Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

A dobro te promocije i bonusi postoje odavno, jeste dzukacki ali im je mahom dozvoljeno. Ja to nikad nisam cekirao tj. uvek sam gasio ali sam bio sam sebi dovoljan da izginem kao nemac.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
7 hours ago, theanswer said:

 

Zato što ti je to uopšte uslov da se registruješ negde i napraviš nalog. 

Па то и кажем. Оставиш број и сагласио си се да те зову

Link to comment
  • 3 weeks later...

Smlatio jos 10ak hiljada od onda kad sam kao prestao da igram, prodala se neka kola koja su mi preostala i sve spizdio, potpuno isti neverovatni padovi, prakticno nemoguci. Juce i danas rekao svim radnicima u ove tri kladionice gde su mi kucali na poziv i poruke da me blokiraju, vrag je odavno odneo salu.

Problem je sto ujak nece ici neko vreme u Nemacku pa da me povede, ovde traziti posao za bedne pare necu, dakle previse slobodnog vremena za crne misli i negativu[emoji16] Resio sam da pocnem da gledam serije i filmove dok ne iskopam preko neku sljaku, sve nesto odbijam da potrazim ozbiljniju pomoc a problem se kanda nece (lako) resiti. Jebena rabota skroz.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • Tužno 1
Link to comment

Ja sam hteo da ugasim nalog na maxbetu i nisam mogao da nađem tu opciju. Zvao call centar i oni mi rekli da moram da pošaljem mail sa ličnim podacima i molbom da mi se ugasi nalog. Ugasili i sad ne mogu da napravim novi :)
Zvala me neka za promociju tu, bonus bla bla. Ja kao ajde, šta me košta (ponekad odigram igrače na basketu da pratim) i shvatim da ne može da se napravi nalog sa mojim ličnim podacima. Top :)

Link to comment
  • 1 year later...

/mod edit: ovim postom pocinje niz od cca 4 strane postova sa spojenog topika/

 

Ne nađoh odgovarajuću temu pa otvaram novu na temu kockanja ali prevashodno klađenja koje je doseglo neviđene razmere u Srbiji.
Kladionice su na svakom koraku u celoj Srbiji, odokativno gledano to su najčešći lokali posle apoteka a pre pekara.
Na televiziji, a naročito za vreme sportskih prenosa, dominiraju reklame za kladionice. Najpoznatiji glumci i druge sportske ili muzičke ličnosti su glavne zvezde tih reklama. Između ostalih to su i Jokić, Severina, Rade Šerbedžija, svetska zvezde poput Ronaldinja i Batistute.
Već imamo gomilu kladioničarskih firmi, a nove se stalno pojavljuju.
Mozart se pozicionira kao najveća, najuticajnija, imaju i svoju fondaciju, grade brendirane terene za košarku po celoj Srbiji gde najveći košarkaši daju svoja imena za te terene, time u stvari reklamiraju Mozart. Imaju gomilu pr tekstova po medijima a brendiraju se i kao najbolji poslodavac u Srbiji.

npr: Mozzart – poslodavac koji je zaposlenima najbolji partner


Na forumu imamo čoveka koji je izgubio velike pare na klađenje, posle toga su i drugi ljudi komentarisali (ne)dozvoljena sredstva koje kladionice zloupotrebljavaju da bi ljude navukli i zadržali u kladionicama.

 

Hteo sam da podelim tekst koji mi je jutros izašao na linkedin-u koji je pisao čovek koji je radio par godina u marketingu za kladionice i gde piše o par tih tehnika za privlačenje ljudi, ali idiotski linkedin je osvežio stranicu i algoritam kakav ima mi uopšte više ne prikazuje tu stranicu. :frust:
Zato kačim ovaj link, malo stariji, ali isto dobar.
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7108739824806731776/

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, salerokada said:

Ne nađoh odgovarajuću temu pa otvaram novu na temu kockanja ali prevashodno klađenja koje je doseglo neviđene razmere u Srbiji.
Kladionice su na svakom koraku u celoj Srbiji, odokativno gledano to su najčešći lokali posle apoteka a pre pekara.
Na televiziji, a naročito za vreme sportskih prenosa, dominiraju reklame za kladionice. Najpoznatiji glumci i druge sportske ili muzičke ličnosti su glavne zvezde tih reklama. Između ostalih to su i Jokić, Severina, Rade Šerbedžija, svetska zvezde poput Ronaldinja i Batistute.
Već imamo gomilu kladioničarskih firmi, a nove se stalno pojavljuju.
Mozart se pozicionira kao najveća, najuticajnija, imaju i svoju fondaciju, grade brendirane terene za košarku po celoj Srbiji gde najveći košarkaši daju svoja imena za te terene, time u stvari reklamiraju Mozart. Imaju gomilu pr tekstova po medijima a brendiraju se i kao najbolji poslodavac u Srbiji.

npr: Mozzart – poslodavac koji je zaposlenima najbolji partner


Na forumu imamo čoveka koji je izgubio velike pare na klađenje, posle toga su i drugi ljudi komentarisali (ne)dozvoljena sredstva koje kladionice zloupotrebljavaju da bi ljude navukli i zadržali u kladionicama.

 

Hteo sam da podelim tekst koji mi je jutros izašao na linkedin-u koji je pisao čovek koji je radio par godina u marketingu za kladionice i gde piše o par tih tehnika za privlačenje ljudi, ali idiotski linkedin je osvežio stranicu i algoritam kakav ima mi uopšte više ne prikazuje tu stranicu. :frust:
Zato kačim ovaj link, malo stariji, ali isto dobar.
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7108739824806731776/

 

Apropo apoteka i kockarnica kao najčešćih tipova lokala, suvlasnik Mozzarta je takođe i vlasnik jednog od većih lanaca apoteka.

 

Pored stvari koje si spomenuo (normalizacija kockanja, prevarne prakse kladionica) kod nas su kladionice sredstvo izbegavanja poverilaca (uglavnom klinci koji jedni drugima preko naloga šalju novac) kao i način pranja i čuvanja novca.  Nije neobično da uhapšeni dileri imaju više desetina hiljada evra na nalozima različitih kladionica.

 

Na svakih par meseci Gardijan izbaci po neki članak o problemima koje UK ima sa regulisanjem onlajn klađenja, tako da ne znam šta mi u Srbiji možemo da očekujemo.  Podatak o udelu u BDP je jeziv.

 

 

  • +1 4
Link to comment

Da, zato što ukidanje/zabrana uglavnom nije rešenje nijednog problema. Procvetalo crno tržište odmah, što je bilo očekivano

 

edit: Možda je autor ln posta u pravu kada poredi moguća rešenja za pušenjem i duvanskom industrijom. Čini mi se da je to dalo rezultate. Ali problem može biti to drugačiji oblik zavisnosti, pa nisam siguran koliko uspeha može doneti takav pristup

 

Dobra epizoda na temu:

https://www.rottentomatoes.com/tv/midsomer_murders/s22/e04

Edited by Engineer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...