Jump to content
IGNORED

Last of Us HBO


arheolog1981

Recommended Posts

8 minutes ago, omiljeni said:

 

nema potrebe da se bilo šta proizvedi jer je sve već proizvedeno. lik dođe tamo i natoči sebi koliko mu treba za kuvanje i to je to. jedino na šta je još trošio gas je bilo da napuni te flamethrowere koje je postavio oko ograde. u onakvoj rafineriji ima uskladištenog gasa dovoljno da pokrije njegove potrebe narednih milion godina. za struju koristi agregate koji troše dizel, to sipa na pumpi i isto ima zalihe za milion godina.

 

btw ova serija u 3 random kadra ima više kvaliteta nego svih 15 sezona walking deada ukupno.

 

ma fora je da i benzin i dizel imaju ogranicen rok trajanja, ako se nevaramTM nesto fazon oko pola godine za benzin i mozda dve tri god za zeldi, lupam sad, al otprilike tako nesto.

mislim meni ne smeta to previse, skoro pa je obavezan zajeb u bilo kom postapokalipticnom delu.

  • +1 1
Link to comment

A šta će se desiti nafti? Misliš da bi bila skroz neupotrebljiva? Padaće kvalitet i kalorijska vrednost i prosečan potrošač bi popizdeo da mu sipaju takvo gorivo i u tom smislu postoji taj rok trajanja, ali u situaciji u kojoj je Swanson i za to kako on troši gorivo i gas ne verujem da bi bilo problema.

Link to comment

ma kakvi, nema šanse vidiš da Swanson vari kuva cepa drva puca montira kamere senzore spaja kablove programira sve to pretvorio kuću u tvrdjavu itd itd. ultra handy person. sigurno bratunga zna i koje aditive treba dodavati u čorbu da se to spreči

Link to comment
49 minutes ago, omiljeni said:

nema potrebe da se bilo šta proizvedi jer je sve već proizvedeno. lik dođe tamo i natoči sebi koliko mu treba za kuvanje i to je to. jedino na šta je još trošio gas je bilo da napuni te flamethrowere koje je postavio oko ograde. u onakvoj rafineriji ima uskladištenog gasa dovoljno da pokrije njegove potrebe narednih milion godina. za struju koristi agregate koji troše dizel, to sipa na pumpi i isto ima zalihe za milion godina.

 

Brt, ja tebi ne mogu sto puta da crtam da sva nafta degradira za 3-6 meseci, eventualno 12 ako joj se dodaju long-term storage komponente da je stabilizuju (koje posle moraju da se iščiste da bi bila upotrebljiva). 

 

Ne postoji način da se naftni derivati stabilizuju na dve-tri godine, kamoli dvadeset. Hemijski su nestabilni, visok im je energy density i ne mogu da ne reaguju.

 

Ti ako hoćeš da primiš k znanju, primi. Ako nećeš ne moraš, jebiga, neću zbog toga sigurno da se bacim sa nepostojećeg mosta na Blackwateru.

 

Link to comment
45 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

vidim da se vini raspisao na ovom topiku, pretpostavljam da hvali seriju u 10000 karaktera.

 

Hvalim je nemilosrdno, kao i sve drugo što postoji pod kapom nebeskom.

 

quote-it-is-all-the-more-clear-what-we-h

 

Link to comment

Mdaa, nafta se pretvara u vodu posle mesec dana. Uini googlao.

A eno pun youtube videa gde ljudi sipaju 10+ godina staru naftu i motor najnormalnije radi

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Odgledah tek prvu, neću mnogo da se spojlujem za sad i čitam sve, ali prvi utisci su jako dobri. Vidi se kvalitet. Inače, niti sam igrao igricu, niti gledao mnogo toga na temu zombi apokalipse, pa mi nije 100x vidjeno, što je prednost.

Link to comment

O bre, ilustrovano nam je da je Bil opaki preživljivač-pripremljivač, nije epizoda bila zamišljena da se opisuju robinzonski doživljaji (mada se pojavio Petko, xexexe), ostalo je ol ju nid iz lav, rampapapararam. Uživancija, svi oni ljubavnički momenti, I will start with the basics.:wub: Goverment is fucking nazis! Well, yeah, it is now!

Link to comment

Defitivno Bil i Frank bolji odnos u seriji nego u igri :tongue: Ali razumljivo, u igri je deo s Bilom praktično non-stop napucavanje uz malo dijalogu, tu ni nije bilo prostora za neku priču

Link to comment
16 hours ago, omiljeni said:

Mdaa, nafta se pretvara u vodu posle mesec dana. Uini googlao.

A eno pun youtube videa gde ljudi sipaju 10+ godina staru naftu i motor najnormalnije radi

Letos nabasao u garaži na zaboravljeni metalni ex-vojni kanister sa ~20l bezolovnog, pa sam prisetio događaja i godine kad sam ga napunio pretakajući iz automobiskog rezervoara, jer sam imao neku kombinu za povoljnu kupovinu, ali sipanjem na pumpi samo u automobilski rezervoar. Bilo to 2014 godine.

U septembru mi zafalilo za put, sipao benzin u rezervoar koji se izmešao sa ono malo što je bilo u njemu, okrenuo ključ i vozio. Nisam baš mogao da "razvijem 130km/h" na benzinskom motoru 1.4, ali je fino išao sa uobičajenom potrošnjom do sledećeg paljenja lampice rezerve. Onda sam na pumpi sipao svež benzin, auto malo bolje vuk'o i to je to.

 

Nije ni benzin ni dizel ceđeni sok od paradajza da se ukvari za godinu dana. Opadne mu kalorična moć, ali ne do nivoa neupotrebljivosti.

Edited by J-♣
Link to comment

dizel i benzin mogu da traju skoro neograničeno, ako su ispunjena tri uslova;

 

1, nema vode u dodiru sa gorivom

2. nema kiseonika u dodiru sa gorivom

3. nema mikroorganizama

Link to comment

Našao skoro 50 upaljača koje sam dobio na poklon 2004. godine pa ih isprobavao dal rade. Od 50 radi 41.

Ali je svakako besmisleno da se ide u sitna crevca u seriji koja je radjena po igrici. Meni je najveća zamerka što ne lootuju. Bem ti seriju po igri gde protagonista ne provede barem 10 minuta na stolu kreirajući ajteme. Lepo skupiš 5 polomljena metalna dela i napraviš funkcionalni pištolj kojim ubijaš na 30 metara headshotovima a da pri tome nit si imao bilo kakav trening da od scrap metala napraviš pištolj nit si u životu uzeo pištolj u ruke kamoli pucao.

Link to comment
2 hours ago, Zabalujev said:

Goverment is fucking nazis! Well, yeah, it is now!

 

Uf, posebno debilan momenat koji sam zaboravio :isuse:

 

Showrunners bi u isto vreme i da podilaze libertarijanskim preperima šupnicima™, i da ih ismevaju. Ron Swanson je u neku ruku bio u pravu ali je istovremeno bio i u krivu, izaberite šta vam se više sviđa, choose your own adventure.

 

1 hour ago, J-♣ said:

Nije ni benzin ni dizel ceđeni sok od paradajza da se ukvari za godinu dana. Opadne mu kalorična moć, ali ne do nivoa neupotrebljivosti.

 

Opadne mu kalorična moć i ne prestaje da opada sve dok ne dođe do nivoa neupotrebljivosti. 

 

Trebalo je da isprobaš taj ustajali benzin bez da ga mešaš sa svežim, da na tome voziš jedno mesec dana, proveriš u kakvom ti je stanju automobil, i onda odlučiš da li ćeš ponovo da sipaš isto sranje ili ćeš da pređeš na vožnju bicikla.

 

45 minutes ago, Braća Strugacki said:

dizel i benzin mogu da traju skoro neograničeno, ako su ispunjena tri uslova;

 

1, nema vode u dodiru sa gorivom

2. nema kiseonika u dodiru sa gorivom

3. nema mikroorganizama

 

Ili, prostije rečeno, ne mogu.

 

Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

Trebalo je da isprobaš taj ustajali benzin bez da ga mešaš sa svežim, da na tome voziš jedno mesec dana,

 

Što bi vozio mesec dana? Čak i u igri vožnja traja možda jedan ili dva dana najviše

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...