Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

9 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

problema oko kojeg se histeriše evo već godinama jer su konzervativci (ispravno) osetili da je plodno tlo za privlačenje manly men, zaludnih domaćica i ciničnih pametnjakovića sa patološkim strahom od toga da će ih neko nekad nekako, daleko bilo, prevariti.

 

Ma da, biće da se ti culture wars vode jednostrano - konzervativci nezadrživo napreduju na frontu transrodnih pitanja :isuse: Dok tebi bliska strana samo sedi mirno, kulturno, brani se koliko može, i iščuđava se šta je svim tim manijacima odjednom.

 

Samo što nije tako. It takes two to tango, a u ovom slučaju je prilično jasno da temu ne diktiraju i tempo ne drže Tucker Carlson & co. Reakcionarne struje su takve po svojoj prirodi, ali njihovu reakciju mora sračunato da izazove nekakva akcija.

 

Mahnito promovisanje identitetskiih grupa i seksualizacija maloletnika, to mu dođe the Pledge.

Mahnito zapomaganje stilu u "jel' vidite šta nam rade ove komuljare", to je the Turn.

Neometano ukopavanje sveta u rat, bolest, bedu, i ekocid, to je the Prestige.

 

9 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

to su cifre na osnovu kojih tvrdiš da devojčice u današnjem društvu nemaju taj luksuz da budu tomboys?

 

Ne, to su samo cifre koje kontriraju tvojoj "3,000 osoba u svim starosnim grupama" gluposti.

 

O devojčicama koje "nemaju taj luksuz da budu tomboys" imaš nadugačko i naširoko u svedočenju pomenute Jamie Reed, linkovi na prethodnim stranama. 

 

Link to comment
19 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne, to su samo cifre koje kontriraju tvojoj "3,000 osoba u svim starosnim grupama" gluposti.

 

O devojčicama koje "nemaju taj luksuz da budu tomboys" imaš nadugačko i naširoko u svedočenju pomenute Jamie Reed, linkovi na prethodnim stranama. 

 

 

 

ja sam podelio izvor za glupost, ako imaš bolji podatak o tome koliko se izvrši ftm operacija u svim starosnim grupama molim te podeli.

 

ako i uzmemo da je ovaj iskaz dotične apsolutna istina, a bez ikakvih materijalnih dokaza koji bi to potvrdili, jedna neodgovorna klinika je znači sve što nam treba za izvlačenje zaključaka o širim društvenim trendovima? 

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment
Just now, Pokojni Ruxin said:

ako i uzmemo da je ovaj iskaz dotične apsolutna istina, a bez ikakvih materijalnih dokaza koji bi to potvrdili, jedna neodgovorna klinika je znači sve što nam treba za izvlačenje zaključaka o širim društvenih trendova? 

 

Ko kaže da je samo jedna? Evo ti britanski Tavistock, vrlo slična priča s tom razlikom što je ova bila pod državnom kontrolom pa su je zatvorili, a onoj američkoj privatnoj mogu samo da pljunu pod prozor. (Pritom je ona bila jedina adolescentska u Engleskoj, dok je ona američka samo jedna od 100+.)

 

Ne znam kakve bi "materijalne dokaze" želeo da vidiš, odsečene organe? Imaš svedočenja zaposlenih; imaš iskaze oštećenih pacijenata; imaš zaključke istražnih organa; imaš zatvaranje klinika (u UK); imaš promene zakona (u Švedskoj)... 

 

Ako te tema zanima, izvoli se informisati pa sam odluči koji je tačno threshold potreban da bi se konstatovao 1 društveni trend.

 

Ako te ne zanima, izvoli odgledati Succession u troskocima. 

Link to comment

Kad je bila reakcija a da nije bila akcija? Evo recimo KKK je bio reakcija na ekstremisticko pustanje robova na slobodu. Istina je, naravno, uvek negde na sredini.

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment
At present more than 90% of transgender women are housed in men’s prisons and most do not request a move to the women’s estate.


no shit sherley
Link to comment

A ocigledno ima i nekih sto bi da se provuku kao Shirley i prave probleme u zenskom zatvoru, pa se zbog takvih i pravi ovakav zakon

 

Meni izgleda sasvim korektno

 

 

  • +1 2
Link to comment

Dosao da zagadjuje topik. Nema sa kim da se svadja. "Progresivci" pukli ste :lolol: 

 

Stavljam pod znake navoda posto ste olupina zdravog razuma ko i ultra konzervativci. 

 

Edited by mustang
Link to comment
On 27. 2. 2023. at 10:07, Pokojni Ruxin said:

ja sam u fazi kad bih da saznamo pravu razmeru problema oko kojeg se histeriše evo već godinama jer su konzervativci (ispravno) osetili da je plodno tlo za privlačenje manly men, zaludnih domaćica i ciničnih pametnjakovića sa patološkim strahom od toga da će ih neko nekad nekako, daleko bilo, prevariti.

 

tako da je, bez da ulazimo u to koliko je porast brojeva vezan za veću prihvaćenost trans identita u društvu, ovaj tvoj članak vrlo informativan. zahvaljujem. znači kaže da su u americi od 330m stanovnika u poslednjoj godini za koji su dostupni podaci ovo prave cifre za decu ispod 18 godina:

- 1390 na puberty blokerima

- 4231 na hormonskoj terapiji

- 282 izvršenih mastektomija

 

to su cifre na osnovu kojih tvrdiš da devojčice u današnjem društvu nemaju taj luksuz da budu tomboys?

 

oh-fuck-off-fuck.gif

 

A ako iste cifre pogledamo u ogledalu moze da se dodje i do potpuno suprotnog zakljucka.

 

Ako je nesto NEBITNO, onda je NEBITNO, bilo da se zalazes za promenu ili status quo.

 

Zar se brines za 1390 slucajeva kada Hilandar gori? moze da bude kontrateza konzervativaca.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

A ako iste cifre pogledamo u ogledalu moze da se dodje i do potpuno suprotnog zakljucka.

 

Ako je nesto NEBITNO, onda je NEBITNO, bilo da se zalazes za promenu ili status quo.

 

Zar se brines za 1390 slucajeva kada Hilandar gori? moze da bude kontrateza konzervativaca.

 

nisam uopšte izneo svoje mišljenje o pubertetlijama na blokerima puberteta, nisam dovoljno upoznat sa tematikom da bih imao jasan stav. ali naravno da je diskusija koju vredi imati dok god se vodi in good faith.

 

a nebulozne fox news trans histerije kojih je pun ovaj topic poput devojčice danas nemaju taj luksuz da budu tomboys hoće li neko misliti na ženski sport definitivno nisu dobra polazna tačka za good faith diskusiju, imho...

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Pokojni Ruxin said:

hoće li neko misliti na ženski sport


To je svakako legitimna tema, ako vec ima razloga da postoji zenski i muski sport per se ne vidim kako se moze ignorisati

E sad sto meni to nije narocito bitno jer me sport generalno ich ne zanima, ili tebi jer te ne zanima zenski sport, ne znaci da treba oduvati zene koje su dupe odrale da naprave nekakvu sportsku karijeru 

 

  • +1 3
Link to comment

legitimna tema koja se zloupotrebljava i ekstremno preduvava, kao i ogromna većina tema u trans debati. što ponavljam nije dobra osnova za poštenu i racionalnu diskusiju.
 

najmanje sam čuo šta o tome misle žene koje su dupe odrale da naprave sportsku karijeru, ali zato vrlo dobro znam šta misle republikanci i njihovi zakonodavci. na stranu što mi je ideja da bi neko postao trans isključivo zarad većih šansi da uspe u sportu jedno od većih ludila mozga, a nije da se nisam sretao sa tom idejom.

 

When Florida’s House voted on a trans athlete ban — the bill, the Fairness in Women’s Sports Act, was later signed into law by Gov. Ron DeSantis — the Orlando Sentinel sports columnist Mike Bianchi wrote: “I’ve been covering collegiate sports in this state for 30 years, and I’ve never covered nor known a sports journalist who covered a transgender athlete competing in girls’ or women’s sports in this state.” A colleague of his had never heard of such a case in high school sports, either.

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

najmanje sam čuo šta o tome misle žene koje su dupe odrale da naprave sportsku karijeru,


Najmanje si cuo od njih verovatno upravo zato jer se plase da im tesko stecenu karijeru ne sahrane tako sto ce ih proglasiti za transfobicne :ph34r:

A da nije fer da se u istoj kategoriji takmice zena i bioloski muskarac mesec dana na zenskim hormonima, ne znam cemu uopste diskutovati

  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, Leia said:


A da nije fer da se u istoj kategoriji takmice zena i bioloski muskarac mesec dana na zenskim hormonima, ne znam cemu uopste diskutovati

 

a biološki muškarac koji je štajaznam 2 godina na ženskim hormonima? 4 godine? eto o tome bi mogli npr diskutovati pre nego što ih sve prosto banujemo kao budući predsednik amerike ron desantis. valjda postoji neko rešenje koje ne podrazumeva potpuno proterivanje trans ljudi iz sporta, ali dok do njega ne dođemo moraće neke greške biti napravljene. tipa dopuštanje da se ona jedna trans plivačica takmiči upkros očiglednim prednostima i....ima sigurno još neki slučaj, mora biti da ima.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...