnja da su Dejan Dragojević i Srđan Janković koristili prilikom izvršenja krivičnog dela.

 

nova s

 

Link to comment

Majka i otac Danke Ilić, Ivana i Miloš po prvi put su zajedno govorili o kobnom 26. martu kada su ostali bez ćerke. O nesrećnom danu su jedva govorili. Prvi je progovorio Dankin otac, a onda se uključila i majka koja je jasnog stava da ne želi da joj bilo ko izjavljuje saučešće pošto ona u dubini duše veruje da je njihovo dete živo.

 

:sad:

  • Tužno 3
Link to comment

Još i to. Pa tačno da se pokupe i odu negde daleko iz ove zabiti, samo da ih ostave na miru.

A opet, gde bi kada će uvek da im bude u podsvesti da je možda ipak živa. 

Mnogo je sve to teško...

Link to comment
Quote

- Jednom kažu da nisu videli dete, a drugi put da jesu. Stvarno više ne znam šta je istina i ko šta priča ne mogu da pohvatam - rekao je očajni otac.

 

Naravno, kao što sam i mislio sve vreme. Jesam, nesam, to si nije moja stvar, neću se zameram, će me vode posle na sud.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...