Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

37 minutes ago, Ratamahatta said:

Tako i u kladioni ljudi vise volu da igraju trke kerova iz 1987. nego da cekaju 2 sata tekmu da se zavrsi

 

Uzivo kladjenje je sve sjebalo, dok smo cekali po 2 sata na ishod bilo je jos i dobro i manje se gubilo a sad uzivo igras sledeci gol, pobednik cetvrtine ili manje vise poena u basketu, broj gemova u tenisu i slicno. Znaci skoro kao rulet i aparati, siguran put u brzu propast.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Nije sjajno ni ovo sto ja igram, no to sto ljudi igraju uzivo (vidim/cujem svakog dana u Meridianu) je neverovatna stvar. Kao sto Gli rece, igraju sledeci gol, ili plus golove pred samo poluvreme, a svi jure velike kvote, sto automatski povlaci da je u pitanju nesto malo verovatno. 

Desava se da za 15 minuta, koliko se zadrzim, vidim coveka koji prokocka celu platu, a ima zenu, decu, odnosno o kome da brine.

Ako sam se ja iskontrolisao (manje-vise), kao vuk samotnjak, on valjda ima veci motiv da se ne zaglibi, no praksa ne pokazuje tako.

Link to comment
35 minutes ago, Zli Gli said:

 

Uzivo kladjenje je sve sjebalo, dok smo cekali po 2 sata na ishod bilo je jos i dobro i manje se gubilo a sad uzivo igras sledeci gol, pobednik cetvrtine ili manje vise poena u basketu, broj gemova u tenisu i slicno. Znaci skoro kao rulet i aparati, siguran put u brzu propast.

I plus ako pratiš na sajtu kladionice filuju te sa onim opasan napad. Baš sam više puta gledao tekmu i pratio to, bukvalno niđe veze. Tačno hoće da te navuku da misliš da se non stop nešto događa, da gol visi u vazduhu, što ne može da bude dalje od stvarnosti. Pa tu proradi i adrenalin, zaletiš se da ne propustiš priliku, da ne padne kvota, i stvari vrlo brzo postaju veoma mračne. Zato je live neka totalno druga priča od ovog tzv normalnog klađenja, druga psihologija tu vlada i savršen je za to da te ostavi bez dinara na kraju.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Sandradjer said:

Obe igre su odlicne i spadaju u najbolje.

Na duze staze samo kuca dobija.

Ja koliko znam neki tip igre je po kazinima, kladionicama zabranjen ili ogranicen (tipa svota novca koju mozes da ulozis, osvojis).

Konkretno za rulet je najbolja taktika Ulazi na crveno i dupliraj ulog, tako su ti najvece sanse (to ne dozvoljavaju po kazinima na ovaj ili onaj nacin) 


vid ti Rajdera!

 

Lets Go Yes GIF

  • Haha 1
Link to comment
35 minutes ago, freemason said:

I plus ako pratiš na sajtu kladionice filuju te sa onim opasan napad. Baš sam više puta gledao tekmu i pratio to, bukvalno niđe veze. Tačno hoće da te navuku da misliš da se non stop nešto događa, da gol visi u vazduhu, što ne može da bude dalje od stvarnosti. Pa tu proradi i adrenalin, zaletiš se da ne propustiš priliku, da ne padne kvota, i stvari vrlo brzo postaju veoma mračne. Zato je live neka totalno druga priča od ovog tzv normalnog klađenja, druga psihologija tu vlada i savršen je za to da te ostavi bez dinara na kraju.

Da, to sam i ja provalio za live pre desetak godina. Bukvalno uvek imas nesto za cackanje. Ja na fudbalu nikada nisam igrao nepoznate stvari, no na tenisu sam vec znao da probam sve i svasta.

Zato vec 5 i kusur godina ne drzim nista na racunima, vec samo odigram klasicne papirne tikete. Sada imaju skoro svuda brzi tiketi, te ne moram da se zadrzavam predugo.

Link to comment

У суштини једини начин да на дуже стазе евентуално будеш у плусу кладећи се јесте да имаш језиву самоконтролу и стриктно се држиш одређених правила. Проблем је што је јако јако мали број људи способан за тако нешто. А ако у причу убациш и лајв клађење, где вруће главе у сваком моменту имаш прилику да се стровалиш најстрашније онда буде јасно зашто кладионице толико згрћу и има их на сваком ћошку.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, johan nagel said:

У суштини једини начин да на дуже стазе евентуално будеш у плусу кладећи се јесте да имаш језиву самоконтролу и стриктно се држиш одређених правила. Проблем је што је јако јако мали број људи способан за тако нешто. А ако у причу убациш и лајв клађење, где вруће главе у сваком моменту имаш прилику да се стровалиш најстрашније онда буде јасно зашто кладионице толико згрћу и има их на сваком ћошку.

Ne postoji nacin da na duze staze budes u plusu. Najbolje sto mozes je mali minus. Moze se biti u velikom plusu u nekom trenutku.

  • +1 5
Link to comment

Dobra emisija na temu

https://techwontsave.us/episode/217_how_sports_betting_is_fueling_gambling_addiction_w_alex_shephard

 

Kao što je većina rekla, kod nas su kladionice proširile preko svake mere. Ne znam ima li smisla komentarisati šta i kako bi trebalo raditi, imajući u vidu protiv koga se borba vodi.

S druge strane, problem postaje sve veći svuda, pa svakako treba gledati kako ga rešiti. Opet pomenuto, klađanje je veliki izbor prihoda za državu, iako na duže staze vodi istu tu državu u propast. Za početak im možda treba zabraniti da sponzorišu sportske događaje, nešto kao što je urađeno sa proizvođačima cigareta u F1.

Link to comment
36 minutes ago, Sandradjer said:
8 hours ago, johan nagel said:

У суштини једини начин да на дуже стазе евентуално будеш у плусу кладећи се јесте да имаш језиву самоконтролу и стриктно се држиш одређених правила. Проблем је што је јако јако мали број људи способан за тако нешто. А ако у причу убациш и лајв клађење, где вруће главе у сваком моменту имаш прилику да се стровалиш најстрашније онда буде јасно зашто кладионице толико згрћу и има их на сваком ћошку.

Ne postoji nacin da na duze staze budes u plusu. Najbolje sto mozes je mali minus. Moze se biti u velikom plusu u nekom trenutku.

Da bih testirao ovo stavio sam 10€ na racun, instalirao app i kladio se iskljucivo na apsolutne favorite (Barsa-Djirona npr), iskljucivo kad igraju kuci, max 3 para na tiketu, max 1€ uplata. Posle par mjeseci sam bio u plusu - mozda 50-70€. Naravno, kada sam odstupio od pravila, pa jos uveo bombe parove, sve se srozalo za par dana. Ne kladim se inace vec ~15 god, ako ne racunamo kafanski tiket koji se odigra svakih malo.

Link to comment
44 minutes ago, Sandradjer said:

Ne postoji nacin da na duze staze budes u plusu. Najbolje sto mozes je mali minus. Moze se biti u velikom plusu u nekom trenutku.

 

Ima mali broj ljudi koji prosto ima srece na kocki, bilo to kladjenje ili rulet ili vockice ili sta god. Jedan mladji poznanik je neki veliki dr mr dipl ing u stranoj firmi u NS ali voli da baci nekad neki dinar i na tikete po 1000-2000din i na aparate, s tim sto ubaci 2000 tamo gde sedne i jos po 2000 u recimo dva aparata ako ima slobodno pored sebe i namesti ulog i igra automatski. E taj ima platu jedno 4000 evra i malo malo pa zabode tiket 100 hiljada ili neke bonuse na aparatima, provereno je u plusu. Valjda zato sto igra opusteno, kad ga ne ide pukne 20-30 hiljada ali se ne cupa nego dodje sledeci put kao da se nista nije desilo. Posto se bio ozenio i brzo razveo, kaze da je to jer nema srece u ljubavi.

 

Imam jednog poznanika iz Zrenjanina, mozda sam pisao ranije o njemu, zavrsio elektrotehnicki faks i sav je u ciframa i racunicama pa je davno napravio pare na razlici u kvotama kad je moglo opusteno da se uzima tako a i posle toga uvek vijao neke greske i greskice kladionica, nista regularno kladjenje tj. kockanje. E taj je posle silnih nagrada, od kojih je najjaca do sad bila Porse Bokster od Mocarta, nedavno u onoj nagradnoj igri Sokera sa smarackom reklamom "ko ima duzi" i Djanijem i nekim debilima sto reklamiraju, zabo stan od 50 kvadrata u BG na vodi i pride oko milion dinara na nedeljnim nagradama u istom takmicenju. Izdavace kaze za 1000-1200e i to mu je kao penzija.

Link to comment
14 minutes ago, kipo said:

Da bih testirao ovo stavio sam 10€ na racun, instalirao app i kladio se iskljucivo na apsolutne favorite (Barsa-Djirona npr), iskljucivo kad igraju kuci, max 3 para na tiketu, max 1€ uplata. Posle par mjeseci sam bio u plusu - mozda 50-70€. Naravno, kada sam odstupio od pravila, pa jos uveo bombe parove, sve se srozalo za par dana. Ne kladim se inace vec ~15 god, ako ne racunamo kafanski tiket koji se odigra svakih malo.

Srozao bi se svakako, samo sporije :)

Link to comment

@Zli Gli

Ta razlika u kvotama nije kocka, to je sigurica.

 

Znas kako ja mudrujem, bolje da onaj odozgo ne zna za mene (ima i losih stvari koje se desavaju 1 u milion).

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Engineer said:

Za početak im možda treba zabraniti da sponzorišu sportske događaje, nešto kao što je urađeno sa proizvođačima cigareta u F1.

Kod nas sponzorisanje sportskih dogadjaja je vid reketa koje kladionice placaju drzavi...drugim recima niko srecniji od njih ako bi im zabranili to. 

 

Link to comment

Igram kad nešto gledam, ali sve manje pratim sport, na sitno. Penzija dozvoljava da bacim 500-1000 dinara mesečno na to. I kako - kad, ali dešava se da ne uplaćujem po par meseci, dižem kad pređem neku crtu koju postavim ali to jednom u 4-5 meseci. Smeju mi se mnogi kad vide tikete od po 50-150 dinara, ali takav sam i briga me.

 

Ono što me najviše nervira su samozvani "stručnjaci" koji su nešto izokola čuli o statistici i kombinatorici i naokolo trube, ne prestaju da seru o "proverenim sistemima" i najboljim šansama .... a vidi se da su nolesni u vugla i da o klađenju nemaju pojma, ali su glasni a drugi slični njima budale što ih slušaju.

 

Smučio im se već više puta kad im postavim samo jedno pitanje : "Šta je kvota, objasni prvo matematički ŠTA JE TO KVOTA, da nastavimo razgovor otom sistemu koji tolko hvališ?"

 

Još se nije neko našao u tim krugovima "igrača" da mi odgovori tačno na pitanje za zadnjih par decenima. Prestali su da mi dosađuju mnogi.

 

Slažem se da nema nikakvog dobitka na duže staze, neupoljiva je statistika.

 

Ko ne veruje  neka mi se javi na PM, ustupam dve dobre kljige "Šta kladionice ne žele da znate" i "Tajne kladioničarskog zanata". Čisto da proverite šta stvarno postoji i da ne bacate lovu nasumice.

 

Link to comment
5 hours ago, Sandradjer said:

Ne postoji nacin da na duze staze budes u plusu. Najbolje sto mozes je mali minus. Moze se biti u velikom plusu u nekom trenutku.


Па не бих се сложио у потпуности, постоји чињеница јако мали број људи који живе од клађења, дакле имају успоне и падове али у глобалу су у плусу кад се подвуче црта, довољном да живе од тога. Опет кажем мораш да будеш баш специфичан тип да би ти тако нешто у континуитету полазило за руком и зато су ти људи генерално статистичка грешка гледајући укупан број људи који се кладе.

 

А има и оваквих ликова као што каже Гли, једноставно су рођени под срећном звездом, не знам како бих другачије то објаснио, у стању су да погоде разноразне глупости. Ево неки лик је сад за викенд узео скоро 430 хиљада евра у моцарту. Не знам ништа о њему али ако није до гуше у коцки онда је у јако лепом плусу.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...