Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

ПРИПРЕМА: Прекрупу натопити у једну од наведених течности(вода; кисела вода или житна вода;бистра супа; „млеко“ од житарица или махунарки; сурутка или сок поврћа) и оставити да одстоји током ноћи. У намочену прекрупу додати млевено поврће, со, млевени ким и содубикарбону. Уколико се прави „мрсни“ хлеб, додати и рендани качкаваљ, млевену сланину,...Све добро израдити ручним мешењем или одговарајућим кухињским апаратима, узпоступно додавање препоручене или изабране течности у малим дозама. Ако је потребнозбог уједначавања масе, додати мало интегралног брашна. Израђено тесто танко развити(дебљине 0,5 до 0,7 цм) да се брже осуши, правити комадиће жељене величине и облика.Поређати директно на решеткасту подлогу и сушити на промајном или сунчаном месту,у одшкринутој рерни (да излази пара), у рерни са вентилатором, сушилици за поврће ублизини другог извора топлоте, на температури од 40-50 С°, у трајању од два до четирисата, у зависности од дебљине и влажности теста.НАПОМЕНА: - Уколико се хлеб прави са свежим поврћем, оно би требало да будесвеже млевено и добро оцеђено од сока. Ако се задржава сок поврћа онда се при мешењу не додаје друга течност. Сушено поврће самлети у прах. - За 1 килограм хлеба потребно је употребити петоструку количинунаведених намирницаЛЕГЕНДА: кк - кафена кашичица; ск - супена кашика; гр - грам; кол – количина;ком - комад; дл - децилитар; * - препорука за време узимања и намену; ( ) - избор премаврсти постаNapomena by April: nije komplikovano kako se čini, zahteva jako malo rada na testu, samo treba biti strpljiv i ispoštovati ceo proces raznih čekanja. Pošto mi to pravimo svakih par dana, brzo smo ušli u rutinu. Inače, postoji i način za pravljenje domaćeg kvasa kao zamene za kvasac, ali te ne bih time opteretio. Uz sve navedeno, vredi probati i dodatke sa suvim voćem, recimo suva šljiva ume da obogati ukus ovog hleba. U svakom slučaju, držim palčeve da ti uspe.
šta je prekrupa? jel može raženo brašno?i koliko čega,koliko brašna se potopi u koliko tečnosti?da,znam za pravljenje tog domaćeg kvasca ali mi to ne odgovara...a suvo voće ne smem...hvala,probam pa javim
Link to comment
šta je prekrupa? jel može raženo brašno?i koliko čega,koliko brašna se potopi u koliko tečnosti?da,znam za pravljenje tog domaćeg kvasca ali mi to ne odgovara...a suvo voće ne smem...hvala,probam pa javim
150g brašna u 0,5dl tečnosti.Ja ne stavljam prekrupicu već klice žitarica. Ako ih kupuješ gotove, dosta su skupe. Ima ih u Biošpajzu na Kaleniću, ili na uglu 14.decembra kod Hrama, a najbolje u Hilandarskoj. Ne stavljam raženo brašno, stavljam integralno. Obrati pažnju na so, meni u poslednje vreme prija manje slano.
Link to comment

Dobro je, svi su na broju i u dobrom minusu :)Bilo bi mi pametno da vam se pridružim bar na jedan detox dan. Doduše jesam pre par dana jedan, posle neočekivanog noćnog prejedanja na psihičkoj osnovi :isuse: Taj detox-dan sad pošteno prijavljujem: bilo je bez plana, išla sam samo po osećaju - veći deo dana bila sam na zelenim čajevima, razblaženom soku od cvekle bez šećera i malo jogurta pa tek posle fitnesa uzela nešto nemasnog sir i presnog povrća. Medjutim noćas me nešto uhvati ponovo pa u ponoć na junk-food! :isuse: :isuse: Do skoro sam tad spavala snom pravednika, a sad sebi nabacujem jutarnju mučninu - osećam se kao otrovana. Ako ovako nastavim odoše trbušnjaci pod salo sigurno a well-being osećaj u fade-out. Sad bih da presečem novim detoks danom ali zaista! Samo meni nije problem taj detoks dan (slično kao Bubi ne mori me glad, ali ok moj jedan dan nije za poredjenje) nego dani posle. Povratak ume da me zaljulja u psihološku "kompenzaciju" izgubljenog pa da ponovo okine novi prejedanja-detoks talas i tako...Koliko se sećam teorije povratak treba da bude presno povrće (ok, to mi je dobar deo klope inače) pa onda nešto lakih proteina?Bubo, kako tebi ide detoks? Ne smem na te sladunjave varijante - meni bi to ipak bilo previše šećera i u normalnom režimu. Od slatkog jedem samo voće a i to po hrononutriciji.Koliko očekuješ minusa posle tih 10-14 dana?

Edited by Lucia
Link to comment

Za vikend sam napravio mali eksperiment - opustio sam se skroz i trpao u sebe sve sto mi ponude. Za doručak šunka, kulen, jaja, slanina, sirevi; za ručak pohovane šnicle, konjske kobaje, pečen krompir. Sve to do tri popodne. Za večeru standardno ništa, sokovi, čajevi, a bogami i pivo. I tako četiri dana.Petog dana, hrabro na vagu. Bingo! Ni gram više. Sistem fercera...Za dobar rezultat sam se konačno častio sokovnikom. Bilo mi je potrebno da probam da malo iskuliram na ovaj način i da razbijem strah od šta posle. Dolazi proleće, vreme za razne rekreacije na potezu od rolera i basketa do plivanja i fino je znati da pred znojenje mogu sebi dozvoliti neki muški obrok i da će sok nakon treninga oprati svaki bezobrazluk...

Link to comment
Da li je ikome ko se podvrgava ovom režimu, palo na pamet da malo potrči, vežba ili da makar prošeta svaki dan par kilometara?
meni. da li je plivanje, ronjenje, bicikl povremeno, a vežbe od 45 minuta svakog jutra i večernja šetnja brzim tempom sat vremena, svakog dana, dovoljno da umiri tvoju iskrenu zabrinutost za naše zdravlje?ili smo svi mi debele lenštine koje čekaju da im kile spadnu same od sebe, pa se podvrgavaju raznim sumnjivim mučenjima?učitelju, ja sam išao kod Rade jer sam počeo da se sjebavam zdravstveno, a jebe mi se da sa trijes i kusur godina kljucam lekove za pritisak i masnoće. a vodim život koji pogoduje razvoju takvih stvari - dosta sedim, nerviram se strašno, pušio sam (batalio), pijem, uživam u jelu, jer mi je to posao, a i zato što je to moj izbor.imaš nešto protiv?
Link to comment
meni. da li je plivanje, ronjenje, bicikl povremeno, a vežbe od 45 minuta svakog jutra i večernja šetnja brzim tempom sat vremena, svakog dana, dovoljno da umiri tvoju iskrenu zabrinutost za naše zdravlje?ili smo svi mi debele lenštine koje čekaju da im kile spadnu same od sebe, pa se podvrgavaju raznim sumnjivim mučenjima?učitelju, ja sam išao kod Rade jer sam počeo da se sjebavam zdravstveno, a jebe mi se da sa trijes i kusur godina kljucam lekove za pritisak i masnoće. a vodim život koji pogoduje razvoju takvih stvari - dosta sedim, nerviram se strašno, pušio sam (batalio), pijem, uživam u jelu, jer mi je to posao, a i zato što je to moj izbor.imaš nešto protiv?
nope. naprotiv. moja "zabrinutost" postavlja pitanje, da li je ovaj šok za organizam i religijska posvećenost metodi, potrebna i da li su ljudi koji se podvrgavaju tome, pre toga probali da odrade neki program koji uključuje fizičku aktivnost. ako ti kažeš da si probao i failovao, onda je to ok za mene. plus, veliki respect za prekidanje pušenja.
Link to comment
nope. naprotiv. moja "zabrinutost" postavlja pitanje, da li je ovaj šok za organizam i religijska posvećenost metodi, potrebna i da li su ljudi koji se podvrgavaju tome, pre toga probali da odrade neki program koji uključuje fizičku aktivnost. ako ti kažeš da si probao i failovao, onda je to ok za mene. plus, veliki respect za prekidanje pušenja.
kul.nisam religijski posvećen, jednostavno daje rezultate i ima logike, kao i odsustvo svake mistike, ezoterije i tih stranja koje često prate razne "metode lečenje". ovo je način ishrane i čišćenje organizmna na oograničeni rok. radi.to je to.izvini za oštriji ton u predhodnom postu, pogrešno sam protumačio tvoju nameru.
Link to comment
Da li je ikome ko se podvrgava ovom režimu, palo na pamet da malo potrči, vežba ili da makar prošeta svaki dan par kilometara?
Razumem da nisi pratio topik, ali ovo pise dva posta iznad tvog:
Dolazi proleće, vreme za razne rekreacije na potezu od rolera i basketa do plivanja
Elem, nije mi tesko da ponovim i ponesto iz ranijih postova - dakle, ja sam već nekoliko puta u životu skidao po 25kg uz trening, za prosečan period od šest meseci. Pošto nisam gym zaljubljenik, to je uvek bilo u periodu april - oktobar, odnosno u periodu treninga na otvorenom. Onda bi dolazio novembar, novogodišnje sarme i manje-više ordinarna muška balkanska priča. Inače, i sam trening je uzaludan bez kontrolisane ishrane, fazon 'odigram dva basketa i jurim na roštilj i pivo' pali samo kad imaš 17 godina. Ja ponekad svratim na forum Pansport i sad mi je smešno kako se tamošnji forumaši vrte u krugu belanaca, Ella sira i Whey proteina.Najveći benefit od režima na detoksu je upravo izlazak iz ispranog kruga istih ukusa i navika i da sam se oslonio na samodisciplinu nikad ne bih uspeo. Gazza i Banatjanin imali su mnogo ozbiljnije motive, ja nisam - meni je samo bilo dosta lošeg sna i buđenja sa ukusom sinoćnje večere. Smučila mi se sopstvena zavisnost od sitosti.I to je to...sve drugo može biti pitanje izbora, ali ja sam tražio pomoć da se izborim sa svojim porokom i na ovom topiku trudim se da što vernije opišem detalje te borbe, možda nekom takođe pomogne, kao što je Gazza pomogao Banatjaninu i meni.
Link to comment
a koji je radin preporuceni rezim nakon detoxa?
To je već individualna priča u zavisnosti od rezultata krvnih analiza, ali do tada svako nađe svoju bonacu. Ona sama jako podržava neku vrstu samoposmatranja i aktivnog odnosa prema sopstvenom telu i tu je više kao korektivni faktor, bar sam ja sa njom dosad imao takav odnos. Pošteno kažem šta sam poštovao, šta ne, i onda popričamo o graničnim slučajevima. Provalio sam da na prvu loptu pogleda krvnu grupu i po tome radi prvu selekciju, a kad zakukaš da nešto ne prija, vadi čitavu riznicu džokera kojima zamenjuje stvari koje ne prijaju; valjda je ovo poslednje presudno za većinu kolebljivaca...
Link to comment

ali generalno postoje neke smernice tipa pre i detoxa presna hrana, posle koliko vidim ogranicavanje prostih uh i sl? i ti cajevi, spominjete neke bocice. sta su, unapred spremljeni?

Link to comment
a kad zakukaš da nešto ne prija, vadi čitavu riznicu džokera kojima zamenjuje stvari koje ne prijaju;
meni je izbacila sikavicu od koje mi se bljuvalo i zamenila drugim čajem.
ali generalno postoje neke smernice tipa pre i detoxa presna hrana, posle koliko vidim ogranicavanje prostih uh i sl? i ti cajevi, spominjete neke bocice. sta su, unapred spremljeni?
kako koji. neke moraš da kuvaš sam, a neki mogu i ne moraju da budu unapred, kao rečena sikavica, koju i sam kad praviš pripremaš dan ranije, a pije se hladna i po malo celog dana. Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...