Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

10 minutes ago, Lezilebovich said:

Hvala ! Ja sam vise imao u vidu neki Ozark. :D 

 

Ja mislim da se Ozarcima i Martijima tog sveta smeši sudbina Li Marvina iz Point Blank.

 

Quote

 

These digital changes bring a veneer of respectability. The local bookie who used to make his money by pumping degenerates, letting them gamble with high-interest loans, has been replaced by an app. The app also allows you to bet on credit, but, instead of your points going to organized crime, they go to Discover or American Express. Touts, the yelling men who would give out 1-900 numbers promising to tell you the right side to bet on in the Dolphins-Bills game, were once relegated to late-night commercials. Now we have so-called betting experts on every major sports network on television. The cleverer ones will flash a chart or talk about trend lines or whatever, then give you their pick.

None of this means that gambling has become a clean business. It just means the action is controlled by people with deeper pockets and greater influence, who can persuade more people into thinking that betting on sports is something other than what it has always been.

 

 

Online Gambling Is Changing Sports for the Worse

 

Elem, više od pomenutih problema sa regulisanjem i kontrolom rada kladionica mi smeta broj fizičkih lokacija i ulice koje podsećaju na Hil Veli Bifa Tanena iz drugog dela Povratka u budućnost. Tačno samo fali Trampov kazino-hotel na mestu Generalštaba.

 

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

Neko je doduše skoro pominjao (anonimne forumske priče iz prve ruke doduše) da kladionice služe za pranje para. U tom smislu je jasno da je gubljenje vremena teoretisanje o tome šta treba i kako da rešimo problem - neko ima finansijski interes da budemo u ovakvoj situaciji. Ovo o 5% BDP-a ide u prilog toj teoriji.  Nema teorije da Srbi vrte tri milijarde evra realnih para kroz kladionicu.

 

Nema potrebe da neko iz prve ruke prenosi, kladionice i menjačnice peru pare 1000% iz najprostijeg razloga - jer je vrlo lako. Prodaju neku imaginarnu i neopipljivu uslugu koju je nemoguće kontrolisati i lako lažirati, a barataju kešom. Banalno rečeno, doneseš 1000 prljavih kinti i staviš ih u kasu, otkucaš 5 suludih tiketa i miran si.

  • +1 4
Link to comment

ne postoji neki aml kod nas, koji regulise to? 

 

btw, pre jedno 30 godina se lik iz ulice obesio u podrumu jer se zaduzio preko mere kod zelenasa. iskljucivo je igrao fudbal na kladzi... on je tada imao izmedju 15-20 godina, ne vise. 

 

ulazio sam u kladze, dok je jos postojao lav, i dok nije bilo online-a. u jednoj kladzi u centru je non-stop blejao corba. uvek su bile smrdljive, prljave, zadimljene i sa istom postavkom. u pocetku smo ih koristili da gledamo utakmice na kanalima koje smo mogli samo da sanjamo, kasnije sam se gadio sam sebi kad treba da odem da uplatim tiket, cak i tih 2 minuta provedenih tamo.

 

danas se preslo skroz na online. ne idem u kladze uopste. a i retko kad se sta uplati.

Edited by Mr.Mxyzptlk
Link to comment

Kapiram da se na online daleko brze potone u pakao

Jednom sam isao u 15 do 11 uvece biciklom po snegu da branim Estudijantes La Plata protiv Godoj Kruza ili tako nekih indijanaca keca s X2, ostala zadnja na tiketu za solidne novce. Igralo se u 1 ujutru a lokal radio do 23h. Na kraju usao kec, dzaba sam se drkao budala 

Eh staaaaaaaaaaaaaaaaari fudbal i staaaaaaaaaaaaaari tiketi i staaaaaaaaaaari televizori s teletekstom

Edited by Ratamahatta
Link to comment

Ne mozes da stavis tipa 500 kinti..i zamislis da je 500 eura ?

 

Dobitak das u dobrotvorne svrhe..i eto...balansiras

Link to comment
10 hours ago, mraki said:

Jebote nas je profesor u srednjoj slao da mu uplaćujemo tikete.

Tek sad kad razmislim shvatam koliko je to bilo nenormalno. 

I nas 😂

pa kad dobije vodio nas u kafanu (pokojni Vardar) na pivo😂

doduse, svaki dvocas je ionako bio u Vardaru. Bas smo ga obozavali, steta sto nista nismo naucili 

  • Haha 1
Link to comment

Mi smo imali odličnu profanku u srednjoj koja nam je na časovima verovatnoće objašnjavala sisteme na kojima se baziraju igre u kazinu, rulet, voćkice, pa nakon toga i kladže. Mislim da smo svi u odeljenju tada shvatili da je sve napravljeno da kuća dobija i da je jedini način da isplivaš u plusu to da te žestoko usere. Iz tog razloga mislim da se niko nije ozbiljno navukao na kladžu, bar ne da ja znam, igrao se poneki fun tiket tu i tamo za po 50 kinti.

 

Zato je 10 godina kasnije došao Texas Holdem, koji je više veština, nego kocka, ali opet se igra u pare, ozbiljne pare, i znam ljude koji su se time bavili profy i pukli značajne novce.

 

Složio bih se sa Venomom gore - edukacija je jako bitna i to još u periodu puberteta, ne samo za kocku nego i za alkoholizam, droge, pljuge, mentalne bolesti...to je toliko rasprostranjeno oko nas, a ne priča se o tome, ne edukuje se, na brdovitom smo Balkanu pa je i sramota ako se pročuje...potpuno naopako. Ovako će bar znati za pojam zavisnosti, kako izgleda i šta podrazumeva, pa će ga možda prepoznati kod sebe ako do toga nedobog dođe.

  • +1 6
Link to comment

Ovde je i kontracepcija tabu, skola i seksualno obrazivanje ne  postoji. Svi se uzdaju u roditelje koji su cesto stidljivi po tom pitanju i “shvatice sam, kad tad” metod.

O kocki i drogama da I ne pricamo. Edukacija na pravi nacin i u pravo vreme jedino moze da pomogne, bar se nadam.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

 

 

Ja licno ne igram od 16. jula prosle godine kad me izdao Djokovic u finalu Vimbldona i ne osecam zelju da igram i mislim da sam se samoizlecio, jednostavno prelomio tad da je dosta a i (valjda srecom) nisam imao vise para sve i da sam hteo dalje. 

:fantom:

Screenshot_20240430_091754_Chrome.jpg

  • Haha 5
Link to comment

btw omiljeni pogodak je singl na pobedu jarna trulija u monaku 2004. 

 

tim sladja jer mu je to jedina pobeda u karijeri 🫠

  • +1 2
Link to comment

Uplatim tiket jednom u tri nedelje, najviše 100-200 dinara. Poker ne umem da igram, za voćkice i rulet u životu nisam seo, a za ostalo po kazinima ne znam ni kako se zove, niti me je ikada vuklo da naučim bilo šta u vezi sa svim tim stvarima. Poznajem mnogo ljudi navučenih na kladionicu. Problem sa igranjem na sport je to što ljudi misle da će im dobitak doneti poznavanje sporta, pa ne mogu da prestanu da gledaju utakmice i da se klade na njih.

 

Ovo što se događa u poslednjih nekoliko godina je stravično. Nekada su kladže bile teške rupetine sa neprijatnim glavama unutra, a danas izgledaju kao najbolji kafići, iz Balkan beta ponekad naručimo burgere jer su odlični, služe se pića... I ima ih na svakom mestu, u svakom prenosu i na svakom dresu. Potpuno sumanute stvari.

  • +1 2
Link to comment

Kompetativni momenat nije strogo vezan za sportsko klađenje. Rekao bih da je to ključni zamajac u formiranju bolesti - znaš bolje od sastavljača kvota, tebe će tamo neki inferiorni krupije da zajebe, pa čak i glupi programirani elektronski aparat. 

 

U poslednjih 4-5 godina odigram samo tradicionalni tiket sa društvom, odemo na ručak nedeljom pa pred krkanluk sastavimo tiket koji bi otprilike pokrio račun. Nijednom nismo dobili, a uzorak je sigurno preko 50 pokušaja, možda i 100. 

 

Inače, zabranio bih ovu epidemiju lokala na keca. Eventualno 2-3 Grand kazina u gradu neka ostave, ostalo mrš u mp3. Svestan sam da se polako razvija svest o dimenzijama problema, ali mislim da su te dimenzije na desetine puta veće od najgorih prognoza. Svi znamo po nekoga ko je problematičan i ko ugrožava sebi i najbližima kvalitet života, uprkos tome što će svaka porodica koja drži do sebe to da krije do poslednjeg trenutka, makar se ponižavala kao ni u jednoj drugoj prilici. 

 

Ranije je bila ne tako mala propisana minimalna distanca od škole. Ne znam da li se to izigrava ili je prestalo da važi.

Link to comment

Kao mali, kada su se pojavili poker aparati, šamarao sam to samo tako. Tada su bila druga vremena, za 10 DEM mogao si da živiš kao gospod bog, da bude malo i za pokericu, i za igrice sa automata i za slatkiše. Godinama je to trajalo i godinama se igralo, i sve je naprasno prestalo kada sam posle srednje škole odmah počeo da radim. Jednostavno mi je bilo suludo da radim ceo dan i posle sve što sam zaradio utopim nekom drugom u džep, to se desilo momentalno. Naravno, nisam trošio ne znam koje sume, ali pamtim momente kada kao klinac dobiješ neki keš i spizdiš sve na pokeru i osećaš se kao najgluplji lik na svetu, barem ja jesam.

Pošto sam imao mlađeg brata od tetke koji nije bio toliko pametan, sećam se da sam posle par godina neigranja gledajući njega u lokalnom bircuzu kako igra (ali bili veliki odnosi, jača igra) uplatio i ja koji dinar i da sam uzeo tipa 100e za pola sata. Uzeo, izašao i više mislim da nikad nisam ni igrao poker - ili bilo koji drugi - aparat od tada.

 

Što se tiče kladže, po malo sam igrao ali retko dobijao, pa mi je dojadilo. Nekoliko godina sam radio na teletextu jedne od jačih kladionica i kancelarije su nam bile u jednoj od samih kladionica i čak me ni to nije povuklo, a i to što sam tamo igrao, bilo je da vreme prođe brže prateći određene utakmice.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...