Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

a biološki muškarac koji štajaznam 2 godina na ženskim hormonima? 4 godine? eto o tome bi mogli npr diskutovati


Mogli bismo mi diskutovati kada bih ja imala neko konkretno znanje o tim finesama, ne bih bas da lupetam

Mozda ti @Weenie Pooh bude raspolozen, svakako deluje upucenije

Link to comment
18 minutes ago, Leia said:

Najmanje si cuo od njih verovatno upravo zato jer se plase da im tesko stecenu karijeru ne sahrane tako sto ce ih proglasiti za transfobicne :ph34r:

 

Najmanje je čuo jer ga je bolelo dupe da čuje, tj. napaja se informacijama na izvorima koji te izjave jednostavno ignorišu.

 

A onda svrati ovde da kaže hnjeee, isprao vam mozak Fox News, hnjeee.

 

Evo šta je imala da kaže (cis) žena plivačica koju je direktno oštetila činjenica da se Leia™ Thomas gurala gde joj mesto nije bilo.

 

"Thomas was allowed to compete in the women's division after competing as a member of the University of Pennsylvania's men's swim team for three years.

"We watched on the side of the pool as Thomas won a national title in the 500m freestyle, beating some of the most impressive and accomplished female athletes in the country, including Olympians and American record holders, whereas just the year before Thomas was ranking at best in the 400s in the men's category.

"The next day, Thomas and I raced in the 200m freestyle, which ended up in a tie. We went the exact same time.

"Having just one trophy, the NCAA told me that I would go home empty handed and this trophy would go to Thomas, that Thomas had to hold it for photo purposes.

"I was shocked, I felt betrayed and belittled.

"My feelings didn't matter. What mattered to the NCAA were the feelings of a biological male.

"Although the NCAA claimed it acted in the name of inclusion, its policies excluded female athletes."

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
5 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

a biološki muškarac koji je štajaznam 2 godina na ženskim hormonima? 4 godine? eto o tome bi mogli npr diskutovati pre nego što ih sve prosto banujemo kao budući predsednik amerike ron desantis. valjda postoji neko rešenje koje ne podrazumeva potpuno proterivanje trans ljudi iz sporta, ali dok do njega ne dođemo moraće neke greške biti napravljene. tipa dopuštanje da se ona jedna trans plivačica takmiči upkros očiglednim prednostima i....ima sigurno još neki slučaj, mora biti da ima.

 

"Potpuno proterivanje trans ljudi iz sporta", to je kad se takmiče u kategoriji u kojoj su se oduvek i takmičili, pa budu rangirani oko #400 mesta.

 

"Inkluzija", to je kad im dozvoliš da se takmiče u drastično lakšoj kategoriji pa automatski budu rangirane #1 i obaraju svetske rekorde.

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Najmanje je čuo jer ga je bolelo dupe da čuje, tj. napaja se informacijama na izvorima koji te izjave jednostavno ignorišu.

 

A onda svrati ovde da kaže hnjeee, isprao vam mozak Fox News, hnjeee.

 

Evo šta je imala da kaže (cis) žena plivačica koju je direktno oštetila činjenica da se Leia™ Thomas gurala gde joj mesto nije bilo.

 

 

 

čuo sam za riley gaines koja je napravila karijeru od svog aktivizma (i gle čuda bila rado viđen gost na fox news), ali nisam čuo ni jedan drugi slučaj da budem iskren. podeli slobodno.

 

kul je inače kako vini već sve zna kao veliki i nema nikakog mesta finesama i diskusijama, donošenju nekih pametnijih rešenja za budućnost, iako pričamo o stvarima koje su u žiži javnosti nepunih 4-5 godina. :rolleyes:

  • Hvala 1
Link to comment

Gde su i sta rade:

 

Jarmila Kratohfilova,

 

Jordanka Donkova,

 

Marliz Ger

 

Hajdi (danas Andreas) Kriger

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Andreas_Krieger

 

Florans Grifit Dzojner je relativno mlada otisla od infarkta.

 

Kineske plivacice koje su nasledile lekarski tim iz DDR


Siroti zenski sport 

 

Pri tome sam protiv kao i protiv dopinga, koji je danas u kategoriji uhvati me ako mozes…u svim sportovima da deca umiru od infarkta i mozdanog udara iz koje god da su kategorije.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
12 minutes ago, 3opge said:

jel ima tu neke kontrole tipa ako imas miska ne mozes da plivas sa zenama koje imaju macu?

 

Nema ništa tako grubo, ali ima koliki nivo testosterona u krvi ne smeš da prebaciš da bi ti bilo dozvoljeno učešće na takmičenju.

 

Testosteron se kontroliše odavno jer su se mlade takmičarke njim dopingovale long-term. Ta pravila je bilo moguće zloupotrebiti tajmingom, a danas tek ne služe ničemu. Takmičarka koja se u adolescenciji razvila pod uticajem testosterona sad komotno može da krene da ga blokira i uzima estrogen kako bi ušla u žensku konkurenciju - to joj neće oduteti ama baš ništa od ranije stečene prednosti.

Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

to joj neće oduteti ama baš ništa od ranije stečene prednosti.

 

We know it has been over two years since Thomas started her medical transition. What we know is that her posted times on the women’s team are slower than her posted times on the men’s team across the board. In the 200 they’re 2.6% slower, 5.9% slower in the 500, and 7.3% slower in the 1,650. 

 

lia thomas, jer je jedini primer koji svi imamo očigledno :rolleyes:

Link to comment
38 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

We know it has been over two years since Thomas started her medical transition. What we know is that her posted times on the women’s team are slower than her posted times on the men’s team across the board. In the 200 they’re 2.6% slower, 5.9% slower in the 500, and 7.3% slower in the 1,650. 

 

Smrt je taj estrogen, majku mu, za 2.6% usporilo :cry:

 

Ono jeste da i tako postavlja nove svetske rekorde u ženskoj konkurenciji čim skoči u bazen, ali koga briga za to. Bitno da se pliva maaalo sporije nego u muškoj konkurenciji oko četiristotog mesta na svetu.

 

Link to comment

I da se uz ostalo podsetimo nase velike i sjajne Bobe Colovic.

 

Ciriski miting 1987.

 

Levo u donjem uglu je svetski rekord Kratohfilove, neoboren do danas. Inace bolji poznavaoci atletike mogu objasniti da se 800m za zene ispod 2 minuta racuna i danas (novi tartan, nove patike) u brzu trku.

 

 

Tako da sekiracija za zenski sport sa istorijom sistemskog dopinga na nivou drzava od gotovo 50 godina i to gurana od onih koji misle da je skroz OK da silovana destogodsinjakinja iznese trudnocu.

Da neko slucajno ne utvrdi da mislim na nekog od forumasa. Ne mislim!


 

Ostavljam ekspertima ovu temu u «trendu».

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
On 20. 2. 2023. at 20:37, Leia said:

 

banovalo sisatog profesora. btw koja su šanse da je ovo manje saut park, a više trol koji bi se super uklopio u ovaj topic? 

 

inače čitajući ovaj topic od početka da vidim jel se ovde beše pisalo o sisatom profesoru (kad sam vas poskidao sve sa IL :fantom:) sam primetio fantastičnu tendenciju da uglavnom isti ljudi prenose svaku histeriju sa onih end wokeness™ naloga bez kojih ne bi ni čuli za 90% ovih stvari i lajkuju svaki oni ovo rade samo da nam skrenu pažnju sa bitnih problema hot tejk :lolol:

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...