Jump to content
IGNORED

Last of Us HBO


arheolog1981

Recommended Posts

19 minutes ago, ToniAdams said:

ovaj, nije da samo grizu, mnogo vise biju nego sto grizu, makar u igri.

 

Da, takav sam utisak i ja stekao gledajući klipove iz igre. Ali u seriji, od prvog kadra kada ona baba siše krv iz vratova svoje familije pa do poslednjeg, fokus je na zubima zarivenim u meso. 

 

Doduše i u igri, koliko se sećam, deo zapleta je onaj trag ujeda na devojčičinoj koži, kao da je to jedini način na koji je mogla da se zarazi.

 

U stvarnom svetu je za gljivičnu infekciju dovoljan najobičniji površinski kontakt, o udisanju spora da ni ne pričamo. 

 

19 minutes ago, ToniAdams said:

fora mi je u sustini nelosa, imamo nesto slicno u thing from another world, pa onda u badisnecersima, nekakvog krizanca biljke i zivotinje, mada ovde fakat na kraju ispada samo jedna od zombi varijacija.

 

Pa to, meni se LOU koncept svideo na papiru, a i to malo što sam video od igre mi je delovalo odlično. Imao sam utisak da su se distancirali od klasičnih zombija gladnih živog mesa.

 

19 minutes ago, ToniAdams said:

ova iz serije je toliko ruzno dete da ne smem da zamislim na sta ce da lici ako budu napravili sezonu po drugom delu igre :fantom:

 

Užasna je ali jebiga, novi standardi, promovišemo neobično lepe glumice. (Drugim rečima, neobično ružne.) Pazi da joj ne preteraš sa kritikom izgleda, glumica je deklarisano genderfluid :rolleyes:

 

  • +1 1
Link to comment

a jbg trag na ruci je ocigledan znak da je bilo nekakog grizenja, a jasno je ko grize, dakle prilicno nedvosmislen pokazatelj da je mala bila u dodiru sa zarazom.

ima u igri jos momenata, fazon eli sve vreme folira da kad ide u zonu gde ima spora u vazduhu, mora da nosi gasmasku. 

 

Spoiler

onda je njena riba u jednom momentu kad su se cupali iz nekog sranja izvali, i jedino njoj se ispovedi ko je i sta je.

inace docnije odradi lazni dimitrije jako dobar tatu oko ugriza, kako bi isti sakrila.

 

u sustini najveca zamerka na koncept mi je to sto u nekom momentu te zone zaraze postanu savrseno lokalne, tojest bivaju ogranicene na kojekakve podrume, tavane, tunele i ostala vlazna mesta gde se gljive inace razvijaju. sto na pocetku igre svakako nije slucaj.

Link to comment
34 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Da, takav sam utisak i ja stekao gledajući klipove iz igre. Ali u seriji, od prvog kadra kada ona baba siše krv iz vratova svoje familije pa do poslednjeg, fokus je na zubima zarivenim u meso.

 

 

Nisu zubi već tentacles/tendrils

Link to comment

Bio na putu pa tek sinoć stigoh da odgledam - odličan plan gledati horor pred spavanje, a ujutro te budi mačor jer zašto da ne, a Garmin kaže "e nisi se dovoljno oporavio".

Odličan 1968 uvod da se objasni mehanizam zaraze, legenda britanskih serija i Big Head. :heart: 

Odlično proširenje uvoda sa Sarom (malo je potamnela, al šta ima veze, i tata je), jer je malo nezgodno na TV da je pratimo u pola noći, stiskamo trougao i gledamo kako pregleda nalepnice na frižideru kao u igri. Onaj throwback na 2003 (GW) ne znam koliko je bio potreban, kao sad je 2023 pa minus 20... Scena sa babom, šta znam, nije mi bila nešto krindži, nego propisno jezivo. Sve u svemu, dobra jurnjava, stvarno neki gejmoliki osećaj rekonstruisan u nekim scenama, tragedija znamo kako ide... 

Nemam šta da zamerim karantinskom Bostonu, odličan uvod za neupućenu publiku kako je stoje stvari. 

Đžoel je savršen, Bela odlično radi posao kao Eli ( nije swatka kao u igri, kasting je muka, treba da liči i da zna da glumi, huh). Samo ne znam kako će u Part 2 da od nje naprave butch ratnikinju .

Link to comment

Ok je ovo, nije za 10 ali može da se gleda. Nego zar nismo imali sličan film (roadtrip u post apokaliptičnoj Americi) pre desetak godina sa Denzelom Vašingtonom i Milom Kunis? Nisam školovao video igre pa ovu seriju posmatram očima laika.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

The Road je ozbiljan mindfuck, i knjiga i film, zajebano štivo.

 

To sa Denzelom je The Book of Eli, dosta neozbiljnija postapokalipricna akcija, malo Mad Max fazon. 

Sad sam pogledao na imdb, oba sam gledao samo se jasnije sećam Denzelovog filma. 

Link to comment

The Road je jedan od onih filmova kojni ostave trajan utisak posle gledanja. A bogami i navedu te na razmišljanje, da li zaista želiš da preživiš neku potencijalnu apokalipsu.

  • +1 9
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...