Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

dobro ovde sprdnja zna se kako i zashto pochinje, na ukrajini, dzenderima, kovidu, svejedno, sad je takvo vreme doshlo. svadjacu se posle, sad imam druga posla hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



Link to comment

E to Strugacki, učitaj nam krivicu za nečija samoubistva. 

Tema je raščlanjena na više slojeva, to što ti to nećeš da vidiš jer ti je lakše da nas sve s različitim stavovima potrpaš u kategoriju netrpeljivih dveraša koji smatraju da su i gejevi za lečenje, a na kraju imputiraš odgovornost za samoubistva, je vrlo korektno i na mestu

  • +1 1
Link to comment

ja uopšte nisam čitala šta se ovde pisalo, samo mi je jasno da se pisalo o trans osobama

 

moja dobra durgarica (ono, baš dobra) je do unazad nekoliko godina imala dva sina, sada ima jednog sina i transrodnu kćerku

 

taj njen mlađi sin je vanserijski pametno biće, primljen je na berkeley univerzitet i negde na prvoj godini, sve je puklo, on više nije mogao da nastavi kao dečak, majka je bila uz njega 100%,  borila se kao lavica da ga ne izbace sa faksa (da, velike je to borba bila), prošao je operacije, hormonske terapije, uzeo drugo ime, preselio se San Francisco nakon završetka studija, uzeo žensko ime i ne želi da se seća ni šta je bio niti svog pređašnjeg pola, želi zapravo da bude  žensko u potpuhnosti

 

to povodom onoga što sam videla da je @gospa buba buba pisala, da li oni insistiraju da se zna šta su bili ili tako nešto

dakle, ova transrodna devojka želi da bude baš devojka

 

a o težini tog prelaza i stresovima kroz koje je prošla cela porodica, bolje da ne pričam

koliko tu ljubavi treba, to je teško i zamisliti

 

ova moja drugarica, majka, mi je pričala da se u njenom umu definicija reči ''teško'' potpuno promenila nakon toga, a žena je uz sve to doživela i rat i iznenadnu smrt muža

  • +1 3
  • Wub 2
  • Hvala 4
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Što su hteli da je izbace sa faksa? :unsure:

baš sam sada tražila taj mail gde mi je pisala o tome, ali izgleda da sam pobrisala sve to staro

 

pa zato što je (tada još dečko) zastao, trebala mu je pauza da se malo sredi, da ide na operacije, ali glavni motiv je izgleda bio taj što se radilo o promeni pola

ja sam se isto čudila otkud i zašto to, ali ona je bila baš ogorčena, susretala se sa strašnom diskiminacijom na tom čistunskom berkeleyu 

  • +1 1
Link to comment

ja ne mogu reći da poznajem nikoga, ali znam posredno nekoliko transrodnih osoba

i da, svi žele da uklone svoje staro ime i da ljudi koriste samo novo

mene npr to interesuje sa neke naučne tačke gledišta, kako se sve to manifestuje, kako se osećaš, šta te tera na to da ne možeš da nastaviš u datom rodu nego želiš da promeniš, i ne samo to nego da potpuno izbrišeš staro ime,  ja to lično baš i ne razumem ali ko sam pa ja

 

ako moja deca jednog dana iskažu želju, generalno može ali prvo da se dooooobro razmisli i shvati šta to sve tačno znači i da povratka nema i psihološke evaluacije itd itd a ne ono e nešto mi je sve bezveze u tinejdžerskom dobu, možda je pol problem pa daj da malo menjamo

 

zatvori i sport jesu već nezgodna stvar i o tome treba razmišljati i razgovarati

 

sve u svemu transrodni da se puste na miru, o škakljivim aspektima da se otvoreno i civilizovano razgovara i proba da se nađe rešenje, a lažnih sisa do poda i sličnog će uvek biti, u svim kategorijama i felama

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, Pokojni Ruxin said:

puca mi moj cis beli muški polni organ da se ozbiljno bavim moralnim panikama koje mi nameću taker karlson, mardžori tejlor grin, mustang, jozo mujica i weenie pooh, a koje imaju realnog uticaja na moj život koliko i količina snežnih padavina na laosu. ima ova planeta mnogo većih problema od trans ljudi, a i ja na njoj.

 

"Ima planeta mnogo većih problema ali ne stižem da ih rešavam, moram da svratim na temu na kojoj ljudi pričaju specifično o pitanjima rodnog identiteta da im objasnim™ kako ih je moralnom panikom zadojio Tucker Carlson, hnje."

 

Gif.

Link to comment
4 minutes ago, Patty Lee said:

Dudo, s je l se to dešavalo davno? Kontam, da se dešava sad vrv bi bila mnogo bolja podrška, i od Univerziteta a i generalno.

 

@dùda

pa sad pokušavam da se setim koliko godina ima tome

 

osoba o kojoj sam pisala je dakle bio dečak, rođen 1993 godine.

ne znam sa koliko godina se u americi kreće na fakultet, valjda sa 18, tim pre što je ovaj dečko nešto čak završi četiri godine za tri, ali ok, mislim da se sve to dešavalo kada je on imao 19-20 godina, dakle to je bila nešto pre desetak godina

 

ed.

bilo je strašno, prolazili su kroz pakao, majka je morala u kredite da bi finansiral sve to

pa mi je pričala da je shvatila da ako on ne završi taj dobar fakultet da će propasti, jer kako će vratiti te kredite

 

a tek o borbi za psihičko zdravlje i potrebnu psihičku stabilnost tog deteta

on je mislio da su ga svi napustili, pa i majka, ma užas je to bio, prebroditi sve i ostati pri pameti

Edited by dùda
  • +1 4
Link to comment

Pa to je to, trans pitanja su krenula da se probijaju u mejnstrim oko 2015. (posle Obergefell v. Hodges), do tada imaš sporadično neki film/dokumentarac na tu temu ili neki D list celebrity poput Chaz Bono pa je to više kao kuriozitet, ali ljudi u principu nisu znali kako da procesuiraju tu informaciju. 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

"Ima planeta mnogo većih problema ali ne stižem da ih rešavam, moram da svratim na temu na kojoj ljudi pričaju specifično o pitanjima rodnog identiteta da im objasnim™ kako ih je moralnom panikom zadojio Tucker Carlson, hnje."

 

Gif.

 

ceo topic je od početka takerovsko luđenje i libs of tik tok histerija bez previše potpore u realnim podacima. trudim se zaista da ne učestvujem u tome jer je only winning move not to play. ali ako već bezobrazno insitiraš evo možemo krenuti od ovog npr:

 

On 19. 2. 2023. at 1:03, Weenie Pooh said:

 

Nije baš da ženama nije dozvoljeno da se bave muškim stvarima - odrasle žene mogu komotno svima da kažu da odjebu i nastave da rade šta hoće.

 

Nije dozvoljeno devojčicama u pubertetu i predpubertetu. One su te koje društvo naprasno gura u drugu rodnu kategoriju, htele-ne htele.

 

Godinama iskrsavaju klipovi u kojima ponosni roditelji ispituju svoje čedo o tome koju boju više voli, da li radije trči za loptom ili se igra sa lutkama, i onda mu sa osmehom na licu sugerišu da se rodilo u pogrešnom telu, ali nema veze, nije to ništa strašno, sve se to može ispraviti, sve je super... 

 

 

na osnovu čega iznosiš ovu smelu tvrdnju da devojčice više ne smeju da se bave muškim stvarima? kad znamo da je udeo trans ljudu u US populaciji oko 0.6%, da se godišnje izvrši oko 9000 gender affirming surgeries od čega je nekih 70% male to female tranzicija što ostavlja cifru female to male operacija na brojci manjoj od 3000 u svim starosnim grupama. u US koja valja podsetiti ima populaciju od preko 330m. izvor

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

na osnovu čega iznosiš ovu smelu tvrdnju da devojčice više ne smeju da se bave muškim stvarima? 

 

To vidi sa Samaelom na čiju sam tezu - da je ženama zabranjeno da budu tomboys - odgovarao. Odraslim ženama ništa nije zabranjeno, mogu same da izaberu kojim će se rodnim stereotipima prikloniti a koje će odbaciti. Mlade žene, tzv. devojčice, taj luksuz nemaju. 

 

(Nemaju ga ni dečaci, ali je ovde akcenat bio na ženskom polu zato što je po svedočenju one žene sa klinike iz Sent Luisa ogromna većina pacijenata bila ženskog pola.)

 

Oko puberteta, klinci su pod pritiskom da se priklone aktuelnim trendovima u svojoj okolini, sa tim se tokom odrastanja svako nosi kako zna i ume. Nekad su ti trendovi bili u ravni eksperimentisanja sa odećom, intoksikacijom, ili seksualnom orijentacijom, ništa strašno, ništa nepovratno. Danas oni uključuju hemijsko blokiranje puberteta, sterilizaciju reproduktivnog aparata, hiruršku amputaciju organa, i ostatak života proveden na terapijama raznih vrsta.

 

Što se tiče toga koliko su oni zastupljeni...

 

2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

kad znamo da je udeo trans ljudu u US populaciji oko 0.6%, da se godišnje izvrši oko 9000 gender affirming surgeries od čega je nekih 70% male to female tranzicija što ostavlja cifru female to male operacija na brojci manjoj od 3000 u svim starosnim grupama. u US koja valja podsetiti ima populaciju od preko 330m. izvor

 

Ti si trenutno u fazi dva dobro poznatog procesa:

- To se realno ne dešava, čemu ta moralna panika

- Dobro, ako se baš i dešava onda je u zanemarljivo malom broju, dosta više sa tom moralnom panikom

- Pa šta ako ga ima i u značajnom broju, to sve sjajno i lepo i šta sad, šta imate protiv ljudskih sloboda, šta, šta, šta šta šta

 

Dozvoli da te poguram u treću: Tih 9,000 operacija promene potvrde™ pola (izvučenih iz Current Urology žurnala, kreativno sveden na 3,000) je za ovu priču irelevantna statistika. 

 

Bolje čitaj Reuters koji javlja da je 2021. bilo postavljeno čak 42,000 dijagnoza, i to samo kod dece/tinejdžera. Većina njih je od hirurške sale još daleko, ko zna koliko ih je do danas krenulo sa hormonskom terapijom, ali trend je više nego jasan jer se taj broj utrostručio za samo pet godina.

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

ja sam u fazi kad bih da saznamo pravu razmeru problema oko kojeg se histeriše evo već godinama jer su konzervativci (ispravno) osetili da je plodno tlo za privlačenje manly men, zaludnih domaćica i ciničnih pametnjakovića sa patološkim strahom od toga da će ih neko nekad nekako, daleko bilo, prevariti.

 

tako da je, bez da ulazimo u to koliko je porast brojeva vezan za veću prihvaćenost trans identita u društvu, ovaj tvoj članak vrlo informativan. zahvaljujem. znači kaže da su u americi od 330m stanovnika u poslednjoj godini za koji su dostupni podaci ovo prave cifre za decu ispod 18 godina:

- 1390 na puberty blokerima

- 4231 na hormonskoj terapiji

- 282 izvršenih mastektomija

 

to su cifre na osnovu kojih tvrdiš da devojčice u današnjem društvu nemaju taj luksuz da budu tomboys?

 

oh-fuck-off-fuck.gif

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...