Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

7 hours ago, milfisland said:

 

Inače što se kladionice tiče, to vam je igra sa najvećom predošću kuće. Znači neizvjesna utakmica svi ishodi jedna mogući "fer igra" što bi matematičari rekli bila bi sva kvotama za 1x2 da bude 3:3:3, a uglavnom je 2,7:2,7:2,7. Dakle 10% marže ili prednosti kladionici u dugom roku po jednom paru. 

Inače, prednost se povećava geometrijskom progresijom pa na 4 para iznosi 1-0,9*0,9*0,9*0,9 a to je 1-0,6561, odnosno 34,39%. Zato su i reklame sa odličnim ribama i sa bonusima za retarde koji stave 10 ili više parova.

Dakle, u odnosu na kladionicu, rulet sa prednošću od 35/36, odnosno 2,78% je pojam poštenja :D

Htedoh ovo da napisem al si bio brzi :)

Od kazino igara keno je najgori (bese preko 20posto prednosti za kucu), a već dva vezana meča u kladionici to izjednače

ko ne zna i ne razume ove brojeve a kladi se i kocka, i zaslužuje da bude ovca... A ko zna, taj se drži dalje od tog sranja ;)

 

inače, i kazino nikad ušao nisam, karte igrao uvek za slavu. Kako da zajebavam gubitnika ako sam mu uzeo pare (ili on mene kad ja izgubim) a to je glavna draž :)

Link to comment
14 hours ago, kipo said:

Topic da se preimenuje u Psihologija kladionice.

 

Po iskustvima iz moje porodice a i po manje više svim slučajevima koje znam odavno sam mišljenja da je patologija kockanja iskuljučivo vezana za kompleksan odnos sin - otac.

Link to comment
7 hours ago, francuski sobar said:

 

Po iskustvima iz moje porodice a i po manje više svim slučajevima koje znam odavno sam mišljenja da je patologija kockanja iskuljučivo vezana za kompleksan odnos sin - otac.

Upravo. 5-6 osnovne, fliperi u kafiću na putu od škole do kuće. Mnogo mi se dopalo, pa kad sam potrošio džeparac, uzeo pare iz tašne gde su moji čuvali pare u kući. Matorci provalili, krenulo suočavanje, i matori mi zavalio vaspitnu zaušku. To je bio i kraj moje kockarske karijere. Ni kazino, ni kladionica, nikad ništa, samo sam preferans na studijama igrao u piće. 

Link to comment

Bukvalno nije mi nepoznato ništa od ovoga što je napisano na topiku. Ja sam posle 17 godina igranja kladionice od neke '98 do '15 postao strastveni mrzitelj iste i svega što je s njom u vezi.

  • +1 3
Link to comment

Ajmo veseliju temu, preferans, koji je kod nas u CG betl. ovjde je preferans jedna siroma[nija varijanta te igre.

 

Elem, igrala je ekipa, kreće od 100 EUR, 1000 badža, a zbog ravnozeže u svemiru pobjednik plati što se popije. Onda gubitnici, na radost gazde, krenu konjake da naručuju, pobjednik bude u minus :).

Ima i druga opcija kad se igra da najgori plati. Samo igraš zicer ruke i podjebavaš. Dok te ne nazovu Čučavac :).

 

Elem, kao što Holdem koji je mnogo jednostavniji ima strategije ima i preferans. Prva je prolaz kao zvač na tref npr. sa uzetih 6 štihova te spušta u totalu za 60 badža&supa ili kako već zovete (kad se oduzme  od 100 40 što te duže). A ako paneš pucaš 150 badža i to bez kontre. Dakle, NE IGRATI A POSEBNO NE LICITOVATI BEZ MAKAR pet ili čuvenih "pet i po štihova". 

zarađuje se na pratnju :)

 

Vaš Čučavac :) 

Link to comment
Bukvalno nije mi nepoznato ništa od ovoga što je napisano na topiku. Ja sam posle 17 godina igranja kladionice od neke '98 do '15 postao strastveni mrzitelj iste i svega što je s njom u vezi.

I ja sam sad u tom fazonu, ko god mi pomene kladjenje trudim se da mu se poserem u pricu svojim licnim iskustvom. Najvise ujaka spustam, i dalje vidim da igra sitno i prati i lozi se. Dao sam im kola da koriste on i brat dok ne odu da sljakaju u Nemacku u januaru, sipao gorivo, sipacu opet, platio zamenu guma... On nista nije ulozio, ne zato sto je los (naprotiv, kad je imao dosta cascavao me i vodio svuda) nego mora uvek da ostavi par stotina ili hiljadu za tikete. Bolest.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
On 8.12.2021. at 18:29, Zverilla said:

ko ne zna i ne razume ove brojeve a kladi se i kocka, i zaslužuje da bude ovca... A ko zna, taj se drži dalje od tog sranja ;)

 

Online kazino uglavnom ima najmanje marze u korist kladionice, ali nema rizika kao kod sportskog kladjenja, gde favorit moze da izgubi.

Link to comment

Mrzim kocku, kladjenje, najezim se kad mi je neko od mojih ulazio u kazino. Budu normalni, umereni do neke granice al kad krenu da gube, katastrofa. Izmeni im se lice, licni opis, nista te ne cuju, mrak. To je ozbiljan stres za mene bio, pogotovu kao dete, da ih vidim takve i oca i majku i kasnije sestru...i brata. Nije mi zbog novca izgubljenog, naci ce se...nego kako uspe tako nesto da ih obuzme da izgube kontrolu nad sobom?! 

 

Anyway, gaba-a receptori su krivi sto se neko brzo navuce na kocku, drogu,sex ...srecom sa starenjem i oni otupe. I manje ih je. 

 

Žalim svaku porodicu koja ima problem ovakve prirode. zli mislim da rece kako to utice na bar jos 3-4 osobe. Sigurno je tako. Istina.

Isto mislim, da ljudi koji nisu sportski dzankiji (adrenalin freaks - kao mozda ja na primer, pogotovu kao mladja), su vise skloni ovim drugim zavisnostima kocki, drogi, lekovima...

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Mislim da ovo za godine nije bas istina, moj ujak ima 60 pa se lozi jednako kao nekas a znam ih jos mnogo od 50+ koji su u transu dozivotnom, nazalost...

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Kaze jedna drugarica psiholog, stara izreka - nema zdravih, samo nepregledanih. :D 

Bolesti zavisnosti su nauka, zavisnici su invalidi u punom smislu te reci. 

Ja dan danas zongliram od zavisnosti do zavisnosti, samo sto su kladjenje, alkohol i duvan zamenili internet, sezonski radoholizam i junk food.

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment

Ima logike, ja sam isto navucen na internet odavno, secer i sad zadnjih godina na trgovinu kolima, samo listam oglase i domace i strane, strasno. Mada to kao donosi neke pare na kraju ali opet treba da iskuliram malo.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...