Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

1 hour ago, Sammael said:

"Prihodi"

 

Kako li su ovo sračunali, naročito za Efront...

 

 

Revenue je termin. Imas u bilansu uspeha (mislim konto 6x) koje govori o prihodima (prodaja usluga/proizvoda/robe )

Edited by gsb
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gsb said:

Revenue je termin. Imas u bilansu uspeha (mislim konto 6x) koje govori o prihodima (prodaja usluga/proizvoda/robe )

pa da revenue je bitan ali kod bilansa treba gledati i druge stvari,profit,assets,liabilities. Udemy je i dalje gubitas a ozbiljan je igrac i godinama na berzi. Srpski IT tesko moze da se progura,nema ljudi za ozbiljne prozvode a i celo okruzenje je nazolost nepovoljno. Mozda idu malo stvari na bolje ali sve je to tanko.

Link to comment
On 25. 4. 2024. at 0:17, Heaviside said:

Nedavno sam imao ponudu iz Tokija, velika firma za koju ste svi čuli. Plata manja nego u Austriji ili Nemačkoj, 10 dana odmora godišnje, koncept bolovanja ne postoji nego se računa u odmor, standardno radno vreme duže nego u AT/DE, stanovi naravno skupi…

A čime su te "vabili"?

Ili su tol'ko smoreni i svesni da neće dovesti nikoga iz EU da i ne pokušavaju, nego - uzmi (ako si lud) ili ostavi

Link to comment
23 hours ago, Zverilla said:

A čime su te "vabili"?

Ili su tol'ko smoreni i svesni da neće dovesti nikoga iz EU da i ne pokušavaju, nego - uzmi (ako si lud) ili ostavi

pozicija je bila zanimljiva i odlično se uklapa u moj put, ali osim toga mi ništa posebno nisu ponudili. možda je i do mene u smislu da nisam ostavio toliko dobar utisak da idu preko uobičajene ponude. a nisam ni pregovarao nakon prve ponude jer mi ne odgovora sada da se selim, odazvao sam se pozivima više iz radoznalosti i znog promila šanse da bude ponuda koja se ne odbija. 

Edited by Heaviside
Link to comment

VMware, vodeca kompanija za pravljenje software-a za virtualizaciju (i moj bread'n'butter) je prodata od strane Dell-a Broadcomu. I ne izgleda dobro. Vec sam pricao da je Broadcom otpustio nekih 20-30% zaposlenih i to uglavnom u R&D delu. Sada menjaju model placanja licenci. Prethodno si mogao da kupis licence koje ti pripadaju zanavek i placas support kad ti treba (mada su znali da ti razrezu penale za godine kad nisi placao). Sada se to menja u subscription model. Medjutim glavni problem je sto si nekada mogao da placas pojedinacne proizvode a sada te teraju da kupujes bundle svih zivih proizvoda koje imaju i to ti naplacuju 5 puta vise nego sto bi te kostao osnovni proizvod koji koristi 90% korisnika. Elem, vec krenulo tuzakanje, klijenti masovno odlaze kod konkurencije (velika sansa da cemo i mi :sad:), pitanje je da li ce firma uopste preziveti ovakav gubitak prihoda. A zasto? Jer je neki idiot od CEO-a dosao na ideju da na "foru" izmuze vise novca od kupaca, ko da smo svi mi idioti sa IQ-om Marka Djurica. Firma koja je sam vrh u domenu virtualizacije, ciji su proizvodi hvaljeni na sva usta vec 20 godina, lako moze da propadne zbog par alavih glupaka. Nesto stvarno nije u redu sa ovim svetom...

 

https://www.theregister.com/2024/04/24/cispe_broadcom_vmware/

Quote

The Register has previously reported that some VMware customers have seen their bills rise by 500 or 600 percent, or license costs increase from $8 million to $100 million, as a consequence of the changes Broadcom ushered in after its takeover of the virtualization giant completed last November.

 

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment

Ja ocekujem da svaki dan ukinu totalno support za ovaj moj Spring framework i to ce biti pravi test za ceo taj eco system.

 

Kod mene na poslu ima covek iz bivseg beckog Automica (poznatog i kao UC4 ), inace jedne od retko uspesnih firmi iz Austrije. Oni su imali vrhunski proizvod za automatizaciju biznis procesa, sjajnu kulturu za developere (jako ozbiljan proces baziran na RUP, test suite sa milionima testova za core prozivod, vrhunski menadzment) . Prvo ih je kupio 2016. CA Technologies i tu je krenulo stezanje kasika, USA menadzment, ukidanje vaznih koraka pri dev procesima naravno samo da bi se izvukao i zadnji dolar. E onda je 2018 dosla ekipa iz Broadcomm i pokazala kako se cedi suva drenovina. Kaze kolega da je ostalo oko 20% ljudi u Becu, ukinuli doslovno sve benefite ( nijedan recimo tool se nije smeo placati, a od smesnijih stvari je da su izdavali za neke bedne pare svoje meeting sobe drugim firmama u zgradi) i tako voze dan danas jer ovi veliki klijenti nemaju kud. Ili imaju ali treba decenija da se to odradi.

 

Licno da radim u VMWare presao bih u intezivni mod za trazenje novog posla. Ako radis sa njihovim tehnologijama nadam se da su klijenti takvi da ne mogu bas lagano zameniti vasa resenja. Poceo bih gledati i konkurentska resenja par sati sedmicno.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, bags said:

Ja ocekujem da svaki dan ukinu totalno support za ovaj moj Spring framework i to ce biti pravi test za ceo taj eco system.

 

Kod mene na poslu ima covek iz bivseg beckog Automica (poznatog i kao UC4 ), inace jedne od retko uspesnih firmi iz Austrije. Oni su imali vrhunski proizvod za automatizaciju biznis procesa, sjajnu kulturu za developere (jako ozbiljan proces baziran na RUP, test suite sa milionima testova za core prozivod, vrhunski menadzment) . Prvo ih je kupio 2016. CA Technologies i tu je krenulo stezanje kasika, USA menadzment, ukidanje vaznih koraka pri dev procesima naravno samo da bi se izvukao i zadnji dolar. E onda je 2018 dosla ekipa iz Broadcomm i pokazala kako se cedi suva drenovina. Kaze kolega da je ostalo oko 20% ljudi u Becu, ukinuli doslovno sve benefite ( nijedan recimo tool se nije smeo placati, a od smesnijih stvari je da su izdavali za neke bedne pare svoje meeting sobe drugim firmama u zgradi) i tako voze dan danas jer ovi veliki klijenti nemaju kud. Ili imaju ali treba decenija da se to odradi.

 

Licno da radim u VMWare presao bih u intezivni mod za trazenje novog posla. Ako radis sa njihovim tehnologijama nadam se da su klijenti takvi da ne mogu bas lagano zameniti vasa resenja. Poceo bih gledati i konkurentska resenja par sati sedmicno.

Problem je sto sam ja utucao veci deo svoje mladosti uceci VMware, da ne pricam o 15 godina iskustva i rad na desetinama raznih okruzenja i klijenata i resavanje sigurno stotina ako ne i hiljada bagova, plus dizajniranje enormnog broja resenja... Da sada krenem da dve godine ucim samo Nutanix ili OpenShift, ne bih opet bio ni upola dobar inzenjer u tome kao u VMware-u. A najvise me zapravo dusa boli sto je to zaista vrhunski proizvod kome drugi nisu ni do kolena i koji moze da propadne ne svojom krivicom. 

 

No, to je slicna prica ovom sto se desava i firmi u kojoj ja radim od kad su nas Ameri kupili i od kad smo dobili taj money first policy americkih CEO-va. Ista prica i zasto se Boeing (i njegovi avioni) raspadaju kao i gomila drugih firmi. Jednostavno to vodi u propast, samo su neke firme toliko velike i dominantne da je potrebno puno godina da ih ovi idioti upropaste.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...