Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

Posted (edited)
29 minutes ago, johan nagel said:

постоји чињеница јако мали број људи који живе од клађења,

 

Jedan jedini primer onoga koji od toga živi duže od 10 godina i jedan dan:  _____________________________________________________  (ne mislim na lične podatke, nego opis te ličnosti)

 

Opis jedne jedine njihova specifidičnost :  _________________________________________  (osim sreće koja je nedefinisan pojam, i koju spominjete prečesto ).

 

 

 

 

Edited by zmanic
Link to comment
23 minutes ago, johan nagel said:


Па не бих се сложио у потпуности, постоји чињеница јако мали број људи који живе од клађења, дакле имају успоне и падове али у глобалу су у плусу кад се подвуче црта, довољном да живе од тога. Опет кажем мораш да будеш баш специфичан тип да би ти тако нешто у континуитету полазило за руком и зато су ти људи генерално статистичка грешка гледајући укупан број људи који се кладе.

 

А има и оваквих ликова као што каже Гли, једноставно су рођени под срећном звездом, не знам како бих другачије то објаснио, у стању су да погоде разноразне глупости. Ево неки лик је сад за викенд узео скоро 430 хиљада евра у моцарту. Не знам ништа о њему али ако није до гуше у коцки онда је у јако лепом плусу.

To je Mocartova reklama :). Nadam se da postoji i da nece vise krociti u kladionicu.

 

Ima i po filmovima da udjes u kazino u Las Vegasu i izadjes sa 100... puta vise novca 

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Ovde je filmovan istiniti događaj, zarada nrkoliko desetina miliona $ na igrama na sreću, i USA :

 

https://www.imdb.com/title/tt8323668/

 

Jedino pravilo koje važi :

1. Igra nije dobro projektovana i napravljena, odnosno "sedlasta tačka igre nije nula". 

Edited by zmanic
Link to comment
6 hours ago, Zli Gli said:

ali se ne cupa nego dodje sledeci put kao da se nista nije desilo

 

nije grdila majka sina što se kockao nego sto se "čupao".

 

inače sam guglao "live betting" da vidim šta je to. pre ove teme nisam čuo.

 

nisam ispunio tiket u životu ali, ko i svi, imao kontakata u životu sa kockarima, više ili manje uspešnim. uglavnom manje uspešnim.

 

pogađa i porodicu, ne samo kockara i def treba svesti na razumniju meru.

  • +1 1
Link to comment

Dobro si prošao. Moj drugar ušao sa 20$, izbacili ga na sporedni ulaz nimalo nežno.

  • Haha 4
Link to comment

@zmanic А стварно ми ме пада на памет да се убеђујем сад овде с било ким, нек мисли ко шта хоће :D

 

Битно је да се слажемо да је коцка велико зло

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, jms_uk said:


ja sam u Vegasu usao u kazino sa $10 i izasao sa 0$ 

 

 

Blago tebi sto si bio i Vegasu :).

Mora se odvojiti nesto novca na zabavu 

Link to comment
On 1. 5. 2024. at 13:10, johan nagel said:


Па не бих се сложио у потпуности, постоји чињеница јако мали број људи који живе од клађења, дакле имају успоне и падове али у глобалу су у плусу кад се подвуче црта, довољном да живе од тога. 

Ako su već u dilu sa Bogom da za njih ne važe zakoni univerzuma, mogli su da traže neku bolju uslugu...

Link to comment
On 30. 4. 2024. at 14:49, Zli Gli said:

 

Uzivo kladjenje je sve sjebalo, dok smo cekali po 2 sata na ishod bilo je jos i dobro i manje se gubilo a sad uzivo igras sledeci gol, pobednik cetvrtine ili manje vise poena u basketu, broj gemova u tenisu i slicno. Znaci skoro kao rulet i aparati, siguran put u brzu propast.

gledam neke ljude sa decom i krstim se. to ne ispusta telefon, prati se sve, ulaze se live... sve uz pricu vrtim njihove pare, ide dobro.. 

Link to comment
On 1. 5. 2024. at 13:10, johan nagel said:


Па не бих се сложио у потпуности, постоји чињеница јако мали број људи који живе од клађења, дакле имају успоне и падове али у глобалу су у плусу кад се подвуче црта, довољном да живе од тога. Опет кажем мораш да будеш баш специфичан тип да би ти тако нешто у континуитету полазило за руком и зато су ти људи генерално статистичка грешка гледајући укупан број људи који се кладе.

 

А има и оваквих ликова као што каже Гли, једноставно су рођени под срећном звездом, не знам како бих другачије то објаснио, у стању су да погоде разноразне глупости. Ево неки лик је сад за викенд узео скоро 430 хиљада евра у моцарту. Не знам ништа о њему али ако није до гуше у коцки онда је у јако лепом плусу.

kako moze da uzme toliko para u jebenim mocartu, zar se ne brane oni nekim limitima, maximalnim iznosima koje mozes da osvojis ili jok? pritom, ne do ti bob da kladzama potrazujes neke vece pare

Link to comment
1 hour ago, Zverilla said:

Ako su već u dilu sa Bogom da za njih ne važe zakoni univerzuma, mogli su da traže neku bolju uslugu...


Не знам стварно што је толико тешко поверовати да постоје људи који су у јебеном плусу и живе од тога. Рецимо неки фанатично прате и разумеју се у слабије популарне спортове (одбојку, рукомет и слично, е-спорт чак), на потоку су информација ко игра, ко не игра и могу потенцијално да реагују брже од кладионица које не обраћају толико пажњу на те спортове јер их ретко ко игра, посебно за веће паре. Сигурно нећеш бити у плусу ако залуташ у кладионицу и рандом налупеташ неких 15 парова. Ови ликови (који су јако ретки јелте) су озбиљно у томе, практично им је то професија. Наравно крвав је то леба и дефинитивно мораш да будеш хладан ко шприцер са огромном самоконтролом јер ствари некад крену и низбрдо а тад се логично вруће главе највише пуца лова. Све у свему од толико милиона људи широм света који се кладе неки су ето и у плусу, није баш толико немогуће зар не.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

kako moze da uzme toliko para u jebenim mocartu, zar se ne brane oni nekim limitima, maximalnim iznosima koje mozes da osvojis ili jok? pritom, ne do ti bob da kladzama potrazujes neke vece pare


Па тај лик је узео максималу, то му дође 50 милиона динара, дакле скоро 430 хиљада евра. Не можеш да узмеш више од тога на једном тикету.

Не држи ме за реч али пре пар месеци је неки лик исто у моцарту узео типа 700-800 хиљада евра тако нешто, одиграо је ваљда неколико сличних тикета и ето.

 

Сад неко може да буде скептичан према свему томе, типа није се десило али ја бих рекао да ти власници кладионица толико згрћу да им чак ни овакве исплате не представљају некакав велики проблем.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...