Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

Peti dan Bubinog detoksa.Brojim sitno, još danas i sutra, pa da sredim utiske: efekat nije loš, do danas -3, nadam se da do kraja odvalim još jedan. Sasvim fin rezultat za šest dana truda. Poređenje s Radinom varijantom: efekat redukcije težine približno isti, glad približno ista, plus za negubljenje stolice što postižu dodatkom čaja od sene(kod Rade stolicu gubiš drugog dana) i veliki minus za nervozu koje kod Rade nema(ona nervozu eliminiše slatkim sokom od grožđa ili sličnog voća). Juče sam hteo da odlepim, planem za svaku sitnicu, baš sam krizirao, što mi se za prvih osamnaest dana nije desilo. Sve u svemu, prednost Radi, ali benefit je tu negde, pa ko ne može da čeka mesecima na prijem kod gospođe, ovo je vrlo efektna alternativa.Uglavnom, skida se jubilarni dvadeseti kilogram, nadam se da će Prozor pasti do 1.jula, bilo bi fino na jubilej, jer sam u proces ušao 1.februara. Čekamo...

Link to comment
  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

Pod hitno uvesti temu - ma šta temu, pooolll - "kakva vam je stolica jutros?". Pokrenuo bih ja, ali mi dupe tanko, reče Radičević Branko.

Link to comment
Ja sam na tom LCHF/Paleo/Primal rezimu od septembra prosle godine. Slucajno krenulo, od toga da sam bila nezadovoljna zdravljem, bolovima u zglobovima i opstom tromoscu, uradim onaj test intolerancije, ubiju mi sve zitarice, soju, sve ono sto sam tamanila (kao) zdravo se hraneci.
Ja imam sličan problem koji me muči već negdje cca pola godine. Konstantno preumaranje, nedostatak energije, pospanost, bolovi u zglobovima itd...Kakav test intolerancije si uradila? Prije ovog razdoblja sam imao nekih 2 godine aktivnog trčanja svaki drugi dan cca 10 km. Nakon tog su mi koljena, zglobovi i tetive počele javljati da nešto nije u redu pa sam batalio trčanje dok se stvar ne smiri.Međutim, izgleda da uopće nije ni bilo do trčanja jer i dalje imam jaki zamor materijala koji osjećam po zglobovima i koljenima (CT i magnetska nisu pokazale ikakva veća oštećenja prouzrokovana trčanjem).Dakle zadnjih pola godine mi je uz prekid fizičkih aktivnosti došao i kronični nedostatak energije koji ne znam kako da riješim, niti da uopće lociram problem. Važno je reći da se u tom razdoblju netrčanja nisam uopće udebljao, nego sam btw. išao dole nekih 9,10 kila (moguć je uzrok stres na poslu u spomenuto vrijeme). Ovo mi je još potpuni šok, jer imam sličan problem kao i Gazza. Loše probavljam ugljikohidrate i ako se ne bavim kakvom fizičkom aktivnošću neko vrijeme jednostavno nabubrim od njih i debljam se. Nedavno sam čak i probao se vratiti na stazu i odraditi nekoliko kilometara, ali ne ide.Kvragu, vidim da mi nešto smeta ali ne znam što... Edited by Mister No
Link to comment
Samo da se zapljunem. Pet dana, četiri kilograma. Hvala, Buba!
o boba ti kao da je moje. nema na chemu :lolol:nervoza ide uz 3-4 dan, zaboravih da kazem, posle nema, mozesh sve do samog prosvetljenja :P
Link to comment

samo jedno pitanje, kako se prilikom ove tecne ishrane borite protiv neosvesta i glavobolje?posto uobicajena resenja tipa kafa i (jos) vise tecnosti nisu prihvatljiva/narocito logicnainace ja drugi dan od planiranih videcemo koliko izdrzim bez da mrem, sokovi od voca&povrca po sopstvenom nahodjenju (drugacije ne bi islo cenim), i ponekad supa iz kesice

Link to comment
samo jedno pitanje, kako se prilikom ove tecne ishrane borite protiv neosvesta i glavobolje?
jednostavno, nemamo neosvest i mrenje ^_^
Što se mučite, svi ćemo ionako umreti.
vezbamo kume!
Link to comment
jednostavno, nemamo neosvest i mrenje ^_^
vid' stvarno, dok stize odgovor i mene prodje, samo neke zute tacke sijaju pred ocima povremeno
Što se mučite, svi ćemo ionako umreti.
ak mene pitas, eto u poslednje vreme imam probleme s bolom u ledjima pa sam utripovala da ce prestati ako budem nosila manju tezinu na istima.ucinicu sve sto je u mojoj moci da izbegnem bavljenje sportom!
Link to comment
Kvragu, vidim da mi nešto smeta ali ne znam što...
Znas kako, moze lako da se desi da ti smeta gluten. Kod mene se to ispostavio kao kljucni problem. Sad kad pojedem hleb, oteknem kao balon, dobijem grceve i ima jos nekih simptoma koje radije ne bih opisivala, ali ekstrapoliraj ove pomenute wink.gif. Odricanje od hleba/paste mi je u pocetku bila muka ziva jer sam nevidjeni hleboljubac. Ali, stvar je proste racionalizacije - hoces da budes naduvan(a), da se gojis i da imas "setajuce" bolove u zglobovima i misicima ili da ne jedes hleb/pastu i sl. Zato sam naucila da spremam hlebove i krekere od badema, oraha i raznog drugog zrnevlja pa kad me bas uhvati zelja za hrskavim, napravim. Nije bas hleb, ali sasvim moze da prodje. Inace, ljudi mogu na razlicite nacine da reaguju na gluten, neki se goje, neki mrsave, ali obicno je uvek praceno tim lutajucim bolovima u misicima i zglobovima i raznim (digestivnim) problemima. Ono sto je dosta zanimljivo, cesto osetljivost na gluten postaje izrazena posle 30-te. Citala sam neki clanak u kome opisuju studiju u kojoj su radili poredjenje ucestalosti alergija na gluten u populaciji pre 70 godina (RAF-ovi piloti) i random populaciji danas. Utvrdjeno je da je danas alergija na gluten 40 x cesca. Pretpostavlja se da je to zbog toga sto su ove danasnje sorte psenice u stvari geneticke himere, molekul glutena je drugaciji nego onaj iz ondasnjih sorti, a divlje sorte mislim da vise ne postoje. (Npr. za pirinac sam pronasla podatak da u su definitivno istrebljene, nema ih ni u genskim bankama biljnih sorti). Elem, da ne davim s glutenom, cekiraj Robb Wolfa i Mark Sissona, pisu navelko o tome. Plus ima i jedan americki lekar koji se bavi "funkcionalnom medicinom", napisao je nekoliko knjiga koje su bile na NY Timesovoj listi bestselera, Mark Hyman. Ja sam se inace testirala u Zemunu u nekoj ordinaciji, nikakav spektakularan test, jedan od onih popularnih ovde kod nas (rekla bih da nisi iz Beograda?). Ako treba pomoc, tu sam, naravno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...