Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 minute ago, ragasto said:

By the way, nož je sasvim ok za seckanje luka, prepoznajem ga po futroli. To se kod Kineza dobijalo gratis uz dasku.

:fantom:

Ovde se dobija gratis uz laži... :fantom:

  • +1 3
Link to comment

 

Setih se sad ove pesme. Uvek je za mene imala neke druge asocijacije. Autor je profesor u jednoj od gimnazija, pa mozda otud. Ne ucitavam nista, i nakon dve sahrane nisam bas ni pribrana, al eto. 

Link to comment
12 hours ago, Bogotac said:

Ne znam za vas,od kad su se desile ove tragedije,zivim,radim,al imam osecaj da mi je zivot stao.Lutam izmedju zidova i tako od dana do dana.

 

:sad:

Otprilike tako nekako. Nije bas da lutam ismedju zidova, ali sve nekako radim sablonski. Ovo je prvi post koji sam napisao otkad se sve desilo. Ne mogu da kazem da mi je u ovom momentu svejedno da li ce Partizan veceras proci ili nece, samo ne iscekujem tu utakmicu kao sto bih je iscekivao da su normalne okolnosti. Preksinoc sam vodio dete u Tirsovu jer je povredio ruku. Cudan neki osecaj, noge mi se bukvalno odsekle kad smo prisli zgradi

  • +1 3
  • Tužno 3
Link to comment

znači ti spiskovi

prvo bi trebalo staviti na spisak te koje traže spiskove

 

obrazovanje ima dobar sistem za te situacije

ali nedostaju ljudi, teško održavaju autoritet pored novokomponovanih moralnih gromada, teško je i sa porodicama učenika, a teško je i porodicama učenika i učenicima

 

 

Link to comment
15 hours ago, gospa buba said:

realno, u prvom trenutku smo svi mislili da ce da ga puste ujutro, pa ce da odsheta slobodno, jer maloletan i jer zakon. a mi smo matori i shkolovani, i isto smo guglali i trebalo je nekoliko dana da se nama iskristalishe koji su moguci ishodi, uz pomoc nashih ovdashnjih kolega koji umeju u zakon. ali nam je trebalo nekoliko dana. naravno da je dete prochitalo neshto i mislilo da ce od ponedeljka kao narodni heroj ponovo na nastavu. to je dete dry.png

i prevarilo se dete.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk


 

A ja sam takve scenarije prvo ovde pročitao i sve se bečio. 

Pa čitam da pravnici pišu kako nije počinio krivično delo i sve mi se stomak okreće. 

Zamisli da su ga pustili jer pravo. Građanski rat iz mesta. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, nisam ja said:

A ja sam takve scenarije prvo ovde pročitao i sve se bečio. 

Pa čitam da pravnici pišu kako nije počinio krivično delo i sve mi se stomak okreće. 

Zamisli da su ga pustili jer pravo. Građanski rat iz mesta. 

Krivično delo i zločin su dve različite stvari. Imaju neke dodirne tačke, ali ne mora svaki zločin da bude krivično delo, niti je svako krivično delo zločin. 
 

Krivično delo je definisano zakonima a zločin moralom odnosom prema dobru.

  • +1 4
Link to comment

Pa eto, složimo se da postoji delo. Ako već nije krivično, delo je i odvaja ga kao psihopatu od ostalih psihopata. Ovo pišem na onu vratolomiju da mu ne možeš ništa jer bi onda morao sve ostale psihopate zatvoriti. 

Vraćanjem ovog u školu daješ svima zeleno svetlo da se ubijaju pre četrnaeste. 

  • -1 2
Link to comment
18 hours ago, namenski said:

...

 svako okretanje naprave kojom se puca prema drugom ljudskom bicu (pa i zivotinjama ako cemo da teramo stvari do kraja) svojevrsna ali eksplicitna manifestacija pa i promocija - nasilja.

...

 

Čak i u onoj drljavoj JNA je bilo strogo zabranjeno uperiti prazno oružje na saborca; doduše zbog realne opasnosti ranjavanja, ali poenta je tu.

 

Link to comment

jedan od onih desetogodišnjaka je rehabilitovan i nestao (najverovatnije promena imena i prebivališta)

drugi baš i nije uspeo - valjda neka manja krivična dela

 

cenim minimalno 5g

prvo veštačenje, pa program rehabilitacije ili lečenje

u zavisnosti od uspeha rehabilitacije/lečenja nastavak istog ili povratak u društvo (na način zavistan od uspešnosti rehabilitacije/lečenja)

mislim da je najbolje na kraju promena imena i prebivališta i niko o njemu više ništa neće znati

 

i čuh da američki metodi nisu baš odgovarajući za nas

  • -1 1
Link to comment




jedan od onih desetogodišnjaka je rehabilitovan i nestao (najverovatnije promena imena i prebivališta)
drugi baš i nije uspeo - valjda neka manja krivična dela
 
cenim minimalno 5g
prvo veštačenje, pa program rehabilitacije ili lečenje
u zavisnosti od uspeha rehabilitacije/lečenja nastavak istog ili povratak u društvo (na način zavistan od uspešnosti rehabilitacije/lečenja)
mislim da je najbolje na kraju promena imena i prebivališta i niko o njemu više ništa neće znati
 
i čuh da američki metodi nisu baš odgovarajući za nas


Jedan od tih desetogodišnjaka, ako misliš na čuveni slučaj iz Britanije, je već drugi put u zatvoru zbog pedofilije. Našli su mu jezive stvari. Obojici su promenjeni identiteti, o jednom ne čujemo ništa za sad. A promena identiteta za masovnog ubicu koji je svestan dela i ne pokazuje trunku kajanja je baš vrh rešenje... NOT

Sent from my DN2103 using Tapatalk


  • +1 5
Link to comment

Mali će doživotno biti u “bezbednosno interesantnom” statusu i biti pod nekom vrstom prismotre kako ne bi opet nešto uradio ili kako ne bi njemu neko nešto uradio. Kako će to konkretno da funkcioniše, to verovatno ni oni sami ne znaju još uvek.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...