Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

:D

 

ja sam ko na detoksu, al samo od slatkog i ko yolo ceo dan svrljam po receptima, samo razmisljam o slatkoj hrani, sta sam jela, a sta cu tek jesti, gde ima da se nabavi ovo, kako se pravi ono.... evo prolazi treci dan i uspela sam da se izvucem sa po jednom bananom. ne znam sta da ti kazem. slatko je najvece iskusenje, najljuci protivnik. to svako sa sobom treba da vidi. ja sam rekla sebi aj darling kad si vec vredna u teretani, da ne jedes slatko dve nedelje, da vidis sta ce se desiti sa telom. i to mi je kao motivacija. al mi je tesko... 

 

mozda da jedes slatko, al slatko domace koje ces praviti po receptima bez rafinisanog secera?! to je svakako manje zlo, ako je zlo uopste. 

takodje, vidim da se kod nas pojavila mlevena stevija. mozda s njom nesto? 

Link to comment

ti si srecnik.

 

nego, yolo, srecan ti kraj jos jednog detoksa. kad ces nam podneti izvestaj o rezulatima, krvna slika, kile, opste stanje end utisci?

 

 

hvala najlepša  :lolol: . pa evo, krenuo sam sa 97, jutros sam izmerio 85.5, trajanje 18 dana.

 

mentalna forma savrsena, fizicka onako, nista strasno, nema umora. 

 

labaratorija tek za 7 dana, uvek su u prvim danima poremeceni rezultati dok se organi ne stabilizuju posle shok terapije.

 

inace uvek prvi dan posle bude neka vrsta postporodjajne depresije. posto si toliko zadovoljan rezultatima koji su ocigledni, da ti zao da bilo sta stavis u usta da ne pokvaris..... :lolol: ... ali evo zobam sargarepicu na zilijen sa bundevinim semenkama, lepo mi, uzivancija. a jos sam svratio na bajloni i kupio malo slanine od mangulice za probam taj vas ichf, svidja mi se ono sto sam video na netu

Link to comment

ivy, reaguj :o podmetnula ti lchf link da te zavara

 

 

  • Loše proteinske izvore (svinjsko meso, mesne prerađevine poput salama, mesnih narezaka, pašteta) zamenite dobrim kao što je riba, piletina, ćuretina
  • Loše masti (svinjska mast, rafinisano ulje, mlečna mast, buter) zamenite dobrim mastima i Omega 3 kiselinama (maslinovo ulje, avokado, laneno ulje ili bilo koje neprerađeno biljno ulje)
Edited by ljakse
Link to comment

Evo jedan članak o detoksicaiji od inženjera prehrambene tehnologije: Iluzija o detoksicaciji . Inače, vrlo koristan sajt, pišu profesori i asistenti sa Beogradskog i Univerziteta u Gentu.

 

I tekstići o onome što su pisali BS i IL u lchf temi:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:503056-Pljeskavice-pune-hormona

http://stajedemo.com/od-cega-se-prave-mesne-preradevine/

Edited by miki.bg
Link to comment

da li neko ovde ima iskustva sa tom jutarnjom toplom limunadom ili jos bolje istom u koju je razmucen turmerik (kurkuma)? da li to stvarno vuce kao sundjer napolje razne toksine koji se unose preko dana ili je jos jedna internet bajalica. vidim da gilfingova forsira u toplu limunadu, a o kurkumi se isto pisu bajke. upravo pokusavam da progutam to i nije da mi ide, valjda cu se navici ako bude moralo.

Link to comment

da li neko ovde ima iskustva sa tom jutarnjom toplom limunadom ili jos bolje istom u koju je razmucen turmerik (kurkuma)? da li to stvarno vuce kao sundjer napolje razne toksine koji se unose preko dana ili je jos jedna internet bajalica. vidim da gilfingova forsira u toplu limunadu, a o kurkumi se isto pisu bajke. upravo pokusavam da progutam to i nije da mi ide, valjda cu se navici ako bude moralo.

 

ja to popijem ujutru na prazan stomak :blush:

svakako je limun u vodi bolji nego samo voda, barem jer ima baznu vrednost a kafa npr jako kiseli organizam

 

prosli mesec bili kod prijatelja deca kanadskih imigranata, jeste da su porodicno vegani ali mala pije samo vodu sa limunom, na regularnoj dnevnoj bazi, pomalo.

tako da, ako i jeste nije srpska nego medjunarodna bajalica

Link to comment

Zar limun na prazan stomak ne ~nadrazuje zeludac? Sad jeste da sam ja imala neki kao gastritis pa nije redovna situacija ali gastroenterolog mi je rekao kako limunadu valja piti kad stomak nije prazan (a meni tad je rekao da oladim neki period sa limunom posto sam pricala kako ga stavljam u zelenu salatu jer ne volim sirce).

//Ne znam nista o detoksikaciji ali htedoh samo da ubacim ovo kao komentar

Link to comment

to samo bolesni zeludci imaju problem...ja sam celog zivota,za vreme svog prethodnog razuzdanog zivota jbga :D,nosila ranisan u torbi,o limunu na prazan stomak nisam smela ni da pomislim a od kad sam promenila navike i jedem puno povrca nemam nikakvih problema

 

 

 

i pila sam/pijem toplu vodu sa limunom ujutru i prija mi,sta radi nemam pojma,meni odgovara..

Link to comment

ja to popijem ujutru na prazan stomak :blush:

svakako je limun u vodi bolji nego samo voda, barem jer ima baznu vrednost a kafa npr jako kiseli organizam

 

prosli mesec bili kod prijatelja deca kanadskih imigranata, jeste da su porodicno vegani ali mala pije samo vodu sa limunom, na regularnoj dnevnoj bazi, pomalo.

tako da, ako i jeste nije srpska nego medjunarodna bajalica

 

 

cekaj,kako limun ima baznu vrednost?!  :o

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...