Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

nema roditelja, dete ima zakonsko pravo da traže da ga zaštite od roditelja koji se protive njegovom novom rodnom identitetu, tako da roditelji  mogu biti isključeni ako nisu saglasni sa životnim izborom deteta. 

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
Just now, svashtabezneshto said:

nema roditelja, dete ima zakonsko pravo da traže da ga zaštite od roditelja koji se protive njegovom novom rodnom identitetu, tako da roditelji  mogu biti isključeni ako nisu saglasni sa životnim izborom deteta. 

 

 

al pivo da se kupi ne može!

  • +1 4
Link to comment

Kd smo gendera, nas bivsi bajdenov strucnjak za nuklearke, prvi non-binary u administraciji, ove godine je uhvacen kako krade prtljage sa karusela na aerodromima. Otpusten je i oduzet mu security clearance. Sad se sudi za kofere sto je uhvacen

 

Anyway, jedna dizajnerka prepozna svoje stvari na njemu, kofer joj nestao pre 4 godine...  

Neki komentari su ziv pish

 

 

 

Edited by mustang
  • +1 1
  • Haha 7
Link to comment
On 23. 2. 2023. at 15:14, Sandradjer said:

Promena pola je dugotrajan proces. Ne ide to preko noci. Hirurgija je samo jedan deo.

Poznajem dvoje tinejdzera koji su u tom procesu i nadam se da ce biti srecni i zadovoljni u zivotu. Za jedan slucaj osecaj mi kaze da ce sve biti odlicno, za drugi slucaj se nadam da ce se sve srediti 

 

Evo jednog failed i loseg slucaja, izgleda usled lenjih psihologa y psihijatara.

 

https://www.elmundo.es/papel/historias/2023/02/22/63f64bbcfc6c83e24a8b4586.html

 

image.png.c398d791fb82e8bb3a5be2a64c26cfc2.png

  • +1 1
Link to comment

(ne divanim shpanski a i ovo mi ishte pezose :hihi: )

 

ali i shta onda, kad se sve pokvari, a neshto i nepovratno? jel onda tek pochinjemo da saosecamo, da ukazujemo da zivot nije samo telo, da se ne jede samo lebac, da nije sve u izgledu, da se i osecanje uchi, da haos mora da se savlada, da ima i drugih interesovanja i aktivnosti, da ima svakakvih ljudi na svetu, koji svakako zive i traze i nalaze svoj put i svoju srecu... shto nije moglo nikako od pochetka da se kaze, da se razmotre opcije malo duze, da se ima u vidu mlados ludos, koje nerado uzimamo u obzir kad smo mladi, a posle nam bude i jasno i kasno :dry: :unsure:

 

nishta ovo nije cvetanje hiljadu cveca, samo nastavak muchenja drugim sredstvima, i nije fer. treba nam cvetanje hiljada :sad:

 

  • +1 3
Link to comment

u članku kažu da ne može, samo afirmativno ili kazna 150.000e

volela bih da neko ko se razume ovo potvrdi, jer mi deluje nemoguće (no, svašta je meni delovalo nemoguče=

 

«Y la Ley Trans prohíbe terminantemente cualquier abordaje psicológico que no sea afirmativo, so pena de multa de hasta 150.000 euros. Incluso un enfoque no afirmativo de los padres puede hacerles perder la patria potestad».

Link to comment

@svashtabezneshto To konkretno ti se odnosi na terapije konverzije, kazne su €10-150k za bilo davanje takvih usluga, bilo promovisanje, čak i ako neko svojevoljno pristaje na to. Terapije konverzije, as in: bilo kakvi pokušaji menjanja ili uticanja na nečiju seksualnu orijentaciju ili rodni identitet. 

Edited by Patty Lee
  • +1 1
Link to comment

Isteklo mi vreme za edit :dry:

Sad sam pročitala ceo tekst, ukratko da, majka kaže da je ranije bilo teško a sada praktično nemoguće (od kada je donet ovaj novi zakon), da nađu adekvatnu terapiju tj. neku koja neće detetu koje je zbunjeno/pogubljeno/ima neki deseti problem, samo da potvrdi da je trans i da ga uputi na hormone/blokatore/operacije... jer se takve prakse sada zabranjuju. Ne znam da li je to pogrešno tumačenje sa njene strane ili fakt jer ne znam šta sve njihov zakon svrstava pod conversion therapy, jasno mi je da tu ulaze ove “duhovne” i pseudonaučne metode, hipnoza, elektrošokovi (zato se npr. crkva jako protivila tom zakonu) ali ne verujem da tu ulazi npr. traženje mišljenja od drugog, trećeg, četvrtog lekara.... Za poslednju rečenicu nisam sigurna, znam samo da po tom zakonu već sa 16 godina ti ne treba dozvola roditelja za bilo šta, ako imaš manje onda ti treba njihov amin, ali ako ti hoćeš npr. gender affirming surgery a roditelj se protivi onda odlučuje sud.

Edited by Patty Lee
  • +1 1
Link to comment

volela bih da neko rastumači, jer ja sam razumela kad kod psihologa dođe dete i kaže ja se osećam kao dečko/devojka, psiholog to ne sme da preispituje, da dovodi u sumnju, ništa jer se to tretira kao neafirmativno. pričamo o klincima u tinejdž i pretinejdž periodu koji su danas ovo sutra ono a preksutra ko zna šta u bilo kom segmentu života od mode, muzike, planiranja budućnosti do rodnog identiteta, tad se donose konačne odluke koje traju do neke druge još konačnije odluke a onda sve prođe (ili ne prođe, i to bi bio trenutak kad je ok započeti tranziciju).

 

mislim, sve na svetu se preispituje, samo rodni identitet za koji se deca u dobu kad ne znaju gde im je dupe gde glava, odluče, nikad

 

(a sad je već previše slučajeva izgubljene dece jer se niko nije usudio/nije hteo da savetuje da se sa konačnom odlukom sačeka malo)

 

(da ne ulazim u sve moguće zdravstvene posledice hormonskih terapija u tom uzrastu)

  • +1 5
Link to comment
28 minutes ago, svashtabezneshto said:

kod psihologa dođe dete i kaže ja se osećam kao dečko/devojka, psiholog to ne sme da preispituje, da dovodi u sumnju, ništa jer se to tretira kao neafirmativno. 

 

(a sad je već previše slučajeva izgubljene dece jer se niko nije usudio/nije hteo da savetuje da se sa konačnom odlukom sačeka malo)

 

 

Stvarno mi deluje nemoguće da postavljanje ispravne dijagnoze (a ne one koja se pacijentu sviđa) novčano kažnjavaju, ali sačekajmo da potvrdi neko pametniji, imali smo i 5x luđe stvari na topicu.

 

Vezano za ovaj drugi pasus, ovo je snimak razgovora sa osobom koja je detransitioner ali obrnuto od ovog slučaja iz Buđinog članka. Ima deo kad kaže da je Dr njegovu majku nazvao transfobičnom, iako ga je 100% podržavala, jer je izrazila mišljenje da je njen sin prosto feminine gay man a ne žena zarobljena u telu muškarca (i to se posle pokazalo kao tačno). Pa evo ko ima jake živce: 

 

Ovo se doduše dešavalo u Holandiji ali je značajno jer je Dutch Protocol for Juvenile Transsexuals široko prihvaćen u transgender medicini.

 

Edited by Patty Lee
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...