Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

6 minutes ago, arheolog1981 said:



 

 


Jedan od tih desetogodišnjaka, ako misliš na čuveni slučaj iz Britanije, je već drugi put u zatvoru zbog pedofilije. Našli su mu jezive stvari. Obojici su promenjeni identiteti, o jednom ne čujemo ništa za sad. A promena identiteta za masovnog ubicu koji je svestan dela i ne pokazuje trunku kajanja je baš vrh rešenje... NOT

Sent from my DN2103 using Tapatalk

 

 

nisam znao za pedofiliju, ali eto posle povratka u društvo sistem ga uzeo pod svoje i u zatvoru je

 

a što se tiče slučaja kod nas, ako nisi primetio cenim minimalno 5g reh/leč zatvorenog tipa, pa onda ako je uspešno pokušati povratak

ako nije uspešno produžiti

Link to comment
15 minutes ago, Redoran said:

Mali će doživotno biti u “bezbednosno interesantnom” statusu i biti pod nekom vrstom prismotre kako ne bi opet nešto uradio ili kako ne bi njemu neko nešto uradio. Kako će to konkretno da funkcioniše, to verovatno ni oni sami ne znaju još uvek.

da

ali će imati 14g, pa 16g, pa 18g....

Link to comment
17 hours ago, harper said:

 

A dve stvari koje su gurnule onog iz Mladenovca su druge dve i tako u krug. U koju je on streljanu isao?

Obojica su išli u istu - Partizan.

Tako rekoše na televiziji B92 ili Prva juče (brat šaltao kanale, al jedan od ta dva jeste sigurno).

 

15 hours ago, Aleksija said:

zasrali su i pravice se mrtvi, nece oni to gurati.

oko 2h mi bio samo neki pandur da se predstavi, kaze da dezura kod nase skole posle podne i da pita je li sve ok. klasicne vuciceve potemkinove akcije.

ja sam se obratila sindikatu i nekim strukovnim udruzenjima, juce sam bila nekako porazena sto mi se cinilo da retko ko razume razmere pogresnosti toga. sto su uradili

danas vec vidim da se pise i reaguje.

nikada ne potcenjuj vreme potrebno da neki sadržaj otputuje iz dupeta u glavu, a posebno ne potecnjuj vreme potrebno da iz glava sidje do svakog sastanog narpednjačkog dupeta.

jer - oni za svoja dupeta sad strahuju više i očajmije nego mi za svoje glave. 
 

@Bogotac @Tsai isto i ja. prestala sam da cmizdrim svako malo, što je pomak, ali sada bludim okolo i kao da sam od svega odvojena nekim providnim amortizujućim jastukom, u kome su zvukovi utišani a slika oko mene zamućena, i samo izoštravam ljude i decu koji se agresivno ispoljavaju. 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

Ali nikada, baš nikada nije kriv taj i taj, Pera Perić imenom i prezimenom, koji je nešto odobrio a nije smeo, ili je nešto zataškao, ili nije radio svoj posao, ili je u svoju mrtvu streljanu pustio dete od 12 godina. Uvek i samo neka maglovita, nedefinisana i što je moguće više kolektivna krivica kako slučajno ne bi neko konkretan odgovarao.


E zato prvenstveno treba juriti te stvari: da se Pera Perić imenuje i optuži, i da promoli glavu i pokaže se onaj što štiti Peru Perića; a ne da Oliveru Zekić zameni neka nova Olivera Zekić.

I sledeći put isto tako, i svaki sledeći put opet. 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Neki naš ministar Basta, predlaže da se škola Ribnikar sruši , da se na njenom mestu napravi spomen park, a da se nova škola napravi u "okolini".  Inače, centru Vračara ima toliko slobodnog prostora,na biranje. 

 

Takođe, upravo je izašla vest da se policija "pere" za pravljenje spiskova...... nisu tako mislili.

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

to je onaj majmun koji je glumio da ima sopstveni stav po ukrajinskom pitanju.

ne podržavam rušenje ničega, naročito ne u eri vladavine ekipe koja bi tu podigla novi stambeni kompleks i ispred njega venčić i spomeničić eventualno.

bože kako ih sve prezirem...

Stambeni kompleks je i meni odmah pao napamet. Ogroman prostor, onolike školske zgrade, tri ogromna dvorišta, 1000 stanova odmah. 

  • +1 8
Link to comment

srušiti školu, napraviti spomen park i posle par godina dati plac "investitoru" za izgradnju poslovno - stabenog objekta. :naughty:

Edited by djordje geprat
  • +1 2
Link to comment

Ne znam kakva je u Beogradu situacija sa školama, ima li nekakvog slobodnog prostora, ali ta škola mora u renovaciju, a do kraja ove školske godine ja tamo ne bih silio nikakvu djecu da idu. 

 

To je trauma za cijeli život pa sad još da i idu nakon 10 dana u te razrede i hodnike na kojima su im prijateljice i prijatelji ubijeni. Do jeseni uz nekakvu zgodnu renovaciju je druga priča, neće traume nestati, ali vrijeme možda ne liječi ali zaliječi rane barem površinski, bit će ipak nešto lakše. 

 

 

Edited by Carolostadien
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...