Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 hour ago, ragasto said:

Novinari sa kamerama u 7.30h, a masakr se dogodio oko 8.30h.

:isuse:

edit: izgleda da je imala dve lažne priče pa je od njih napravila jednu i sve pomešala.

jel se sećaš kad je pobrkala kad je registrovan prvi slučaj korone?

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

jel se sećaš kad je pobrkala kad je registrovan prvi slučaj korone?

Naravno da sam zaboravio, imam utisak da je Korona bila pre 10 godina. Dobro su izabrali DKT, ona je kadar kakav SNS samo poželeti može.  

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, harper said:

O teskim stvarima mora da se govori otvoreno, nece se uvek govoriti pametno ali nema katarze bez toga.


Pa ja i ne raspravljam o tome koliko je pametno nego mi je bas autenticnost ovog “manifesta” upitna, cudno mi je da tinejdzeri sami od sebe traze strogu kontrolu bilo cega a kamo li sadrzaja koje sami konzumiraju.
A i da jeste autenticno, opet ne mogu bas ni tek tako samo da se radujem zato sto su nesto napisali, ako vec kazes da treba da se razgovara otvoreno u cemu je problem i reci svoje misljenje o tom sadrzaju
Inace i ne verujem narocito u katarze i neke drasticne preokrete preko noci, izvlacenje iz ovog gliba ce biti dugotrajan i mukotrpan proces, ako se uopste i pokrene.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Pa ja i ne raspravljam o tome koliko je pametno nego mi je bas autenticnost ovog “manifesta” upitna, cudno mi je da tinejdzeri sami od sebe traze strogu kontrolu bilo cega a kamo li sadrzaja koje sami konzumiraju.
A i da jeste autenticno, opet ne mogu bas ni tek tako samo da se radujem zato sto su nesto napisali, ako vec kazes da treba da se razgovara otvoreno u cemu je problem i reci svoje misljenje o tom sadrzaju
Inace i ne verujem narocito u katarze i neke drasticne preokrete preko noci, izvlacenje iz ovog gliba ce biti dugotrajan i mukotrpan proces, ako se uopste i pokrene.

 

Ma, nije problem, samo je za ovaj forum indikativno da se misljenje skoro uvek iznosi samo ako je negativno i samo o onome sto je za kritiku.

Link to comment

ja ne znam uopste sta imamo od dijagnoze za dogadjaje koji su ovako rijetki. imamo od insistiranja na prevenciji, ali to nema veze sa dijagnozom nego sa socijalnim kontekstom, na kraju i politickim.

doslovno da gledam netfliks najmanje bi mi zanimljivo bilo koji f ubica ima, eto.

  • +1 3
Link to comment
On 3. 5. 2023. at 12:45, Šumejker-Levi 9 said:

Znajući bagru koja je na vlasti, nedelju dana će se pisati o ovome, sazivaće se hitne sednice, saveti, oformljavati komisije i slično.

 

Na kraju će ComTrade da dobije tender za detektore za metal, a Dobergard monopol na obezbeđenje u školama.

 

Povremeno će napraviti random raciju po kućama da najebu sitni krimosi sa ilegalnom utokom.

 

https://n1info.rs/vesti/vlada-formirala-savet-za-sprecavanje-vrsnjackog-nasilja-rukovodi-brnabic/

 

  • Wub 1
  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

ako ovo nije 64. put da fingiraju multisektorsku saradnju, nije ni prvi svakako. uvek isti scenario.

skoro da bih mogla iz glave da nabrojim i imena koja cemo gledati na dopisima u narednih nekoliko meseci, a ciji ce bankovni racuni biti aktivniji nego ikad u istom tom periodu.

mucno da mucnije ne moze.

 

Radeci 20 godina u drzavnoj sluzbi, cuo sam od starijih kolega a i sam video - ako nesto hoces da skines sa dnevnog reda a ne da ga resis - oformi komisiju.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

ako ovo nije 64. put da fingiraju multisektorsku saradnju, nije ni prvi svakako. uvek isti scenario.

skoro da bih mogla iz glave da nabrojim i imena koja cemo gledati na dopisima u narednih nekoliko meseci, a ciji ce bankovni racuni biti aktivniji nego ikad u istom tom periodu.

mucno da mucnije ne moze.

kad prodje malo vremena i oni se saberu, reshenje uvek vodi ka bankovnom rachunu. takva su ekipa, zato su tu. gde su oni dobri od zivota i smrti.

  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, Rowanoke said:

Ovaj profesor vec dao dijagnozu o Kosti

 

Poprilično sam siguran da je ovaj čovek u jednom mom predmetu bio veštak, ali potpuno druge struke.

Moram sutra da proverim predmet.

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, JozoMujica said:

 

Radeci 20 godina u drzavnoj sluzbi, cuo sam od starijih kolega a i sam video - ako nesto hoces da skines sa dnevnog reda a ne da ga resis - oformi komisiju.

 

Izgleda da su čitali Čerčila.

Link to comment
22 minutes ago, Godfrey said:

Poprilično sam siguran da je ovaj čovek u jednom mom predmetu bio veštak, ali potpuno druge struke.

Moram sutra da proverim predmet.

Perfektan je dekica. Bravo za Jovanu, za odabir gosta. Smučili su mi se ovi državnbi analitačari, stručnjaci za sve i svašta, koji mogu da te slude. Profesor je jasno i glasno rekao za KK da je monstrum i da mu nema leka.....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...