Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

14 minutes ago, harper said:

Ali forumske reakcije na ovaj tekst gimnazijalaca.:laugh: Starmalo, opsta mesta, pis'o neko drugi, ko zna sta se tu iza brda valja. Zamislite taj bezobrazluk, da neko van PPP ponudi svoje vidjenje problema i misljenje kako da se taj problem resi.

 

Rekoh ja, ovo je mahom forum matorih prdonja.


Mozemo i mi valjda dati svoje misljenje o tom misljenju :fantom:

 

Ne deluje mi narocito konstruktivno ono o medijima recimo, sta sad treba, ici iz jedne krajnosti u drugu?
Ako sad imamo Sodomu Gomoru u prajm tajmu, resenje je - zabranjuj sveeee? 
 

Zabrana promovisanja neprikladnih vrednosti kroz muziku i umetnost na javnim mestima - na primer, kroz koncerte i performanse. Stvaranje timova koji će odlučivati šta je dozvoljeno i prikladno za nastupanje na javnim manifestacijama.


Srednjoskolci koji bi zabranjivali umetnicke performanse i koncerte? :lolol: Da im strucni timovi propisuju sta da gledaju i slusaju?

Ja se iskreno nadam da im je neki sredovecni sns dusebriznik ovo pisao, dobro znajuci da je jedina svrha tog pisanija pumpanje moralne panike.

  • +1 6
Link to comment

Šta će novinari jutro posle možda najveće mirnodopske tragedije u Srbiji u poslednjih ko zna koliko godina u blizini mesta zločina, pita se ministarka porodice Darija Kisić.

 

Empatija -∞.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, vememah said:

Šta će novinari jutro posle možda najveće mirnodopske tragedije u Srbiji u poslednjih ko zna koliko godina u blizini mesta zločina, pita se ministarka porodice Darija Kisić.

 

Empatija -∞.

 

 

 

 

"Kako da vam kažem, meni dete ide u školu pored, ja sam nekoliko puta dnevno na tom mestu, pa i te noći sam bila sa svojim detetom. Ako neko nije zvao novinare i slikao se i postavio na Instagram, izgleda kao da se tako nešto nije desilo", kazala je Darija Kisić.

 

Kako sad jutro posle?¿ Ne kapiram.

Link to comment

Novinari sa kamerama u 7.30h, a masakr se dogodio oko 8.30h.

:isuse:

edit: izgleda da je imala dve lažne priče pa je od njih napravila jednu i sve pomešala.

Edited by ragasto
Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Mozemo i mi valjda dati svoje misljenje o tom misljenju :fantom:

 

Ne deluje mi narocito konstruktivno ono o medijima recimo, sta sad treba, ici iz jedne krajnosti u drugu?
Ako sad imamo Sodomu Gomoru u prajm tajmu, resenje je - zabranjuj sveeee? 
 

Zabrana promovisanja neprikladnih vrednosti kroz muziku i umetnost na javnim mestima - na primer, kroz koncerte i performanse. Stvaranje timova koji će odlučivati šta je dozvoljeno i prikladno za nastupanje na javnim manifestacijama.


Srednjoskolci koji bi zabranjivali umetnicke performanse i koncerte? :lolol: Da im strucni timovi propisuju sta da gledaju i slusaju?

Ja se iskreno nadam da im je neki sredovecni sns dusebriznik ovo pisao, dobro znajuci da je jedina svrha tog pisanija pumpanje moralne panike.

 

Da li zaista mislis da cu da se bavim sadrzajem tog teksta? Ima gluposti u njemu, ima i sasvim dobrih ideja, poenta je da je neko izasao s nekim misljenjem a ovde su se svi odmah ostrvili na pojedine delove i poceli da mrsomude o motivima iza teksta i zaverama na temu ko je pisao i ko stoji iza njega. Nece ni PPP ni gimnazijalci da odluce sta ce biti uradjeno kao reakcija na ovu tragediju, niti treba, ali svako ima pravo da kaze ono sto misli i to treba uzeti u obzir. Da je ovo normalna drzava i normalno drustvo u poslednjih nedelju dana bi bilo bar stotinak javnih rasprava u svim malo vise naseljenim mestima u Srbiji na temu bezbednosti u skolama. Nije da bi bog zna sta korisno izaslo iz njih ali bi dalo priliku ljudima da javno izraze svoj strah, brigu, tugu ili bes umesto sto tumaramo okolo sludjeni time sta se desava svako za sebe, stvorilo bi osecaj zajednice, pokazalo ljudima da tamo gore u vlasti ima nekog ko sva ta njihova osecanja uvazava i razmislja o njima. O teskim stvarima mora da se govori otvoreno, nece se uvek govoriti pametno ali nema katarze bez toga.

 

Sto se tice konkretnih mera. Opet u normalnom drustvu bi o merama odlucivali strucni timovi sastavljeni od psihologa, pravnika, sociologa, pedagoga, eksperata za medije i komunikaciju i srodnih nauka i disciplina. To jest, odlucivali bi politicki organi na osnovu preporuka i saveta tih strucnih timova. To je nesto drugo i ima drugi smisao.

  • +1 3
Link to comment
18 minutes ago, Leia said:

 

 

Zabrana promovisanja neprikladnih vrednosti kroz muziku i umetnost na javnim mestima - na primer, kroz koncerte i performanse. Stvaranje timova koji će odlučivati šta je dozvoljeno i prikladno za nastupanje na javnim manifestacijama.


 

 

I meni je ovo bilo vrlo problematično (ima još delova koji jesu), ali mislim da je tu u pitanju stilski propust i loše sročena misao i da nisu uspeli da artikulišu ono što su mislili, suviše je u neskladu sa bilo čim i zvuči previše zastrašujuće i kao "policija za javni moral:riba:" priča. Verovatno se misli na neke  Karleuše i Zadruge i to (mada se ja ni sa tim ne slažem/deo o Karleušama), ali klinci često skliznu u opštemestašenje kad kritikuju društvene pojave. 

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, morgana said:

darija kisic je jedna od najbesramnijih osoba u novijoj srpskoj istoriji i ne mogu sebi da dodjem sto se ljudima dopadala jer je zaboga lijepa (nije lijepa, ali to je nebitno sad)


Sta mislis kako je Mica Zavrsnica presla cenzus? :D

 

7 minutes ago, Taihoskopija said:

 

I meni je ovo bilo vrlo problematično (ima još delova koji jesu), ali mislim da je tu u pitanju stilski propust i loše sročena misao i da nisu uspeli da artikulišu ono što su mislili, suviše je u neskladu sa bilo čim i zvuči previše zastrašujuće i kao "policija za javni moral:riba:" priča. Verovatno se misli na neke  Karleuše i Zadruge i to (mada se ja ni sa tim ne slažem/deo o Karleušama), ali klinci često skliznu u opštemestašenje kad kritikuju društvene pojave. 


Je l' to na onaj fazon sto je bila komisija za kic i sund kad su Bijela Dugmad stavljali gujsc i sise na covere od albuma? Nisam postojao tad pa ne znam detaljno :D

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, harper said:

Da je ovo normalna drzava i normalno drustvo u poslednjih nedelju dana bi bilo bar stotinak javnih rasprava u svim malo vise naseljenim mestima u Srbiji na temu bezbednosti u skolama.

Sve se je obesmislilo pričom "život mora da ide dalje" i niko nije kriv nismo mogli da predvidimo. Godinama se vrnjačko nasilje sve više i više pogoršava.  Učitelji i nastavnici gube moć. 

 

Ej pa Milica Kon supruga Marka Kona je bila na televiziji, videla na YouTube  kako joj sedmogodisnju ćerku tuku u skoli i niko ne može ništa da uradi. 

Link to comment
2 minutes ago, Plajvi said:

 

Je l' to na onaj fazon sto je bila komisija za kic i sund kad su Bijela Dugmad stavljali gujsc i sise na covere od albuma? Nisam postojao tad pa ne znam detaljno :D

 

E komisija za kič i šund, ali ne znam detalje, samo posredno, nisam postojala ni ja. 😔

Link to comment

ma ima u pismu gimnazijalaca prigluposti ali ne vidim problem nacelno, ubistvo u ribnikaru je takav, sto kaze brnabic, disruption da tjera ljude, a tjera i klince na stav i ideju i to je dobro, izostanak reakcije bi bio teska socijalna patologija. gimnazijalci znaju ovako (a mladi ljudi nerijetko imaju i taj konzervativni trag, zabranjivali bi, influenseraj im je krs koji treba odstraniti ako vec sami nisu konzumenti, kao sto je nasoj generaciji muzicki ukus bio razdjelnica, ima tu tragikomicne hipermoralnosti i hiperesteticnosti); oni klinci na slaviji u crnim majicama sa 'picko bolesna' i prijetnjama su isto to u smislu osjecaja drustvene poljuljanosti, samo u skladu sa sopstvenim intelektualnim i socijalnim kapitalom. evo sta je osvanulo ispred moje zgrade npr

 

1.jpg.d591bf2cb38ff964460bb4d01571ee3d.jpg

Edited by morgana
  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Rowanoke said:

Sve se je obesmislilo pričom "život mora da ide dalje" i niko nije kriv nismo mogli da predvidimo. Godinama se vrnjačko nasilje sve više i više pogoršava.  Učitelji i nastavnici gube moć. 

 

Ej pa Milica Kon supruga Marka Kona je bila na televiziji, videla na YouTube  kako joj sedmogodisnju ćerku tuku u skoli i niko ne može ništa da uradi. 

 

Zivot zaista ide dalje a da bi isao dalje kako treba takvi skupovi gde bi ljudi iz sebe izbacivali frustracije zbog onoga sto se desilo bi svakako pomogli. Nije sve to obesmisljeno izjavom da zivot ide dalje jer je ta fraza surovo i despotski istinita. Zapravo, zivot ne ide nigde, mi idemo dalje kroz zivot. Kako cemo dalje ici u velikoj meri zavisi od nas i nase sposobnosti da taj put olaksamo sebi i drugima. Ovo su situacije koje nepogresivo pokazuju zrelost drustva kroz reakciju, sluze kao onaj poslovicni samar koji bi trebalo da nas razbudi i otrezni. Ne ocekujem nista ni dobro ni zrelo od ovog drustva ali je cak i to vazno reci, jedna od odlika zrelosti je i prepoznavanje i prihvatanje sopstvene nezrelosti.

 

Moja poenta je da o ovome mora da se prica, kao sto se svuda i prica, umesto sto cinicno okapavamo nad svakim zarezom onoga sto je neko rekao. Nije svako toliko pametan koliko je pametan trust mozgova na PPP, vazda spremnih da objasne™ gde se sve pogresilo.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

gimnazijalci znaju ovako (a mladi ljudi nerijetko imaju i taj konzervativni trag, zabranjivali bi, influenseraj im je krs koji treba odstraniti ako vec sami nisu konzumenti, kao sto je nasoj generaciji muzicki ukus bio razdjelnica, ima tu tragikomicne hipermoralnosti i hiperesteticnosti); 

 

Jeste. ❤️ Da se bilo kakva tema gde se kritikuje društvo i dobiješ 20 genijalnosti i 150 sastava, proširenih blic komentar opštih mesta, o Karleuši koje piše deda s fejzbuka kom je glavna fora "kad sam ja bio mlad mi to nismo zvali stralete, nego prostituke rolfl". Ali to je ok, deca su, uče još i vežbaju mozgove. 

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...