Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

A gde je topic za nas koji imamo kontra problem. Citav zivot zakucan na ispod 60kg. angry.gif Ma sta da probam uvek se zalomi nedelja gde se preskace jedan obrok u toku dana i sve sto sam se mucio dve-tri nedelje propadne u vodu. Rekao sam sada ili nikada do kraja maja cilj 60kg pa na vise. Sada sam u fazi 3 obroka dnevno meso (jedno 300-400g) uz laganu fizicku aktivnost. Ocu da budem debeo!

Link to comment
  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

A gde je topic za nas koji imamo kontra problem. Citav zivot zakucan na ispod 60kg. angry.gif Ma sta da probam uvek se zalomi nedelja gde se preskace jedan obrok u toku dana i sve sto sam se mucio dve-tri nedelje propadne u vodu. Rekao sam sada ili nikada do kraja maja cilj 60kg pa na vise. Sada sam u fazi 3 obroka dnevno meso (jedno 300-400g) uz laganu fizicku aktivnost. Ocu da budem debeo!
Pij pivo, idi redovno u Durmitor...
Link to comment
Dodji na Kardio i teretanu po savet strucnjaka.
:isuse: Moraću da vam zabranim tamo da dajete savete, neko će tužiti forum zbog povrede i gluposti koje tamo pišete.
Link to comment
  • 1 month later...

Da osvežimo zapušteni topik...Drugi dan na Bubinom detoksu, sa javorovim sirupom i limunom. Nisam se ugojio, prosto, došlo mi da probam, pet dana nije mnogo. Nešto me smorila hrana ovog meseca, preterivao sam sa voćem, težina varirala po tri kilograma gore-dole. U ukupnom skoru isti kao ranije, ali osećam se teškim i umornim, hoću da vratim onu energiju od zimskog detoksa.Doduše, već mesec dana ne treniram zbog nekih problema sa kičmom, pa sam možda i zato smoren. Posle ove ture detoksa, vraćam se Radinim presnim receptima i preporukama. Paradajz izostavljam iz jelovnika, možda samo organski i čeri, voće vraćam na 300g dnevno. Mislim da ona selekciju pravi po količini pesticida kojima tretiraju biljke, pa u preseku sa krvnom grupom i biljem karakterističnim za ovo podneblje daje pojedinačne preporuke. Pri tome, leto je dušu dalo za njene recepte, svega ima i raznovrsno je.

Link to comment

ja bila 5 dana na tom detoxu sa javorovim sirupom i smorila se užasno.nisam smršala ni kilo, al' ajd' nije to ni bitno, nego već trećeg dana me smorio neki metalni ukus u ustima kojega sam se posle jedva rešila.glad nije problem, ali taj slatki ukus sirupa mi je bio nepodnošljiv.mislim da je neki detox sa organskim voćem i povrćem mnogo bolja opcija od tih drastičnih varijanti.

Link to comment
3 obroka dnevno meso (jedno 300-400g) uz laganu fizicku aktivnost. Ocu da budem debeo!
nema vajde od mesajedi leba, mnogo lebapo mogućstvu omazuj lebom ulje/mast od pečenog mesa
Link to comment
nema vajde od mesajedi leba, mnogo lebapo mogućstvu omazuj lebom ulje/mast od pečenog mesa
+ omažeš činiju od salate + jedno parče leba sa puterom i džemom za kraj. za mesec dana bićeš ko lopta.
Link to comment
nema vajde od mesajedi leba, mnogo lebapo mogućstvu omazuj lebom ulje/mast od pečenog mesa
Pice i paste...i burek...Samo džaba priča, to su takvi modeli, mogu da pojedu bogaoca a stomak ravan kao staklo. Moja cenjena supruga na primer, deset dana posle porođaja. Zato se za mene lepi i čaša vode, pa smo u proseku dobri.
Link to comment
nema vajde od mesajedi leba, mnogo lebapo mogućstvu omazuj lebom ulje/mast od pečenog mesa
+ omažeš činiju od salate + jedno parče leba sa puterom i džemom za kraj. za mesec dana bićeš ko lopta.
ovo sve što su ti rekle..testenine,hleba,bureka i ostalog testa + šećera i kolača,za koju nedelju ima bob da te vidija smršala 6kila za 5meseci na ovoj mojoj prinudnoj dijeti bez ugljenih hidrata jela sam mesa svaki dan za ručak,doduše piletine uglavnom ali bilo je i svega ostalog + slaninice i šunkice za večeru u 10,11 uveče,u februaru i martu gomile jaja...ali bez belog brašna i svega što ide uz to,nikakvih šećera i ugljenih hidrata bilo koje vrste..nije baš detox ali sam smršala i bilo je teško pa se u neku ruku računaedit:i sada sam na dve kile od kilaže koju sam imala sa 20god :wub: Edited by ivy
Link to comment

ivy, je s' ti to na onom tzv LCHF ?ajd' baci par smernica, baš me interesuje nešto za skidanje kila al' da nije mnogo invazivno.edit:i mnogo komplikovano, ne daj bože još sa nekakvim brojanjem i računanjem <_<

Edited by duda
Link to comment
ivy, je s' ti to na onom tzv LCHF ?ajd' baci par smernica, baš me interesuje nešto za skidanje kila al' da nije mnogo invazivno.edit:i mnogo komplikovano, ne daj bože još sa nekakvim brojanjem i računanjem <_<
Ja sam na tom LCHF/Paleo/Primal rezimu od septembra prosle godine. Slucajno krenulo, od toga da sam bila nezadovoljna zdravljem, bolovima u zglobovima i opstom tromoscu, uradim onaj test intolerancije, ubiju mi sve zitarice, soju, sve ono sto sam tamanila (kao) zdravo se hraneci. Inace sam pre 5 godina, dok je keva bila bolesna, bila fanaticni makrobioticar, prakticno vegan, tako da ti je jasno koliko je ovo sada daleko u odnosu na moj "bivsi zivot". Elem, bolje sam se osecala, pa sam krenula da kopam po netu trazeci neku low carb varijantu koja mi je uvek prijala i naletim na Paleo. On mi bude malo restriktivan jer su mlecni proizvodi zabranjeni, a meni zivot nema smisla bez sira. blush.gif Nadjem onda Mark Sissona i njegov Primal sistem iliti LCHF (popularno u Skandinaviji i u Hrvatskoj). Medjutim, ispostavi se da na dozama ispod 50 g ugljenih hidrata aktiviram neku svoju srcanu tegobu pa sam morala da pronadjem dozu ugljenih hidrata na kojoj mi se to ne desava, sto nije tesko, ubacis 2 jabuke i 1 mandarinu i vec si iznad 50 g UH. Da te ne zbuni da je nesto opasno, mrsavljenje je u stvari mobiilizacija masnih naslaga pod uticajem adrenalinsko/noradrenalinske kaskade, one iste koja ucestvuje u stresnim situacijama i, ako si kao ja, aktiviraju ti se odredjeni pejsmejkerski cvorovi u srcu pa pocnes da prolupavas. Retka posledica low carba, ne desava se skoro nikome, ali jbg, ja sam bas taj slucaj zbog svoje nacetosti). U prvo vreme sam krenula sa obilnim doruckom koji je ukljucivao kajganu od 2 jajeta sa shitakama, prazilukom i pancetom, pa jos malo ajvara/salate, za rucak i veceru jela neku kombinaciju meso/riba + salata + povrce spremljeno na razne nacine (moze da se dodaje pavlake, maslinovog ulja i sl koliko god ti prija, naravno ne bas da pliva u tome), uvece slicno nesto, za uzinu jela bobicavo voce sa pavlakom ili - cvarke. Posle sam (zbog opisanog problema) umesto low carb malina jela bilo koje voce koje mi dopadne pod ruke, a jela sam povremeno i batat (sweet potato). I prvi put u zivotu sam jela cvarke, da ne verujes. Dva meseca sam ih konzumirala kao da cu sutra da umrem da bih onda zaboravila da postoje. Sto se tice gubitka kliograma, prve nedelje sam izgubila 3 kilograma i onda 4-5 nedelja stajala na istom, ali mi se telo menjalo, nekako sam se prekomponovala. Da bi onda krenulo na dole tempom od po recimo pola kilograma nedeljno, i to bez ikakvog vezbanja sem malo joge i svakodnevnih setnji sa kucetom. Do sada sam skinula npr. 8-9 kg i zaustavila sam se, mada hocu jos. Prosto me je zanimalo sta ce da mi se desi sa mozgom i telom kad ne budem aktivno u rezimu, da li cu se opustiti i krenuti da jedem kao pustena s lanca. I nista, sve kao normalan covek. smile.gifE da, negde u aprilu sam pocela da gresim sa cokoladama i to onako posteno, povelike kolicine dnevno (sto ne valja raditi, secer u kombinaciji sa velikim kolicinama masti je recept za zdravstvenu katastrofu, narocito kod onih koji imaju problema sa trigliceridima aposledica je i gojenje). Ali, svesno sam provodila eksperiment na sebi i pored svog njupanja ugojila sam se bijedan 1 kg u odnosu na januarsku tezinu. Tako da sam u stvari sigurna i da mi se metabolizam promenio i primetila sam da kad ne jedem slatkise oslabim kilo i po-dva za par dana, ne moram narocito da se trudim. Ali, posto je letnje doba a i doslo vreme da zavrsim zapoceto, sad sam prosle nedelje ponovo pocela da bas pazim sta i kako jedem, spremam salate, kuvam punom parom u okvirima nekih opstih pravila, ali ne pazim na kalorije, prosto jedem kad sam gladna. Vidim da ti volis da kuvas kao i ja pa ti nece predstavljat neku posebnu promenu u smislu provodjenja vremena u kuhinji. Ako hoces da ti posaljem neku literaturu, menije, tablice sa kolicinama ugljenih hidrata, javni. Inace, guglaj Mark Sisson ili Robb Wolf, njih dvojica su vodeci na tom polju. Totalno neagresivni, nikakvi zeloti. Robb Wolf je cak vrlo zabavan, ako imas vremena da slusas podcastovi su mu vrisak. Naravno, nije sve tako straightforward, moras da pratis kako ti telo reaguje, svi oni isticu kako je izuzetno vazno dovoljno spavati i bilo bi dobro da uzimas neke suplemente ako recimo ne jedes dovoljno ribe (omegu 3 i vitamin D3), plus ima tu i raznih trikova kad udjes u materiju, nesto sto se zove intermittent fasting. Ali o tom potom. wink.gif Edited by fluffer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...