Jump to content
IGNORED

Last of Us HBO


arheolog1981

Recommended Posts

Knjiga je još jezivija. U suštini film dosta verno prati knjigu, ali neke hardcore scene su izostavljene.

 

Spoiler

Jedna koja mi je ostala urezana u pamćenje je kad naidju na kanibale koji vrte ljudsku bebu na ražnju.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Mos said:

U filmu je jedino kraj glup i krajnje naivan. Sam put i traženje ljudskog u neljudskim uslovima je savršen. 

 

Što glup i naivan, ništa nije konkluzivno, komotno može da se čita kao da će likovi koje upoznajemo na kraju da odvedu protagonistu samo do obližnjeg ražnja.

 

Koliko se sećam, i u Makartijevoj knjizi je ostavljeno tako otvoreno. Hoće da kaže da u takvom okruženju ne možeš nikad da znaš - nema sigurnosti, ne pomaže racio. Možeš ili da se držiš sebe i svojih do krajnje iznemoglosti, da crkneš u pesku... ili možeš da se predaš, prepustiš se proviđenju, leap of faith pa šta bude. 

 

Link to comment

Ma znam, ja sam i želeo da bude ostavljeno tako da klinac krene za tipom i kraj filma. Pa onda nek svako u svojoj glavi dogovori šta mu je realno. Ovako sve sa ženicom, decom i psom, baš se uburgijava kako je njegova empatija tokom celog filma nagradjena porodicom i dobrotom koja još postoji medju radioaktivnima. Meh. 

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, goofs said:

 

  Hide contents

Jedna koja mi je ostala urezana u pamćenje je kad naidju na kanibale koji vrte ljudsku bebu na ražnju.

 

Njihovu i novorođenu, no less. Što je za mene preterano, ne po jezivosti nego što prosto ne mogu da suspendujem nevericu™. 

 

Bukvalno je neizvodljivo da devet meseci nosiš i rađaš bebu samo da bi je na kraju pojeo, to je kalorijski užasno neisplativo. Trudnica jede za dvoje, ne vredi kako god da okreneš. Kakav god dekadentni kanibalizam bio u pitanju, gajiti fetus radi ishrane bi bio apsurdan nivo luksuza.

 

Link to comment

Paaa, da, s tim što nisam siguran da su oni gajili fetus zbog ishrane već je žena ostala trudna bez neke opcije za abortus, pošto je postapokalipsa jelte. 

 

Šta li ti je onda preterano po jezivosti, ako je ovo ok? :D

Link to comment

Pogledao sam i ja nedavno, najvise mi izbolo oci sto niko nije pojeo psa, vec ga i hrane. Kontam da u takvoj kataklizmi i srazu ljudskih bica ne bi opstala jedna iole normalnija, nekanibalisticka zajednica, bez da je opasana debelim zidovima unutar kojih je blagostanje.

 

Spoiler

Meni najjezivo kad u podrumima drze ljude kojima su vremenom odstranjivali udove. A i to je glupo, moraju da ih hrane ili bi se ovi medjusobo izjeli. 

 

Nije mi se svidio film ni na koji nacin.

Link to comment

Da se vratimo na seriju, odn.epizodu 2.

 

Spoiler

Opet throwback na 2003. Ovog puta Indonezija, koja se pomenula i u prvoj epizodi. Mislim da su ovi uvodi nepotrebni, već znamo osnove zaraze, a monstrume upoznajemo redom. Džoelova i Tesina objašnjenja maloj su dovoljna. Tes očekivano gine, mada na drugačiji način nego u igri. Ne znsm čemu onaj frenč kising, da se ugrozimo, valjda još malo, i šta je trebalo da nabijemo saspens paljenjem upaljača, a onolike bombe po podu.

Inače napeto, samo čekamo kad će nešto da iskoči,mislio i u onoj sceni sa indonežanskom profesorkom da će da je ćapi za prst.

Generalno je postavka likova dobra, Džoel je okrenut preživljavanju, čvrsta ljuštura, dok je mala tinejdžer,jebiga, mada mi se čini malo oštrijom nego što je u igri, ali opet sam igrao pre 5-6 godina, ne sećam se baš detalja dijaloga i nijansi.

Ovo ignorisanje spora malo remeti "suspenziju neverice" kad rovare po onakvim zgradama, a inače pominju širenje sporama svako malo...

Sve u svemu, prilično dobro, gledamo i dalje.

Edited by Zabalujev
Link to comment

Malo gledao cut scenes iz igre. Isto se ne prenosi kroz vazduh, iako imaju tu i tamo maske. Joel, momčina, ih hvata na sve strane, reže, leti njihova krv i bale po njemu. Samo je ugriz fatalan. 

Link to comment
6 hours ago, Arkadija said:

The Road je jedan od onih filmova kojni ostave trajan utisak posle gledanja. A bogami i navedu te na razmišljanje, da li zaista želiš da preživiš neku potencijalnu apokalipsu.

Jok ja. Od celog filma samo se sećam scene kad su Vigo i sin naišli na kuću gde žive baba i deda. Ni početka ni kraja se ne sećam.

Link to comment
51 minutes ago, Mos said:

Malo gledao cut scenes iz igre. Isto se ne prenosi kroz vazduh, iako imaju tu i tamo maske

Jeste, samo u onom uvodu, valjda, paze na spore, posle se to zaboravlja, pretpostavljam da bi zakomplikovalo  borbe i dinamiku igre. Ali ne umanjuje kvalitet igre, niti serije, bar što se mene tiče.

Link to comment

Da, proletela epizoda bukvalno. Opasan CGI su uradili, lokacije su fantazija.

Znao sam kako završava Tes ali je baš šteta što nećemo gledati Anu Torv više, odlično je odglumila



Sent from my DN2103 using Tapatalk



Link to comment
5 hours ago, goofs said:

Paaa, da, s tim što nisam siguran da su oni gajili fetus zbog ishrane već je žena ostala trudna bez neke opcije za abortus, pošto je postapokalipsa jelte. 

 

Dobro, može slučajno da se zatrudni ali ne može tek tako usput da se izgura devet meseci, ni u najboljim uslovima a kamoli u raspalom svetu gde ništa ne raste i jedete jedni druge. 

 

Da je pobacila ranije pa da pojedu ostatke, to bih razumeo, ali da očuvaju bebu devet meseci a onda je tako celu bace na roštilj, to mi je bilo onako malo meh.

 

Jedino ima smisla da se ta još nije ni porodila, nego da su izroštiljali neko drugo dete od ranije.

 

5 hours ago, goofs said:

Šta li ti je onda preterano po jezivosti, ako je ovo ok? :D

 

Uf, pa ne znam, ima svašta... ako misliš iz iste knjige, najgori patos mi je bio u onoj sceni kad otac održava sinu skraćeni kurs na temu samoubistva:

Quote

 

They crawled slowly through the leaves toward what looked like lower ground. He lay listening, holding the boy. He could hear them in the road talking. Voice of a woman. Then he heard them in the dry leaves. He took the boy's hand and pushed the revolver into it.

Take it, he whispered. Take it. The boy was terrified. He put his arm around him and held him. His body so thin.

Don't be afraid, he said. If they find you you are going to have to do it. Do you understand? Shh. No crying. Do you hear me? You know how to do it. You put it in your mouth and point it up. Do it quick and hard. Do you  understand? Stop crying. Do you understand?
I think so.
No. Do you understand?
Yes.
Say yes I do Papa.
Yes I do Papa.

He looked down at him. All he saw was terror. He took the gun from him. No you don't, he said.
I don't know what to do, Papa. I don't know what to do. Where will you be?
It's okay.
I don't know what to do.
Shh. I'm right here. I wont leave you.
You promise?
Yes. I promise. I was going to run. To try and lead them away. But I can't leave you.
Papa?
Shh. Stay down.

 

 

Link to comment

kolko se secam a cito sam letos mali u the road biva nedvosmisleno spasen na kraju, cak valjda i ti sto su ga spasli imaju derana za igru, kog je ovaj zapravo nesto ranije i video, dakle limunadica.

 

ova druga sasvim solidna, ne nalazim ozbiljne zamerke, nastavice se gledati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...