Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

ovi praznici su ozbiljan test za karakter.
+1 :mellow: ja sam pala na prvom ispitu,i sada plaćam..taman se skinem sa šećera kad ga nije bilo okolo,sve super,disciplina na nivou,ozdravljenje na vidiku..i pokleknem juče dok smo pravili torte misim meni da je kilaža u pitanju ne bih 1 reč rekla ali ovo moje boli kad pokleknem <_< Edited by ivy
Link to comment
  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

a sad jedes manje vise sve?
O da, što se iz priložene slike na prethodnoj strani da i videti!Primetio sam da nakon detoksa svako izgradi nekakav kontrolni faktor... Gazza i Banatjanin se kod kuće drže Radinih preporuka, u kafani ne; što je vrlo opuštena varijanta uzimajući u obzir njihov kafanski potencijal. Moja strategija je kompletno rasulo, ali samo do 6 popodne, posle toga samo sokovnik(do nje sam došao matematički: pola kile jagnjetine sa pivom, salatom i pogačom teško pređe 1500 kalorija, ako posle ne odeš na gurmansku). Za potpunu kontrolu, jedan dan postim na vodi, pa za 24 sata detoksiram sve što sam prethodne nedelje natrpao u sebe. U vreme uskršnjih praznika, to se pokazalo sasvim praktičnim rešenjem.
Link to comment

a rada ne prepisuje neki konkretan rezim za detox aftermath, nego je na svakom da nadje neki svoj odrzivi red?dan na vodi je kad samo pijes vodu ili kad hranu pravis na vodi (a ne ulju i sl)?

Link to comment
a rada ne prepisuje neki konkretan rezim za detox aftermath, nego je na svakom da nadje neki svoj odrzivi red?dan na vodi je kad samo pijes vodu ili kad hranu pravis na vodi (a ne ulju i sl)?
Rada se uopšte ne bavi kilogramima; samo me jednom, u prolazu, pitala koliko sam smršao, i konstatovala da to kod muškaraca ide brže; preporuke daje gledajući periodično krvne analize i tiču se samo zdravstvenih korekcija.Kontrolne faktore koje smo izgradili, izgradili smo sami, i sasvim su individualni, u tome je valjda i njihova vrednost. Detoks trening je samo pomogao u smislu da ne smatras glad elementarnom nepogodom koju rešava jedino burek u dva ujutro, već da ima načina da se elegantnije izboriš s njom. Dešavalo mi se nekoliko puta da se zanesem i preskočim večeru u 6 popodne ili da prosto ne stignem na vreme: u osam uveče nisam bio sposoban da mislim ni na šta drugo sem na vrelu picu preko koje se topi dimljeni kačkavalj. Pa ništa, bacao sam se na čajeve i cedio sokove; posle litar tečnosti, može da se preživi noć(pivo bi možda bilo i bolji izbor, jer efikasnije uspava, konzerva 0,33 je svega 130 kalorija), a kriza svakako prođe posle deset uveče. Da nisam imao iskustvo osamnaest dana detoksa, izvesno ne bih umeo da rešim takve situacije. Promene u jeloniku nemaju nikakve veze sa redukcijom težine, samo sa ličnim raspoloženjem ili zdravljem. Ja sam beli hleb izbacio dva meseca pre detoksa jer sam od njega bio pospan i smoren; isto važi za gamu pekarskih proizvoda. Kolače ionako nisam ljubio ni ranije. Recimo da sam se delimično odrekao tona jogurta koji sam pio ranije, sada ih zamenjujem švapskim sirom od neobranog mleka, ili dimljenog kačkavalja koji menjam dimljenim tofuom i to su uglavnom jedine promene. Ima stvari koje spremam drugačije, npr. umesto sirove jabuke za užinu jedem blendiranu jabuku sa bademom i cimetom koji neutrališu kiselinu, kao i još nekoliko sličnih zezova.Slično je i sa danom za post: mislim da je potpuno svejedno da li samo piješ vodu i čajeve ili spremaš recepte na vodi. Meni je ovo prvo lakše, jer mi svaka hrana samo rasplamsava maštu, prosto mi je lakše da taj dan ne jedem i gotovo. Mislim da je Gazza nešto vrlo slično pisao na uvodnim stranama topika.
Link to comment

Pricitao sam citav topic... i znam par ljudi sto su ovo uradili... i kazu da je ok...ja se dugo mucim sa hiljadu nekih cuda...i pritisak i zeludac... a sve je u mojoj nepravilnoj ishrani i naravno fizickoj neaktivnosti..ovo drugo sam promenio...ali me ishrana zajebava...prosto volim da jedem sve sto ne bi smeo... a hleb i slatko su mi smrt...videcu da i ja odem kod gospodje...tj prvo da zakazem... i naravno kilaza mi je problem 186 i 102 kila... jbg...

Link to comment
a da probas da izbacis pre odlaska kod gospodze?
probao, i pomaze dosta... ali prosto negde osetim da bi mi prijalo jedno resetovanje :) da se tako izrazim...nisu bre stari ljudi ludi... prejedanje moze samo da unisti coveka... lagana glad je najbolja... @Milogled BluffJa sam Nenad Bjekovic, ti si ja, onda si i ti Nenad Bjekovic :P Edited by žaro
Link to comment
probao, i pomaze dosta... ali prosto negde osetim da bi mi prijalo jedno resetovanje da se tako izrazim...
:thumbsup: ja sam moj, doduse daleko drasticniji slucaj resio sa dukan dijetom i to je super funkcionisalo dok se nisam opustio i vratio starim navikama :piggy: sve je u glavi, ako mislis da ce resetovanje da ti pomogne, go for it.
Link to comment
a prvi slobodni termin bio je 27.07.2012. pre neki dan. pa vi vidite.
Malopre svratio do Rade, pa usput pitao da li je stvarno tolika guzva...nije, jos je veca: uveliko se dele termini za avgust.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da prijavim da sam poklekao tokom prvomajskih praznika i nabacio kilo ipo.U toku je samokaznjavanje i bazdarenje limitatora na hiljadu kalorija dnevno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...