Jump to content
IGNORED

Last of Us HBO


arheolog1981

Recommended Posts

40 minutes ago, radisa said:

Suština je ovde o odnosu dva gej muškrca, a ne u tim zamkma i ostalim glupostima...

 

Suština je da se ovde niko osim Joela i njegove rahmetli životne saputnice ne ponaša kao da je apokalipsa u toku, a najmanje scenaristi. Mala Ellie serenda o Mortal Kombatu i liku koji skine masku i ispod ima zube i odgrize protivniku lice, kao da nije dete rođeno i odraslo u svetu u kom se to stvarno dešava.

 

Tako i ovi pederi - picket fences, picking out outfits from the Boutique, čajanke u dvorištu za nove prijatelje krijumčare. Bar da je to predstavljeno kao nekakav coping mehanizam, kao da su skrenuli s uma zbog kraja sveta pa pokušavaju da sagrade neku karikaturu onoga što više ne postoji, ali ne. Sve je, štonokažu, played straight.

 

29 minutes ago, Mos said:

Fantazija, wet dream, ševa u odnosu na glavnu temu. Našao u sred pandemije zombija dečka u rupi, već tu prestaješ da obraćaš pažnju na realnost. Meni se dopalo kao odstupanje, što govori dosta šta generalno mislim o zombi žanru. 

 

Pa da, ali zombi TV obično izdrži bar sezonu-dve pre nego što zombije učini potpuno irelevantnim, a fokus pređe na neko Hallmark family drama sranje. Ovde nisu izdržali tri epizode. Jedini fungoid kog smo videli bio je onaj zatrpani na početku kom je mala zabila nož u glavu i to je to, jebeš zonbije, daj Lindu Ronštat.

 

Užasno je traljava ova epizoda, odnos između Bila i Teda Vuka je smandrljan u niz besramno plitkih stereotipa. Ne može 15 godina života da se strpa u 45 minuta a da nosi nekakvu težinu, da nam bude zaista stalo do likova. Može samo da se istrtlja ovako i onda da se očekuje da će javnost da se pretvara da joj je stalo

 

Link to comment
24 minutes ago, omiljeni said:

otkud benzin otkud gorivo. u radijusu od 30km imaš u proseku 10 benzinskih pumpi. i onda Daryl iz walking dead može u svoj moped da toči narednih 16 života i to ako koristi samo jednu pumpu. a pored te jedne ima na raspolaganju još i 5000 drugih pumpi samo u Georgia. ovaj Ron Swanson prepper ima na raspolaganju ličnu rafineriju i može hiljadama godina da snabdeva svoju kućicu, ali otkud mu gorivo za 20 godina.

 

Kakvu sad ličnu rafineriju, gde si ti to video? Uzeo je generator iz nekog Home Depota na početku epizode, struje nestalo dok je još bio u šopingu, onda ga ugradio i krenuo da  generiše™ struju. Derivati nafte imaju životni vek između 6 i 12 meseci, posle toga više ne rade posao pa moraš da ispumpaš još.

 

Ron Swanson, dakle, bi morao u dvorištu da ima ne samo rafineriju nafte nego i naftnu bušotinu. A to što je TWD kršina u kojoj se svi vozikaju okolo bez problema ni u kom slučaju ne pravda druge kršine. 

 

20 minutes ago, ToniAdams said:

i da, onaj draskovic je toliko iritantan u svakoj mogucoj situaciji u kojoj smo ga videli da bih ga rokno na keca jos dok je u rupi pa makar se zvao Gejlord Gejmaster

 

+1, ali to je zato što smo ti i ja ekstremno cishet muževni pa ne razumemo.

 

Ron Swanson je ceo život čekao da mu tako neki pasivno agresivni ljigavac uleti u, khm, rupu. Pedeset godina napunio a nije nikad bio sa muškarcem, avaj, morao je sam sebi da svira klavir i zaliva zečetinu francuskim vinom :cry:

 

5 minutes ago, omiljeni said:

nemoj zezati pravi lik vrhunske klopke. prikazali su ga kako pravi te rupe, pa postavi sitnu žicu i prekrije to busenom

 

Vrhunske klopke, ne zna se da li je bolja ona sa tripwire koja ispaljuje metak negde odokativno u predelu glave, ili ona koja kad pipneš ogradu aktivira bacače plamena.

 

  • +1 1
Link to comment

E da, @ToniAdams, jesi izvalio kako Swanson kad misli da je mrtav zbog rane u stomaku govori Draškoviću, "Ti nećeš moći ovde da živiš sam, nazovi Džoela, he'll take care of you"?

 

Valjda preporučuje ljubavniku da nađe drugog ljubavnika, prepoznao da je Pedro Pascal takođe gej, šta li. Ne znam šta inače znači "he'll take care of you", zašto bi se i kako Joel starao o zdravom i pravom odraslom čoveku? Pritom Joel živi u onom fašisoidnom Bostonu u koji gejovi nisu hteli ni da privire, ali sad Drašković treba da pređe tamo? Ili će možda Joel da se stara o njemu tu na lokalu, da ga snabdeva hranom, vodom, gorivom, jagodama, i fensi autfitima?

 

Bizarno i uvredljivo za svakog pravog pedera, IMO.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, omiljeni said:

pVpgkLc.gif

 

10/10 klopke

 

Ali čemu bezazlena jama kad ima smrtonosne klopke svugde okolo, i bacače plamena, i elektrifikovanu ogradu? Da li se stvarno nadao da će da ulovi sebi muža tako? :unsure:

Link to comment

sipao je na pumpi gorivo u burad, otišao u home depot po neke sitne potrebštine. spremne agregate je već odavno imao kao i što dolikuje pošteni prepperu. i tu nestaje struje, pa onda sledeća scena uleće pikapom u rafineriju kroz zatvorenu kapiju.

 

inače, 20 godina od početka apokalipse. to se zove tehnički zove "apokalipsa u toku" ali čova živi izolovan od svega i svačega. njegovom selu verovatno nije prišao zombi već poslednjih 18-19 godina, ako je uopšte ikad i prišao. imao možda par situacija sa živim ljudima i to je to. ili ova malecka. rođena i ceo život provela u nekakvom zabarikadiranom gradu, čuva ih vojska, idu u školu itd itd. da su im 20 godina nonstop padale atomske bombe na glavu uhvatili bi vremena za vino čajanku klavir šišanje trave butik i mortal kombat, a kamoli kad ti život upadne u takvu kolotečinu. ali jok, ajmo se čuditi zašto svi nisu u neprekidnom 20 godina dugom stanju panike.

  • +1 1
Link to comment

Videla Last of Us da se Walking Dead potkiva, pa i ona digla nogu :fantom:...suštinski ove dve postapokaliptičke zombi serije se odigravaju u sličnom (čak i geografski) distopijskom svetu sa (za sada) bitnijom razlikom koja se ogleda u tome što su u potonjoj transparentnije objasnili poreklo širenja gljivične pandemije nego što je bio slučaj sa virusom u TWD. Jedan sam od onih mazohista koji je uz pomoć neverovatne unutrašnje borbe prethodnu seriju uspeo da izgura do kraja te ovima mogu samo da poželim da kada prvi put pomisle da bi bilo vreme da završe priču, poslušaju sopstveni instinkt i na vreme to i urade.:)

Edited by ubibobi
Link to comment

uh ako ova bude ko sto je vokin ded posle trece sezone, prekidam na keca.

mada sto se igrice tice, makar imamo smenu godisnjih doba za razliku od ove prve de je sve vreme rana jesen.

Link to comment

Zar nije u jednom momentu provalio u rafineriju gasa i odvrnuo par ventila, pa ga u sledećoj sceni vidimo kako pali plinski šporet i da mu se po kući pale svetla?

 

Ja, kada mi se jave racionalne misli, tipa koliko dugo može jedna rafinerija gasa sama od sebe da proizvodi isti, odmah odbacim takvu misao, i nastavim da gledam  bez misaonog procesa. 

Uprkos toj tehnici, TWD nisam uspela da odgledam dalje od Neganove bejzbol palice.

Edited by Arkadija
Link to comment

TWD je rastegnut do iznemoglosti, tu nema mesta za više od 5-6 kvalitetnih sezona na osnovu materijala koji su imali... i to sezona sa 10-12 epizoda. Potpuna je propast već nakon treće sezone, i loše napisana i C kvalitet glume. Jedino Reedus vadi seriju a on nije bio planiran ni za celu sezonu. Last of Us će po svemu sudeći da odradi prvi deo igre u ovoj sezoni a nakon toga kontam još dve i to je prosto to. Naravno ako ne bude trećeg dela igre

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Zar nije u jednom momentu provalio u rafineriju gasa i odvrnuo par ventila, pa ga u sledećoj sceni vidimo kako pali plinski šporet i da mu se po kući pale svetla?

 

Ja, kada mi se jave racionalne misli, tipa koliko dugo može jedna rafinerija gasa sama od sebe da proizvodi isti, odmah odbacim takvu misao, i nastavim da gledam  bez misaonog procesa. 

Uprkos toj tehnici, TWD nisam uspela da odgledam dalje od Neganove bejzbol palice.

 

nema potrebe da se bilo šta proizvedi jer je sve već proizvedeno. lik dođe tamo i natoči sebi koliko mu treba za kuvanje i to je to. jedino na šta je još trošio gas je bilo da napuni te flamethrowere koje je postavio oko ograde. u onakvoj rafineriji ima uskladištenog gasa dovoljno da pokrije njegove potrebe narednih milion godina. za struju koristi agregate koji troše dizel, to sipa na pumpi i isto ima zalihe za milion godina.

 

btw ova serija u 3 random kadra ima više kvaliteta nego svih 15 sezona walking deada ukupno.

 

  • +1 4
Link to comment
23 minutes ago, arheolog1981 said:

TWD je rastegnut do iznemoglosti, tu nema mesta za više od 5-6 kvalitetnih sezona na osnovu materijala koji su imali... i to sezona sa 10-12 epizoda. Potpuna je propast već nakon treće sezone, i loše napisana i C kvalitet glume. Jedino Reedus vadi seriju a on nije bio planiran ni za celu sezonu. Last of Us će po svemu sudeći da odradi prvi deo igre u ovoj sezoni a nakon toga kontam još dve i to je prosto to. Naravno ako ne bude trećeg dela igre

ja sam se iskr na twd naprzio zbog stripa, koji je takodje vrlo brzo otiso ukurac tako da sam i njega batalio

Link to comment

vidim da se vini raspisao na ovom topiku, pretpostavljam da hvali seriju u 10000 karaktera. tako da sam otišao pravo na poslednji upis da izbegnem spojlere i počinjem odmah da gledam, hvala na preporuci.

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...