Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

2 hours ago, Zli Gli said:

 

 


Evo Duluvra nam prso i pravi haos u Novom Sadu, sjebale ga vockice

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

Sad kad sam bio u Srbiji,prosao sa burazerom kroz blok gde smo odrasli.Stan izdat nisam ulazio malte ne 10 godina.Komsija ispod nas,odrasli zajedno ,prodao stan zbog dugova na kocki.Vockice i ostalu struju je igrao od jbs mi sve 12.godine i lijo lijo pa dolijo.Otisla gajba za neke smesne pare.

Link to comment

Jedan moj poznanik je iz kockarske porodice, i otac i majka su bili strastveni kockari, i on sam je kockar. Od kako zna za sebe okružen je poker aparatima, sportskim klađenjem, majka je znala da ga ostavi na čuvanje obezbeđenju kazina dok ona unutra igra rulet. Porodica je inače više nego imućna, ogromne cifre su se i gubile i dobijale na kocki.

To je jedini čovek koga znam koji je uvek u plusu, jer je faktički profesionalac, mozak mu radi kao stohastička predikciona mašina. 

Link to comment

Nas posle polaganja pionirske zakletve i fešte vodilo na slikanje sa Brankom kockicom, jedva sam se izlaktao kako bih seo pored njega, čak mu i ruku na rame stavio. A na slici od celog mene vidi se vrh kape 😑

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, desboj said:

Nas posle polaganja pionirske zakletve i fešte vodilo na slikanje sa Brankom kockicom, jedva sam se izlaktao kako bih seo pored njega, čak mu i ruku na rame stavio. A na slici od celog mene vidi se vrh kape 😑

I zbog toga ides sad redovno u kladionicu ?

Link to comment
Sad kad sam bio u Srbiji,prosao sa burazerom kroz blok gde smo odrasli.Stan izdat nisam ulazio malte ne 10 godina.Komsija ispod nas,odrasli zajedno ,prodao stan zbog dugova na kocki.Vockice i ostalu struju je igrao od jbs mi sve 12.godine i lijo lijo pa dolijo.Otisla gajba za neke smesne pare.
Mogao sam ja kupiti pre pola godine od poznanika malu kucu koja je placena 24 000e i kasnije ulozeno jos nesto, sa pocetnih oko 17 000 kasnije je bilo daj sta das, moze i 10, samo da ne tece kamata vise jer ga je mesec kostao oko 1000e samo kamata a glavnica ostajala na dugu. Odbio sam iz vise razloga, taj sto mu je nameracio da uzme kucu je moj poznanik (pandur koji je napravio lepe pare od kamate) ali manje vise to nego moralna blokada, osecao bi se kao govno da sam to uradio. Jedno je kad sam uzeo jeftino laptop kad je krizirao ili kad sam mu dao auto jeftiniji na rate i zaradio par stotina evrica a ovo je ipak zestoko bilo... Na kraju je prodao tom kamatasu u nekoj kombinaciji za oko 14 500e. Jebeno skroz.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

A jedini covek kojeg ja znam da je u plusu, bio dok je moglo, je lik koji se bavio arbitraznim kladjenjem. Tj. znam dvojicu slicnih, jedan lokalni i jedan prijatelj iz Zrenjanina koji je u zlatna vremena pecanja tih razlika u kvotama napravio par stotina hiljada evra i kasnije laganica ali on se i ne kladi kad nema neku prednost, samo na sigurno kad vidi neku gresku. Kaze da smo mi svi kockari a on logicar matematicar, sve je u nekim preciznim brojkama, disciplini... Posto su kladionice zajebaije nego ikad po pitanju tih razlika u kvotama, bio je presao na poker a deo para ubacio u bitkone i te rigove i kako se vec zove to kopanje, tako da lova kaplje na par strana.

Ovako ne znam nikoga apsolutno ko igra kladionicu ili rulet ili bilo sta kockarski i da je na duze staze u plusu. Bukvalno niko, nula.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
4 minutes ago, Zli Gli said:

Ovako ne znam nikoga apsolutno ko igra kladionicu ili rulet ili bilo sta kockarski i da je na duze staze u plusu.

Znam jednog kome je na pokeru išlo, dao otkaz u policiji da bi se bavio profi turnirima i od toga lagodno živeo godinama. 

Puko od lošeg dsa, digo ruke od svega, otišao u NS i bukvalno po ulicama živeo dok ga neki Jehovini svedoci nisu uzeli pod svoje. A i tu se pokazao, ubrzo postao regruter.

Link to comment
6 minutes ago, Zli Gli said:

A jedini covek kojeg ja znam da je u plusu, bio dok je moglo, je lik koji se bavio arbitraznim kladjenjem. Tj. znam dvojicu slicnih, jedan lokalni i jedan prijatelj iz Zrenjanina koji je u zlatna vremena pecanja tih razlika u kvotama napravio par stotina hiljada evra i kasnije laganica ali on se i ne kladi kad nema neku prednost, samo na sigurno kad vidi neku gresku. Kaze da smo mi svi kockari a on logicar matematicar, sve je u nekim preciznim brojkama, disciplini... Posto su kladionice zajebaije nego ikad po pitanju tih razlika u kvotama, bio je presao na poker a deo para ubacio u bitkone i te rigove i kako se vec zove to kopanje, tako da lova kaplje na par strana.

Ovako ne znam nikoga apsolutno ko igra kladionicu ili rulet ili bilo sta kockarski i da je na duze staze u plusu. Bukvalno niko, nula.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

To da,jbga ja to dosivljavam kao da se bavis kupoprodajom akcija,berzom.Ako dovoljno pratis i skupljas info i iskustvo ,budes u plusu.Ako se primis kao ovan,imam ja kolegu koji je morao kucu da prodaje da pokrije minus na akcijama.Isti racku.

Link to comment
2 minutes ago, Zli Gli said:

Ovako ne znam nikoga apsolutno ko igra kladionicu ili rulet ili bilo sta kockarski i da je na duze staze u plusu. Bukvalno niko, nula.

 

pa naravno, zato sto je nemoguce (za ozbiljne kockare)

kuca ima prednost i sto se vise neko kocka, ta prednost vise i vise "jede" i postaje matematicki nemoguce da budes u prednosti

tako da su svi ti sto su u plusu jedan veliki mit (kao da se i sport poznaje pa da se moze pogoditi)

 

naravno, varanje moze, igranje karata i ostalih igara vestine (cak i fer) sa slabijim protivnicima, moze i hedge.ovanje na kvote (ko sto si opisao) itd. 

al to nije klasicna kocka

 

bila je ona uspesna MIT grupa koja je uspela da dobije kockarnice u ajncu https://en.wikipedia.org/wiki/MIT_Blackjack_Team

a citao sam i o nekom pokerasu koji je uspevao da dobije kazino ali samo zato sto  je igrao u vise stotina hiljada dolara, pa mu kazino "pokloni" po 10-20% preko

kazino ima svoju prednost od nekoliko procenata ali on zaradjuje zahvaljujuci razlici izmedju poklona i onoga sto kazino otme

al za to treba imati para i znati igrati gotovo savrseno... 

 

Link to comment

Ma jasno sve kao dan, dugorocno kockari nemaju nikakve sanse. A kad smo kod matematicara, ima dobra grupa na instagramu, dzoker u rukavu, bave se arbitrazom i mislim da im dosta dobro ide u domacim kladzama, upad je valjda 5000din mesecno i svaki dan nalaze po nesto ali ja nisam smeo da udjem da mi ne proradi zelja i za regularnim kladjenjem. Imaju dosta meceva sa 5+ % razlike u kvotama, mislim da uz dovoljno para na racunima u 10ak kladza i dovoljno vremena za pracenje i brzo reagovanje moze da se uzme 500+ evra mesecno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, Zli Gli said:

Ma jasno sve kao dan, dugorocno kockari nemaju nikakve sanse. A kad smo kod matematicara, ima dobra grupa na instagramu, dzoker u rukavu, bave se arbitrazom i mislim da im dosta dobro ide u domacim kladzama, upad je valjda 5000din mesecno i svaki dan nalaze po nesto ali ja nisam smeo da udjem da mi ne proradi zelja i za regularnim kladjenjem. Imaju dosta meceva sa 5+ % razlike u kvotama, mislim da uz dovoljno para na racunima u 10ak kladza i dovoljno vremena za pracenje i brzo reagovanje moze da se uzme 500+ evra mesecno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Fazon tko nekako ovde ljudi zive od berze.Sede ceo dan za kompom i nabace mesecnu platu.

Link to comment
5 hours ago, askeladden said:

Fazon tko nekako ovde ljudi zive od berze.Sede ceo dan za kompom i nabace mesecnu platu.

 

Hm....koji? Ja sigurno ne, a zivim od nje.

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...