Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

2 hours ago, goofs said:

Mi smo imali odličnu profanku u srednjoj koja nam je na časovima verovatnoće objašnjavala sisteme na kojima se baziraju igre u kazinu, rulet, voćkice, pa nakon toga i kladže. Mislim da smo svi u odeljenju tada shvatili da je sve napravljeno da kuća dobija i da je jedini način da isplivaš u plusu to da te žestoko usere. Iz tog razloga mislim da se niko nije ozbiljno navukao na kladžu, bar ne da ja znam, igrao se poneki fun tiket tu i tamo za po 50 kinti.

 

Zato je 10 godina kasnije došao Texas Holdem, koji je više veština, nego kocka, ali opet se igra u pare, ozbiljne pare, i znam ljude koji su se time bavili profy i pukli značajne novce.

 

Složio bih se sa Venomom gore - edukacija je jako bitna i to još u periodu puberteta, ne samo za kocku nego i za alkoholizam, droge, pljuge, mentalne bolesti...to je toliko rasprostranjeno oko nas, a ne priča se o tome, ne edukuje se, na brdovitom smo Balkanu pa je i sramota ako se pročuje...potpuno naopako. Ovako će bar znati za pojam zavisnosti, kako izgleda i šta podrazumeva, pa će ga možda prepoznati kod sebe ako do toga nedobog dođe.

Eto posle se pitaju sto ucim matematiku :).

Kod Texas Holdema imas procenat koji uzima kuca, narodski receno piksla 

  • +1 2
Link to comment
51 minutes ago, kralj said:

 

Pa ne znači da se kladio pobogu. Igrao pogađalicu.

Ne mogu sebi da objasnim kako mi to prvo ne pade na pamet :fantom:

  • Haha 3
Link to comment

Texas Holdem je meni super kao igra, ima ozbiljne matematike i logike iza toga, plus socijalni momenti, blef, čitanje protivnika...ja volim preferans, ali ne poričem da je Texas podjednako ozbiljan, možda i ozbiljniji.

 

Problem kod Texasa je što je preorjentisan ka klađenju i ulaganju novca, što automatski izaziva neku odbojnost, dodatan stres, napetost...meni su igre zabava, neću da mi budu stres. Čak i ako ne igraš u pare, tu su neki čipovi koji simuliraju novac.

  • +1 1
Link to comment

Obe igre su odlicne i spadaju u najbolje.

Na duze staze samo kuca dobija.

Ja koliko znam neki tip igre je po kazinima, kladionicama zabranjen ili ogranicen (tipa svota novca koju mozes da ulozis, osvojis).

Konkretno za rulet je najbolja taktika Ulazi na crveno i dupliraj ulog, tako su ti najvece sanse (to ne dozvoljavaju po kazinima na ovaj ili onaj nacin) 

Link to comment

Dupliranje na boju je ozloglašeni Martingale sistem (u kladionici se juri X na jedan tim i duplira ulog i ko posle toga ne završi u ludnici može se reći da je pobedio) i on dugoročno na ruletu nikako nije profitabilan. Problem je što postoji nula i igrač će zbog nje biti u minusu 2.7%.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, SNARC said:

Ne mozes da stavis tipa 500 kinti..i zamislis da je 500 eura ?

 

Dobitak das u dobrotvorne svrhe..i eto...balansiras

 

Nagledao sam se likova koji su dozivljavali nervne slomove kad puknu 1000-2000din, svakome je svoja muka najveca ali ja kad sam prokinuo i igrao po 1000e posle mi je sve ispod 500 bilo sitno, nije me "vozilo" kao jaci ulozi. Jako jezive stvari, ne bi pozeleo ni najgorem neprijatelju da udje u taj stadijum.

 

Neko je pomenuo poznate sportiste koji se klade na veliko, da pomenem onog fudbalera Bogavca (iz okoline SM, igrao u Partizanu a zadnjih godina valjda u Rusiji), taj decko je bio zaglibio valjda 15 hiljada evra mesecne kamate na par mesta i onda je jedan poznanik kamatas zalegao da mu pokrije sve te dugove i sad njemu valjda placa 5000. Takvih primera mali milion.

 

2 hours ago, ubibobi said:

:fantom:

Screenshot_20240430_091754_Chrome.jpg

 

:D

 

Nisam se dobro odrazio™, mislio sam na forumsku pogadjalicu kao sto je neko i napisao posle. Ako mi se omakne opet da krenem da se kladim makar i na sitno, treba realno dumrem za kaznu.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam neke 2005. krenuo nešto kao da se kladim, u jedno 15 pokušaja nisam pogodio ništa, pa sam batalio. Srećom, jer da sam nešto dobio verovatno bih nastavio i možda se navukao.

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, freemason said:

Dupliranje na boju je ozloglašeni Martingale sistem (u kladionici se juri X na jedan tim i duplira ulog i ko posle toga ne završi u ludnici može se reći da je pobedio) i on dugoročno na ruletu nikako nije profitabilan. Problem je što postoji nula i igrač će zbog nje biti u minusu 2.7%.

Da, da, znam. Rulet je jednostavan za izracunavanje verovatnoca, negde postoje i 0 i 00 i super je primer da vidis koju nefer igru igras i to vazi za sve kazino igre naravno.

Kladionica i kvote su znatno kompleksija stvar.

Za poker, ako igras podjednako dobro kao protivnik oboje idete u minus na duze staze jer kuca uzima svoje. 

  • +1 1
Link to comment

ja nekad radio u kladzi. kakvih sam se nagledao, to je par tipova ljudi. nema tu nekih nepoznanica.

prvo to su instant kockari, krenu tako pa onda jedan manji procenat zaglibi. 

to im daje na vaznosti, kao cekaju kintu, uzbudjenje, oni stoici i uvek prica vidi ovog trese se za par hiljada eura a ja sam cekao 30 hiljada i nisam rec rekao i sl.

da bi otisao u pravi kazino treba ti neka solidna lova pod jedan, pa onda tamo su cesto bili opasni likovi, nije zajebancija ta atmosfera a i to sam gledao. ozbiljna lova i ozbiljne njuske iz privrede, politike, kriminala. u kladzi upaltis euro i sedis po citav dan i kao u groznici si, negde si kao dasa. bilo je i likova koji imaju dosta para i koji igraju sve zivo, aparate, rulet..

ima i onih tipova koji misle da postanu veliki sportski znalci jer igraju kladzu. ti su najveci otvaraci lobanja.

onda oni koji navijaju za jedan klub i onda ovaj ne dobije i onda drvlje i kamenje. 

mahom potpuno amoralni ljudi.

nisu samo pare u pitanju vec i uvazavanje. njih gledaju onda kao bogove, prisljamci im se neko obavezno, onda oni cascavaju, muvaju radnicw u. kladzi ili konobarice, ohrabre se sve ukupno..

o nekom dobitku se prica, ostanu legende, i kad taj neki prodje ili kao klosar koji je sve prokockao ili kao u normali, blejaci za njim pricaju kako je igrao, cekao da ne trpepne desetine hiljada eura.

zlo veliko kladza pa sve drugo od kocke jer ove druge vrste jednostavno nisu dostupbe svima

  • +1 1
Link to comment

Ljudi se navlace masovno i na Kino

Ja probo 2, 3 dana i stalno me dizao i spustao, na kraju sutnuo pocetni ulog na kombo s kvotom 65, pa ili da se jebem ili da vodim Rozgu na secernu vunu

Naravno da se desilo ovo prvo, i dobro je sto je tako

A i razumem taj trip za instant dopaminom, ja uvek na kiosku kupim burek ili eventualno parce pice umesto da cekam pljeku da se ispece ili da se napravi sendvic. Iako nista kvalitetno ne bih uradio s tim vremenom, ali mrzim iscekivanje, daj odma sve sta kurac 15 minuta

Tako i u kladioni ljudi vise volu da igraju trke kerova iz 1987. nego da cekaju 2 sata tekmu da se zavrsi

Edited by Ratamahatta
Link to comment

Kocka je jedan od retkih poroka koji nemam.

Nikad nisam kapirao taj draj koji vozi kockare, droza i nimfomanija me rade mnogo jače. 

 

:nobles:

  • +1 3
Link to comment

jedna anegdota.

moj ortak, nakockao uzivo 47 hiljada eura. i ja mu kazem, konju kupi nesto, kupi garsonjericu, zemlju, namestaj za gajbu, ne vozi inace..

i on hocu samo da zaokruzim na 5 konja.

i odemo mi tako vozom na more da blejimo jedan lepi zimski dan i on kako smo seli poceo da igra i igra na tenis, basket sta god je bilo uzivo. 

no da skratim, usao je u tunel sozina za 47 hiljada a izasao sa 23-4 hiljade. posle je sve to manje vise prokockao pa onda opet jovo nanovo.

a imao sam i jednog ortaka, poznanika koji je izgubio 35-6 hiljada za jednu noc. igrao je evroligu.

od cska u 18 pa onda sve samo padavine. i sve zna napamet koje gde dao kos i sve na pola kosa je padao tu noc. posle toga je prestao pa se drzao neko vreme i onda krenuo opet, ispalio ortake, ove sto daju pare na kamatu i zapalio u dansku i posle nekog vremena prestao svima da se javlja.

imao sam i rodbinski slucaj na svetskom prvenstvu 2002. francuska, singlovi.

prodala se gajba na kraju. 

to su agonije za porodice. agonije.

a ja jednom cekao 250 miliona lira na toto kalcio hahaha. prva bila 5-6 milijardi lira aovo nekako ispalo grdne pare.

zajeba me vujadin boskov, napoli i jebeni wea. sve sam pogodio, ona 4 para iz druge lige. samo pitao odakle je domacin, ako je sa juga , kec. i jebiga hahaa

znam slucaj sina ugogodisnjeg sefa policije u kotoru. taj je prvo bio na heroinu, pa ga skinu pa onda ga lece od alkohola, pa onda aparati, pa novi krug, kladza, kocka i tako u krug. ako je jos ziv lik.

 

 

Link to comment

U životu nisam ušao u kladionicu, kazino i slično niti bih.

Sa druge strane, već godinama dva puta mesečno sa drugarima igram Texas hold em u sitnu lovu koja se ionako potroši na klopu koju naručimo i piće koje popijemo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...