Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

14 hours ago, Leia said:

@Svemir ZekaPa sta treba, zena da pusti brkove i ne pere kosu da nekom ne padne na pamet da glumi zavodnicu?!

 

Hej :dry:

 

10 hours ago, djili said:

Jebiga, meni je nekomentarisanje tuđih tijela jedno od najboljih običaja u Kanadi, I za žene i za muškarce. Komentari tipa vidi kakva mu je glava, cipele dobacivanje ženama na ulici rijetko može da se čuje, barem na engleskom.   Severno od Meksika  društvo jeste više prudish, mala ženska djeca na bazenu pokrivaju "grudi", muškarci rijetko nose speedo... Udobna odeća, helanke jesu popularne, i nose ih i seksi zgodne žene, što mislim nije prihvaćeno ueuropi. Ali to su neke lokalne kulturne razlike, vecinom ni dobre ni loše, svaka ljudska zajednica ima neke običaje.

Ovi primeri ovde pro trans ludila su  uglavnom  neke fringe pick and choose situacije. Ovaj sa sisama do struka je spomenut mislim na vjestima, uglavnom ko hoće da prati pitersona i ekipicu I njihove liberalne pandane naći će kojekakve bizarne stvari, ostali svijet je blissfully unaware.

 

 

citam sad neka Pisma zenama od Dovlatova, on ovo zove prajvasi, ne pitas ovo jer prajvasi, ne pitas ono jer prajvasi, opsuje kako je prajvasi u USA stigao dotle da kad vide coveka da bos i pogubljen hoda ulicom, niko nista nece da ga pita jer 'prajvasi'. Nije mu se ni taj ekstrem svideo, sta bi sad rekao :unsure:
 

Link to comment
1 hour ago, nera said:

Problem oko koga smo poceli je vise na stranu nekog “sakrivanja/negiranja” seksipila, u smislu da je sve to pirlitanje i utezanje u stikle i kratke suknje represija, kao same sebe ugnjetavamo i objektivizujemo, sto je meni licno bizarno.

 

Pa realno i nije svaka garderoba za svako mesto, ni za svaku priliku, a ni za sve vremenske i klimatske uslove bez obzira gde ko sebe nalazi na ovim gender skalama i koga bi da povali.

 

Ne rade svi u ofisima ili ne rade po ceo dan u ofisu. Naravno da postoje i kulturoloske matrice. Ima mnogo razloga za sto je tako, a najvise ih je prakticne prirode. Bez obzira o cijem se seksipilu radi. Postoji u zivotu jos sadrzaja.   Mislim vidjala sam ja, once upon time, po nasim ofisima sta hoces u vreme pre ove  posasti koja je zahvatila drustvo do zadnjeg kapilara.  Sad je verovatno metastaziralo. U principu nisam komentarisala nikad, cak ni po kuloarima. Zaboli me sta ko radi dok ja mogu da radim svoj posao. Cak ni kad su na sastancima odeljenja neoptereceni politickom korektnoscu aka vaspitanjem delili prijateljske savete u poluzajbanciji kako treba da se oblace naravno one koje nisu "babe". Isti oni koji su kuci drzali na uzici svoje gospodje sa sitnom decom na rezimu kao Kum Zorzo.  

 

Pri tom sam osoba koja nije  konzervativna i volim lepo. Da ne radim ovo sto radim, bila bih u nekom dizajnu, eventualno.  Mislim poneko zeli da bude prijatan oku onog do koga mu je stalo, ali ne nuzno da je na izvolte svakom sa kim dolazi u kontakt na mestu gde zeli da se bavi svojim poslom. 

 

I na to bi reagovale ne zavidljive zene, nego bas muskarci. Zajebano je to sa razlicitim kulturnim matricama i ekonomskim stanjem. Lako se dodje do onog lost in translation.

 

Secam se da sam jednom davno citala neku deklaraciju za jedne preskupe salonke, najvise zbog odrzavanja i lepo pisalo namenjeno za 2-3 sata nosenja. Stopala se pretvaraju u stopala invalida ako neko zivi u njima po ceo dan.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Leia said:


Reci ti to Ruskinjama :lolol:

Meni je bilo totalno wtf da se zene napirlitaju u minjake i stiletto bez obzira na vremenske prilike, i to se gazi tako bez problema, potpuno normaljno

Pa i kod nas imas donekle taj fazon, sto se mene tice nema te prilike zbog koje bih se mrzla i lomatala na stikletinama po snegu i ledu al nije da se inace ne praktikuje

 

Aman znam. Letela sam jednom na letu duzem od 10h i krstila se. Zena sedi sve vreme u desetkama.

Jebote kako je stopalima i venama posle toga.  Kaze mi jednom priilikom kolega inzenjer Kazahstanac da ne razume maltretiranje dela njihovih zena u takvoj obuci (ex sovjetskih). Daleko od toga da su i one sve iste. Posebno mladje zene.

 

Spoiler

Za klimu sam pitala jer sam nicim izazvana zaglavila u u HP gde su mi lepili arkadu medicinskim lepkom zbog pogresno izbrane obuce toga dana (bile ravne cipele sa sarom, ali neodgovarajucem). U toku noci pala ledena kisa gde se pokorica leda na betonu gotovo nije primecivala. Mesec dana isla kao Apolo Krid sa mekim otokom i masnicom koji se se "kretali" oko oka. Inace prilicno pazim oko takvih stvari.

 

 

No dobro, da vam ne trolujem temu.  Ionako se nista ne razumem u isto.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

@nera

 

Da ne bude zabune ja razumem o cemu ti pises o  nekoj vrsti "kontra" socijalnog pritiska da se ne sredjujes za ofis kao za izlazak (kako god da je to uobicajeno u nekoj sredini). Jednom sam imala taj momenat bio je neki kick off sastanak sa vise razlicitih kompanija pri tome nista posebno sredjena, kao za obican, najobicniji poslovni dan i sledi pitanje ides li na neku zabavu posle posla :blink:.

 

Dok nema neprijatnih momenata bude i ekstra zabavno u tim multi kuluturalnim sredinama onima koji imaju mogza i umeju da se sprdaju sta sve ljudi jedni o drugima zakljucuju samo kroz krivo ogledalo svoje kulture. 

Edited by Moonwalker
Link to comment

@Moonwalker Ja sam za neki poslovni put pre par meseci dobro polomila mozak kako da se obucem. U jednom trenutku sam ukapirala da je veci deo posete u proizvodnom pogonu, pa sam sako zamenila dzemperom onim na raskopcavanje. Dole pantalone ali sa patikama, gore kosulja ali dzemper umesto sakoa. Oblacenje po sistemu upadljivo suv i debeo. Srecom pa sam to uradila, delegacija kojoj sam se prikljucila je dosla u malo boljem casualu, Dankinja nas docekala obucena po nekoj njihovoj najboljoj modi sa fensi pantalonama, fensi papucama (? bilo je ledeno), gore neki sako i povrh svega prepasan dzemper ali nekako fensi vezan nakoso preko jednog ramena i ne onako zavezan kao sto mi vezujemo nego nesto kao da nije cvor. Vrh je zena izgledala. Ovako sam se stopila sa onim bezoblicnim ostatkom a nisam bila bas ni farke i patike nego onako ispostovala sam event.
Koliko trivijalna stvar ali koliko mozes da strcis na kraju.

Link to comment

Kad otvore neku temu o primerenom ili bolje reci adekvatnom oblacenju ili pojavi po razlicitim kriterijumima (klima, prilika, mesto i vreme, lokalna kultura) da se nadjemo ovakoje trolovanje. Severnjacki narodi imaju pomerenu  referentnu temperaturu, tj osecaj kad im je hladno jer su od detinjstva naviknuti na izlozenost nizim temperaturama.

Ali se i "potpare" i zajapure na nizoj temperaturi od nas.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Kaze mi jednom priilikom kolega inzenjer Kazahstanac da ne razume maltretiranje dela njihovih zena u takvoj obuci (ex sovjetskih). Daleko od toga da su i one sve iste. Posebno mladje zene.


Eto, a ako su negde zene bile emancipovane to je bio Sovjetski savez, znaci nije da su se pirlitale da se umiljavaju muskarcima nego brate vole tako.

Dok se danasnji sex simbol Kim Kardasian promovise u nekim (doduse fancy al opet) trenerkama i sportskim crop tops, tako da definitivno nije do odece nego do stava.

Muskarcima ionako svejedno kako je zena obucena (sve dok je spremna da se svuce :lolol: ), niko me nece ubediti da strejt muskarci padaju na zenske odevne kombinacije

Edited by Leia
Link to comment
16 minutes ago, Leia said:

Eto, a ako su negde zene bile emancipovane to je bio Sovjetski savez, znaci nije da su se pirlitale da se umiljavaju muskarcima nego brate vole tako.

 

Ma dobro nisam govorili o emancipovanosti nego o outfitu. Realno one su mentalno jace i od njihovih muskih, od nasih zena ihaaj.  Ovaj outfit vise dodje kao undercover dok poor soul kasno ne ukapira sa kim ima posla :D. Drugo kulturoloski su oni blizi ostalim severnim narodima, seks im nije big deal. 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, svashtabezneshto said:

beogradski prajd se posvađao sa jedinim autovanim gej rediteljem u nas oko terminologije

 

(btw, trans prava su u srbiji solidno regulisana, promena dokumenata bez hirurške promene pola posle psihološke evaluacije, operaciju promene pola rfzo finansira 65% (to bi mogao da bude jedan od zahteva, da ide na 100%), čak i spc ne uskraćuje svoje obrede trans ljudima od 1986. (ima neko pismo patrijarha pavla, ne znam koju je funkciju tad vršio, a amfilohije je u crnoj gori krstio transmuškarca. naravno, to je sfrj nasleđe. dok srpska borba za prava gejeva i lezbejki za 30+ godina nije ni trunku napredovala. hoću da kažem da je ovo izvansrpska tema iz milion razloga i nije mi jasno zašto je zauzela skoro ceo aktivistički javni prostor)

 

 

 

Jebala ih TERF ideologija.

 

 

Pardon my French.

Edited by Patty Lee
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Moonwalker said:

Kad otvore neku temu o primerenom ili bolje reci adekvatnom oblacenju ili pojavi po razlicitim kriterijumima (klima, prilika, mesto i vreme, lokalna kultura) da se nadjemo ovakoje trolovanje. 

Nije trol nego off topic :D Ali pišite zanimljivo je, ima ko će da čita.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Ma dobro nisam govorili o emancipovanosti nego o outfitu.


Ma ja sam eto samo usput spomenula i tu famu oko relacije emancipovanosti i outfita, da prosto ne moze bukvalno da se primenjuje u fazonu - zena se razgolitila, znaci nudi se muskom auditorijumu.

To vazi za neke talibane eventualno, al tamo bar nema dileme gde je zeni mesto :ph34r:

Link to comment

Tamo gde napadaju, napadace na koga se namerace na taj nacin sta god da neko nosi sa jeftinim izgovorom koji se svodi na krivicu napadnute osobe. Kad za decu govore da ih provociraju.

 

Mislim radila sam i u Kataru neke ugovore pre dosta godina Moras da se obuces u nesto u cemu neces da se preznojis (pamuk) vise od onog normalnog, a i to normalno je puno. Obucena u profesionalno u neki polusport casual nesto kao za safari, bez golisanja, ali i bez bilo kakvog pokrivanja. U radnom okruzneju svi profi bez ikakvog incidenta, ikada.

 

Fun fact. Pojurili su sa nekog gradilista, na ulici,  jednog mladjeg kolegu, onako decackog izgleda i izrazito lepog lica u odraslom uzrastu. Nekoliko dana nije mogao da se oporavi od soka jer naravno retko koji muskarac ocekuje tako nesto. Obucen je bio, jedino da je stavio papirnu kesu na glavu da ne skrece paznju.

 

Nesto kontam ove  zajebancije oko uvaljivanja u zenske zatvore za silovatelje i ostale osudjene, Motiv moze da bude i da oni koji se kao pronadju u drugom identitetu ne budu trpna strana u potpuno muskom okruzenju u muskim zatvorima. U drugim racunaju da su ipak fizicki jaci. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, nera said:

No, primecuju i lokalci razlike pa mozes da cujes za nekoga ko je bolje stilizovan kako mora da je iz Evrope, ili svakako ne iz Kanade, ovo opet iz zenskog ugla.

 

Koliko sam ja primetio, ima Kanade i Kanade - drugacije se ljudi i nose i odnose u raznim krajevima. Kod mene u Torontu je uzurbanije, nervoznije, a vise se fura neki yuppie "business casual" stil. Montreal je u poredjenju sa Torontom opustencija a ljudi mnogo vise polazu paznju na svoj izgled i mnogo su vise stylish na "evropski" fazon. Vankuver je vise trenerke-patike.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...